Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Ja sam 20/4 platio Application fee za karticu, a od tada je nisam koristio niti skrill nalog uopšte. Pre fazon 2 meseca mi stigla nova, aktivirao sam je pre dve nedelje, deaktivirali mi tu novu kad i svima. Pre 2 dana sam im pisao i vratili mi novac.
 
jedino ako nije jedan od kriterijuma za refundiranje bio promet na kartici...

Izgleda imaju dvostruke arsine tj kako ti zapadne ja sam koristio njihovu karticu a joca89 nije a oboje nismo dobili pare nazad :D

evo sta su meni slali

f87ce638ecec4cfd9016cded17569f5d.png
 
Izgleda imaju dvostruke arsine tj kako ti zapadne ja sam koristio njihovu karticu a joca89 nije a oboje nismo dobili pare nazad :D

evo sta su meni slali

f87ce638ecec4cfd9016cded17569f5d.png

Postoji način da se dobije refund i ako oni neće da vrate pare. Postupak je da se ode do banke koja je izdala karticu ( pod uslovom da je usluga plaćena kreditnom ili debitnom karticom) da se popuni claim i da se kaže da nisu izvršili uslugu u 99% će da vrate pare...(naravno priložiš i te emailove kao dokaz). Doduše onda će Skirll verovatno da ti banuje nalog (to je najgora opcija može i ništa da se ne desi)...ali poenta je da pare možeš da dobiješ nazad sa velikom verovatnoćom u uspeh (a čak i da s ništa ne desi usluga je uglavnom relativno jeftina, mada zavisi od banke do banke). Jedino nisam siguran koje je vreme za prijavu da li 180 ili 90 dana...od dana transakcije.

Pozdrav,
 
Poslednja izmena:
Ja sam 20/4 platio Application fee za karticu, a od tada je nisam koristio niti skrill nalog uopšte. Pre fazon 2 meseca mi stigla nova, aktivirao sam je pre dve nedelje, deaktivirali mi tu novu kad i svima. Pre 2 dana sam im pisao i vratili mi novac.

Skoro da imam isti slučaj što se tiče fee-a. Negde u aprilu mi je naplaćen, a staru karticu nisam koristio ove godine. Nisam ni novu, pa ako možeš da napišeš (ili bilo ko) šta ste to pisali u tom email-u.

Hvala!

Edit: Ne mora copy/paste pisma koje ste pisali već približna forma - na šta ste se žalili i zbog čega tražite povraćaj novca.

Imam obe kartice, mogu da im ih slikam kao dokaz. :D
 
Poslednja izmena:
Da li je neko voljan da mu prebacim 40,75 evra na Skrill, a da mi uplati 4500 dinara na račun u Intezi? Razliku častim.
 
Pre par dana sam povukao pare sa skrila na devizni racuna, zvali me danas iz banke da potpisem izjavu na osnovu cega. Prvo sam pokusao da objasnim da je to moj racun , ali on vice pravno lice pravno lice . Sve to stoji naravno da je skrill pravno lice ali uspeo sam da stavim kao poklon i da cu dobijati i dalje uplate pa cemo videti kako ce proci. U principu treba da obrade ovo i puste sredstva i ne bi trebalo banka vise da cima po tom osnovu .
Ima li neko iskustva da li placati neki porez posto cu imati cesto prilive sa skrila po xxx osnova od poklona stvarnog kad mi brat prebaci do online kladjenja itd..
Negde sam procitao da do 1 000 000 din ne treba se cimati nista , preko toga se placa 20 posto sta god da je osnov priliva.

Ako neko ima precizne informacije bio bih zahvalan , dakle uvek ce biti skrill tj isto pravno lice.
 
Placa se porez I na poklon, mislim da se samo do 100 hiljada godisnje ne oporezuje... U principu banka je duzna da svaku uplatu u devizama koja legne na tvoj racun dojavi NBS-u, a oni verovatno to dojavljuju poreskoj. Takvu vrstu prihoda si sam duzan da prijavis I da platis porez. Mnogi su prebacivali tako pare godina. nisu placali porez I nikad ih niko nije dirao. E sad, da li ce jednog dana, ko zna...

Moj ti je savet da ako ces cesto imati priliv novca, nadjes nekog u inostranstvu I otvnoris skrill/neteller na njegovo ime I narucis karticu, cisto kako se ne bi cesao jednog dana...
 
Pisao sam u payoneer temi kako da se otvori nalog i dobije kartica koju možeš da povežeš sa skrill-om. E sada, imaš dodatni trošak za povlačenje novca, ali bolje i to, koliko toliko nije direktan prijem novca na devizni račun...
 
Placa se porez I na poklon, mislim da se samo do 100 hiljada godisnje ne oporezuje... U principu banka je duzna da svaku uplatu u devizama koja legne na tvoj racun dojavi NBS-u, a oni verovatno to dojavljuju poreskoj. Takvu vrstu prihoda si sam duzan da prijavis I da platis porez. Mnogi su prebacivali tako pare godina. nisu placali porez I nikad ih niko nije dirao. E sad, da li ce jednog dana, ko zna...

Moj ti je savet da ako ces cesto imati priliv novca, nadjes nekog u inostranstvu I otvnoris skrill/neteller na njegovo ime I narucis karticu, cisto kako se ne bi cesao jednog dana...
A da li ce taj u inostranstvu na koga je otvoren skrill racun imati neku poresku obavezu u drzavi ciji je rezident na ime tog novca koji se povuce njegovom karticom?
 
Nema nikakvu, on ti posalje skrill karticu koja stignje na njegovu adresu I ti koristis njegovu skrill karticu ovde kao da je tvoja.
 
Da li to znaci da kada bih ja svojom Payoneer karticom dizao novac sa bankomata u inostranstvu, ne bih imao obavezu da platim porez?
 
Za one koji nisu dobili refund samo da kazem da probaju jos koji put. Meni su prvi put odbili, pa sam posle par dana poslao opet mejl sa istim zahtevom i sad su mi refundirali.
Izgleda zavisi od onoga ko radi i kome zapadne vas mejl da resava. Da kazem samo jos da je i meni fee skinut u aprilu, i u prvom mejlu kojim su me odbili su mi rekli da je taj fee za staru karticu.
 
Skoro da imam isti slučaj što se tiče fee-a. Negde u aprilu mi je naplaćen, a staru karticu nisam koristio ove godine. Nisam ni novu, pa ako možeš da napišeš (ili bilo ko) šta ste to pisali u tom email-u.

Hvala!

Edit: Ne mora copy/paste pisma koje ste pisali već približna forma - na šta ste se žalili i zbog čega tražite povraćaj novca.

Imam obe kartice, mogu da im ih slikam kao dokaz. :D

Da odgovorim sam sebi:

Capture.PNG

Vratili mi novac koji su uzeli u aprilu.
 
Poslednja izmena:
Kolika je normalna provizija za povlačenje novca na devizni račun? Skinuli su mi oko 4.4% od ukupnog iznosa...
 
Zavisi od banke do banke, ali u principu mi se cini da je 4 posto previse...koliko si prebacivao novca?
Na sajtu banke Intesa stoji da im je provizija 0.4 posto na iznose preko 100e ( plus naravno Skrill odmah skine 5.5e)
 
meni je ostalo 4$ ja mislim na skrillu ako nekom ima ideju sta da radim sa njima
 
Zavisi od banke do banke, ali u principu mi se cini da je 4 posto previse...koliko si prebacivao novca?
Na sajtu banke Intesa stoji da im je provizija 0.4 posto na iznose preko 100e ( plus naravno Skrill odmah skine 5.5e)
Poslao 340e, leglo mi je 325e... Telenor banka...
 
Verovatno se ugradila neka korespondentska banka u toj transakciji.
 
Nije verovatno, nego 100%... [emoji4] Baš dobro deru...
 
Verovatno zavisi od banke posrednika. Da li možeš u izveštaju da vidiš koja je to banka bila?
 
Ne pise nigde koja je banka bila posrednik, samo imam da je u pitanju LORO doznaka, da mi je naplacena provizija nase banke 2,44e.
U prevodu , ili nije ni bilo korespodentne banke ili mi nije ni naplacena provizija od korespodentne banke.
 
Evo ja sam poslao 300e sa Skrilla na Intesu i leglo mi je 297e
Potpisao izjavu o prilivu novca i podigao pare. Cudno da se ovoliko razlikuju provizije

trebao bih da uradim istu varijantu, skrill > intesa ...

izjava o prilivu novca, jel to formular sto se popuni da bi banke pravdale priliv na racun ? spominjem formular, jer u Telenor Banci, izjava ima na sebi citavu listu sa siframa za osnov priliva, par primera :

302 racunarske usluge
311 informacione usluge
767 pomoć, pokloni, nasledstva, alimentacije, naplate novčanih dobitaka od igara na sreću
itd.

jel nesto slicno ovome i u Intesi ? ako nije problem, koju sifru si koristio tj koji osnov za priliv? unapred hvala ...

pozz
 
Ako mi neko može pomoći. Izgubio sam kodove
Ovo mo traži skrill prilikom logovanja
Screenshot_20180121-165600.png
 
dobar dan na skrill nalogu imam oko 7.44eur.zasto mi pise limit za isplatu samo 1.94eur.mozda treba vise novca da je na skrill racunu i bice veci limit za isplatu.zato sto je mozda provizija 5.50e.
 
Nisam neko vreme radio depozit na skrill sa raifeissen visa kartice.
Pre je odbijalo transakciju kada odaberem 'gambling', dok sada ne uspeva nikako.
Da li je rf banka nešto menjala ili šta?
:/
 
ako stikliras gambing onda banka blokira deposit moras da stikliras no gambing da nije za kladjenje da bi deposit na skrill prosao.
 
Nazad
Vrh Dno