Šta je novo?

Ryzen - A320/B350/X370 [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Hah! 27.000 din za Asus Prime X470 Pro? Ne mogu da verujem kako su pokvareni i pohlepni..
 
Hah! 27.000 din za Asus Prime X470 Pro? Ne mogu da verujem kako su pokvareni i pohlepni..
Ja sam platio 19999din za x370, cena za x470 je negde oko 175E u jevropi. Možda će u toj radnji da pojeftini sledeće nedelje kada i ostali dobiju.
 
Ja sam platio plocu iz opisa 100 eura u BIH a u Njemackoj kosta 65. Svaka cast nema sta xD
 
Ovde cijene ploca nikad ne padaju b250 b150 intelove i dalje kostaju 80 eura pa nadalje.
 
Nije samo to nego je i izbor očajan, samo jedan oficijelni uvoznik koji ima u vlasništvu skoro sve prodavnice. Naj poznatiji "Mađar" čak više i ne postavlja cene. Tuga od IT tržišta. Ono malo prfesionalnih snabdevača lupaju po ušima samo tako.
 
Nazalost najpoznatiji madjar ne stavlja cene jer mu je ovako sigurno da ce neko uzeti da poslaje poruku i tu ga uvati na buckalo da naruci robu, ali generalno sale ima odlicne cene i pored toga sto nema istaknute cene uglavnom bude najjeftiniji na kp tako da vredi poslati upit za nesto.

Dok sam se dovoumio sta da uzmem da li ryzena ili intela sam posalo upit za x370 asrock killer sli i kod njega je cena 104 evra dok je u radnji preko 14 hiljada a za z370 msi krait gaming nisam je ni nasao u nasim prodavnicama a kod njega sam uzeo po 136 evra. Ali kako on kaze cene se non stop menjaju i niko ne moze da ti kaze 100% osim njega.
 
Баш због честих промјена цијена је и престао да качи цијене. С обзиром на количину компоненти које нуди морао би сваких пар дана да изгуби пар сати на ажурирање. Овако га лијепо исцимаш за оно што ти треба, добијеш цијену и уколико ти одговара купиш. Нема много филозофије.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Svi ti veliki "mađari" imaju veću ponudu od naših vajnih prodavnica, sigurno im nije lako da menjaju stalno. Evo na kraju sam uspeo da naručim Asus Prime x470 pro u Emmi-ju, stiže sutra ili u subotu. Jeftinija nego u drugoj radnji.
 
Nebih menjao da sam ostao na 1700x i sporijoj memoriji, ali sa 2700x i 3600MHz memorije osećam da nije sve završeno. Da na kraju zatvorim kutiju na nekoliko godina.
 
Meni danas stiže Asus Strix X470-I, pa taman i ja da vidim da li i koliko će memorija hteti preko trenutnih 3066MHz. Sve to pod uslovom da me žena ne ubije što već deseti put prčkam po tom računaru. :d
 
Planiram da kupim ASUS Prime B350 Plus,pa me zanima da li se na onaj RGB header na ploči mogu povezati RGB ventilatori za kućište(planiram da uzmem CM MasterBox Lite 5 RGB kučište koje ima 3 RGB venta) ili je taj header služi samo za Wraith RGB kuler?Takođe,da li je neko probao Patriot Viper 4 PV416G300C6K 2x8GB 3000MHz RAM na toj ili nekoj drugoj B350 ploči?
 
Koju B350M plocu uzeti za R5 1400? Cini mi se da je ASRock Pro4 najjeftinija od tih boljih.
 
ASRock AB350M Pro4, da li neko ima nekog iskustva sa ovom plocom? Uglavnome se ljudi zale na "Freeze", pa mislim da sam se opasno zeznuo sto sam nju narucio....

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Jedino da se nadaš da je sa poslednjim BIOS-om (4.70) bolja situacija. Od izlaska B350 ploča, tj. već godinu dana, ljudi su preporučivali Asus i MSI, pre svega zbog bolje naponske, i Gigabyte zbog pouzdanosti. ASRock je baš fušerio u srednjem i nižem segmentu (jedini su koji imaju A320 ploču koja ne podržava 95W TDP procesore). Mada uvek možeš da je vratiš ako bude bilo ikakvih problema, tako da bez brige
 
ASRock AB350M Pro4, da li neko ima nekog iskustva sa ovom plocom? Uglavnome se ljudi zale na "Freeze", pa mislim da sam se opasno zeznuo sto sam nju narucio....
Pa i ovde su je kudili - da si uzeo verziju bez M, bolje bi prosao, ali njoj su drasticno povecali cenu u odnosu na neki prethodni period.
 
Onda necu ni da otvaram kutiju, vraticu im odmah, pa cu da uzmem neku drugu. Neka preporuka do 10 000 u radnji na E? :)

@Space Beer

Isti je problem i sa 4.70 koliko sam citao :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam, gore pomenutu ploču, i nisam nikada imao problema sa zamrzavanjem.
Kod mene je problem, sto nema zvuka preko ploče, ali pošto koristim zvucnu, koju sam dobio uz slusalice, to mi ne predstavlja problem.
Mozda je i do drajvera, nisam se iskreno, mnogo ni trudio da namestim.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Jedino da se nadaš da je sa poslednjim BIOS-om (4.70) bolja situacija. Od izlaska B350 ploča, tj. već godinu dana, ljudi su preporučivali Asus i MSI, pre svega zbog bolje naponske, i Gigabyte zbog pouzdanosti. ASRock je baš fušerio u srednjem i nižem segmentu (jedini su koji imaju A320 ploču koja ne podržava 95W TDP procesore). Mada uvek možeš da je vratiš ako bude bilo ikakvih problema, tako da bez brige

Nemoj da obmanjuješ čoveka. Ovo je baš baš ozbiljna obmana. Gigabajt je od početka am4 priče za izbegavanje. A preporuka Asus i ASRock(osim baš te pro4m ploče jer ima hardverski problem oko soc-a), MSI dolazi tek na 3 mesto po izboru.

Od trenutnih B ploča na tržištu, najbolja opcija mu je Asus prime B350-plus,
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da napomenem da ploca mora da ima hdmi, posto ce da se koristi integrisana grafika :)
 
Nemoj da obmanjuješ čoveka. Ovo je baš baš ozbiljna obmana. Gigabajt je od početka am4 priče za izbegavanje. A preporuka Asus i ASRock(osim baš te pro4m ploče jer ima hardverski problem oko soc-a), MSI dolazi tek na 3 mesto po izboru.
Za sve proizvođače je bilo i pohvala i kritika i žalbi. Ne znam za X370, ali nisam video nigde da je GB lošiji od ASRock-a ili MSI-a (ako se izuzme naponska). Tj. nisam priemtio da je za B350 ASRock po bilo čemu bolji od MSI-a ili GB-a, osim po BIOS opcijama za OC. Što je manje bitno u ovom i većini slučajeva. A ima trofaznu naponsku za CPU dok MSI i GB imaju 4 faze. Tj. za plug & play konfiguracije je lošiji izbor.

Kada je počela priča sa B350 pločama, i pojavile se prve fotografije bio sam ubeđen da ću kupiti ASRock AB350M Pro4, ali čim su ploče stigle na tržište, bio sam ubeđen da nju neću kupiti. Iako sam hteo da pređem na ASRock, i u budućnosti ću prvo gledati njihove modele

Onda necu ni da otvaram kutiju, vraticu im odmah, pa cu da uzmem neku drugu. Neka preporuka do 10 000 u radnji na E? :)
Moja prva preporuka je da zaobiđeš radnju na E
http://www.eponuda.com/maticne-ploce-cene/1/f3_1?cene-po=ceni-rastucoj
A što se ove ploče tiče, ništa te ne košta da je isprobaš, pa vratiš ako ti ne odgovara. Ako si poručio online, imaš 14 dana da je vratiš bez obrazloženja
 
Poslednja izmena:
Moja prva preporuka je da zaobiđeš radnju na E
http://www.eponuda.com/maticne-ploce-cene/1/f3_1?cene-po=ceni-rastucoj
A što se ove ploče tiče, ništa te ne košta da je isprobaš, pa vratiš ako ti ne odgovara. Ako si poručio online, imaš 14 dana da je vratiš bez obrazloženja

Ako mogu da pitam zasto? Koliko sam primetio vecina upravo od njih uzima.

Sto se tice maticne, problem se javlja u proseku posle mesec-dva, tako da mi tih 14 dana ne znaci mnogo :)


Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Kod mene problem sa Asrock AB350 Pro4. Kada sam je uzeo i sklopio racunar sve je radilo perfektno, dizao se sistem za par sekundi. Sada nakon vise od pola godine sve nekako radi sa velikim kasnjenjem, i nisam preterano zadovoljan. Nekad sporo butuje, nekad brze, a cesto ne pusti u rad USB uredjaje sve dok se ne upali sve i ne prodje jos 10ak sekundi. Ne znam ni kako da je reklamiram posto ona ipak na kraju krajeva radi..
 
Jel se brze podizao sistem, ili je brze dolazilo do post ekrana? Mozda neki usb uredjaj pravi problem, svasta moze da bude, mozda nije do ploce..

Jel si probao sa drugim sistemom/live linuxom da testiras?
 
planiram dauzumem r3 2200g i plocu rog strix b350-f valjda nece da se pregreva ploca, ne planiram da oc
 
Ryzen - B350 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Jel se brze podizao sistem, ili je brze dolazilo do post ekrana? Mozda neki usb uredjaj pravi problem, svasta moze da bude, mozda nije do ploce..

Jel si probao sa drugim sistemom/live linuxom da testiras?

Interesantno ali deluje da je delimicno nestao problem zamenom mesta usb-ovima iako sam to davno probao.
Sada mi kao i pre preskoci bukvalno post screen zbog fast boota, medjutim imam crni ekran dok cekam duplo duze nego sto je to bilo pre.. Samsung 960 Evo M.2 250GB je u pitanju i od pritiska dugmeta do desktopa mu treba tacno 10 sekundi.

Edit: A moguce da je i update biosa resio problem posto sam i to radio pre neki dan.
Nego, nisam odgovorio na pitanje.. Da, imao sam problem sa post ekranom al to je sad odlicno! :)


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno