Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Možemo li se nadati skorom dolasku c728 modela kod nas?
 
v645 Official firmware (OTA) V8-R851T02-LF1V645: http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/RT51_Android_P_V645.zip

v645 how to update (flash): PDF DOWNLOAD

TV model - components (svi delovi televizora detaljno sa cenama):
http://celesw.tcl.com/CSEU TOOLKIT/Where-used/Where-Used TCL TV 2020 12 01.xlsx
Ima li neko change log u odnosu na prethodnu verziju?
Obično izbace odmah šta je promenjeno na xda developers, ali sad nema ništa, osim post jednog lika da mu je ova verzija prouzrokavala neki problem sa reprodukcijom zvuka.
 
Prije par dana sam nabavio 40" TV 40es560 i s njim sam zadovoljan. Ono sta bi volio je promjenit daljinski pošto antenu ne koristim nego tivimate i Netflix više od pola njega mi je nepotrebno, a usput sam navika i na daljinski od Nvidia Shield-a.
Ono šta me zanima je mogu li na gore navedenu televiziju spojiti Bluetooth daljinski i hoće li sve onda raditi (paljenje, gašenje, šetnja po aplikacijama....) i radi li rc802v u kombinaciji s tom televizijom?
 
Mali bt daljinski rc802v radi sa c715 ja naručio sa ebay-a. Za 40es560 ne znam da li ima bt i da li ima hdmi-cec. Meni je sve radilo na kombo nvidia shield, notus sbb bt daljinski i stari samsung tv sa hdmi cec.
Da li neko zna zašto na c715 stremio ne pušta 4k filmove, samo ton? Stremio sa fhd ne pravi problem. Ostali 4k sadržaj radi normalno (smarttube i netflix). U drugoj sobi stremio pušta 4k na mi box s i kod kuma na mi tv.
 
Pozdrav svima. Imam problem sa TCL 65P715 Android TV.

Naime, ugradjen media player prvo nije hteo da vidi hard na kompu preko wi-fi, onda sam nekako uspeo da to sherujem tako da vidi, ali iz nekog razloga ne vidi sve fajlove koji su u deljenom folderu. Nego od recimo 115 fajlova i foldera, on vidi otprilike pola. Bez nekog kriterijuma, bar ja nisam uspeo da razaznam sta bi mogli biti razlozi da ne vidi neki fajl.

Onda sam hteo da testiram 4k video, skinuo film, ali posto ga naravno nije video na kompu, prebacio sam ga na eksterni hdd, spojio preko USB i vidi sve, ali nece da pusti. Ili pusti bez tona?! Film sam skinuo u 3 verzije,

Godzilla.vs.Kong.2021.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT
Godzilla.vs.Kong.2021.2160p.UHD.BluRay.x265-B0MBARDiERS
Ove dve pusta, nema zvuk

Godzilla.vs.Kong.2021.2160p.HMAX.WEB-DL.DDP.5.1.Atmos.DV.H.265-FLUX - Ovu nece da pusti uopste, kaze ne podrzava format.

Sve to sam radio u njegovom ugradjenom media playeru koji inace uredno pusta fajlove sa kompa koje vidi - uglavnom filmove u 1080p, nece samo one sa oznakom AAC, toliko sam uspeo da uocim nisam pustao sve.

Pokusao sam i sa VLC, MX Player, Nova Video player, oni ne vide deljeni folder sa kompa, a puste film sa eksternog harda, ali secka, negledljivo je...

Znaci, zasto ne vidi sve fajlove i foldere sa kompa? Zasto filmovi seckaju kad ih pustam u ovim aplikacijama? I koje to formate treba da jurim da bi ovaj ugradjeni media player pustio kako treba? Ili ima neko trece resenje...
 
Pozdrav svima, vidim da mts uz box pakete prodaje 55P615 model? Vredi li uzeti taj model? Ne trazi se nista specijalno sam da nije totalni krs i neupotrebljivo. Uobicajena primena za eon, kodi, yt i eventualno gejming (ako se moze nazvati gejming kada igram rejmena sa cerkama :)
 
Izašao novi oficijalni V645 fimware http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/RT51_Android_P_V645.zip

Izašao i novi custom firware za koji kažu da je još bolji http://celesw.tcl.com/CSEU TV/Software/RT51/Test SW/TVP 4K R709/V8-R851T02-LF1R709.019018.zip ali ja nisam provalio kako se taj custom firmware instalira, tj. da li uređaj treba rootovati da bi to moglo...

