Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Tako je, na kutiji mora da pise ''hi-res audio'' 192kHz inace ce zvuk biti ocajan :d :d
 
Ovaj lik mu je hebao kevu relativno lako. :d Verujem da je ipak nameštaljka.

 
Poslednja izmena od urednika:
[YOUTUBE]f5U76HDp3YA[/YOUTUBE]

gaming performance
 
Ovaj poslednji podvuceni deo je namenjen wiki inzinjerima koji su se ovde oglasavali i tvrdili kako Apple nije ubacio nikakvu potporu alu kucistu. U svakom slucaju daleko su merodavniji ovakvi testovi od lika koji je zgrnuo silne pare na lakovernima kojima uopste nije cudno sto je savijao vec savijen iPhone 6+ a pritom nije objasnio na koji nacin je doslo do prvog ostecenja (naravno da ce se lakse saviti telefon cija je konstrukcija vec oslabljena). Znaci i bendgate se lagano zavrsava, prosto ce mi nedostajati "duhovite" slicice :D . Ni prvi ni poslednji put za blowing shit out of proportion kojim je propracen svaki Apple launch.

Ti beše jedan od onih koji su tvrdili da death grip ne postoji, jel tako? :d

Ako je Apple zaista ubacio ojačanja kućišta, ja njih na videima gde se šestica rasklapa nigde nisam video. Na petici recimo mogu da tvrdim da ih nema, jer sam video telefon rasklopljen uživo. Šesticu nisam ni uzeo u ruku i ne mogu ništa da tvrdim, ali evo opet gledam rasklapanje i slike delova i ne vidim nikakva strukturna ojačanja. Pomislio sam da su možda čak u fazi livenja ubacili armaturu u ram, ali na slici se vidi da su te zaobljene bočne stranice šuplje, nema ničega u njima. Vidim tu neki dodatni materijal (metal??) kome ne znam namenu uz gornju i donju stranicu ako je možda tu zbog ojačanja, ali ne vidim ništa što bi sprečilo telefon da se savije na način što su ga savijali. Još jednom, ograničiću se da mogu da sudim samo po slikama, ali rekao bih da je moguće da nas Apple folira.
 
Od danas u još 20-tak zemalja:
Second wave launch countries for the iPhone 6 and 6 Plus include Austria, Belgium, Denmark, Finland, Ireland, Isle of Man, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, Qatar, Russia, Saudi Arabia, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Turkey and United Arab Emirates.
http://www.macrumors.com/2014/09/25/iphone-second-wave-launch/
nadam se da će ovo uticati i na veću dostupnost i brži pad cena kod nas...

neki amaterski test baterije tokom reprodukcije videa - porede iPhone 4, 5, 5S, 6, 6 Plus i Nexus 5:
[YOUTUBE]OCKPXtVoAPM[/YOUTUBE]

još jedan iPhone 6 Plus review:
[YOUTUBE]PuVDHYE22Zo[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
mozda ovaj da proba?

[youtube]nbVmRT13dXY[/youtube]
 
Ako je Apple zaista ubacio ojačanja kućišta, ja njih na videima gde se šestica rasklapa nigde nisam video. Na petici recimo mogu da tvrdim da ih nema, jer sam video telefon rasklopljen uživo. Šesticu nisam ni uzeo u ruku i ne mogu ništa da tvrdim, ali evo opet gledam rasklapanje i slike delova i ne vidim nikakva strukturna ojačanja. Pomislio sam da su možda čak u fazi livenja ubacili armaturu u ram, ali na slici se vidi da su te zaobljene bočne stranice šuplje, nema ničega u njima. Vidim tu neki dodatni materijal (metal??) kome ne znam namenu uz gornju i donju stranicu ako je možda tu zbog ojačanja, ali ne vidim ništa što bi sprečilo telefon da se savije na način što su ga savijali. Još jednom, ograničiću se da mogu da sudim samo po slikama, ali rekao bih da je moguće da nas Apple folira.

Ok, pronašao sam ga. To što sam prvobitno smatrao za ojačanja je samo izolacija zbog antena. Ojačanja ne idu celom dužinom bočnih stranica kao kod drugih, već su iz nekoliko komada koji se šrafe u bočne stranice kućišta na mestima gde su žabice koje drže ekran, kako se aluminijum na tim mestima ne bi rastegao i ekran ispao iz ležišta.

Interesantna je zapravo jedna gredica koja je duža od ostalih, vidi se dosta dobro na ovoj slici:
https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/yYILRRwitdILkrSd.huge
Nalazi se sa strane baterije i prekriva dugmiće za zvuk. Budući da je dugačka, kućište njenom dužinom ne može da se ravnomerno krivi, već sva sila pada na njen kraj. Po slikama se vidi da telefon puca upravo ispod dugmića za kontrolu zvuka.

Ja ne mogu da smislim ni jedan jedini dobar razlog zašto ova gredica ne bi išla celom dužinom telefona. Hajde sa druge strane ne može tako jer postoji slot za SIM, a telefon je suviše tanak. Telefon bi sa jednom gredicom umesto nekoliko možda bio malčice teži, krući i time skloniji ulubljivanju i osetljiviji na torziju, ali sve to verujem u neznatnoj meri.
 
Ne znam da li se krivi ali i treba tako da stoji, zbog kamere pozadi.
 
Poslednja izmena:
[youtube]suyDXTdUIao[/youtube]

Што се савијања тиче, мислим да је овај Канађанин открио тачку ”прелома”, тј место на које ако фокусирано прави притисак да ће се телефон издеформисати.
Искрено се не бринем јер сумњам да ће се икоме од нас телефон деформисати од нормалне употребе.
 
Poslednja izmena:
Што се савијања тиче, мислим да је овај Канађанин открио тачку ”прелома”, тј место на које ако фокусирано прави притисак да ће се телефон издеформисати.
Искрено се не бринем јер сумњам да ће се икоме од нас телефон деформисати од нормалне употребе.

Definitivno postoji oslabljena zona. Webster ih je citirao, rekli su da su ubacili inserte od celika i titanijuma da ojacaju kuciste ali izgleda im je to promaklo.
 
Poslednja izmena:
Полуга је, колико ми се чини, цело ширином телефона и преко ивица - док су његови прсти фокусирани на једну тачку на самој средини уређаја.
 
Полуга је, колико ми се чини, цело ширином телефона и преко ивица - док су његови прсти фокусирани на једну тачку на самој средини уређаја.

Poredio sam obicnu 6 i 6+. Kad bi savijao 6 prsti kojima hvata donju stranu su blizi nego kod 6+ (kraci tel). Pa zato YT nije pun snimaka savijanja obicne 6ce iako je po izmerenoj deformaciji slabija od 6+.
 
Nema šta, prelep je i uživo i na slikama.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1411819985051.jpg
    uploadfromtaptalk1411819985051.jpg
    783.6 KB · Pregleda: 310
  • uploadfromtaptalk1411820081564.jpg
    uploadfromtaptalk1411820081564.jpg
    993.5 KB · Pregleda: 324
Ovo savijanje me smorilo za potencijalnu ponovnu nabavku ip. Da bi proverio koliko je to merodavno, posto se ovde od fanboysa ne moze dobti honest feedback ni u ludilu, otisao sam na iphone serbia, tu su 99.9% vlasnici iphona, i taj problem je cak primecen od strane korisnika i na prethodnoj generaciji, evo nekih citata:

Kad smo vec kod krivljenja 5S, moj 5S, kad se gleda leva strana(dugmici) odozdo na gore vidi se VEOMA blago odstupanje od linije, iliti blago je iskrivljen, to je toliko malo da je jedva primetno, skontao sam od prvog dana ali sam mislio da se tripujem i reko nije to nista ali kad citam kylletov post i gledajuci snimke od 6+ kontam da se ne tripujem...

Jedan i5 sam kupio nov i taj nije bio iskrivljen ali sam kasnije imao jedan koji sam pazario korišten,taj je bio blago zakrivljen kod dugmića za volume.......ništa alarmantno ali nije ni prijatno......

Iskreno ja sam video drugarov jos 5S se iskrivio bio, ja nisam mogao da verujem ali ne da ga je on savijao, svakodnevno koriscenje i nista drugo, tad sam se malo skenjao krastavac. nije bas za pohvalu, ali opet svaki materijal od koga se napravi nesto ili se savije ili puca, nema trece pa me zato i ne cudi ovaj klip, sto kazes ti Milane znanje fizike iz osnovne skole.

itd..

Naravno, o tim stvarima mudro cuti ovde, i navodi Apple-ov podatak da je samo 9 ljudi prijavilo problem i da problem zapravo ne postoji.

Pitanje je koliko je ljudi kojima je fon blago zakrivljen kod dugmica, i koliko ce ih uopste primetiti problem a ako i primeti, dal ce se zamarati sa prijavljivanjem i cekanjem zamene, itd..
 
Jeste prelep je ;)
Jel je tvoj i ako jeste ,da li si zadovoljan sa telefonom?
Nije moj, od najboljeg ortaka. Imao je sve počev od 4.
Njegov 5 i 5s, nisu ni malo iskrivljeni tj ne odstupaju od prave linije a koriste se od kada su izašli.
 
Nema šta, prelep je i uživo i na slikama.

Nije mi jasno kao da postoje 2 verzije iPhone 6, a pritom ne mislim na 6 i 6+... Kakva su to cetiri broja sa zadnje strane pri dnu? Te brojeve nemaju iphone-ovi na youtube review-ovima.
 
Koliko kamera stvarno štrči? Na slikama i klipivima izgleda očaj.
Nije da ne strči, malo upada u oči ali nije strašno, evo slike.
Nije mi jasno kao da postoje 2 verzije iPhone 6, a pritom ne mislim na 6 i 6+... Kakva su to cetiri broja sa zadnje strane pri dnu? Te brojeve nemaju iphone-ovi na youtube review-ovima.
Nemam pojma, uglavnom ovaj konkretno je iz Nemačke. Kupljen odmah, prva serija što je izašla u prodaju. Možda zato što je sim free?
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1411824076955.jpg
    uploadfromtaptalk1411824076955.jpg
    750.5 KB · Pregleda: 305
Poslednja izmena:
cini mi se da baterija duze traje,pogotovo sto u stanu imam odvratan prijem.Poslacu 1.screen kad dodje na nekih 5%

Po ovima na gsmareni baterija nije nista bolja od 5s!! Covece pa meni jedva 5h usage izvuce; ne daj boze sta bi bilo tek touchID i siri da upalim! :(
 
trenutno.Ne ispustam ga iz ruke
d9582b6e8419816d287181d8cf5cc733.jpg
 
Nazad
Vrh Dno