Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Ovo mi se sviđa [emoji846]
89c7a77d5d3937def9b8487cb3f59da8.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
@Tomiprunet Nije ništa pogrešno, ja samo kažem da ni xiaomi, a ni samsung nisu ćutali nakon izbacivanja punjača od apple-a. Da se ne lažemo, znamo dobro šta je i jednima i drugima bio cilj.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Niko se ne brine za zivotnu sredinu (pocevsi od nas samih). Samo cekali da neko krene sa tim, I normalno najhrabriji apple. Da li ja licno podrzavam to? Pa ne naravno, pogotovu sad kad su u pitanju mnogo brzi punjaci. Koliko nas ima trenutno extra brze punjace(>30w)koji ce moci da iskoriste brzinu punjenja kod mi 11 ili novih samsung modela? Vrlo malo, znaci opet kupovina tih punjaca, I eto spasa za planetu zemlju :). Hajde bar da su jos sad stavili I punjace u paket, pa sledece godine nek rade sta hoce.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To je žešće ciganjenje, kakva manjak otpada.

Na mi10 mi je super ovaj njegov od 30w ili koliko je već, svakako mi je plan da imam 1 punjač i za telefon i za laptop (nešto od 65+w), ali ne može me niko ubediti da postoji drugi razlog za ove gluposti sem $$
 
Niko se ne brine za zivotnu sredinu (pocevsi od nas samih). Samo cekali da neko krene sa tim, I normalno najhrabriji apple. Da li ja licno podrzavam to? Pa ne naravno, pogotovu sad kad su u pitanju mnogo brzi punjaci. Koliko nas ima trenutno extra brze punjace(>30w)koji ce moci da iskoriste brzinu punjenja kod mi 11 ili novih samsung modela? Vrlo malo, znaci opet kupovina tih punjaca, I eto spasa za planetu zemlju :). Hajde bar da su jos sad stavili I punjace u paket, pa sledece godine nek rade sta hoce.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ko na forumu koristi to brzo punjenje? Niko jer smanjuje radni vek baterije.

Pa neki koriste T2W da ne bi koristili power taster kako bi što bolje očuvali telefon.
 
Ko koristi? Svi? Zasto ne bih koristio? Na mi 9 od pocetka. Nista mu ne fali. Imao sam mi 10 neko vreme i oba sam punio tim jos brzim punjacem. Ta baterija ce preziveti 2-3 godine a taj telefon nece biti relevantan vise niti ce mu vrednost biti neka.

Ne svidja mi se odluka o izbacivanju punjaca ali konacno cu se naterati da uzmem wireless charger.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Tacno tako, vecina bi koristila. Ne planiram da koristim telefon preko 2 godine pa da moram jos na to da pazim, dovoljno sto ih oblacimo svim I svacim, kako bi izbegli fizicka ostecenja, nego jos da gledam da ga punim sporim punjacem. Fora sa brzim je ta, I da oslabi baterija, nista strasno kad ces za 20minuta da ga napunis da te sluzi cijeli dan..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ko na forumu koristi to brzo punjenje? Niko jer smanjuje radni vek baterije.

Pa neki koriste T2W da ne bi koristili power taster kako bi što bolje očuvali telefon.

Evo ja koristim na svom Realme 7 Pro punjač od 65W bez brige za bateriju.

Pre svega jer je Oppo tehnologija brzog punjenja superiornija od standardne Quick Charge jer se telefon uopšte ne greje, tek se malo punjač zagreje jer je čitav regulacioni mehanizam u njemu, tako da uopšte nemam strah od bilo kakve degradacije baterije.

Na prethodnom Mi Note 10 Lite sam koristio 30W punjač sem kad su bile baš velike vrućine jer se telefon nepotrebno dodatno grejao. A taj procenat degradiranja baterije usled povišene temperature prilikom korišćenja brzih punjača naspram običnih je gotovo mizeran u proporciji sa radnim vekom telefonom.
U teoriji brzi punjač utile na bateriju, u praksi to je mit.
 
Ma čuj sa ne koristim brzo punjenje. Uzmem za 5k novu bateriju zamenim i teraj dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Evo ja koristim na svom Realme 7 Pro punjač od 65W bez brige za bateriju.

Pre svega jer je Oppo tehnologija brzog punjenja superiornija od standardne Quick Charge jer se telefon uopšte ne greje, tek se malo punjač zagreje jer je čitav regulacioni mehanizam u njemu, tako da uopšte nemam strah od bilo kakve degradacije baterije.

Na prethodnom Mi Note 10 Lite sam koristio 30W punjač sem kad su bile baš velike vrućine jer se telefon nepotrebno dodatno grejao. A taj procenat degradiranja baterije usled povišene temperature prilikom korišćenja brzih punjača naspram običnih je gotovo mizeran u proporciji sa radnim vekom telefonom.
U teoriji brzi punjač utile na bateriju, u praksi to je mit.
Koliko košta 7 Pro a koliko Note 20 ili sličan i za koliko novca se kasnije može prodati? Svi gase fast charge.

Ja koristim Huawei SuperCharge jer mi 22.5W ne deluje prebrzo i ne zagreva ni telefon ni bateriju (možda mi je letos po suncu i na 4G jednom prešao 40 °C).

OPPO ima onu foru da se baterija sastoji iz dve ćelije - otuda i takve brzine i performanse.
 
Kad smo kid punjenja, ja koristim 40W, koristio bih ja i više da može [emoji16]. Punjenje do 100% više šteti bateriji nego brzo punjenje ali i ta šteta je zanemariva na period od dvije godine...barem ja tako mislim.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Kad smo kid punjenja, ja koristim 40W, koristio bih ja i više da može [emoji16]. Punjenje do 100% više šteti bateriji nego brzo punjenje ali i ta šteta je zanemariva na period od dvije godine...barem ja tako mislim.

P40Pro+ & Tapatalk
Moje iskustvo sa Sony-em je da možeš da ga punis kako hoćeš, nema nikakve štete.. Ali Sony ima odavno mod za regulaciju punjenja pa ne možeš brzo i da hoćeš (ako ostaviš tu opciju). Sa nekim drugima nakon 2 godine vidi se razlika.
 
Koliko košta 7 Pro a koliko Note 20 ili sličan i za koliko novca se kasnije može prodati? Svi gase fast charge.

Ja koristim Huawei SuperCharge jer mi 22.5W ne deluje prebrzo i ne zagreva ni telefon ni bateriju (možda mi je letos po suncu i na 4G jednom prešao 40 °C).

OPPO ima onu foru da se baterija sastoji iz dve ćelije - otuda i takve brzine i performanse.

Meni lično to nije jasna filozofija... Kupiš neki uređaj i onda služiš ti njemu a ne on tebi jer se ustručavaš od svih njegovih mogućnosti kako bi od njega imao neku korist u perspketivi...
Ja to ne kapiram baš, ali valjda svako ima svoju logiku.

Na stranu što je taj mit oko degradiacije razbijen, i kao što reče čovek više bateriji šteti kad se puni sporo do 100% nego kada se brzo puni do 80%, koliko je otprilike na svakom telefonu regulacioni prag maksimalne brzine punjenja.
 
Meni lično to nije jasna filozofija... Kupiš neki uređaj i onda služiš ti njemu a ne on tebi jer se ustručavaš od svih njegovih mogućnosti kako bi od njega imao neku korist u perspketivi...
Ja to ne kapiram baš, ali valjda svako ima svoju logiku.

Na stranu što je taj mit oko degradiacije razbijen, i kao što reče čovek više bateriji šteti kad se puni sporo do 100% nego kada se brzo puni do 80%, koliko je otprilike na svakom telefonu regulacioni prag maksimalne brzine punjenja.
Upravo. Koristim 40w fabricki punjac na m20pro vec 2 godine. U 90% slucajeva ga ostavim pola sata dnevno na punjacu i dodje do nekih 70-80%, i izgura mi dan ipo lagano. Skoro sam proverio battery health i 95% je.. Drzi kao i prvog dana.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Meni lično to nije jasna filozofija... Kupiš neki uređaj i onda služiš ti njemu a ne on tebi jer se ustručavaš od svih njegovih mogućnosti kako bi od njega imao neku korist u perspketivi...
Ja to ne kapiram baš, ali valjda svako ima svoju logiku.

Na stranu što je taj mit oko degradiacije razbijen, i kao što reče čovek više bateriji šteti kad se puni sporo do 100% nego kada se brzo puni do 80%, koliko je otprilike na svakom telefonu regulacioni prag maksimalne brzine punjenja.

Lepo receno.Vole pojedini stalno nesto da budze pa jos sole pamet i drugima.Od "zastite sredine" pa do "punjaca koji smanjuju vek baterije" ,ne znas da li da se smejes ili da places kad procitas sta sve pisu.
 
Meni lično to nije jasna filozofija... Kupiš neki uređaj i onda služiš ti njemu a ne on tebi jer se ustručavaš od svih njegovih mogućnosti kako bi od njega imao neku korist u perspketivi...
Ja to ne kapiram baš, ali valjda svako ima svoju logiku.

Na stranu što je taj mit oko degradiacije razbijen, i kao što reče čovek više bateriji šteti kad se puni sporo do 100% nego kada se brzo puni do 80%, koliko je otprilike na svakom telefonu regulacioni prag maksimalne brzine punjenja.
Logika je da ga prodaš posle godinu dana za što veće pare. Ovde mnogi menjaju telefone i češće, a oni upravi su i najglasniji u celoj ovoj priči oko punjača (verovatno jer je to isti problem - prodati telefon bez punjača).
 
Kad smo kid punjenja, ja koristim 40W, koristio bih ja i više da može [emoji16]. Punjenje do 100% više šteti bateriji nego brzo punjenje ali i ta šteta je zanemariva na period od dvije godine...barem ja tako mislim.

P40Pro+ & Tapatalk

Pa kada je problem punjenje do 100% sto su ga onda napravili? Sto nisu ogranicili punjenje do 80% i da telefon ne mozes da koristis cim padne ispod 25% pa onda robuj telefonu ceo zivot i gledaj kada ce se i dokle ce se napuni i isprazni.

Telefon koristim onako kako je zamisljenje, sa punjacem koji je dosao u paketu i punim ga do 100% i praznim ga do 1% i dok ne pocne da odbrojava da ce da se ugasi za 30 sekundi e tek onda ga stavljam na punjac da se napuni i samo do 100% kada se napuni telefon ostavim ga jos jedno pola sata do 45 min da stoji na istome i skidam ga sa punjaca i tako ga koristim do sledeceg punjenja.

Najveca glupost koju sam procitao ovde na forumu da se ljudi ogranicavaju na takav nacin punjenja i koriscenja do 80% i da ne padne nikada ispod 25-20% pa sta imas od te baterije jedno posle podne i uvece opet na punjac i tako svaki dan da mu titram jajaca. Sto sam vec napisao i ponovo cu, ja sam kupio njega da on mene sluzi a ne ja njega.
 
Prijatelju nitko tebi ne govori kako da koristiš...ja samo pišem ono šta se piše po netu, čak ima mali milijun aplikacija koje alarmiraju kad se uređaj napuni do 80%...i sam punim do 100% pa bi bilo lijepo da ne praviš druge glupium ako netko obraća pažnju na to i puni onako kako on misli da je najbolje za njega.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prijatelju nitko tebi ne govori kako da koristiš...ja samo pišem ono šta se piše po netu, čak ima mali milijun aplikacija koje alarmiraju kad se uređaj napuni do 80%...i sam punim do 100% pa bi bilo lijepo da ne praviš druge glupium ako netko obraća pažnju na to i puni onako kako on misli da je najbolje za njega.

P40Pro+ & Tapatalk
Plus Huawei sada ima ovu opciju koja radi, tako da se slobodno može puniti do 100%.

a3906d299980f88e3dbb42ac309b658c.jpg
 
Ne mogu da verujem, tacno sam znao da ce sad svi pratiti Apple i da izbacuju punjace. Idi*ti.
PS: Ima li naznaka za neki manji compact model?
 
Sem 12-ke mini, nemaš ništa na tržištu malo, a da bude flagship specs.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Prijatelju nitko tebi ne govori kako da koristiš...ja samo pišem ono šta se piše po netu, čak ima mali milijun aplikacija koje alarmiraju kad se uređaj napuni do 80%...i sam punim do 100% pa bi bilo lijepo da ne praviš druge glupium ako netko obraća pažnju na to i puni onako kako on misli da je najbolje za njega.

P40Pro+ & Tapatalk

Naravno da niko ne moze meni da kaze kako cu ja svoj uredja da koristim isto kao sto ni ja ne mogu drugima da kazem kako ce svoje telefone da koriste.

A sto se tice toga procitao sam na internetu, to ne treba uzimati niposto za merodavno jer to ti je kao sto se kaze za misljenje, misljenje ti je kao guzica, svako je ima. U prevodu svako ima neko svoje misljenje kako treba koristiti neki uredjaj i svi su pametni na tudj racun.

Ja nisam nikome reko da je glup sto tako koristi svoj uredjaj, nego sam napisao da nisam procitao vecu glupost a to su dva pojma.
 
Bateriji najvise stete toplota i praznjenje do 0%. Svaki telefon sam punio preko noci, nikad nisam imao problema sa baterijom. To radim jer mi je najprakticnije, da se razumemo, za bateriju me bas briga :D

Trebalo bi napraviti da bude kaznjivo ovo sto rade Xiaomi i Samsung, prvo su bukvalno ismevali Apple zbog punjaca, sada ce njihovi ici bez punjaca. Isto je bilo i za 3.5mm izlaz, tu je cak i "sveti" Google pravio kampanju na racun anti-consumer poteza konkurencije, pa je sam poceo da radi isto.
 
Meni je celokupno razmišljanje oko baterije nepotrebno do besmisleno, bez obzira na nameru da je maksimalno sačuvaš ili prodaš telefon, u praksi to može rezultovati marginalnim razlikama.

Rekoh jedini primer za koji smatram da je brzi punjač nepotreban, kada je velika ambijentalna temperatura kao recimo leti i kada tokom brzog punjenja osetno osetiš zagrejavanje telefona, naročito još kada je pod maskom.
Neće njemu ni tada ništa biti, ali prosto ako ne mora da se greje više nego što bi se inače grejao onda je možda bolje zaobići rutinu od korišćenja brzih punjača u vrelim letnjim mesecima.

Čak i kada se zagreje do svojih granica Qucik Charge momentalno smanji napon iako se telefon nalazi u opsegu brzog punjenja, što je do nekog praga od oko 80%, nakon toga se podrazumevano smanjuje napon i telefon se do 100% puni regularnom brzinom.

Tu jedino VOOC koji koriste Oppo, 1+, Realme ima prednost jer za razliku od punjača sa Quick Charge standardom koji samo isporučuju dok telefon reguliše, ovde je obrnuto, sva regulacija je u samom punjaču pa punjač preuzima taj deo dodatne regulacione toplote koju bi inače na toplotu baterije preuzeo sam telefon sa Quick Charge. I razlika je što QC koristi veći napon a VOOC veću amperažu.

A i ova priča oko "optimalne" brige oko baterije punjenjem između 20-80% nije mit ali nije ni neka razlika kada se u obzir uzme odnos kojim se na taj način baterija može sačuvati u odnosu na radni vek telefona, osim ako neko baš ne želi nakon 2 godine da proda telefon koji će imati za 5-10% veći kapacitet baterije ako i toliko.

Kako god bilo, moj lični stav je taj da je bilo kakva briga i kalkulacija oko načina punjenja baterije bespotrebna. Ima osnova u teoriji ali ne pravi razliku u praksi.
 
Poslednja izmena:
Inace kad smo kod punjaca, ja sam svoje zamenio ovim cudom, i ne bih ga nikad menjao. 3 punjaca, 3 suko uticnice u jednom :D20180601170236_36179.jpg
 
Имам мате 20про, чекам овај телефон (Ми11про) и планирам да га купим (ко зна када ће стићи код нас Мате 40про). Наравно, када купим телефон, онда треба да продам Мате 20 са пуњачем. Да ли то значи да ја сада имам опцију да морам да докупљујем нови брзи пуњач по вероватно не ниској цени, или да продам телефон без пуњача по нижој цени, јер како ће реаговати купац када кажем да пуњач није у паковању? Ово можда погодује некима који имају додатне пуњаче брзе, споре, бежичне...), али мислим да је нас који их немамо далеко више. Уз то, не верујем да ће цену спустити за цену тих брзих пуњача. Али добро, некао ми је топло око срца када видим колико ово велике фирме мисле на нас потрошаче, на животну средину, на нашу срећу, здрав удах... Када видим да су нам банке пријатељи, мобилни оператери другари... Просто ми дође да вас замолим да организујемо и једну петицију да им месечно издвајамо одређену своту новца, као неки посебан порез када тако брину о нама. Све до сада сам са нестрпљењем очекивао овај тел, читао сваку вест, али од данас више не.
 
Majke mi da su rekli lepo nećemo više da pakujemo punjače jer će to imati pozitivan odraz na profit, bilo bi razumljivo nego ovo vađenje na zaštitu životne sredine.

Ili barem da plasiraju neku uverljivu računicu da dokažu da će taj nedostatak punjača biti kompenzovanom krajnjom cenom, ma bilo šta.

Tom logikom izbaciće i USB kabl, jer takođe mogu da kažu ionako svaki kupac ima brdo kablova okolo, zašto bismo isporučivali nepotrebno još jedan i tome doprinosili gomilanju elektronskog otpada.

A nisu se setili do sada recimo da ti veliki dušebrižnici ponude stimulišuću akciju u kolektivnom naporu za reciklažu elektronskog otpada pa da kažu donesite vaš stari ili nesipravni punjač i dobićete popust na novi brzi, to sigurno neće...

Nego oni će da budu društveno odgovorni, kupci uskraćeni, podjednako će im biti izbijane pare iz džepa, i proizvođač će tu svoju "društvenu odgovornost" da pretvori u čist profit.
 
Još godinu - dvije i ide bulk pakovanje kod svih, kakva kutija, kablovi, punjači i bakrači...

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno