Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Šta će ti to ti ih i onako ne koristiš? :D

Pa da vidim jesu li se nesto popravili :) ako i dalje trose kao djavo, ima da lete momentalno :D

Cuo sam da je latitude izbacen i jos neke stvari... Pa da vidimo kako to trosi sad...
 
Ja ne mogu da nađem da sačuvam mape offline, malo opcija ima. Šta troše kao djavo?
 
Nadji deo koji hoces da sacuvas znaci taj deo mape i kucaj u search bar-u "ok maps" ili "okay maps"

Imao sam problema sa location servisima (puno wakelock-a iako ih nisam koristio) i mapama (iskljucen je bio latitude) i trosile su mi dosta i od tada ih ne koristim... Imam iGO, pa ono...
 
Imam jedno pitanje u vezi aplikacije za fejs.
Naime, jako mi sporo otvara, koči, gasi se, ma ludilo. Jednostavno sam odustao i izbrisao je.
Da li je neko imao takav problem i mogu li to rešiti?
 
Sto se tice novih mapa... Udjite u Google Navigation ;)
Nema vise obavestenja "Nije dostupno u vasoj zemlji" :)
 
Sasvim normalno... Aplikacija je ocajno uradjena... Kad sam video na iPhone-u kako radi rekoh ovi namerno unistavaju aplikaciju za android...

Nažalost ovo je tužna činjenica koja važi i za Viber, hd iGo, tapatalk, tunein pro... valjda će vremenom biti bolje.
 
pa sta znam. drugarica ima 4s i kod nje facebook ne radi najlepse. zabada se jako cesto i treba mu dosta vremena da se otvori....i do 10 sekundi
 
Nažalost ovo je tužna činjenica koja važi i za Viber, hd iGo, tapatalk, tunein pro... valjda će vremenom biti bolje.

Mislim razumem ja, americki programeri i kompanije svi furaju iOS i za to se pegla, ali Android je toliko narastao, pa majku mu kako mogu tako... Treba Google da im zavrne ruku malo, mada i njih boli uvo, zaradjuju od reklama...

Kad vidim kako Google+ radi, zaboli me dusa... A FB bi mogao isto tako da radi...
 
Mislim razumem ja, americki programeri i kompanije svi furaju iOS i za to se pegla, ali Android je toliko narastao, pa majku mu kako mogu tako... Treba Google da im zavrne ruku malo, mada i njih boli uvo, zaradjuju od reklama...

Kad vidim kako Google+ radi, zaboli me dusa... A FB bi mogao isto tako da radi...

Treba treba. A pre toga, valjalo bi i regulisati preterani spam aplikacija.
 
Spam? Na sta mislis?
 
Pa sve ce vise ici na onaj CardStack UI, kontam da ce KeyLimePie biti nesto u tom fazonu...

Mislio sam da mislis na reklame koje iskacu u notifikacijama..
 
Sta fali viberu, tapatalku i tunein-u?
 
Poslednja izmena:
Koliko to trosi baterije? U kom smislu sporiji? Imas dajler i to je to, sta tu ima da bude sporo, jedino ako imas slab telefon pa se sporije pali, ali na gnexusu radi brzo.
Pa sta sad sto ima drugaciji interfejs, i treba da ima sta ce mi onaj 2007 iOS izgled na androidu u 2013. Svaka aplikacija se negde zaglupi.
 
Poslednja izmena:
Koliko to trosi baterije? U kom smislu sporiji? Imas dajler i to je to, sta tu ima da bude sporo, jedino ako imas slab telefon pa se sporije pali, ali na gnexusu radi brzo.
Pa sta sad sto ima drugaciji interfejs, i treba da ima sta ce mi onaj 2007 iOS izgled na androidu u 2013. Svaka aplikacija se negde zaglupi.

Duplo više na sat aktivne upotrebe neko na iOS. Sporiji u smislu da ako se dopisujem sa nekim, zatim promenim aplikaciju, kada se vratim u Viber u 90% slučajeva on ponovo učitava istoriju dopisivanja i za to vreme je Viber ne upotrebljiv. Stiskanje dugmeta za zvanje u toj situaciji dovodi do zbunjivanja aplikacije. Na HTC One, tako da nije problem u brzini telefona (poređenje je rađeno sa "prastarim" iPhone 4). Dialer ni ne koristim... očigledno da imamo drugačiju naviku korišćenja aplikacije.

Pa sta sad sto ima drugaciji interfejs, i treba da ima sta ce mi onaj 2007 iOS izgled na androidu u 2013. Svaka aplikacija se negde zaglupi.

Stvar ukusa, meni je primarna fukncionalnostl. Brzina kretanja je neuporedivo veća i intuitivnija.

Svaka aplikacija se negde zaglupi.

Svakako, samo mi se nešto od kako sam prešao na Android aplikacije zaglupljuju mnogo češće nego što je to bio slučaj sa istim aplikacijama i načinom upotrebe na iOSu.
 
Ocigledno tebi vise odgovara iOS od androida.
Ponovno ucitavanje aplikacije ne bi smelo da se desava (osim na slabijim telefonima sa manje od 1GB rama). Ne bi znao ovako napamet da kazem zasto ti se to desava.
 
Ocigledno tebi vise odgovara iOS od androida.
Ponovno ucitavanje aplikacije ne bi smelo da se desava (osim na slabijim telefonima sa manje od 1GB rama). Ne bi znao ovako napamet da kazem zasto ti se to desava.

Da, nakon par nedelja korišćenja Androida, definitivno mi više leži iOS, i nedostaje. Zapravo ne radi se o operativnom sistemu, za same zahvate na operativnom sistemu je android, uz malo petljanja i sređivanja, ispred iOSa, međutim kvalitet istih aplikacija za ova dva operativna sistema se osetno razlikuje.

Ne učitava se aplikacija cela, već se učitava istorija konverzacije. Očigledno se radi o brljotini u samoj aplikaciji. Probao sam i na S III i na Sony Z, ista je priča.
 
Pa to je... Mnoge aplikacije su lose uradjene i onda android ispadne losiji od iOS-a... Mislim mozemo samo developere da da krivimo koji prave aplikacije, kao sto se i dalje ceka na kvalitetne tablet based aplikacije kojih android i nema bas puno...
 
Ocigledno tebi vise odgovara iOS od androida.
Ponovno ucitavanje aplikacije ne bi smelo da se desava (osim na slabijim telefonima sa manje od 1GB rama). Ne bi znao ovako napamet da kazem zasto ti se to desava.

Nema to veze sa telefonom, stvarno očajno radi. Ne znam za ios ali evo uporedi ga sa whatsappom na androidu. Izađem na home dugme iz vibera i na sledećem otvaranju me čeka splash screen?!
 
Jedno pitanje:Na novim google mapama za android tablete kada udjem na informacije o objektima i preduzecima nigde nemam karticu user review a na slikama sa play store-a ta kartica postoji.Da li postoji nacim da se ukljuce
 
Bice nacina kad "udjemo u EU", a do tada samo mozes da gledas mape kao i prosle.
 
Duplo više na sat aktivne upotrebe neko na iOS. Sporiji u smislu da ako se dopisujem sa nekim, zatim promenim aplikaciju, kada se vratim u Viber u 90% slučajeva on ponovo učitava istoriju dopisivanja i za to vreme je Viber ne upotrebljiv. Stiskanje dugmeta za zvanje u toj situaciji dovodi do zbunjivanja aplikacije. Na HTC One, tako da nije problem u brzini telefona (poređenje je rađeno sa "prastarim" iPhone 4). Dialer ni ne koristim... očigledno da imamo drugačiju naviku korišćenja aplikacije.



Stvar ukusa, meni je primarna fukncionalnostl. Brzina kretanja je neuporedivo veća i intuitivnija.



Svakako, samo mi se nešto od kako sam prešao na Android aplikacije zaglupljuju mnogo češće nego što je to bio slučaj sa istim aplikacijama i načinom upotrebe na iOSu.

Iskreno,mislim da malo preterujes i da se tvoji komentari,ljudima,koji koriste android uredjaje ne cine zanimljivim.
 
Maps 7.0 mi više ne deluju kao bloatware. Mrzelo me da cekam update pa skinuh apk, ovo je dobro, app radi glatko, bez gutanja rama, bez šesnaest ikonica, sada je tu samo jedna, navigacija može da se koristi. Ja je ostavljam do daljnjeg. :)
 
Nazad
Vrh Dno