Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Jel ti dozvoljeno da radi Viber u pozadini?
 
Factory reset ne gine dakle. :)

@vojkan

Isto je i kad mu dozvolim da radi u pozadini, brutos i Corvus Corax, da li ste vi morali da dozvolite Viberu da radi stalno u pozadini ?

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@BitrAtE

Jel si stavio za Viber "No restrictions" za bateriju?
IMG_20201120_100821.jpg
 
Znam o čemu pričate sve sam to probao, bez uspjeha. (No restrictions, Autostart ON)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Factory reset ne gine dakle. :)

@vojkan

Isto je i kad mu dozvolim da radi u pozadini, brutos i Corvus Corax, da li ste vi morali da dozvolite Viberu da radi stalno u pozadini ?

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
Samo instalirao i sve radi.

Sent from my Mi 10T using Tapatalk
 
Ja sam na Mi 10 samo instalirao ali sam imao problema sa month widget-om da zakucava Nova Launcher pa je kolega napisao u temi da dozvolim da radi u pozadini i sve radi kako treba.
 
Isto je i kad mu dozvolim da radi u pozadini, brutos i Corvus Corax, da li ste vi morali da dozvolite Viberu da radi stalno u pozadini ?

Ne, nije mi uključen ni Autostart. Za Battery Saver mi stoji MIUI Battery saver. Što kaže Brutos, samo sam instalirao i sve radi kako treba.
 
Ako svima radi, a tebi ne, dolazimo do zakljucka sto moze isto da bude veliki problem u kasnjenju, a to je mreza. Ruter ti pravi delay pretpostavljam da si na WIFI-u. Probaj na mobilnim podacima.
 
Ja i dalje imam takav problem sa viberom na a1, dok na Mi10t pro radi normalno.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Stigao i meni danas cosmic black. [emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ako svima radi, a tebi ne, dolazimo do zakljucka sto moze isto da bude veliki problem u kasnjenju, a to je mreza. Ruter ti pravi delay pretpostavljam da si na WIFI-u. Probaj na mobilnim podacima.
Mreža mi je odlična, mesh sistem sa 2 noda, bukvalno u cijelom stanu imam full signal i brzinu. Nije svakako to problem, probao sam i na mobilnom netu. Uglavnom factory reset će riješiti problem jer mi je i dosta drugih stvari ubagovano evo par dana tako da biće da je neki sistemski sjeb. :)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Na prvu, za ovih par sati podešavanja i igranja sa Mi 10t Pro prvo što ostavlja utisak je fluentnost u radu i tih 144Hz. Žena ima Mi 9 i nijanse su u pitanju što se tič prikaza boja. Meni lično nedostatak AoD i AMOLED ne smeta jer ga pored sata i narukvice nisam ni koristio. Prikaz je oštar, osvetljenje je dobro.

Baterija je stigla sa 60%, sad je na 30% i imam 2 sata i nesto malo preko SoT. Sve vreme na 4G, dve kartice.

Otisak prsta je ultra brz i brzo sam se privikao. Vibracija odlična. Zvučnici se lepo čuju.

Probao sam i GCam i stock, na prvu loptu skoro i da nema razlika. Tek ću se poigrati s kamerom.

Koliko vidim još nema xeu roma za njega?

Sent from my Mi 10T Pro
 
Samo stable Xeu za sada.
 
Jutros sam se igrao s kamerom. Ubacio Urnyx i xml od Mi 10 Pro, čačkao podešavanja i slično. GCam u nekim situacijama vadi više detalja ali minimalne razlike u odnosu na stock 7 dnevnim uslovima. Glavna kamera zna da po nekad omaši fokus ali ne previše često. Već je navedeno negde da se kod glavnog senzora gubi oštrina čim se gleda van centra fotografije i fokusa ali ok. Druge dve kamere nisu, bar po meni, vredne neke pažnje. Wide je ok, gcam radi bolje, stock mi se ne sviđa... Selfije ne slikam ali je stock bolji od gcam.

Sent from my Mi 10T Pro
 
Jedan od velikih nedostataka, jeste pojava crvenog ekrana kada je osvetljenost slaba. Bela boja tada dobija topliju notu, kao da je ukljucen mod za citanje (a nije).
 
Apsolutno toga nema kod mene, a često ga koristim u mrklom mraku. Možda je problem sa tvojim primerkom. Nema prelaska u toplije note, ako da sam ne prebacim.
 
Kako vas sluzi MemeUI? Dva baga koja ja imam:

-Cast volume control ne radi kako treba, ako castujem nesto sa telefona (YT, Spotify, Netflix) volume dugmici ne izbacuju volume meni i mogu samo da kontrolisem cast volume.

-Nekad nakon otkljucavanja telefona ne ukljuci se odmah 144Hz mode, radi na 60Hz dok ne odem na Home i vratim se u aplikaciju koja je bila otvorena.

Van toga zmaj i autonomija nenormalna :)
 
Za cast volume nisam probao, a zar nije adaptivno podešavanje frekvencije osvežavanja? Da u zavisnosti od toga gde se koristi ekran menja i osvežavanje?

Meni se desilo juče da nije odradio "proximity", nije ugasio ekran kod jednog razgovora.

Inače moram da čekam 488 sati za otključavanje bootloadera! Nikad toliko nije trajalo, ili odmah ili 7 dana...

Sent from my Mi 10T Pro
 
Jeste adaptivno i u njegovoj adaptaciji je bug :)
 
Mreža mi je odlična, mesh sistem sa 2 noda, bukvalno u cijelom stanu imam full signal i brzinu. Nije svakako to problem, probao sam i na mobilnom netu. Uglavnom factory reset će riješiti problem jer mi je i dosta drugih stvari ubagovano evo par dana tako da biće da je neki sistemski sjeb. :)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
Factory reset izgleda riješio problem, vidjećemo...
 
Za cast volume nisam probao, a zar nije adaptivno podešavanje frekvencije osvežavanja? Da u zavisnosti od toga gde se koristi ekran menja i osvežavanje?

Meni se desilo juče da nije odradio "proximity", nije ugasio ekran kod jednog razgovora.

Inače moram da čekam 488 sati za otključavanje bootloadera! Nikad toliko nije trajalo, ili odmah ili 7 dana...

Sent from my Mi 10T Pro

Jesi ove godine otkljucavao sa tog accounta neki Xiaomi?
 
Danas opet ne gasi ekran kod poziva dva puta. Počinje da me iritira strašno ovo. Tačnije, ugasi kad se javim pa se ekran pali i gasi tokom razgovora. Ako neki update ne reši to, ode na prodaju

Sent from my Mi 10T Pro
 
Danas opet ne gasi ekran kod poziva dva puta. Počinje da me iritira strašno ovo. Tačnije, ugasi kad se javim pa se ekran pali i gasi tokom razgovora. Ako neki update ne reši to, ode na prodaju

Sent from my Mi 10T Pro

Desilo se i meni, ali u ležećem položaju. To je nedostatak pravog proximity sensora. Ovo rešenje nije baš najbolje. Jos uvek me ne nervira , da bih menjao telefon.
 
Sačekaću svakako jer je sve ostalo zaista jako dobro. Baterija, kamera, ekran... Odlični

Sent from my Mi 10T Pro
 
Danas opet ne gasi ekran kod poziva dva puta. Počinje da me iritira strašno ovo. Tačnije, ugasi kad se javim pa se ekran pali i gasi tokom razgovora. Ako neki update ne reši to, ode na prodaju

Sent from my Mi 10T Pro
Meni na Mi Note 10 Lite isto. Već sam se navikao čim pozovem ili se javim power gumb da ugasim ekran. Čim malo pomakneš fon od uha on upali ekran, dosta iritantno.
OP6T isto zeza tako, možda malo slabije. Ne razumijem da u današnje vrijeme takve stvari zezaju ljude, užas...
 
Poslednja izmena:
Danas opet ne gasi ekran kod poziva dva puta. Počinje da me iritira strašno ovo. Tačnije, ugasi kad se javim pa se ekran pali i gasi tokom razgovora. Ako neki update ne reši to, ode na prodaju

Sent from my Mi 10T Pro
I meni je ista situacija. Iritira. Ocajno resenje nedostatak klasicnog proxi senzora. Plus ovo ima i do sofvera telefona.
 
Danas opet ne gasi ekran kod poziva dva puta. Počinje da me iritira strašno ovo. Tačnije, ugasi kad se javim pa se ekran pali i gasi tokom razgovora. Ako neki update ne reši to, ode na prodaju

Sent from my Mi 10T Pro

Probaj da ugasis adaptive brightness ili kako se vec zove na xiaomi-u
 
Primetio sam da mi se pali ekran tokom poziva kad se krećem. Znači dok sedim, ležim ok je, ali čim hodam i pričam, pali se ekran. Ne znam, videću. Baterija je brutalna, inače.

Sent from my Mi 10T Pro
 
Nazad
Vrh Dno