Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gde je to prispela već 2 meseca [emoji102][emoji28]
12eebd43599e0c6b99ff2d9418367a44.jpg


Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Kakva crna carina za paket od 600 din na kojem verovatno piše vrednost 1,5USD

otprema.jpg
 
Obracunali ili ne, mora proći carinu.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ovo je vec neverovatno, cekam paket sa carine 25 dana. Sramota je sta rade i koliko su nesposobni da udare pecat.
 
Naručio WiFi karticu za laptop preko ebay.de . 25 EUR....Sve je išlo preko mailboxde.com

Ovi iz Zittau (mailboxde) su bukvalno na graničnom prelazu Nemačke i Češke. Kombijem dovezu do Libreca u Češkoj u poštu - i odatle putuje.

NEMA DHL i gluposti. Sve do 1kg je oko 8E . Preporučeno.

Pošiljka je verovatno iz Praga Avionom do Beograda . Od petka prošlog putije.

attachment.php


:d
 

Prilozi

  • Screenshot 2020-02-11 at 10.57.53.png
    Screenshot 2020-02-11 at 10.57.53.png
    18 KB · Pregleda: 562
Ako bi mogao napisati malo detaljnije o mailboxde.com bio bih ti zahvalan.
Ima nakih sitnica koje ne mogu da nađem kod kineza, a iz evrope gde nađem ne rade slanje za srbiju :S:.
 
Ako bi mogao napisati malo detaljnije o mailboxde.com bio bih ti zahvalan.
Ima nakih sitnica koje ne mogu da nađem kod kineza, a iz evrope gde nađem ne rade slanje za srbiju :S:.



Registruješ se na sajtu za početak. Da bi dobio svoj poštanski box - adresu u Nemačkoj (nju pored Srpske ubaciš u paypal i ebay ) - pretplata je oko 13 evra godišnje.
Posle toga ubaciš preko paypal lovu potrebnu za neku ili nekoliko pošiljaka. A možeš poštarinu da plaćaš onda kada stigne paket.

Imaš uslugu slanja pojedinačno ili sve zajedno. Sve zajedno je ako imaš 3-4 paketa - pa da ti prepakuju sve u jedan.
Nikad nisam do sada koristio Nemačku poštu ili DHL (imaš i tu opciju). Uvek idem preko Češke - kao prioritetna pošta - preporučena - osigurana do 35E - za malu kilažu i cenu robe.
I to je do sada stizalo za 4-5 dana - na carini ovde se zadrži dan, dva tri...Uglavnom stiže avionom iz Praga ovde u BG.

Kao prvo napišu cenu na samoj koverti - paketu + ubace unutra jedan ili više računa - pečat potpis... Sve je upakovano perfektno.

Ovo je sve pod uslovom da prodavac želi da šalje na poštanski box. Ima njih koji neće....

Ovo sad što je stiglo carinik nije ni otvarao - pismo u pismu - plus elektrostatička kesica gde je elektronski deo.

Mislim da se smorio kao siroče.
 
Poslednja izmena:
Da dobar je mailbox.de registrovao sam se davno i mogu reci da su odlicni sve je kolega lepo opisa da nemam sta da dodam.
Ja kupujem preko njih neke stvari ima bar 4-5 godina mozda i jace sad ne mogu da se setim, ali dobri su i povoljni.
 
Pozdrav prvi put pišem na forumu i nadam se da će neko imati odgovor. Paket je poslat dhl eCommerce da li neko zna koliko se ceka na dostavu od dana kad paket stigne u Srbiju ? Hvala na odgoboru
 
Ovo je vec neverovatno, cekam paket sa carine 25 dana. Sramota je sta rade i koliko su nesposobni da udare pecat.

Bas tako. Cekam 3 paketa sa carine, jedan od 23.01, drugi od 25.01 I ovaj treci, glupost koja nije ni trebala da ide na carinu (sat na sklapanje diy, elektronski delovi smd od 8 evra, nego neko video da pise watch I teraj na carinu), od 06.02. Sada idu jos I praznici, tako da postoji realna sansa da to zaglavi do marta meseca. Bruka....
 
Kakav vi problem imate sa NS carinom? :D

otprema2.jpg
 
Juce stigao paket iz Kine posle 7 dana i jutros prodje carinu(neka dijagnostika za Audi) naravno bez dazbina i eto u jeku "virusa" meni za manje od 10 dana dijagnostika stigne od Kine na moju kucnu adresu(sutra postar donosi) i vi kazete zastoj, ko zna, zna davno sam vam pricao sta i kako ko nece da slusa neka ceka po 45+ dana.
Sportski pozdrav.
 
Juce stigao paket iz Kine posle 7 dana i jutros prodje carinu(neka dijagnostika za Audi) naravno bez dazbina i eto u jeku "virusa" meni za manje od 10 dana dijagnostika stigne od Kine na moju kucnu adresu(sutra postar donosi) i vi kazete zastoj, ko zna, zna davno sam vam pricao sta i kako ko nece da slusa neka ceka po 45+ dana.
Sportski pozdrav.

Naruči kralju na moju adresu pa da vidimo, dotle nemoj da smaraš...
 
@Mikorist

Hvala na pojašnjenju za mailboxde.
 
Novosadska carina, paket bio od 9 do 12.02, danas je prosao

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Danas sam trebao nesto da posaljem za Kinu (vracam nesto na reklamaciju) sacekalo me je iznenadjenje da paketi za Kinu Iran, Saudi Arabia, Jordan i jos desetak drzava ne primaju posiljke za slanje a za prijem cuvaju do daljeg
 
Ovi kazu da je od 10.02 i kakve veze ima Saudi Arabia, Iran, Jordan i jos dosta zemala sa bliskog istoka sa Kinom
 
Prema vasim iskustivma kada bih mogla da ocekujem paket u pitanju je dhl ecomerrce Pogledajte prilog 281345

Teško neko može da ti da procenu, zavisi odakle si naručio, koliko je vrednost pošiljke, dali će ići na carinu ili ne, ko ovde kod nas isporučuje ekomerc pošiljke!!!
Ni jedan tracking servis nije potvrdio da je taj paket zaista ušao u Srbiju tako da ako je verovati samo tom sajtu gde si kupio koji kaže da je paket u beogradu od 27-mog Januara onda je verovatno zaglavilo na carini gde bi moglo da bude i 2 nedelje, nikad se ne zna. Čini mi se da paketi iz USA dobijaju nov broj za praćenje ovde pa ako hoćeš možeš da kontaktiraš beogradsku carinu na email i pitaš ih za novi tracking broj tvog paketa.
 
Naruči kralju na moju adresu pa da vidimo, dotle nemoj da smaraš...
A sto bih ja narucivao na tvoju adresu kad tebi po xy+ meseci ne stize a meni stizu paketi za 10 dana u jeku "virusa" a i pre njega isto.
Nego imam ja predlog bolji za tebe, naruci ti na moju adresu brze ce ti stici a ja mogu da ti posaljem brzom postom iz BG za NS a mogu i da sednem u kola i donesem ti na noge.
Vidis kakav sam ja drugar a ti meni "smaras".
Kako god, ne vidim potrebu da tako pises znam da si nervozan i kivan, al sto na mene.
Sportski pozdrav iz Beograda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno