Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Probaj da izbrises app data iz aplikacije

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Staklo preko kamere je plastika i to najjeftinija. Jedan bezazlen pad i vec se izgrebalo.
 
Meni je 9T bio bez tackice >godinu dana (a padao je) pa je od "jednog bezazlenog pada" sa pola metra puklo GG5 staklo, pa je pao jos 10 puta i 11-ti put je otisao ekran.

Ako mu je sudjeno, sudjeno mu je :D
 
Znam to, ali mogli su da se potrude da i staklo kamere zastite gorilom.
Kao sto rekoh, ovaj telefon je od svega po malo, a nista do kraja nije uradjeno kako treba.
Zadovoljan sam ja njim, u odnosu na prethodni mi note 3 pa i huawei p30, ali nedostaje mu logicnog razmisljanja.
Pravis grbu kamere, ne zastitis je.
Proxy osrednji, zavisi kako drzis tel.

Ali sve zarad dobre baterije
 
Svuda je pisalo da i kamere prekriva gorila Glass 5. Baš bzv što se tako lako oštetilo.

A što se tiče proximity sensora, to je definitivno očajno. Na najjeftinijim android telefonima to radi kako treba, a ovde se malo pomeris, nagnes, legnes u toku razgovora, odmah pali ekran.
Ne pomaže tu nikakva kalibracija. To je tako. Većina se zali na to. Ovi koji se ne žale, verovatno da i ne razgovaraju puno u toku dana. Ko razgovara dnevno sat, dva ili više, taj će često i da primeti problem.
 
Sinoc sam gledao ovaj telefon na MTS sajtu, sad udjem da pogledam malo detaljnije i sklonili ga. A taman sam poceo da se zagrevam.
 
Ja ga cekam u vipu, najavili su pocetkom decembra.. Uklonili su one poklone, mada mi rekose da ce biti neki drugi, e sad.. Dal se isplati jer sa intarifom izadje oko 69k..u Gigatronu je npr 65k, na KP je 470e..
Ne daje mi se kes, a ne bih bas ni previse para da dam za njega, 69k je fina cifra nisam siguran da vredi toliko.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja ga cekam u vipu, najavili su pocetkom decembra.. Uklonili su one poklone, mada mi rekose da ce biti neki drugi, e sad.. Dal se isplati jer sa intarifom izadje oko 69k..u Gigatronu je npr 65k, na KP je 470e..
Ne daje mi se kes, a ne bih bas ni previse para da dam za njega, 69k je fina cifra nisam siguran da vredi toliko.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

585 evra sigurno da ne vredi, sve zavisi sta budu davali od poklona mada iskreno mislim da ovaj telefon ne vredi tih para trenutno.
 
Nema više poklona, to je bilo samo za Pre-order.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jel jos neko imao sledeci problem:
Telefon mi je nekoliko puta tokom otkljucavanja zaledio ekran na kratko I onda stize obavestenje: MIUI(ili sistem nisam siguran) is not responding?
Takodje mi je nekoliko puta tokom igranja igrica podigao onaj Google assistant..

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Ja nisam imao navedene probleme.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Ni ja nisam imao.
Jedini problem je nepostojanje pravog proxy sensora. Mislim da ću u svakom postu da pišem o tome.
 
Legenda kaze da ce se posle 1000 poruka pojaviti Bog proximity senzora i stvoriti ti proximity senzor kakav niko do sada nije imao!
 
Ma nije da je tragedija za proximity, iako je delovalo kao tako u startu barem meni. Jednostavno, kad hodam i duže pričam u nekom momentu se pali ekran, kad legnem i ustanem dok pričam isto se nekad upali i to je. U svim drugim situacijama radi dobro. Iskreno, od Xiaomi telefona sam imao Mi4c, 5, 6, 8, 8 Lite, 9, 9T, Mix, Mix 2s i jedino je Mix 2s imao par puta problem sa paljenjem ekrana ali jako retko.

To je meni jedina iole ozbiljnija mana ovom telefonu. Inače sam svim ostalim jako zadovoljan.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Mix 2s ima isto takav proximity senzor, taj ultrasonic ili kako vec
 
Ako se ne varam ultrazvučni proximity je i kod Mi9, Mi9T...

Sent from Mi 10T Pro
 
Kod Mi 9T nisam imao problema sa proximity senzorom, ali kod Mi A1, RN5 sam imao. Imala ga i dvojica drugara na Mix 2...
 
Najbolje uzmete Samsung sa midrange Exynosom, mono zvukom i plasticnim ledjima za 400e i resite se muka kineskih telefona, imamo vec takvih na forumu :D
 
Ovaj telefon je bogami zverka. Ako se opet pojavi u Mts debelo cu da razmislim da ga uzmem.

Mane koje su mi zapale za oko su velicina (subjektivno), kamera koja previse strci (potencijalno lako ostecenje stakla kamere) i tamniji delovi oko kamere i na donjem delu ekrana.
Imam velike sake ali mi se sve vise dopadaju telefoni srednje velicine (iP X/XS/11 Pro mi savrseno odgovara), a ovaj je em debeo em ogroman (that's what she said).
IPS mi nije minus, samo da ima sto tacnije boje koje su mi bitne zbog fotografija koje preradjujem na PC. 144hz je tu samo ogroman plus. MemeUI malo deluje kicasto (i dalje miljama bolji od Emui) ali moze da prodje, cujem i citam da je sve bolji.

Nisam stigao da istrazim jacinu izlaza na slusalicama, i jos neke sitnice, ali sve u svemu deluje skroz dobro.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Inace sto se tice proximity senzora u mom slučaju, zna da se gasi kada preslušavam voice messages u messangeru :/ jedino u tom slučaju ludim, pa sam stavio 1 min da bude screen on. Mozda neki dobar ROM moze da reši taj problem. Ali rano je o tome spekulisati.
 
Poslednja izmena:
ajd neka neko od vas proveri kada dobijate poziv i javite se da li mozete da ukljucite speaker

kod mene nece da prebaci poziv na speaker cak i kada stisnem na speaker poziv mi i dalje obicno

pravi mi problem dok vozim. kada se javim ne mogu da razgovaram i moram telefon da skinem sa drzaca i razgovaram kao i inace

ovo je bruka.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Dzabe dobar hardware kada nema software koji to prati.
 
Radi kako treba, sad sam probao.
 
I kod mene to radi i nemam problema sa tim, jedino sa senzorom kada pozivam (tada cekam da se neko javi pa onda namestim slusalicu da razgovaram) jer tada brljavi.

Mene je kamera razocarala za neke stvari i iskreno tu je negde u rangu sa Huawei P30. Los AI mora da se unapredi definitivno. Bolje prepoznavanje scena, prebacivanje na makro kameru kada je takva scena, bolje koriscene HDRa.
 
Kinezi ne umeju da napisu softver za kameru.

Zato stavljaju *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine kao sto su AI, 108MP senzori, 10 senzora kamera, 10x Telephoto i ostale marketinske fore, a onda dodje Google za 4-5 godina starim 12MP sony senzorom i razvali ih :)
 
Da te pitam, jesi li ti ucestvovao u kriranju ovog telefona, pa se nadjes pogodjen svakim postom koji tebi kao korisniku ne odgovara? Ili najbolje reci, ovo je savrsenstvo, ne postoji bolje za ove novce i neka stane celokupna industrija (dzabe se muce).
Ja Xiaomi koristim jos od MI4 (ovo mi je peti njihov telefon). Nekada sam ih koristio kao sekundarni, sada vec kao primarni.
AI kamere je ocajan u odnosu na konkurenciju u istom rangu (i ne pricam o senzoru, fizickim mogucnostima kamere, broju sociva, otvorima blende). To moraju da unaprede u suprotnom, dzaba im dobar senzor, kada ja treba da odradim dosta podesavanja u Pro modu kako bih izvukao maksimum iz istog. Dokaz je i GCam koji znatno bolje koristi senzor od originalnog softvera za obradu.
 
Sta te je u mom prethodnom postu navelo da mislis da sam "pogodjen" time sto si napisao? :D

Bukvalno sam rekao da je AI koji Kinezi ubacuju na telefone djubre - sto i jeste. Sluzi da odvrne boje i napravi ih onakvim kakve nisu u realnosti, zato sto to ljudi vole. Pod "Kinezi" mislim na Xiaomi i Huawei, oni su jedini bitni na globalnom trzistu :)

P30/Pro su olicenje hajpa i marketinga i niko nista sa njih ne bi trebalo da kopira, uzasno losi telefoni u svakom smislu u odnosu na konkurenciju i na cenu koju traze sa njih, isto kao i P40 serija, ali to je nevezano za ovu temu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno