Šta je novo?

One Plus Nord

Nisu ga ni poslali još uvek, valjda sutra dolazi u magacin. Skoro sam zaboravio, kupio sam mnogo zanimljiviju igračku i sklopio za vikend. :)
1297e1879c5113a1c0de4cab1e4173dd.jpg
 
Detaljna recenzija, ali mi je hit što su u nedostatke na kraju stavili da nema LED notifikaciju, za razliku od ostalih telefona ovog segmenta od kojih takođe nijedan nema LED uz AMOLED panel, hah.

Elem, čitam malopre o OxygenOS 11 i novom pravcu, i to pogrešnom rekao bih, s obzirom da značajno odstupa od stock Android baziranog interfejsa i nimalo suptilno naginje ka Samsungovom One UI.
Mislim da 1+ pravi već drugu softversku grešku, prvo su nafilovali softver FB bloat-om a sada popravljaju nešto što nije pokvareno.
 
Idu ka mainstream kupcima. Pitaj bilo kog normie korisnika, reci ce da mu izgleda top Android na novijim Samsung telefonima(pocetak 2019 ka ovamo). To za FB ce moci preko adb shell komandi da se resi.
 
Cak i Peca stalno prica kako mu je one ui za korak ispred svih.
Nije ni cudo sto oneplus ide tim koracima.
 
Upravo. Ja ne vidim drugu opciju osim iph12 posle op7 pro. Budem komplet *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* i kraj price xD

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ovaj indus preteriva radi pregleda ali ajde..



Izgleda izdrzljiv.. koliko ova plastika je elasticnija vec bi se rasulo brzo staklo nazad da nije plasticni okvir.

[mention]kibicer [/mention] ocekujemo malo jace utiske nakon par dana koristenja :)
 
Poslednja izmena:
Presmešno kako je telefon direktno iz kutije potopio, u fazonu pričajmo malo o telefonu dok se kiseli.
 
Al indus kad dezinficira ruke pa i kutiju s rukama ,puko sam u smijeh :D
 
Poslednja izmena:
Tesko da ce ovo kod nas biti legalno oko 400e kako Peca kaze, ali dobro.

Sve u svemu, 90hz amoled i oxygen OS (ko voli) su glavne karakteristike fona. OIS svakako takodje, ali sa druge strane dzabe kad u pogledu fotki ovaj fon u nekim aspektima opasno kaska za Mi Note 10 Lite i A71 koji su mu rivali. Nocni mod, sa druge strane, odlican na nivou konkurencije cak i sa gcam sto je super. Ali regularne dnevne fotke...itekako tu imaju da peglaju softverom, srecom imaju odlican record sto se update-ova tice u proslosti.

Za mene dva najveca problema kod ovog fona su pilula i autonomija baterije (ovo pre svega jer konkurenti rasturaju na tom polju). Uzasna pilula, dodao bih, totalno naruzi fon i unisti ostatak paketa. Mi Note 10 Lite izgleda naspram ovoga kao flag...Doduse lepo tome doprinosi kvalitetnija izrada i zakrivljen ekran.

Sta znam, dobar fon i nista preko. Konkurenti kod nas osetno jeftiniji na oglasima, kazem oglasima jer Nord jedino moze da se nabavi. A za 400e koliko traze na crno, S10 Lite sa legalnom garancijom. Fon koji je u svakom aspektu, osim osvezavanja ekrana, klasu ili dve iznad Norda.

Steta sto za sada Realme nije u ovu klasu uleteo sa nekim konkurentom, a ceka se i Xiaomi opet sa nekim novim Poco modelom.
 
Neki moj zaključak na osnovu ovog testa je da će ovo biti dobra opcija za kupovinu kad se pojavi. Možda ne bolja od mi note 10 lite koji može za dosta manje para da se nabavi, ali je poprilično zaokružen. Solidan čip, oxygen os, 90hz, OIS. Po meni jedina zamerka je plastični okvir, ako pretpostavimo da će se kamera srediti u dogledno vreme. Ko je gledao video kod Džerija verovatno deli mišljenje sa mnom.
 
Tesko da ce ovo kod nas biti legalno oko 400e kako Peca kaze, ali dobro.

Sve u svemu, 90hz amoled i oxygen OS (ko voli) su glavne karakteristike fona. OIS svakako takodje, ali sa druge strane dzabe kad u pogledu fotki ovaj fon u nekim aspektima opasno kaska za Mi Note 10 Lite i A71 koji su mu rivali. Nocni mod, sa druge strane, odlican na nivou konkurencije cak i sa gcam sto je super. Ali regularne dnevne fotke...itekako tu imaju da peglaju softverom, srecom imaju odlican record sto se update-ova tice u proslosti.