Ovo je napisao jedan korisnik XDA developers foruma u poređenju V645 (zvaničnog) i R709 (nezvaničnog) firmware:

"R709 .....observation:

-HDR (FHD) is brighter,
-HLG artifacts repaired,
-Better sound in global,
-Faster UI response, etc....

So far ok."

Dake trebalo bi da je R709 > V645

Takođe ponovljeno da uskoro stiže update na Android 11, ali tu pomalo podeljena mišljenja kako će se ARM64 binaries i 2GB RAM nositi sa tim...
 
Odgovorili su mi iz TCL-a juče na FB da C728 (55") stiže sredinom avgusta.

Meni to deluje kao dobra kupovina za PC gaming i filmove ako bude do 900 Eur, ako bude preko 900 moraću da kupim LG 863PA. ili Samsung Q70 prošlogodišnji

Koji je na kraju zaključak za EON? Jel radi OK?

poz
 
Odgovorili su mi iz TCL-a juče na FB da C728 (55") stiže sredinom avgusta.

Meni to deluje kao dobra kupovina za PC gaming i filmove ako bude do 900 Eur, ako bude preko 900 moraću da kupim LG 863PA. ili Samsung Q70 prošlogodišnji

Koji je na kraju zaključak za EON? Jel radi OK?

poz
C728 izgleda dobro na papiru:
  • QLED,
  • VA panel sa DirectLED,
  • HDR 10 i HDR 10+,
  • 120Hz osvežavanje,
  • MEMC i napredni algoritmi za procesuiranje slike,
  • 2.1HDMI,
  • Micro Dimming,
  • standardno nizak input lag,

mada mislim da će osvetljenje ponovo biti slabije od konkurencije (svega 330 (cd/m2)), pa samim tim i reprodukcija pravog HDR sadržaja onemogućena (ograničena)...

Što se tiče EON-a uvek je i radio ok... Ne znam da se iko žalio.
 
Sony XH90 serija (XH9005 & XH9096 & XH9097) je odlična za konzolu i igrice.
Isto Android TV!


v649
Download: http://eu-update.cedock.com/apps/re...F1V649/FOTA-OTA/V8-R851T02-LF1V649.019097.zip

Date of publication: 28. 07. 2021. god.
File size: 1.37 GB
Android 9.0
Bootloader compiled: 16. 07. 2021. god.
Ground channel optimization
Fix that occurred while reading some audio formats
(opt) BT remote controls & pairing
Other minor optimizations and fixes
 
Poslednja izmena:
Dobio Google TV Setup app u playstore pod updates. Instalirao, ali ništa se za sada nije promenilo. Čak i restartovao TV. Nema ga u listi appova, a kada udjem u app u samom storu, ima samo uninstall dugme.
Možda će neki update za sistem uskoro?
 
Instalirao v6.49 sad imam problem kad pustam zvuk nece da prebaci na soundbar nista dirano nije od kablova.
Probam soundbar on radi bez problema sa ostalim prikljucima
Nisam probao hard reset posle instaliranja. Do sad nisam morao hard reset sve radilo bez problema
Hdmi arc pali i gasi soundbar ali zvuk ne pusta sa tv
 
Poslednja izmena:
Instalirao v6.49 sad imam problem kad pustam zvuk nece da prebaci na soundbar nista dirano nije od kablova.
Probam soundbar on radi bez problema sa ostalim prikljucima
Nisam probao hard reset posle instaliranja. Do sad nisam morao hard reset sve radilo bez problema
Hdmi arc pali i gasi soundbar ali zvuk ne pusta sa tv
Clipboard01.jpg
Sa xdadevelopers foruma...
Mada mi se ne čini da je to tvoj problem, ali vredi pokušati...
 
Sad pustim aplikaciju i radi normalno zvuk. Sa mts boxa kad pustim ne pusta zvuk sve radi pali gasi pojacava smanjuje al zvuka nigde kad iskljucim soundbar na tv-u zvuk normalan
 
Pozdrav svima!
Imam problema sa SmartTuneNext. Verzija je 11.22 mada i 11.75 ne radi pokretanje bilo kog videa. Probao sam stariju verziju , ni tamo ne pokreće video. Imam tcl 43p715 sa firmware-om 645. Da li je imao neko ovakav problem?
 

Prilozi

  • 20210802_224606.jpg
    20210802_224606.jpg
    180 KB · Pregleda: 31
Ubi me ovak TCL tv stalno neki bagovi i resetovanje, onda podesavaj iznova i ucitavaj kanele. Vise me je on izmorio za par meseci nego svi televizori koje sam imao. Ja ovo ne bih preporucio ni neprijatelju...
 
koji model tačno?
 
Nazad
Vrh Dno