Šta je novo?

Oppo Find X2/ X2 Pro

Pro sa narandžastim "kožnim" leđima i rose gold frejmom je prelep. Šteta što nisu išli na pop up kameru, još lepše bi izgledao.
120hz na qhd. :) Zadatak za Samsung.
 
Negde sam pročitao da OPPO uskoro kreće sa poslovanjem u Evropi. Ne znam koliko je to tačno ali bilo bi lepo.
Pro je definitivno u samom vrhu industrije.
Jedino mi se ne sviđa waterfall displej i cena. Doduše jeftiniji je od P40 pro plus.
 
Poslednja izmena:
Meni se pop-up kamera ne svidja. Probao sam na mi9t kod drugara i sve oko tog mehanizma i sto ne moze da ima ip sertifikat mi se ne svidja. Plus sto moze da se desi da se pokvari npr.
Cena je najveci problem, spec su odlicne i objasnili su neke stvari, ali ne moze oppo da trazi toliko jos uvek.
Edit: ako su oppo i oneplus jedna firma, da li mozemo da ocekujemo da ce op 8 ili 8t imati ovakve spec?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sto ljudi, sto cudi....

Meni IP sertifikat ne znaci nista, niti planiram da plivam sa telefonom, niti idem u rudnik sa njima. Svaki fon moze da "prezivi" par kapljica i par grumencica prasine, inao on neki ip sertifikat ili ne.

Sa druge strane, nista bolje (bar meni) nego full display napred, bez rupica i posebno glupih notcheva.
Stos e tice ovog Oppo modela, mnogo je ovo ozbiljniji uredjaj od Mi 10 modela npr. Bilo bi lepo da se pojave u Evropi.
 
Većina telefona sa pop up kamerom imaju i gumice oko iste, tako da par prskanja vodom neće da mu našteti sigurno.
Kad Samsung traži 1400e za nedovršen telefon, Huawei 1400 za telefon bez gms i velike neizvesnosti šta će dalje biti što ne bi mogao i Oppo 1000e za ovakav telefon? Ne vidim da ima nekih propusta ili da zaostaje za konkurencijom. 120hz u qhd rezoluciji je domaći zadatak za Samsung. Da ne pričam o P40 Pro koji radi u fhd na 90hz i nema qhd ekran.
Realno telefon nema većih mana, sve je top. Bolja kupovina od Exy Ultre i P40 Pro, plus jeftiniji za 200-300e u Evropi.
 
Sve je to lepo, ali da li mora svaki da ima 200+ grama i da ima skoro 17cm. Pa nisu nam šake porasle u poslednjih 2-3 godine. Bas me zanima kako kinezi koriste ovakve telefone. Verovatno tržište tako diktira, ali neverovatno je da niko ni ne pokušava da udje u taj segment gde sa manjim dimenzijama vladaju Samsung s serija i iPhone.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Što se manjih telefona tiče izgleda da su pred nestajanjem. U poslednjih par godina ne možeš 10 kompakt telefona da nađeš (S10e, Mi9se, pixel 3/4, iphone 11 pro, xz2 compact).
Izgleda da su sad kompakt telefoni "standardne" serije, tj ove što nisu Plus, Ultra, Max. Valjda zato i idu na ove dijagonale 21:9 da telefoni budu duguljasti a da mogu da se koriste jednom rukom. Mada opet ne mogu da stanu u džep baš najbolje. Trebalo bi proizvođači da izbace i manje flagship-ove sa identičnim hardverom u odnosu na veliku braću, a ne da i kad izbace zakidaju sa hardverom.
 
Fantastican model, po mom misljenju iznenadjenje godine. Nadam se da ce sto pre stici zvanicno u Evropu. Vise bih voleo da probam ovaj mob nego OP8 Pro npr, iako ce nesumnjivo i to biti vrlo zaokruzen model. [emoji4]
 
Meni je ovo najlepsi ubedljivo flag ove godine...Pre bih ga uzeo od S20+ / Ultra bez razmisljanja. Cenovno je tu izmedju njih. Ima ultra sitne prednosti u kameri, ali i na ovom je odlicna. Sa druge strane dizajnerski lepsi Oppo puno, bas, bas su sredili Color OS i 120hz na 1440p.
Baterija kao i na Galaxy-u daleko od sampiona, ali za dan i uvece na punjac lagano.
 
S tim sto Oppo ima 4200 mAh a Ultra okruglo 5k mAh, plus Oppo-vih 120Hz u punoj rezoluciji... Da ima kapacitet baterije kao Samsung, to bi verovatno bio mob sa jednom od najboljih autonomija na trzistu. Isto vazi i za OP. [emoji4]
 
Jel neko probao ovo čudo? Pojavio se u Crnoj Gori, oko 900€ cijena.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Gde da probamo kad ga nema legalno kod nas, a ni na kp. U CG se pojavio u prodavnicama ili..?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Na oglasima. Mislim da nabavljaju preko Comtrade.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Blago njima. Po meni jedini android tel ove godine koji je izasao da bukvalno sve ima i da mogu da traze tu cenu.
Edit: da ne planiras da ga uzmes? [emoji16]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Legalno Oppa ovamo nema, ne nabavljaju ga preko CT-a odmah da kažem. Na oglasima vidim i ja da se pojavio, 1099e za 512/12gb PRO

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Objektivno najbolji android flag ove godine za sada....Kamera ispred OP8 Pro uz onaj brutalan narandzasti leather back...
 
Objektivno najbolji android flag ove godine za sada....Kamera ispred OP8 Pro uz onaj brutalan narandzasti leather back...
Nema wireless punjenje, koliko vidim i dual sim manjka u dosta regiona...baterija prosek!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ima li ko ovo čudo?

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Ima ga kod nas za 700 eur, odlična cijena ali manjak wireless charging i single sim me odbijaju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nesto sam gledao moj trenutni ugovor, pa vec mogu da produzim ugovor, pa mi ovaj zaspao za oko, uz to ide i smart watch od oppo, sve za mesecno 34,00€ 20gb net i ostalo sve free. Ima ga samo u crnoj boji, nema ova Orange.

Huawei Mediapad M5 10,8 Pro CMR-AL19
 
Uzimaj Bogi pa da prenosis utiske. [emoji3]
 
Razmišljam se... Ali nešto... Ne znam.. Nisam bas zagrejan, zapao mi za oko jeste ali.. Videću

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Ako ti ne smeta što nema wireless charging i dual SIM uzimaj, nema bolje za te pare. Tj telefoni takvih karakteristika su skuplji makar 200eur.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa, potreban mi je dual sim... Zato me u principu i odbija... Ali ko sto rekoh, videću, necu da žurim da srljam.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Wireless charging je generalno gimmick, ali dobro, flag mora da ima...Sa druge strane, apsolutno mi je retardirano (nema drugog izraza za tako nesto) sto su stavili single sim....Isto kao i Xiaomi za Mi 10 liniju....

Van toga Find X2 Pro je verovatno uz US model S20+ najbolji android flag ove godine, za sada.
 
Nazad
Vrh Dno