Za mene dva najveca problema kod ovog fona su pilula i autonomija baterije (ovo pre svega jer konkurenti rasturaju na tom polju). Uzasna pilula, dodao bih, totalno naruzi fon i unisti ostatak paketa. Mi Note 10 Lite izgleda naspram ovoga kao flag...Doduse lepo tome doprinosi kvalitetnija izrada i zakrivljen ekran.

Sta znam, dobar fon i nista preko. Konkurenti kod nas osetno jeftiniji na oglasima, kazem oglasima jer Nord jedino moze da se nabavi. A za 400e koliko traze na crno, S10 Lite sa legalnom garancijom. Fon koji je u svakom aspektu, osim osvezavanja ekrana, klasu ili dve iznad Norda.

Steta sto za sada Realme nije u ovu klasu uleteo sa nekim konkurentom, a ceka se i Xiaomi opet sa nekim novim Poco modelom.

Gde je to S10 lajt legalno 400€ ??
Ja bih rekao da Realme itekako ima telefon za ovu klasu, konkurent Nordu..mislim na Realme X50, čak je X50 i povoljniji.
Zar nisu ista klasa i konkurenti jedan drugom ?
Meni koliko se sviđao (koliko sam bio zagrejan) ovaj Nord, sada mislim da Realme, Xiaomi, Samsung..za iste novce nude više, bolji paket nudi konkurencija.
 
Moj zaključak jeste da je glavna prednost Norda njegova ideja vodilja da kupcima ponudi 1+ iskustvo jednim zaokruženim i pristupačnim telefonom i da je u tome uspeo.

Položio je adute na dobra mesta, SD 765G je najbolje što može za ove pare, 90Hz ekran, OIS za glavnu kameru, OxygenOS je opet unikatan kvalitet za one koji bi da ga probaju. Ja bih rekao da je telefon prvi najbolji za preporučiti za ove pare.
Izradu i dizajn ne bih zamerio, i Xiaomi je na svom Mi 10 Lite sekao troškove upotrebom platičnog rama i ekrana sa prilično primetnim ivicima, posebno ako se uporedi sa Mi Note 10 Lite, koji je sa druge strane možda najveći adut položio na premijum izradu. Prosto drugačiji pristup.

I pošto se u recenziji Mi Note 10 Lite navodi kao direktan konkurent, teško da su konkurenti u praktičnom tržišnom odnosu jer je Mi Note 10 Lite dostupan za 100 € manje, pa i nešto preko toga, i još jednom Mi Note 10 Lite svoj adut polaže u formu kroz dizajnersko rešenje a Nord kroz funkcionalna.
Zapravo Nord nema realnog pandana, ima u telefonima koji nude više u zasebnim segmentima, ali ne u ovoj sveobuhvatnosti.
Doduše, vidim da je Realme X50 5G dostupan kao svojevrsna "lite" verzija Norda, preko 100 € manje, 120Hz ekran, ali LCD, nema OIS, slabije selfie kamere, nije OxygenOS...

Kako god, Nord je odličan referentni telefon u ovoj klasi, neće dugo trebati da Xiaomi, po svemu sudeći izbaci novi Poco prema njegovim normama, a verujem da bi već naredne godine mogli da imamo mnogo agresivnije ponude proizvođaća jednih naspram drugih kada je srednja klasa u pitanju. 90Hz je tu, Samsung je već obećao OIS svim "A" telefonima u 2021, možda dobijemo i bežično punjenje u ovom cenovnom rangu, ko zna.
Svakako je Nord dobar za kupce a biće i za tržište.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je tačna glasina da bi uskoro mogao stići još jedan i još jeftiniji Nord pošto je 1+ punjač od 18 W sertifikovan od strane TÜV Rheinland-a.
 
Nord za 400e legalno kod nas ?
Ajd i to cudo da vidimo.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Skroz realno i očekivano. 4a impresivan sa jednom kamerom, Nord ima sirokouganu prednju o znanju a SE najbolji video. Tako da za svakog po nešto.
Po meni su i više nego upotrebljivi za 95% korisnika, GCam će verovatno poboljšati low light slike na Nordu.
 
Utihnio je definitivno forum, izgleda je hype pao.

Ne vidim smisao custom romova ako je oxygen os odlican android skin zbog kojeg se i kupuje oneplus.

Interesuje me vise prilagodba i razvoj gcama za nord kako bi se sto vise izvuklo iz senzora.

II stvarno je guzva u izboru do 400€ .. citam na raznim forumima, korisnici su zadovoljni kupnjom..
 
Kod nas oglasi slabo idu zbog poznatih razloga, a nema ga za sada legalno. Napolju se lepo prodaje i zadovoljni su. Za gcam je rano reći, možda bude više aktivnosti a možda ostane slično sadašnjem.
Za mene je podrška zajednice uvek plus, custom romove i kernele sam koristio na svim uređajima. Pa i na Nexus tabletima na primer, bolje su radili od stock google softvera.
 
Zbog čega ih nema kod nas na oglasima?

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno