Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Mislio sam da je sarkazam. Posebno nacin na koji je post napisan.
Huawei je kinez, pa odavno ima napredniji AI algoritam.
Xiaomi se evo vec skoro dve godine hvale tim AI i njegovim razvojem, a jos uvek ne moze da prebaci kameru u macro mod, vec to mora korisnik sam da odradi.
AI ne treba da radi korekciju boja, naprotiv, treba da prepozna scenu i da na osnovu te scene izvrsi podesavanje parametara kamere, kako bi fotografija bila najbolja moguca. Na zalost on prepoznaje sneg, prepoznaje portret (ali ako se subjekt pomeri i tu promeni mod) i prepoznaje prirodu (pejzaz i slicno).
Takodje, kamera radi fokus u jednoj tacki, sto je odavno prevazidjeno.
Huawei to mnogo mnogo bolje radi, a kinez je.
 
Definitivno je najveći problem rad proximity senzora. Kod viber poziva uopšte ne reaguje, nikako ne gasi ekran (pričam o glasovnom, ne video pozivu).

Ali baterija izuva, na 50% imam 4.50h SoT

Sent from Mi 10T Pro
 
Uzmeš još jedan telefon koji će ti biti za pozive i imaš iz oba sveta sve. Jedan za pozive, a drugi za sve ostalo.

Možda da reklamiras telefon? Ili da nadjes još nekog ko ima isti, pa da probaš. Ako je isto na svakom onda hbg.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kod viber poziva uopšte ne reaguje, nikako ne gasi ekran (pričam o glasovnom, ne video pozivu).

Radi i u toku viber poziva kod mene. Upravo isprobao nakon što sam video komentar. Ne radi kada recimo gledam u telefon, a onda približim ruku ekranu, ali radi bez problema kada telefon približim glavi.
 
Onda je kao i ranije, kod nekih izraženo mnogo, a kod nekih manje. Ali svakako imaju taj problem kod velikog broja primeraka.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Sačekaću dok otključam bootloader pa da probam sa xeu varijantom pa ako ne ide, reklamiraću, šta već.

Sent from Mi 10T Pro
 
Sačekaću dok otključam bootloader pa da probam sa xeu varijantom pa ako ne ide, reklamiraću, šta već.

Sent from Mi 10T Pro

Ma ne verujem da bi uvazili garanciju za to. Meni svaki put ugasi ekran kad prislonim na uvo, obican poziv, viber svejedno. Problem je kod duzeg razgovora, promene polozaja telefona...tada ga redovno pali u toku razgovora.
 
Pa verovatno ne bi uvažili... Ali evo poslednjih sat vremena se mlatim i recimo posle obicnog restarta radi viber, WA bez problema... Pozivi preko mreže isto. Verovatno bi to mogli da dotegnu softverski, nema mi logike da radi ok neko vreme pa po koji put zezne.

Sent from Mi 10T Pro
 
Pa verovatno ce doterati. Sklepali su firmware na brzinu (sa dosta sitnih gresaka koje se pojavljuju u 50% slucajeva), posto se spremaju za MIUI13 i Android 11, kada ce verovatno dosta toga optimizovati kako treba.
Interesantan je jos jedan problem. Naime, dok koristite wifi kucnu mrezu, usled nestanka i brzog vracanja iste tel zabaguje na taj nacin da wifi postane veci potrosac baterije (vodeci u listi). Gledao sam i na xda forumu, i tamo ljudi imaju taj problem.
 
Pa dobili su svi telefone koji su oni prodavali zvanicno. I ne zalimo se samo mi, nego u celom svetu gde god imas forum o ovom telefonu.
Ali generalno, svaki telefon ima prednosti i nedostatke. Ovaj ima neke upadljive, koji se do sada nisu pojavljivali na novijim telefonima.
Ali gledam pre neki dan Samsung S10+ nakon dve godine, vlasniku na ekranu duhovi. Zato i nikada nisam za Amoled.
 
Vidim da su neki rešili problem na drugim xiaomi modelima i na redmi telefonima, tako što su aktivirali "pocket mode" u opcijama. Nazalost, ovaj telefon nema tu opciju izgleda. Treba da bude u sekciji lock screen, ali je nema. Ni search ne pomaže.
 
evo kod mene speaker moram 2-3 put da stisnem da bi proguralo

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
I meni se desilo...

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
To da Wifi bude najveći potrošač
 
Poslednja izmena:
Dialer aplikacija nije Xiaomieva već Guglova. Flešujte xeu rom pa javite kakva je situacija, na njemu je MIUI dialer.
 
Ja sam ionako odmah instalirao True phone, jer ta google-ova preinstalirana nije ni za k....
Mada mi je i sa njom radilo bez problema.
 
Imam jedno pitanje.
Pošto nema posebne teme za Xiaomi mi 10t lite a pojavio se juče preko vip-a, pitanje je sledeće : Da li postoji mogućnost stabilizacije 4K video zapisa makar preko google camere (ima snapdragon 750) kao što to već ima Fabrički Poco X3? To mi je dilbrejker za kupovinu, mora stabilizacija na 4K koja u startu ima Poco X3. To mi je malo nejasno, kako taj Poco X3, koji ima za mrvu slabiji procesor (Snap732G) poseduje stabilizaciju u 4K snimanju a mi 10t lite ne?
 
Stabilizacija nema nikakve veze sa procesorom, odnosno SoC. Imaju i jedan i drugi 4K elektronsku stabilizaciju

Sent from Mi 10T Pro
 
https://youtu.be/Qg3oMSeKaCY

Video Stabilizaciju 4k 30fps nema Mi 10t lite. Pogledati snimak od 1:14

Evo i čika Redskull lepo objasnio da Xiaomi Mi 10T lite nema stabilizaciju na snimanju 4K video zapisa. Počinje od 5:00

https://www.youtube.com/watch?v=Xz8kl8Btltw

Izvinjavam se za dupli post, ako može da se objedini u jedan.


E sad kad smo to zaključili, da li neko zna da li može doći ta stabilizacija nekim apdejtom softvera ili google cam? Da kažem da sam kod mog starog redmi 5 plus telefona imao nestabilno snimanje na full hd 30 fps, međutim godinu dana kasnije preko najobičnije Open Camera aplikacije sam imao stabilizaciju na 1080p.
Ovo me dodatno zbunjuje jer je telefon maltene isti kao Poco X3, koji ima stabilizaciju na 4K snimanju video zapisa.
Da li su ga namerno "srozali" da bi imao neke nedostatke u odnosu na Xiaomi Mi 10t, iz straha da bi se ovaj drugi manje kupovao?
 
Poslednja izmena od urednika:
a meni je problem pravio cube acr
za snimanje razgovora... ako ga imate instaliranog i vama ce

sad mi radi spiker normalno... uffff

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
EIS je digitalna stabilizacija slike, softverska, koja koristi ziroskop i proracun. Kako se ruka pomera ona proba da sliku pomeri u kontra stranu kompezujuci pomeranje.
Moje misljenje je da to zavisi i od mogucnosti senzora, da koristi tu opciju. I nesto mi govori, da to nece dobiti u nadogradnji i ako dobije nece to biti narocito upotrebljivo.

Oprostite za dupli post, ali sad vidim da mi 10t lite koristi IMX682 senzor. On ima podrsku za EIS. Onda su ga namerno osakatili ili je ta stabilizacija losa
 
Poslednja izmena od urednika:
Edituj postove kada već imaš mogućnost. Nemoj da pišeš više postova zaredom.
 
Ja sam ionako odmah instalirao True phone, jer ta google-ova preinstalirana nije ni za k....
Mada mi je i sa njom radilo bez problema.
Jos jedna bitna stvar nema snimanje razgovora. Jel to moze da se resi sa nekom drugom app ili mora ROM da se menja?
 
Call Recorder - SKVALEX ili Cube Call Recorder ACR

Prva je bolja ima trial I nakon toga se plaća, druga može besplatno da se koristi.
 
Call Recorder - SKVALEX ili Cube Call Recorder ACR

Prva je bolja ima trial I nakon toga se plaća, druga može besplatno da se koristi.
cube acr mi je pravio problem sa spiker na handsfree modu

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
EIS je digitalna stabilizacija slike, softverska, koja koristi ziroskop i proracun. Kako se ruka pomera ona proba da sliku pomeri u kontra stranu kompezujuci pomeranje.
Moje misljenje je da to zavisi i od mogucnosti senzora, da koristi tu opciju. I nesto mi govori, da to nece dobiti u nadogradnji i ako dobije nece to biti narocito upotrebljivo.

Oprostite za dupli post, ali sad vidim da mi 10t lite koristi IMX682 senzor. On ima podrsku za EIS. Onda su ga namerno osakatili ili je ta stabilizacija losa

Izgleda da preko GoogleCam aplikacije ima stabilizaciju i na 1080p/60fps kao i na 4K 30fps.
Prezentovao ovaj Španac :

https://youtu.be/552uXICd6m0

Jedino što nam nije ostavio link za tu google kameru....
 
ne znam kako vama ali mene jako nervira kamera.
Uglavnom slikam unutra pod dnevnim svetlom ili led osvetljenjem (slikam radove svoje)
i ako ne ispeglam slike kroz pro mode slike su ne upotrebljive bukvalno.Sve okolo se zamuti u svakom rezinu sta god da postavim, ako koristim macro onda ima puno suma.Sa gcam nema toliko zamucenja ali izbeli slike.da li moze negde da se iskljuci to zamucivanje ,prenaglaseno je .takodje slike nisu ostre nekako.ovo vazi za unutrasnje slikanje napolju je podnosljivo
 
Što se tiče "paljenja" ekrana u toku razgovora, sad obavih dva duža razgovora i nije došlo do toga.
Šta sam uradio?
Okrenem broj i držim telefon u ruci, gledam u njega. U trenutku kad se osoba javi, tada prislonim slušalicu na uvo (glavu) i radi kako treba. Za sad samo dva poziva, ali obećava
 
Što se tiče "paljenja" ekrana u toku razgovora, sad obavih dva duža razgovora i nije došlo do toga.
Šta sam uradio?
Okrenem broj i držim telefon u ruci, gledam u njega. U trenutku kad se osoba javi, tada prislonim slušalicu na uvo (glavu) i radi kako treba. Za sad samo dva poziva, ali obećava
Ah, "držite ga pogrešno-gate".
 
Nazad
Vrh Dno