Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

ako neko iz SU ima 1151 cpu nek javi na 063548148 hitno mi treba
 
Da li iko moze da preporuci konfiguraciju za rig do 3500 eura po KP cenama moze i na PP?


U emmiju je sad akcija na neku inno 3d 1070 karticu, ne znam kakva je ali 6 kom se uklapa u budzet od 3500e, imas cak i kusur

e sad, ne znam kakve su te Inno 3d ali naruciti online pa proveriti :)
ako ne valjaju lako ih je vratiti...
 
Hvala na preporuci, najbolje sto sam nasao je RX 580 GTS XXX Edition OC 4 GB za 300e i 3 god garancije ( preko madjara)

Sve ostalo je dosta skuplje i uglavnom samo sa jednom godinom garancije.
To nikako!!!!
Te kartice imam sa 4gb. Dolaze sa elpidom i smece su nevidjeno. Jedva daju 27,5 mhs. Greju se duplo vise nego nitro a razlika u ceni je 10-20e.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Mnogo je pl80. Radi na 50 probao sam
 
jes milina ovaj eth, 6x1070 185mhs 660w
 
kad spustim pl sa 65 na 64, padne sa 185mhs na 178mhs

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
P.s. Koje drivere koristite za Nvidiu ? Koji su vam najstabilniji/najvise solova ?
 
rx 580 sapphire nitro

koje napajanje da gura 5 komada ovih kartica
 
zbunilo me na sapphire sajtu pise da trosi 235w hvala na brzom odgovoru.
 
To nikako!!!!
Te kartice imam sa 4gb. Dolaze sa elpidom i smece su nevidjeno. Jedva daju 27,5 mhs. Greju se duplo vise nego nitro a razlika u ceni je 10-20e.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Nisu bas toliko lose. Meni rade na CC1150 i MC1900 i daju 28,2 eth konstantno. Cooler-i na 60%, temperatura uglavnom ne prelazi 60 stepeni, desi se da dodje do 65 kad je toplo (kao ovih dana). Mogu da ih navucem i na MC 2000 da daju i preko 29 MH/s za ETH ali skace temperatura do 70, pa ne bih da se igram toliko, nek je stabilan rig samo.

Ako hoces mogu ti poslati moj bios.
 
Nisu bas toliko lose. Meni rade na CC1150 i MC1900 i daju 28,2 eth konstantno. Cooler-i na 60%, temperatura uglavnom ne prelazi 60 stepeni, desi se da dodje do 65 kad je toplo (kao ovih dana). Mogu da ih navucem i na MC 2000 da daju i preko 29 MH/s za ETH ali skace temperatura do 70, pa ne bih da se igram toliko, nek je stabilan rig samo.

Ako hoces mogu ti poslati moj bios.
Navucem ih ja na 29 ali mora cclock gore i onda krene da greje ko blesava. Sa Elpidom su najlosija verzija rx580.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
elpida ne ide na rx 580 8gb ?
 
Jeste koristili vi na tim elpidama neke custom timinge? Mora to vise da ide


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
 
Ja imam power color 470-ke na njima su elpide.Custom strap na 1500 a podesavanja u afteru su core voltage -42,power limit 0 ,core clock 1150,memory clock 1950 daju 28, s tim da su ventovi na 60% a temperatura 45 stepeni. Ako neko ima bolja podesavanja slobodno neka kaze.
 
Jeste koristili vi na tim elpidama neke custom timinge? Mora to vise da ide


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Jesam. Mogu maksimum da je podesim na 2100 MC, i tad daju 30,7 na eth. Ali se greju, prelaze 70 stepeni, pa se plasim da ne riknu.

Danas provalih da mi se istopila dva dzeka sto idu u napajanje a koji su napajali po 2 risera i plus na jednom bio SSD. Jedva ih iscupah iz kucista napajanja. Nisam znao da riseri vuku toliko struje pa da se kablovi napajanja greju :/
 
ne vuku riseri struju vec memorije kroz risere, sto vise overklokujes memoriju vise struje vucu kroz riser, ako si stavio 2x riser i hard na 1 granu iz napajanja zato ti se i istopilo, dakle 1 grana 1 riser, ako mora i hard na tu granu gledas da je na onoj koja je manje opterecena
 
Hvala Nesicu. krastavac ovo moje napajanje ima 4 ulaza koja mogu iskoristiti za napajanje 5 risera i ssd-a. Moracu neko drugo da jurim za 5x580. Eventualno da idem na 2x600w recimo.
 
Poslednja izmena:
uzmes kombinaciju 3 molex i 2 pcie extendera ili tako nesto
 
Jesam. Mogu maksimum da je podesim na 2100 MC, i tad daju 30,7 na eth. Ali se greju, prelaze 70 stepeni, pa se plasim da ne riknu.

Danas provalih da mi se istopila dva dzeka sto idu u napajanje a koji su napajali po 2 risera i plus na jednom bio SSD. Jedva ih iscupah iz kucista napajanja. Nisam znao da riseri vuku toliko struje pa da se kablovi napajanja greju :/

Koje je napajanje u pitanju?
 
Nazad
Vrh Dno