Šta je novo?

Google Pixel 4a

Sigurno će biti između 600 i 700e u EU. 600e sam spreman da dam, 700e neću iz principa :)
Svakako po meni najbolji telefon ove godine.
 
Ma kakvih 600/700€ za S765.
Zanimljivi modeli i to je to, daleko od najboljih da su izasli i prosle, a pogotovo ove godine. [emoji4]
 
To kasno pojavljivanje jeste najveci problem, jer dok prodje predstavljanje krajem septembra, pa puste u prodaju krajem oktobra, prvi primerci kod nas ce biti tek krajem novembra.
Trenutno mislim da P5 sa pojacanom baterijom jeste odlican telefon za 600 eur. Ipak treba uzeti u obzir i konacno novi dizajn, vise memorije, dobar oled uz 90hz, fp pozadi i besprekornu kameru. 765G opet jeste nesto slabiji od poslednjih 8xx procesora, ali nema razloga da se u radu oseti bilo kakav nedostatak snage, a baterija ce nesto duze da traje.
U svemu ovome, nekako 4a 5G ispade najveci višak.
 
Ma kakvih 600/700€ za S765.
Zanimljivi modeli i to je to, daleko od najboljih da su izasli i prosle, a pogotovo ove godine. [emoji4]

Sada živim najnormalnije sa s690 i 4gb rama :) čak mogu reći da mi je ovaj 3a jedan od najdražih telefona ikada. Ima nešto u toj filozofiji koju gura Google, ne mogu to objasniti tačno.

600e imaju odmah od mene :) jedva čekam da vidim Google kameru uz ultrawide senzor
 
https://9to5google.com/2020/08/22/pixel-5-4a-5g-leak/amp/

Izašle slike I full spec na redditu. I dalje mi je info oko baterije nelogičan , manji mob ima veću bateriju od osetno većeg moba :)
Navodno i 4a 5g ima ultrawide senzor

Ja ovako kada gledam ovu sliku sticem utisak da su oba telefona preko 6". Recimo ovaj Pixel 5 kada gledam odnos duzine i sirine mi deluje "duguljastije" u odnosu na 4a...
Na kraju krajeva bas mislim da je nemoguce upakovati bateriju od 4k u telefon mali kao 4a, osim ako nema tipa cm debljine.

^ E da, i meni je toliko primaljiva ta "filozofija" i ideja, ali ne mogu opisati, mislim da je svedenost korisnickog iskustva najpribliznije.
 
Poslednja izmena:
Dobro je sto nema informacija o 5 xl modelu, nadam se da ce ubaciti i telephoto i uw, da ce ostati qhd i 90hz ili 120hz i da ce procesor biti s865 ili s865+.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
A sad pitanje za milion dolara,
Koja je poenta napraviti pixel 5 koji je losiji od prethodnika po svemu osim bateriji?

Odgovor je relativno lak :)
Prave glavnog konkurenta ip12 koji će biti oko 700$ u USA. Da su ga napucali do kraja ne bi bio ispod 1000$. Meni se sviđa novi pravac Googla, samo da izdrže u tome.
 
Sada živim najnormalnije sa s690 i 4gb rama :) čak mogu reći da mi je ovaj 3a jedan od najdražih telefona ikada. Ima nešto u toj filozofiji koju gura Google, ne mogu to objasniti tačno.

600e imaju odmah od mene :) jedva čekam da vidim Google kameru uz ultrawide senzor
To je druga stvar. Za vecinu korisnika takve spec su i vise nego dovoljne. Ovde pricamo o kompletnosti, ovi modeli su daleko od najboljih. Ali svakako postujem misljenje, i meni su jako zanimljivi novi modeli. [emoji4]
 
Pa ne verujem da bi se pricalo o ovoj ceni da su ubacili 865, a cinjenica je da se (po subjektivnom misljenju) vecina raduje sto cena ide dole a gadja se nesto izmedju srednje i visoke klase.
 
4k baterija može u mali telefon za današnje standarde i to je već urađeno sa Mi A2 lite, nego je pitanje hoće li Google ponuditi tako nešto.
Krajnje vreme im je da ponude nešto, sa Pixel 4 su baš dosta njih nezadovoljni baterijom.

Mi A2 Lite u odnosu na kuciste 4a je za veci u svim dimenzijama, za vise od pola cm duzine, koji mm sirine. S tim da Mi A2 Lite ima osetno manju pokrivenost ekranom a Pixel bi na te dimenzije lagano imao ekran ~6".

Ovaj beli telefon (4a 5G\) bas se vidi golim okom da je nesto preko 6". Kada bih morao da pogadjam rekao bih da je beli 6.3" a crni 6" telefon. :D
 
Pa da, tako i meni deluje.

Ako je fotka onog Redditora legitimna.

Mada meni opet nema logike da oba telefona budu 765G kako je navedeno i da veci ima manju bateriju...
 
Zato što nema 90hz ekran ?

Na stranu sve ali mislim da je taj lik sa reddita pogrešio. Nema trika da stane 4000mah u ono kućište + bežično punjenje sa reverse bežičnim punjenjem. Ja iskreno očekujem negde oko 3300,3400mah, ali ajde da sačekamo još 30ak dana
 
Poslednja izmena:
Meni malo na toj fotografiji telefoni deluju kao oni laznjaci. Em sama fotka nije bas najkvalitetnija, na ovom belom donja strana izgleda kao da nema nista a i deluju malo kao da nemaju adekvatnu formu, ne mogu bolje da se izrazim. I jos postavis tako i odmah brises kao.

Ne znam koliko je taj clan reputabilan, ali s obzirom da je vise od mesec dana do objave, mislim da ne bi trebalo uzimati ovo zdravo za gotovo.
 
Гугл направи циркус са овим телефонима. Делује да ни сами не знају шта праве и шта ће испасти на крају.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Meni malo na toj fotografiji telefoni deluju kao oni laznjaci. Em sama fotka nije bas najkvalitetnija, na ovom belom donja strana izgleda kao da nema nista a i deluju malo kao da nemaju adekvatnu formu, ne mogu bolje da se izrazim. I jos postavis tako i odmah brises kao.

Ne znam koliko je taj clan reputabilan, ali s obzirom da je vise od mesec dana do objave, mislim da ne bi trebalo uzimati ovo zdravo za gotovo.

Delim mišljenje,

I sve bi mi bilo cudno da za godinu dana naprave gotovo isti dizajn, sa losijim cipsetom, izbace face ID, izbace telephoto, sve u svemu losiji telefon od Pixel 4?.. ako je zaista tako, bilo bi lepo da najave Pixel 5XL kao pravi upgrade sa svim ovim sto nedostaje..
 
Kako za koga. FP vs Face ID, glasam za FP i to bas ovaj sa zadnje strane. Dizajn tesko da je isti kad su se jedva resili bezela od po 1cm koje guraju godinama unazad. Cipset..ako ce u praksi da radi jednako dobro u 99% slucajeva kao vodeci trenutno, onda ne vidim problem (igrače igrica bih zaobisao ovde). Oko baterije se ocigledno jos uvek najvise spekulise, videcemo sta ce da bude. 4000mah bi bilo i vise nego dovoljno.
 
Kao sto je Loznica napisao, sa peticom napadaju jeftinije Ajfone 12, tako da nece biti "pravog" top specs flagship-a ove godine. Dobra strategija po mom misljenju, 765G u paru sa Pixelom ce raditi vise nego odlicno za 90% korisnika, a sa cenom ce privuci mnogo veci broj ljudi nego da kosta 1000$, sto je uglavon rezervisano za Note i iP.

Ko ima 4XL nema razloga da prelazi na 5, ali pitanje je da li bi bio logican prelazak i da ima 865+ i 2GB RAM-a vise.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Realno mi taj telefoto ne treba ni najmanje...ali znam da je kod tebe drugačija priča [emoji6]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ja očekujem 5x telephoto, malo vise rama, 5G i brzi chipset
Tada bi napravio upgrade
-Telephoto ne koristi 0.1% ljudi
-ram je nepotreban
-5G je nebitan u narednih 4-5god
-brzi chipset za 2d animacije i bilo sta osim igranja igara je totalno nepotreban na sistemu koji je lagan kao stock android

Sve u svemu, sa UW kamerom, boljom baterijom, 90Hz ekranom, FP senzorom umesto besmislenog FU i nizom cenom prave pun pogodak.
 
Ne znam kakva je situacija sa iP12, nisam ispratio glasine ali iP11 je odlicno pozicioniran na trzistu i ako 12 bude sledio tu pricu to ce biti odlicno.
11 ima istu glavnu kameru kao Pro i Pro Max, odlicnu bateriju i naravno isti cipset kao skuplja braca. Tako da ova prica sa Pixelima i poredjenjem sa iP ne pije vodu. Pogotovo ako budu bili slicnog/istog cenovnog ranga.
Jos jednom napomena, odlicni i zanimljivi modeli, ali nikakav wow po pitanju cene i odnosa ulozeno - dobijeno. [emoji4]
 
-Telephoto ne koristi 0.1% ljudi
-ram je nepotreban
-5G je nebitan u narednih 4-5god
-brzi chipset za 2d animacije i bilo sta osim igranja igara je totalno nepotreban na sistemu koji je lagan kao stock android

Sve u svemu, sa UW kamerom, boljom baterijom, 90Hz ekranom, FP senzorom umesto besmislenog FU i nizom cenom prave pun pogodak.

Ovde bih samo dodao da od viska ram-a glava ne boli..
 
-Telephoto ne koristi 0.1% ljudi
-ram je nepotreban
-5G je nebitan u narednih 4-5god
-brzi chipset za 2d animacije i bilo sta osim igranja igara je totalno nepotreban na sistemu koji je lagan kao stock android

Sve u svemu, sa UW kamerom, boljom baterijom, 90Hz ekranom, FP senzorom umesto besmislenog FU i nizom cenom prave pun pogodak.

Ram je uvjek na svakom uređaju potreban. Od viška RAMa ni jedan telefon nije osjetio išta loše, imao je čak i dužu podršku. Manjak RAMa napretkom OS i samih app postaje usko grlo i telefon počne da"koči".
5G će postati bitan na našem području olo 2022 godine. Za 5 godina će biti pričš o implementaciji 6G.

Da si rekao da je to nepotrebno povećanje cijene urrđaja pa da razumijem, ali da nema potrebe za tim, to veu ne razumijem.


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Sa namerom i računicom ne ugrožavaju ostale android proizvođače. Teško da će se to ikad promeniti, a ko želi flagship telefon u nekom klasičnom smislu u pogrešnoj je temi.

Kao sto je Loznica napisao, sa peticom napadaju jeftinije Ajfone 12
Google je prodao 7 miliona telefona u prošloj godini a Apple oko 200 miliona.
 
Nazad
Vrh Dno