Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Dongle život se nastavlja :)

d3d5a597218efc58d7e4f6862f8d8082.jpg


150din komad , direktno iz kine doneseno :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izgubio ih ne zna im se broj :)

Tako će biti dok ne dobijem one meizu ep52 u januaru :) onda mučenje i punjenje bežičnih slušalica ..

@Miksat
Mislim da je tako. Mada svakako ti ne treba ništa brže od qc3. Npr ja moj mob punim sa onim klasičnim sporim punjačem ..
Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko sam skapirao mi 8 podržava quick charge 4.0 a punjač koji se dobija uz kutiju je 3.0?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Tako je. Dobro je sto se dobija i 3.0, uz neke od €850+ dobijaju normalne 2.0 punjace [emoji2960][emoji2960][emoji2960]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@Proday čekam utisak za futrolu...
Ukratko druže, od ovih što sam dobio uz telefon (stock, mofi i rugged), još je i najbolja, ali realno ne može da prismrdi Tough Armoru po čvrstini, kvalitetu i pre svega izdignutim ivicama oko ekrana. Kako god, obzirom da bolje nema, moraću se ovom zadovoljiti!

Inače me impresioniralo koliko je power dugme lakše stisnuti na note9 + Tough Armor nego na S9+ i istom tom! :(

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
A gde se može nabaviti 4.0 punjač i da li je uopšte potreban? Koliko brže se puni telefon?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Nije potreban...piše rapid charge i sa samsungovim od s9+

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li je neko pre ovog telefona imao S7? Voleo bih da iznese pravu razliku u autonomiji.
Imao sam S7 Edge, S8+ pa Pocophone F1 pre ovoga. Mi8 je sa baterijom kao S8+ a Pocophone je bolji.

@Proday hvala na infu.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Da li je jos neko primetio kako se puni Mi 8?
Naime, do nekih 90-95% se puni brzinom koja je odgovarajuca za fast charging ali onda od tih nekih 95-100% puni jedno dobrih 15-ak min sigurno. E sad, da li je to feature ili ne, ne znam. Mislim da je Apple objasnjavao nesto slicno za svoje punjace, tipa da se poslednjih 5-10% puni sporije kako bi se baterijala sacuvala.
Kolike su razlike izmedju QC 3.0 i 4.0, ako su primetne onda ne bi bilo lose uzeti neki 4.0. [emoji4]
 
Primetio sam to

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
To je tako sa svakom baterijom ako neće da je spale, na kraju mora da se puni sporije.
Ne isplati se kupovati QC4, pogotovo što su papreno skupi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@Maxi69 ne znam kako drži baterija na S8+, nikad me nije interesovao pa se nisam nešto udubljivao u čitanje foruma i gledanje recenzija. Ne bih voleo da prodam S7 pa da kupim mi 8 koji drži za nijansu bolje od S7, jer ovo mi predstavlja mučenje. Nemam nameru da kupim telefon pa da ga 2-3 puta dnevno punim. :D
 
S8+ moze imati samo losiju autonomiju od Mi 8.
 
Ajde onda onako prostim rečima, šta god da mu radiš dan će izgurati. Ako se koristi onako, onda može i dva dana. Ali pazi sve je to relativno i sve zavisi koliko se i šta koristi, znaš i sam. Sa Mi8 mogu oko 6-8 sati Sota. Sa Pocophone je išlo i preko 10.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
@Maxi69 ne znam kako drži baterija na S8+, nikad me nije interesovao pa se nisam nešto udubljivao u čitanje foruma i gledanje recenzija. Ne bih voleo da prodam S7 pa da kupim mi 8 koji drži za nijansu bolje od S7, jer ovo mi predstavlja mučenje. Nemam nameru da kupim telefon pa da ga 2-3 puta dnevno punim. :D
Pa koji god telefon da punis 2-3 puta dnevno, onda tu nesto debelo nije u redu.
 
S8+ ti ima 4-8 sati SoT, zavisi dal je wifi ili 4g,kao i jacina osvetljenja. Prosek oko 6 sati, dan ipo nekog srednjeg koriscenja.
 
Da se upisem u vlasnike ovog telefona uzeh crni 128GB, sa danasnjim iskustvom sam vise nego zadovoljan. Nisam imao priliku ranije da ga isprobam za sada je preko mojih ocekivanja.
 
Iz licnog iskustva sa Samsung i Xiaomi telefonima generalno, kao i iz iskustva drugih ljudi sa foruma i testova.

Exynoss na 4g, QHD rezolucija, nesto veci ekran(1cm^2 je veca povrsina S8+ iako je dijagonala veca na Mi 8 zbog notch-a), kao i drasticno losije optimizovan softver-nema teoretske sanse da Mi 8 ima losiju autonomiju od S8+ zato sto je baterija fizicki veca za 100mAh, svi ostali faktori su na strani Mi 8.

Sve mi je bilo jasno kad sam u S8+ temi gledao screenshot za screenshot-om gde je SoT izmedju 3 i 4h na jedan dan koriscenja :)
 
Poslednja izmena:
Pa verovatno po tome, slicna baterija, a SD vs Exynos. Valjda je SD stedljiviji.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Zavisi od korisnika, neozbiljno je izvoditi zaključke na osnovu gledanja tuđih screenshotova. Drugo je kad jedan korisnik aktivno, na isti način koristi jedan, pa drugi telefon, pa kaže prvi ima bolju autonomiju od drugog, ili obrnuto.

btw meni bi u najboljem slučaju izvukao tih 6h, 8-9 nikako. Ali nisu ni drugi telefoni, OP6 je imao nešto bolju autonomiju od S8+, prethodni telefoni lošiju...
 
Poslednja izmena:
Nisam na tebe mislio, nisi ti pisao da je S8+ bolji ili lošiji od Mi8.
 
Poslednja izmena:
Bolje onda citiraj,stari si forumas i znas da se bez citata odnosi na post iznad tvog.
 
Večita ljubomora korisnika koji plate više svoje telefone. Svaki telefon ima svoje prednosti i mane. Ja npr nikad ne bih pogledao s7edge pored mi8. Po meni ne mogu se porediti, ako ni po čemu onda bar po godini izdavanja. Oneplus su ok ali nisu vise flagship killer kako im je bio moto. Dobro drže cenu, i više bi mi8 poredio sa op6 nego sa samsungom.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Lol,koja logika,vecita ljubomora onih sto su platili vise ka onima sto su platili manje, to su neki novi momenti,do sad je bilo obrnuto, po nekad :D vec sam danas jednom napisao ali opet cu,ovaj forum je vecni izvor bisera i zabave :) pa druze, valjda su ti sto su platili vise mogli za te pare da kupe ono sto kosta manje da su mislili da vredi...eh logiko,dusmaninu nekih :)
 
Nazad
Vrh Dno