Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Pa to je samo transportna folija, ne moze sa njom telefon normalno da se koristi. I meni treba prekoruka za neko kaljeno staklo.
 
Prijatelj je kupio redmi 5 plus (mislim da je dual sim) i zali se da mu mobilni internet radi jako sporo (mts). Probao sam i zaista je spor. Nisam uspeo da sacekam da se skine speedtest.
Da li je problem do telefona ili mts-a?
 
Pa verovatno potrosio brz net i ostao mu samo onaj spor... koji bolje da nema... :)
Ako ima 3/4g gore kod signala u status bar-u, onda nema razloga da mu bude spor...Jedino ako je podesio na 2g(edge) mrezu, pa se vuce...Ali bih pre rekao da je ovo sto sam prvo napisao.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Možda da izbriše proxy i port na apn podešavanjima.
Možda u setingsu da namesti 3g/4g only
 
Flesovao si los boot.img... Preflesuj ceo rom preko Mi flash tool uz opciju save user data...A ne treba ti magisk za gcam,mogao si i pesaka da editujes build.prop da dodas hal3 liniju..

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@kidence da li radi ona opcija instaliranja gcam a da ostane ota update. Ja sam probao po onom tvom upustvu i nisam uspeo. Sada je skoro bio update i opet nemam root pa da probam ako ima neka nova varijanta.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Stalno nesto menjaju, ni ja ne mogu vise da po'vatam konce oko MIUI-ja... valja ce 9.6 biti zadnja verzuja pred MIUI 10, pa prilagodjavaju stvari lagano...
OTA gazi root, nema sanse da ostane...


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
A gde da nadjem pravi rom? Kod mene je onaj stock, sto je dosao sa telefonom. Mozda bi bilo bolje da samo flesujem boot.img, ali dobar. Sta mislis?
 
Skini fastboot rom, izvuci boot.img iz tog rom-a i flesuj... ali moras skiniti verziju rom-a koju imas na telefonu.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Znam da gazi..mrzi me svaki put da ga rutujem a bez gcam sam kao bez kamere.
Stalno nesto menjaju, ni ja ne mogu vise da po'vatam konce oko MIUI-ja... valja ce 9.6 biti zadnja verzuja pred MIUI 10, pa prilagodjavaju stvari lagano...
OTA gazi root, nema sanse da ostane...


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne radis OTA i to je to... nema drugo resenje... ja ne radim OTA vec 3 verzije, nema nekih bitnih ispravki. Sve mi lepo radi.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nisam ni ja hteo..i iskljicio sam auto ota. I ustanem ujutru on bio na punjaču i vidim uradio sam update [emoji848]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Skini build.prop editor i preko njega izmeni liniju broj 6, upisi sta hoces i nece ti raditi OTA. (mora root)

uploadfromtaptalk1526763216943.png

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa verovatno potrosio brz net i ostao mu samo onaj spor... koji bolje da nema... :)
Ako ima 3/4g gore kod signala u status bar-u, onda nema razloga da mu bude spor...Jedino ako je podesio na 2g(edge) mrezu, pa se vuce...Ali bih pre rekao da je ovo sto sam prvo napisao.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Hvala.. to mi nije palo na pamet..

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Imas to kod nasih Kineza za 200-250 din..
 
Ja što sam vidio sve egzotične boje roza i tako to [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Skida se. Na videu nije prikazano, ali mi se čini da telefon pre 4:30 ima foliju, a nakon toga je više nema.
 
Tako mi poprilicno izgleda na ovom klipu gore, mozes i sam da pogledas. Nema logike, ali 99% sam siguran da je tako uradio.
 
Ma gde bre preko folije,ide na cist ekran.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno