Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Tebi je izgleda loša logika, kao i onima koji su platili više misleći da plaćaju kvalitet. Super huawei mate 20 pro vredi 1000 evra, woow dobili smo u poklon sat i bežični punjač. Kako da ne, videćeš za 4 meseca će biti 500 evra. Što mu je i prava cena. Isto samsung, šta tamo vredi te pare, woow nema noch. Vidi se na kp koja im je stvarna cena koja treba da bude ta i sa 24 meseca garancije. Kako možeš verovati da je samsung s8plus bolji od mi8? Verovatno jer imaš predrasude prema drugim proizvođačima.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Iz licnog iskustva sa Samsung i Xiaomi telefonima generalno, kao i iz iskustva drugih ljudi sa foruma i testova.

Exynoss na 4g, QHD rezolucija, nesto veci ekran(1cm^2 je veca povrsina S8+ iako je dijagonala veca na Mi 8 zbog notch-a), kao i drasticno losije optimizovan softver-nema teoretske sanse da Mi 8 ima losiju autonomiju od S8+ zato sto je baterija fizicki veca za 100mAh, svi ostali faktori su na strani Mi 8.

Sve mi je bilo jasno kad sam u S8+ temi gledao screenshot za screenshot-om gde je SoT izmedju 3 i 4h na jedan dan koriscenja :)

Dakle nije iz direktnog, ličnog iskustva sa oba uređaja na duže vreme već nešto kompletno neodređeno. I na osnovu čega ti onda deliš savete i procene u ovoj temi?
 
Tebi je izgleda loša logika, kao i onima koji su platili više misleći da plaćaju kvalitet. Super huawei mate 20 pro vredi 1000 evra, woow dobili smo u poklon sat i bežični punjač. Kako da ne, videćeš za 4 meseca će biti 500 evra. Što mu je i prava cena. Isto samsung, šta tamo vredi te pare, woow nema noch. Vidi se na kp koja im je stvarna cena koja treba da bude ta i sa 24 meseca garancije. Kako možeš verovati da je samsung s8plus bolji od mi8? Verovatno jer imaš predrasude prema drugim proizvođačima.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
Mogu ove sekunde da prodam/zamenim polovan s8+ za nov mi8 da mislim da je bolji. A pri tom nemam neko ultra visoko misljenje o s8 i samsungu, ali ni o sajomiju.
 
Upravo to i ja pisem. Ne mogu da prihvate da Xiaomi pravi odlicne telefone.
Kad se samo setim Huawei telefona za vreme Xiaomi mi 2 i mi4, Huawei je bio za izbegavanje. I sad posle par godina oni su kao super a xiaomi krs kinez. Kvalitet se ne ceni prema marketingu, vec po kvalitetu samih proizvoda, hardvera i softvera
 
Ljudi, otvorite temu u delu za poredjenje pa tamo nastavite diskusiju.
Ljudi su ovde prelazili sa svakakvih modela, Pixela 2 XL, S9+ itd, a ovde se prica vodi o sada jos malo pa 2 god starom mobu.
Opustite se i uzivajte u svojim masinama. [emoji4]
 
Kao i sto sam kazes, radi kako hoces.
Pa i radim. Nisam ja opanjkavao vas drazesni mi8 koji mi je licno dobar fon, ali jednostavno me ne zanima. Da me zanima, uzeo bih ga vrlo lako.
Vise nikad staklen telefon sa obe strane,zato me ne zanima
 
Poslednja izmena:
Upravo to i ja pisem. Ne mogu da prihvate da Xiaomi pravi odlicne telefone.
Kad se samo setim Huawei telefona za vreme Xiaomi mi 2 i mi4, Huawei je bio za izbegavanje. I sad posle par godina oni su kao super a xiaomi krs kinez. Kvalitet se ne ceni prema marketingu, vec po kvalitetu samih proizvoda, hardvera i softvera
Samo cutati i pustati da stvari idu svojim tokom.
"Natural selection" sto bi tekli Ameri.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kad se samo setim Huawei telefona za vreme Xiaomi mi 2 i mi4, Huawei je bio za izbegavanje.

Ovo ni ja ne mogu da shvatim nikako. Neko ko je juce cuo za Huawei ili neko ko je vec znao za njih u to vreme samo sto nije pogledao ni jedan njihov model tada, dolazi sada sa pricom kako je Huawei najbolji.
I bice najbolji verovatno, jednoga dana, ali postujte to sta je neko bio i sta je sada, i oni su morali mnogo da rade da bi dosli do pozicije na kojoj su sada. Ali nekima to ocigledno nije bitno uopste. Bitno je da on kosta 1000+ € i da izgleda lepo.
Opusteno ljudi, izbor je u danasnje vreme ogroman i zaista ne vidim razlog rasprave oko toga ciji je bolji. Svako uzima ono sto mu najvise u tom trenutku odgovara i to je to. [emoji4]
 
Dakle nije iz direktnog, ličnog iskustva sa oba uređaja na duže vreme već nešto kompletno neodređeno. I na osnovu čega ti onda deliš savete i procene u ovoj temi?
Kada bi se ljudi ucili samo na osnovu licnog iskustva, verovatno bismo i dalje bili u kamenom dobu.

Savete delim na osnovu onoga sto smatram da su cinjenice i ono sto sam napisao je argumentovano, ali i dalje nisam video ni jedan kontra-argument. Cinjenice su da je Exynoss daleko losije optimizovan od Snapdragona(o 4g fijasku da ne pricam, u svojoj okolini imam S7, S8+, S9, A8, J7 2017, na vecini cim se ukljuci 4g baterija leti), da QHD ekran trosi vise od FullHD ekrana(u oba telefona je Samsung Amoled), da je MiUI neuporedivo fluidniji i bolje optimizovan sto se baterije tice od svih teskih skinova(licno iskustvo na osnovu Samsung J3, J5, J7, A8, S7, S8+, S9, Huawei P8 Lite, P9 Lite, P10 Lite, Honor 8 Lite, P10, Redmi 3x, Redmi Note 4x, Redmi 5, Redmi Note 5, Poco F1) pa i od TW/SE, kao i da S8+ ima vecu povrsinu ekrana od Mi 8.

Na osnovu svega toga(plus iskustva ljudi sa Samsung, Xiaomi i ostalih tema na forumu, a vecinu sam procitao gotovo cele u poslednje 2 godine), kao i razlike od samo 100mAh u korist S8+ sam dosao do zakljucka da ne postoji teoretska sansa da S8+ ima i slicnu autonomiju sa istim koriscenjem kao Mi 8, ako se gleda neko prosecno koriscenje gde je bar 20-30% na 4g.

Smatram da je to validnije nego poredjenje jednog korisnika koji ima oba uredjaja, jer se lako moze desiti da je neko specificno koriscenje koje ne prikazuje generalno stanje, recimo da je uvek na Wi-Fi, ili da je osoba koja koristi telefon za pozive i poruke pa traje baterija 3-4 dana, ili da je 24/7 na 4g pa da ispadne da Mi 8 ima duplo bolju autonomiju.

Tu je i faktor softvera, svaki proizvodjac ima po neku verziju na kojoj baterija bolje ili losije drzi od ostalih, tako da bi za potpuno objektivno poredjenje autonomije na dva telefona bilo potrebno da se na isti nacin koriste oba telefona u nekom duzem periodu, od strane vise osoba da bi se uzeo neki prosek, sto je prakticno nemoguce za bilo koja dva uredjaja.
 
Poslednja izmena:
Koga si opanjkavao? Najveca prevara i nikad se necu pokajati je bila kupovina Huawei mate 10 pro. Totalno razocaranje od 800evra. Kamera uzasna, ajd sto sam ja pokusavao da mislim da je dobra, vec su bi drugi sugerisali da je losa. Onda baterija, 4000mha ili sta vec, woow, imam 30min vise skrina nego na mix2s ili mi8. woow. Ima ipsertifikat za zastitu od vlage i prasine. woow, koliko si puta drzao koristio telefon u vodi, ? npr u moru plivas i slikas podvodni svet 1m ispod povrsine mora? Par kapljica kise nece svakako naskoditi mi8 ili mix 2s koji nemaju taj ip serifikat. Sto se mene tice Huawei nikad vise. Samsung iako sam se razmiljao da kupim, ne zelim, HTC takodje. Ne zelim vise da platim nesto sto ne vredi. Imao sam sve flagship telefone i od samsunga i od htc-a. Video ih uzivo. Bacanje para jednostavno, a imas bolji izbor.
 
Ovo ni ja ne mogu da shvatim nikako. Neko ko je juce cuo za Huawei ili neko ko je vec znao za njih u to vreme samo sto nije pogledao ni jedan njihov model tada, dolazi sada sa pricom kako je Huawei najbolji.
I bice najbolji verovatno, jednoga dana, ali postujte to sta je neko bio i sta je sada, i oni su morali mnogo da rade da bi dosli do pozicije na kojoj su sada. Ali nekima to ocigledno nije bitno uopste. Bitno je da on kosta 1000+ € i da izgleda lepo.
Opusteno ljudi, izbor je u danasnje vreme ogroman i zaista ne vidim razlog rasprave oko toga ciji je bolji. Svako uzima ono sto mu najvise u tom trenutku odgovara i to je to. [emoji4]


Nije ni to problem, tj smesno. Najsmesnije je to sto dodju i kazu Huawei kvalitet a Xiaomi Kinez. Nemaju pojma. Veruju onom sto vide na TVu. Verovatno Huawei ima neki pogresan dil sa leika pa mora da im placa za koriscenje imena, inace i sa leica brendom, kamera im je ispod prosecna.
 
Kad smo vec kod kamere, sam hardver je odlican, tu nema price. Ali zbog Kirina nema GCam, uz GCam bi sigurno pravio jos bolje fotke.
 
Uleteh ovde zbog portovanja Pixel verzije os-a na ovaj mob i cekam da Proday baci neku fotku night moda.

Pa i radim. Nisam ja opanjkavao vas drazesni mi8 koji mi je licno dobar fon, ali jednostavno me ne zanima. Da me zanima, uzeo bih ga vrlo lako.

*mjau**mjau**mjau*, ti bas promasio zurku. :)
 
Ne volim zurke :) a i zaboravih da pomenem, miui mi je gadan,ali dobro,to se da srediti launcherom
 
@Joxy, pazi ovo. Možda ne moramo čekati da nam se otključa BL da bi prešli na Developer Betu. Čitaj šta kaže lik, citiram "
It's easy to do and I can confirm that it works without unlocking bootloader. You must download the last beta with Oreo 8.9.7 and flash it. I started from Global stable 10.0.3.0, flashed the global beta 8.9.7 and then updated to beta 8.10.25, then beta 10.11.2 and the last step is to beta 10.11.8"
Preuzeto odavde:
http://en.miui.com/thread-4479440-1-1.html

E sad pitanje za poznavaoce, gde se mogu skinuti ovi raniji romovi. Ko zna molim za link...
 
Ne volim zurke :) a i zaboravih da pomenem, miui mi je gadan,ali dobro,to se da srediti launcherom
Jeste kao što se i na Samsungu (ili bilo kojem drugom telefonu) sredjuje Ui sa launcher-om.

Not.

Ajde kad vidim mladje neke da odvale ovako nešto, ali stariji članovi (koji kontam da znaju malo više) to nisam očekivao.
 
Maxi69, u pravu si, evo sad sam bas skinuo tu verziju, pokrenuo update preko updater app i stvarno radi. [emoji2]
Evo linka:
Ovde mozes da skines tu verziju.
Ne znam kako mi je promakla ova verzija, ocigledno sam sve one koje su bazirane na Pie probao.
Nemam sad bas vremena da podesavam sve ponovo pa cu ostaviti to da odradim ovih dana.
Ti ako budes radio sada, javi obavezno utiske. [emoji4]
I zahvali se tom liku u ime svih nas sa teme. [emoji2]
 
:) Super, skinuo sam sva četiri roma. Kasno je sad možda pokušam ujutro, pa javim.
 
Definitivno je bilo do njih nesto. Setio sam se da sam i ovu verziju probao, medjutim tada iz nekog razloga nije htelo.
Verovatno cu i ja sutra da se prebacim na Betu. [emoji4]
Nema potrebe da skidas sve, posle ce ti sam izbaciti update. [emoji4]
 
Jeste kao što se i na Samsungu (ili bilo kojem drugom telefonu) sredjuje Ui sa launcher-om.

Not.

Ajde kad vidim mladje neke da odvale ovako nešto, ali stariji članovi (koji kontam da znaju malo više) to nisam očekivao.
Moze,ako pod sredjuje podrazumevas ono sto ja podrazumevam. A to je generalni izgled, ikone, kao i nepostojanje menija sa ikonama/programima, vec je sve na radnoj povrsini iphone style.

Eto vidis, ne brini se za starije clanove, mozes šećer da dobijes bez potrebe [emoji14]
 
Pa ne moze ti podrazumevas ili ja podrazumevam, zna se šta je Ui :D

Ui ≠ launcher.
 
Moraćeš da probaš, jer niko ne koristi telefon kao ti. Neko će imati 4h sata ekrana, a neko 8 sati. Neko će ga puniti dva puta dnevno neko jednom u tri dana.

Kakva je bila na Miui 9, takva je i na miui 10.
 
@Joxy prebacio sam na Developer Betu 8.11.8. bez problema.

PS:
1.Ko je još na Beti da mi kaže putanju gde se isključuju oglasi, ne mogu da pronađem sada a bilo je.
2.I takođe putanja do podešavanja ograničenja protoka internet podataka sa danom resetovanja, to sam na Stable imao a sad ne mogu da pronađem.
 
Poslednja izmena:
I ja sam sinoc odradio sve, ipak nisam mogao da cekam. [emoji2]
Sve mi deluje nekako jos brze/fluidnije, a moguce i da je trip samo. Sve u svemu svidjaju mi se neke dodatne opcije poput % baterije, podesavanje vremena aktivnosti AOD...
Videcemo danas kakvo je stanje kada ga dodatno istrazim. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Ima li notifikacija pored notch-a? :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Na Developer Beti više nema opcija da se isključi noch. Jedno poprave drugo pokvare ...
8decd1b6ff2201bf233f2333b4d4ea1f.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno