Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Rezultat je pozitivan sigurno, samo da stigne. Dosta drugara je naručilo i svi su hepi.
Ima i crna varijanta ako neko neće metalik.

Kucajte samo "ctia to omtp" u pretragu.
Znam za ovo (jedan standard je koristila nokia, druge ostali), ali znas li mozda koji standard su piston 2, a koji je nexus 6p? Da uzmem pravi adapter.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Adapter je univerzalan. Dakle ako se fon i hedset ne slažu, adapter stupa na scenu. Nebitno koji je standard.
 
Jea, samo ukršta kontakte. Ja sam naručio, pa se nadam da Pistonke nastavljaju karijeru. :)

CTIA_OMTP.JPG
 
Poslednja izmena:
E ovo sam nešto gledao za iPhoneove slušalice. Imam i rade one ali mi ne rade kontrole. Gledao sam nešto na netu i pominju ovaj adapter. Jel treba to da uzmem ili može i softverski to da se reši?
 
Ne može softverski
 
Na KP trenutno mogu da se nadju Sony MH1C (imaju mikrofon i kontrole, 1800 din). Prodavac ima ''100% skor'' (sto naravno ne znaci nista), nadam se da su original.
Treba obratiti paznju na kompatibilnost, mozda bi dejan87dex mogao da napise nesto vise na tu temu posto ih odavno poseduje a kupio je i adapter za staru verziju ovih slusalica.

[REVIEW] Sony MH1 – The Best Kept Secret
https://www.audiophileon.com/news/sony-mh1c-earphone-review
http://theheadphonelist.com/headphone_review/sony-mh1c/
Sound (8.1/10) – Designed for smartphone users in search of great audio quality, the MH1C provides a warm, clear, and smooth sound only made more impressive by the reasonable price of the headset. The bass is deep and full, with an emphasis on sub-bass rather than mid-bass. Generally speaking, the MH1C has rather good bass quality with less mid-bass bloat than the Audio-Technica CKM500, for example. Considering the bass quantity, control is rather good although it’s still not as tight as the bass of the VSonic VC02 or the pricier Philips Fidelio S1.

The mids of the MH1C are not as prominent as the low end, but they are pleasantly warm and smooth. The treble, likewise, is very inoffensive without sacrificing overall refinement. I did sometimes wish for better overall balance as the bass emphasis of the MH1C results in occasional veiling, but the clarity is generally very good.

Better still is the high volume performance of the MH1C – the earphone remains very composed when played loud and its silky-smooth signature is conducive toward high-volume listening. Compared to the Brainwavz M5, for instance, the MH1C has less prominent mids and highs but is also smoother and more natural. Whereas the M5 can begin to distort slightly at high volumes, the MH1C produces no audible distortion.

The soundstage of the MH1C is a little narrower compared to the half in-ear ATH-CKM500 and the pricier Philips Fidelio S1 but the overall presentation is very good, providing a moderately airy and open sound despite the warm tone with good soundstage width and depth.
Value (9.5/10)

^ Testirane su po ceni od 79$, trenutno su oko 24$ na ebay, to je najniza cena za sada.
Za taj novac tesko mogu da se kupe bolje in ear ali opet kazem - ako su original na KP.
 
Poslednja izmena:
Pa kako da zna neko da li su original ili ne :D A i 24$ je više od 1800 din.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se vezao za Sennheiser marku :D Šta ću kad su me oduševili sa CX150 modelom pre par godina :D Inače tog Sony-ja MH1C nema kod nas zvanično jel?

A i već kad smo kod tih sluški kojih nema kod nas jesi li čuo za ove Chintek Baldoor E100..navodno ih porede sa slušalicama od po 1000 eura? Naravno nemoguće ih je pronaći nigde na netu, a da ih šalju za Srbiju..
 
Te su mi sledeće na listi :)
 
Te mh1c su jedine koje su mi crkle (dobio ih uz z1), tj. jedna slusalica pocela mnogo slabije da se cuje. Zvuk nije los, ali za mene mnogo basa.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Je l ima nekog na forumu da je koristio rock zircon i senn cx150 mozda? Ako ga ne mrzi nek opise razliku u par recenica:) ? Ili neka preporuka za chajneze slicne senu mozda ? :)

sent from tapa for android :)
 
Je l ima nekog na forumu da je koristio rock zircon i senn cx150 mozda? Ako ga ne mrzi nek opise razliku u par recenica:) ? Ili neka preporuka za chajneze slicne senu mozda ? :)

sent from tapa for android :)

Koristio sam rock zircon nez dal je do mene ali su mi prve crkle nakon mesec dva kinez je poslao druge i one nekaon 2-3 meseca opet odu svaki put kod dzeka je kabl u pitanju prvo malo mora da se uvija kabl i kao radi onda skorz prestane, iskreno ne bih preporucio
 
Nadjite na ovom sajtu model koji vam odgovara a da hvale i zvuk i izradu. Cesto navedu ako neke slusalice imaju problem sa brzim crkavanjem, evo bas primer za Zircon: https://audiobudget.com/product/ROCK/Zircon
There have been many reports of the cable plug/joint being damaged quickly. A proper strain relief could have solved it.

Mada je vecina tih jeftinih slusalica klasicna ''potrosna roba''. Mnogo se vise isplati uzeti neke proverene skuplje, ne samo da se dobija kvalitetniji zvuk vec i kvalitetnija izrada i trajnost od 3+ god.
 
Poslednja izmena:
Mogu da pohvalim Einsear T2, zvuče veoma dobro. Da ne poveruješ da koštaju 13$...kažu da su više izbalansirane ali itekako imaju basa, nemam potrebe da dodajem. Imaju i play/stop taster na kablu koji radi na Androidu ali bi mogao da bude malo niže na kablu...ako ništa drugo, pomaže da se pronađe leva slušalica. Male su, mogu i da spavam sa njima u ušima. Jedino mi se ne sviđa kabl, nije loš i ima sloj od tkanine, ali pošto je jako tesno upakovan kad se izvade slušalice na kablu ostanu oni nabori kako je bio savijan, pa me nervira. Nisam probao da ga ispeglam nekako, videću...Tek mi je juče stigao MP3 player pa još nisam stigao da isprobavam, poredim i slično, imam još i KZ ZS3 i ATR.

EDIT: Morao sam da prepravim "žl****vi" u "nabori" zbog cenzure...hah.
 
Poslednja izmena:
Uh, stigle mi danas UiiSii HM7. Kako samo mirisu... :p Moracu i devojci da kupim u roze boji. Zvuk je odlican, imaju ok bass nije bas toliko los koliko sam mislio, mislim da su cak bolje od iPhoneovih sto sam imao.
 
Iphone ima dizajn za neko kinesko uvo ili stogod,pa su sluske kanta ali uisii po meni smesne u odnosu na njih kada se poredi kvalitet zvuka (oem sluske iphone6+) naravno moje uvo i moje licno misljenje ;)
Jedan mali offtopic: kako vam stizu stvari sa Alija i Gba? Je l vam samo gurnu u sanduce ili ? ;)

sent from tapa for android :)
 
Jel može savet za način isporuke Meizu EP-51 sa GearBest-a?

Izabrao sam opciju sa brojem za praćenje ali ne znam da li da uzmem i Shipping Insurance. Šta im je uopšte to i da li ste vi koji ste naručivali uzimali i to?
Evo šta mi nudi: Isporuka.JPG
 
Ја нисам узимао никад, и све било ок. Имаш у note-у тачно описано шта је insurance.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ne uzimaj insurance i plati preko PayPala. Insurance ti je glupost, ako ti ne stigne, stigne oštećeno i oni neće da prihvate, žali se PayPalu. Oni su me par puta izvukli, nisu mi stigle 2 pošiljke sa GB.
 
Ne uzimaj insurance i plati preko PayPala. Insurance ti je glupost, ako ti ne stigne, stigne oštećeno i oni neće da prihvate, žali se PayPalu. Oni su me par puta izvukli, nisu mi stigle 2 pošiljke sa GB.
Puno hvala, baš to mi je trebalo :)
Znam da je neko pisao ranije (verovatno baš ti) ali nikako da se setim ove cake. Naravno, PayPal je ipak pokušao da progura svoju konverziju pa sam ga na vreme osujetio :)

Sve je naručeno. Javaljam utiske kada stigne i kada malo testiram. Mogu ih porediti sa Senheiser CX150 koje imam ili bratovim Piston 2.
 
Samo da javim, stigle mi one memt X5 sa Alija, za iznenađujućih 11 dana.

Baš su dobre, spakovane baš lepo, dobije se krš onih s3anja što idu u uvo čak ima i mali poklopac za 3.5mm deo.

Kvalitet zvuka odličan, oseti se razlika u odnosu na sve koje sam imao do sada, a koje sam uzimao u Srb za 10-15e.

@hsv, hvala na preporuci!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno