Šta je novo?

Čime čistite TFT monitor?

RazbojNick

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2004
Poruke
5,915
Poena
815
Nisam 100% siguran da li tema treba da bude u ovoj sobi, ali mora negde da se smesti.

Pitanje je u naslovu, al' da pojasnim: pomoću kojih (hemijskih) sredstava skidate masne i slične fleke sa TFT panela vašeg monitora, a da ga ne oštetite?
 
Nisam 100% siguran da li tema treba da bude u ovoj sobi, ali mora negde da se smesti.

Pitanje je u naslovu, al' da pojasnim: pomoću kojih (hemijskih) sredstava skidate masne i slične fleke sa TFT panela vašeg monitora, a da ga ne oštetite?

Ovaj moj novi 22" samo magicnom krpom, mada sam ovaj drugi 15" cistio sa Ajax-om :D (sredstvo za pranje stakla) i vidim da mu nista ne fali.....
 
Blagi rastvor deterdženta za sudove (nekoliko kapi u čašu), i sa drugom suvom krpom se obriše.
 
Blagi rastvor deterdženta za sudove (nekoliko kapi u čašu), i sa drugom suvom krpom se obriše.
To bash i nije blagi rastvor,par kapi u casi vode ima da zapeni ko ludo.Ti ,izgleda,nikad nisi prao sudove...:D
Moj savet je vodom ovlas navlazena magicna krpica jer suvom se fleke od pljuvacke ne skidaju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam jos letos kupio u Metro-u,pise:
"Sigma" -univerzalno (antistaticko) sredstvo za ciscenje monitora,tastature i plasticnih povrsina.
Sa njim brisem monitor i touch-screen na klavijaturi i extra je. Preporuka. Cak nije ni skupo,ako se ne varam,platio sa ga oko 300 din-250ml-prave ga Nemci.
Edit: Tu tecnost naprskam na vatu i njome obrisem monitor,jer skoro svaka druga krpa ostavlja vise cestica za sobom u toku brisanja.
 
Poslednja izmena:
Svako ima svoju alternativu. Aj, dan posle sutra cu da probam najjednostavniju.
 
To bash i nije blagi rastvor,par kapi u casi vode ima da zapeni ko ludo.Ti ,izgleda,nikad nisi prao sudove...:D
Moj savet je vodom ovlas navlazena magicna krpica jer suvom se fleke od pljuvacke ne skidaju.

Nisam napisao koncentrovanog (na koji ti pretpostavljam misliš), već običnog. I ne zapeni. Osim ako ti pod "kap" ne podrazumevaš nešto drugo... ;)
 
Nisam napisao koncentrovanog (na koji ti pretpostavljam misliš), već običnog. I ne zapeni. Osim ako ti pod "kap" ne podrazumevaš nešto drugo... ;)

Eeeeeee,oni sa par kapi na reklami operu 10000 tanjira,koliko li bi tek monitora moglo da zasija...;):d

P.S.Malo spama ne moze da skodi...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pronto ima 2 spreja za te svrhe. Antistaticki i obicni. Natistaticki je u boci smedje boje dok je ovaj obicni u boci plave boje. Koristio sam oba i preporucujem antistaticki. Oba ciste odlicno, ali antistaticki stvarno ispoljava i tu svoju zastitinu ulogu. TESTIRANO :)
 
Ma brishem rukavom :D
Shalim se. Kod mene na laptopu pali pomalo vlazna pamuchna krpa i to je sve. 3 godine ga tako chistim i nema posledica. Pozdrav.
 
Vlazna magicna krpa does the job! Upravo sam skinuo neku visemesecnu mrlju sa laptop-a za koju sam mislio da je nikad necu ocistiti...
 
Poslednja izmena:
Ne znam, za ovih skoro 4 godina koriscenja TFT-a, nijednom se nije desilo da ne mogu da ocistim monitor vlaznom mikrofiber krpom, i kad je bas musav, kad se neko uzivi u pravljenje talasa ili samo pokazivanja prstima, fleka od soka i sl.
A ni CRT pre toga nisam cistio necim drugim.
Al' dobro, neko voli sprejeve :)
 
Ja sam probao samo s magicnom krpom, ali ona ne cisti nista sem prasine. Masnoca i posledice kijanja ocito mogu da se skinu samo nekim deterdzentom, ali se plasim da se ne osteti panel, pa pitah za iskustva i praxu drugih.
 
Magična krpa sa malo vode i nema te prljavštine koje se neće skinuti sa monitora...
 
Meni u uputstvu za monitor pise da se za ciscenje koristi sredstvo koje u sebi nema alkohola ili amonijaka. Evo ga quote:

Cleaning the LCD Display
• MAKE SURE THE LCD DISPLAY IS TURNED OFF.
• NEVER SPRAY OR POUR ANY LIQUID DIRECTLY ONTO THE SCREEN OR CASE.
To clean the screen:
1. Wipe the screen with a clean, soft, lint-free cloth. This removes dust and other particles.
2. If the screen still not clean, apply a small amount of non-ammonia, non-alcohol based glass
cleaner onto a clean, soft, lint-free cloth, and wipe the screen.
To clean the case:
1. Use a soft, dry cloth.
2. If the case still not clean, apply a small amount of a non-ammonia, non-alcohol based, mild
non-abrasive detergent onto a clean, soft, lint-free cloth, then wipe the surface.
 
Cistio sam na poslu 2 godine 10ak Samsung TFT-a...vlaznom magicnom krpom...skidale su se fleke od prstiju, kafe i sl. Sve uredno radi... Tako da, poucen iskustvom na drzavnom vlasnistvu, mogu to da radim i kod kuce. Sredstva su gluposti...
 
Secem prste ko pokusa da dodirne ekran, i zato nemam problema sa ciscenjem posle.
Ne cistim TFT nikada, samo prasinu odozgo.

Izbegavati Pronto!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno