Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Kako stoje stvari sa custom ROM-ovima? Kako vas služe Oreo ROM-ovi, jesu li ispeglani kao Nougat (za koji na žalost više nema interesovanja kod developera, a i najveća je žal što LOS prekinuo oficijelni update).
 
Probao sam za vikend razne verzije Oreo romova, vratio se na MIUI.A Iskreno, najlepsi je, jos kad dodje 10

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Slažem se sa kolegom iznad. Probao razne stok romove, posle MIUI-a svi su ruzni, a ne vidim da su nesto brzi ili drasticno bolja baterija. Ionako sastavim bar 2 dana na bateriji.

Kad ce miui 10?
 
Skines fastboot instalacioni fajl skines miuiflash i instaliras i to je to.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Da li se nekome dešava da mu puca aplikacija Google Play movies & TV?

U zadnje vreme mi se jako često pojavljuje obaveštenje da je krešovala aplikacija iako je nikada nisam koristio i u instaliranim aplikacijama je disablovana jer ne mogu da je unistalliram što bih najradije uradio.

Evo ih detalji od poslednjeg puta kada je pukla...

java.lang.IllegalArgumentException: There is no GcmTaskService component registered within this package. Have you extended GcmTaskService correctly?
at com.google.android.gms.common.internal.zzac.zzb(Unknown Source)
at com.google.android.gms.gcm.GcmNetworkManager.zzeu(Unknown Source)
at com.google.android.gms.gcm.GcmNetworkManager.schedule(Unknown Source)
at com.google.android.videos.service.drm.RefreshLicenseTaskService.forceLicenseRefreshNow(SourceFile:34)
at com.google.android.videos.service.drm.LicenseRefresher.refreshLicenses(SourceFile:31)
at com.google.android.videos.service.pinning.PinBroadcastReceiver.startTransferServiceToResumeDownloads(SourceFile:28)
at com.google.android.videos.VideosGlobals.postStartup(SourceFile:207)
at com.google.android.videos.VideosGlobals.bridge$lambda$0$VideosGlobals(SourceFile)
at com.google.android.videos.VideosGlobals$$Lambda$8.run(Unknown Source)
at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java:754)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:95)
at android.os.Looper.loop(Looper.java:163)
at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:6342)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:880)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:770)


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni puca stalno, ne znam vise sta da radim sa njom, ja ne vidim ni gde je to instalirano?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Koju verziju MIUI-ja imate ? Jel radite update redovno ?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Da, poslednja verzija sve je up to date. Šta više od poslednjeg updatea mislim da se češće pojavljuje...
8310fc400285bc0cf29f6b52467700f7.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A koja verzija je play store-a koju imate ? uploadfromtaptalk1528789766764.jpg

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
I kod mene 9.5.1
A vidim da se i na redmi 4x dešava isto pucanje tog servisa.
Koliko sam primetio to se dešava kada mreža menja status, sa wifi prelazi na 4g ili sa 4g na h+

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo je i verzija Play storea
74ffcd82a22d3778291ba8adc88b80ab.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni je pocelo da puca sa preposlednjim zvanicnim update-om. Osim poruke da je app prestao sa radom ne primecujem neku drugu stetu.
 
Zar vam svima nije lakše da obrišete ako ne koristite? Nema da puca ako se obriše.
 
Da se prijavim sa problemom oko Google Play TV and Movies , kako god se zvala. Samo izbaci da je pukla.
Doduše, imam problem sa jednom namenskom aplikacijom za Banking u Nemačkoj, jednostavno neće da je pokrene, samo izbaci gresku pri startovanju. Najnoviji update imam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Majci na HTC 820 je odjednom poceo da puca Sense Home i vise google servisa, resio sam tako sto sam obrisao cache i podatke za Sense Home i Google Play Services..
 
I kod mene 9.5.1
A vidim da se i na redmi 4x dešava isto pucanje tog servisa.
Koliko sam primetio to se dešava kada mreža menja status, sa wifi prelazi na 4g ili sa 4g na h+

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Probaj da zabraniš pristup mreži za tu aplikaciju. Možda se popravi ako je do toga. Meni je rutovan fon pa je brišem stalno a inače je padala nonstop.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Moram reci od kad mi Google play ne radi u pozadini, SOT skoro 9h

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
meni je SOT drasticno opao, na Omni-u 06.03 sam sa Franko r6 kernelom, desi se u 2 dana samo na WIFI-u da imam tek 6 sati SOT-a
 
Vidi u podesavanjima da li ti uopste google play trosi nesto bateriju, ako ne trosi onda nema potrebe da zabranjujes rad u pozadini....obicno play services zna da pravi problem sa baterijom, a ne google play...

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Drzi mi ovako visoko andorid system al nista specijalno se ne prazni baterija, jel moguce da je neki bag , uglavnom mi stoji oko 25 26 %, i to mi deluje visoko al normalno imam potrosnju. Ima li neko slicno, global stable poslednji update? Restarovo sam telefon al nista
9281cf8122cfacb21fd025c23fdf1193.jpg
5fc0e1ce52520b890b452dda9adac148.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kod mene je cca 20%, globerom

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Sad je 22% posle punjenja.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako da namestim da mi default player za muziku bude Total Commander ili bilo koji drugi? Lepo odaberem u podesavanjima-installed apps-default apps, ali nakon sat-dva, automatski mi se resetuje na Play Music. Kad ponovo udjem u podesavanja, tamo stoji "Not selected".
ace38da5e478fa10322cc0bd961605af.jpg


Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Jel bio neko mozda na Pixel Experience ROMu? Hteo bih malo da probam stock android.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno