Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Ako se neko resi da otkljuca i proba modovan Xiaomi.eu rom napravio sam neki video. Dobar je ovaj, mislim da se neću vracati vise na stock rom sem ako ga ne prodajem kasnije pa da ga vrstim i zakljucam.
 
Instaliraj Cpu-Z sa playstora i na strani Device pise ti naziv ploce - Board. Zakacio bih ti screenshot ali mi buguje browser na android 11, ne diozvoljava mi da uploadujem bilo sta.....to je "unapredjenje" izgleda....ko da je alfa verzija Miui....strasno
Hvala na odgovoru,kod mene miui 12.01 posle ovog update je užasan,vratio ga na fabrička podešavanja i dalje se greje bateriju mi izvlači za par sati, katastrofa jednom rečju.
 
Primeti danas , kad sam ga upalio, pozadinsko osvetljenje je treperilo jedno 2,3 minute. Vec sam hteo traziti garanciju pa na servis. To majka koristi, bas slabo, ali krs je krs😂.
 
"Redmi Note 9" добио Андроид 11, али не и MIUI 12.5...
 
Protumaci, ja se slabo u to razumem.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-06-22-16-09-13-509_com.chartcross.gpstest.jpg
    Screenshot_2021-06-22-16-09-13-509_com.chartcross.gpstest.jpg
    93.8 KB · Pregleda: 70
Ja dosta koristim gps u svim opcijama ali prvi put cujem za dual GPS, nemam ideju sta je to?
 
Kupio sam Redmi notu 9 u septembru. Koliko sam shvatio, telefon mi ne odgovara. Ja objasniti zašto: otisak skener cesto ne radi, slike sa zoom su užasni, često to je bagovit. Sledeće godine ću kupiti drugi telefon, ali to definitivno neće biti Xiaomi.
 
Nema dual-band gps
Ako je bas oblacno i nalazis se izmedju visokih zgrada hoce na kratko da izgubi poziciju, ali inace radi sasvim dobro.

I mene zanima da li u praksi dual band (dual frequency) gps telefoni rade jos stabilnije. Poco F3 na primer.

 
Imate o Dual GPS-u dobar clanak ovde.

Mene interesuje za planinarenje kao backup, da ne kosta mnogo i ako padne i polomi se da nije velika steta, uredjaj koji ima Dual GPS plus dobra baterija da izdrzi makar ceo dan. Ovaj model je obecavao ali izgleda da nema te opcije bez obzira sto chipset podrzava, kinezi nisu ukljucili u softveru.
 
Stize li vam svima 11-ica? Nista se ne hvalite,nista se ne zalite.:p
 
MIUI 12.0 1.
Android 11
Update oko 2.4gb
Da ne znam da sam ga updateovao ne bih ni znao da ga imam.
Moraću da zavirim pod haubu ;) i vidim ima li nečeg zaista vrednog a novog.

Jedino zapažanje, zna da mi zakoči malo homescreen kada ga uključim.
 
Kod mene za sada radi apsolutno super.Ima nekih stvarcica koje mi se svidjaju.Npr. sredili ono sa pokazivanjem potrosnje baterije.
 
Obzirom da kasno stiže, bar nemam problema sa ažuriranjem aplikacija, obično su mi one najviše pravile zbrku čim apdejtujem sistem.
 
Stigao mi je juce update za android 11, sem baga koji sam imao sa galerijom nisam primjetio nista vise, a i to se rijesilo restartom. Djeluje mi da su animacije malo tecnije.
 
Kod mene sve isto posle apdejta, nemam problema niti vidim neko poboljšanje...
 
Ja imam 12.04 a sada mi stiže notifikacija da skinem novi 12.01, kako to?
 
Posle update-a na 11, gesture navigacija sa custom launcherima više ne radi. Izgleda da xiaomi forsira miui jer sa aosp rom-om sve funkcioniše. Telefon je note 9S curtana.
 
Kod mene gesture nisu radile na Nova launcher-u ni na Android 10.Koliko vidim jos uvek se potrosnja baterije resetuje na 24h za ekran.
 
Imam RN9Pro (joyeuse global) sa MIUI 12.0.1 i Android 11.

U poslednje vreme se često dešava da se rebutuje tokom razgovora (i običan poziv i preko vibera). Telefon uopšte ne bude topao kad se rebutuje, tako da sumnjam da je do pregrevanja. Da li neko ima predstavu u čemu je problem i da li je čuo da se još nekome dešava?

Osim ovoga zeza i Viber (koristim dual apps, imam Viber i za privatni i za službeni broj). Ranije je kada hoću da pošaljem sliku preko Vibera u galeriji prikazivao svaku sliku po nekoliko puta. Neki apdejt je to konačno rešio. Sad na primarnom Viberu ne mogu da otvorim slike koje dobijam, kaže mi da je SD card unavailable, a nikad je nisam ni stavljao u telefon. A vidim da na drugom viberu ne vidi starije fotografije, a primarni Viber ih uredno vidi... totalna ludnica i haos.

Pre ovoga sam imao RN5 i ni jedan jedini problem sa njim. Razmišljam da zamenim ekran na RN5 (ispao mi na pločice) i da se vratim na njega, jer ovaj telefon tj. njegov softver je teško đubre.

Edit:
Zaboravih da dodam da je u poslednjih nekoliko nedelja krenuo da gubi mrežu na drugoj kartici. Reboot reši problem,
 
Poslednja izmena:
Od update na 12.0.1 recimo ne mogu da uradim screenshot sa 3 prsta kada povučen preko ekrana...i vidim kada hoću sliku da ovdje postavim sada dole mi izađe opcija complete with work or personal, I tako blinka. Z sada mi ne ulijeva povjerenje ovaj update
 
Azurirao sam sa 10 na 11.... Jedina vidljiva razlika sat na zakljucanom ekranu, tj. font. Bravo legende
 
Slika je autentična, telefon nije rutovan, radi se o Note 9 Pro, nakon upgrade-a juče sve je bilo ok, ali danas iz čista mira poludio, nakon restarta uhvaćen je logo, pazite sad, Apple-a.
Ništa mi nije jasno.
 

Prilozi

  • IMG_20210628_235837.jpg
    IMG_20210628_235837.jpg
    133.4 KB · Pregleda: 40
Ma jeste. Koja je verovatnoca da ti se telefon u nekom trenutku zaglupio da se restartovao i da si ti bas u to trenutku uzeo drugi telefon ili neko drugi i slikao. Dobar pokusaj.

Sada jos napisi kada se telefon bootovao da imas iPhone 13 koji jos nije izasao.
 
Druže, baš me briga da bacam vatru na forum, imam 30 godina, nisam klinac da se time bavim.

Ja koristim S21U, nije moj telefon u pitanju, od prijatelja je koji je potpuni noob, a koji me je zvao jer nije znao šta se dešava. Njegov cimer je slikao, apple logo je bio prikazan nekoliko minuta.
Slika je 100% autentična, kao što rekoh, kako bi nekome ovo uopšte palo na pamet?

edit:
guglanjem sam naišao na ovo -
 
Hah lik ili je postavio sliku sa apple logom ili je na custom rom izmenjena boot animacija. Očigledno da ga neko zeza... Baš loš troll
 
ma da.. imas 30 godina i zabavlja te xiaomi sa jabukom i mi sada treba to da komentarisemo...:sneaky:

valjda imas mozga da zakljucis o cemu je rec....
 
Nazad
Vrh Dno