Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Pročitao sam da je kod tebe solo mining, izvinjavam se. Inače radi to na 1 kw mesecima (ne kod mene i ne na raidmaxu ali radi). To je oko 850w iz psu, tera to dobar psu od 1 kw bez problema.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Zavisi kako si podesio...da li u biosu ..ili u MSIu..jer ako si u MSI i kad se restartuje racunar tipa nestala struja a ti ubacio da se startuje bat file sam on povuce mnogo vise struje dok ne uskoci msi i ne smanji klokove ..nije veliki problem ako je neko kvalitetno napajanje al ako je raidmax moze svasta da bude.
 
Pa da, na istom naponu i istim klokovima, ali ljudi stave vise klokove kad vec imaju RX 570 da izvuku vise mh/s, pa onda trosi vise.
Za ovo nisam cuo da neko radi, ko iole ima pojma o ovome.

Sent from my S6 Edge
 
Zavisi kako si podesio...da li u biosu ..ili u MSIu..jer ako si u MSI i kad se restartuje racunar tipa nestala struja a ti ubacio da se startuje bat file sam on povuce mnogo vise struje dok ne uskoci msi i ne smanji klokove ..nije veliki problem ako je neko kvalitetno napajanje al ako je raidmax moze svasta da bude.

Ako Win nije na ssd-u, + neki sporiji hdd je u pitanju, u bat fajl se stavi npr:
Timeout 10
Cime miner odbrojava 10 sekundi prije pocetka kopanja, sto je dovoljno da se i AB automatski pokrene.
Ponavljam, ovo je potrebno samo u slucaju sporog /starog hard diska.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lc power je izbacio majning napajanje od 1650w. Probah. Cuje se ko turbina. Ali zato 12 karti u singlu dobar dan. Asus B250 majning ploca stize uskoro u radnje. 19 grafika bato.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ probao ga i ja, jos prije 20ak dana... ne opterecujem ga preko ~1250W, za svaki slucaj... za sada sam zadovoljan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolko kosta ta ploca

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
STo se mene tice sve preko 7 je previse..jedna grafika ti zakuca i onda ti 19 ne radi

A testirao sam ovu zotac 1060 amp 3 gb sto je u emmi najeftinija i sem za zec ne vidim joj svrhu..na zecu moz da se nategne na 285-290 a na svemu ostalom je prilicno losa ..i na zec trosi na tim podesavanjima 95% TDPa sto je bas dosta tj kad oduzme struju tj koliko vuce iz zida dobijes zaradu 70 dinara dnevno
 
Poslednja izmena:
Posle >22000 postova......neki se jos uvek dave oko izbora napajanja i koriste total shit za rigove....
Corsair ili EVGA....eventualno nka serverska napajanja...nisam probao jos taj LC 1650W .....ali ovo Cobra...Dabra...i ostale Ninje....ostavite to za dechicu....ne davite temu..vec dajte neki novi kvalitetan info....
Inace...sastavljao sam u zadnje vreme par rigova sa Gigabyte H110-D3A ...i nisam uspeo ni sa F23A ...da mi proradi sedma grafika na M.2 bilo USB bilo PCI-X adapter...
Da li je neko pozitivno resio problem rada vise od 6 grafika na toj ploci ?
 
KOliko sam citao ne moze m2 na toj ploci za grafiku..jel ti odmah proradili 6 grafika..treba mi sutra stigne ta ploca pa da znam dal treba nesto u biosu da se podesi
 
^Odma proradi.
Imam par kom ali na nijednoj nisam probao m2.
 
Basa sam probao prekljuce Simplemining... 6 x RX 580 Sapphire.... manje baca mhs, a više troši kwh..

Windows 175+ mhs, potrošnja 0.830 kwh
Simplemining 150 mhs, potrošnja preko 0.900 kwh

Da li neko ima iskustva sa ethOS-om....probavam da nadjem trial verziju ali je izgleda nigde nema...mora da se plati, pa da se onda igra

EthOS-u jedina mana što se smanjuje hash.4x rx 480 4gb nitro radile 29 i nešto,međutim zboga daga sad bacaju 26.6.Sad kako apdejtovati drajvere,ako neko zna ,bio bih zahvalan da kaže.
 
^ Uradi update na novi ethOS 1.2.4, ubacili su taj drajver sa dag fixom

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Dobio sam dva komada sapphire rx580 nitro+ 4gb, probao po jednu na dvije ploce tb250, sve sam probao ali je u grafikama stvar. Posle minut gubim sliku na monitoru, dal bio u biosu ili krenuo win da se pali. Da li je neko imao nesto slicno i rijesio?
 
Pa jesi stavio da ti koristi integ grafiku?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne znam da li je bas za ovu temu - ali koji kompresor savetujete da se uzme za ciscenje grafika? jel treba o necemu da vodim posebno racuna? na kupujemprodajem ih ima gomila

i da li na kupujemprodajem ili negde drugde? svejedno da li novo ili polovno samo da moze da se koristi :) i nadam se da nije uzasno bucno jer se koristi u stanu-zbog komsija da ne polude kad cistim:)
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo ovakav i zadovoljan sam.
Bucan je kao i svaki kompresor. Ali je malih dimenzija.
bdf34a0987bef70fa190cf5f589f9321.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@Kzs12
Ugasio sam integrisanu grafiku i ubacim jednu kartu u plocu direktno. Taj problem i dalje.
 
Koje ekstendere preferirate, molex, 6pin ili sata? Gledam na ebay da poručim.
Ako neko ima na prodaju može i da me kontaktira na pp
 
Koje ekstendere preferirate, molex, 6pin ili sata? Gledam na ebay da poručim.
Ako neko ima na prodaju može i da me kontaktira na pp
6 pin najbolje ne gledaj druge ako ne zelis probleme poruci vise nego sto ti treba uvek.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
sve je to ok dok ne stavite adapter sata->6pin ili sata->molex :D
Mada i to je ok ako su zice odgovarajuce i provera svaki drugi dan.
 
Drugar stavio 2 kom 7950 da kopaju zec, konfa je MSI 1150 b85, I5 4570, Windows 10 64-bit, drajveri neki 17.x.x, MSI AB 4.3.0.
Sa jednom grafickom daje 250 sol, koliko i treba. Drugu kada poveze usb ekstenderom, obe daju po oko 50 sola :)
To se meni desavalo na nekom rigu koji ima mix 7950 i 7970, ali kada iskljucim miner, u AB promenim frekvenciju GPU za 1 MHz, i ponovo pokrenem kopanje, sve bude ok. Ovde sada nece.
Da li neko ima ideju sta je problem?
Jedna graficka je u kompu, rudari i sluzi za rad. Ovu drugu smo probali na par slotova (i 1x i 16x) i isto.
 
meni 280x grafike uopste i ne rade na usb extenderima..sistem ih ne vidi kao da ne postoji...samo rade na onim starim obicnim extenderima..i ja sam danas izgubio hash na zecu kad sam dodao u rig sa 280x kartaama dve rx 470tice ..bacale 300 a sad odjednom bacaju 260-270 a ista podesavanja..cenim da je zbog novijeg drajvera koji se istalirao kad sam ubacio 470tke
 
Podesavao sam klokove ceo dan na 7950 i maksimum je oko 500hasha u zbiru. Temp idu i do 70 uz potrosnju oko 600W. Kopam Zen jer je valjda jedino on isplativ? Mada na ovu potrosnju pitanje je...a drugo unistavam mocan komp. Ljudi da li se isplati praviti rig i sa kojim karticama?
 
Poslednja izmena:
meni 280x grafike uopste i ne rade na usb extenderima..sistem ih ne vidi kao da ne postoji...samo rade na onim starim obicnim extenderima..i ja sam danas izgubio hash na zecu kad sam dodao u rig sa 280x kartaama dve rx 470tice ..bacale 300 a sad odjednom bacaju 260-270 a ista podesavanja..cenim da je zbog novijeg drajvera koji se istalirao kad sam ubacio 470tke

Da li mogu obični ekstenderi da se nastavljaju, posto ta druga grafa stoji van kompa na polici? :) da li moraju da imaju priključak za napajanje?
 
Nazad
Vrh Dno