Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Zavisi kako ce cerka da ga pazi. Nikad nisam lepio staklo, iskljucivo foliju i nikad nisam imao problem jer ga pazim. Mislim da su te fabricke korektne a kod zakrivljenog ekrana i najbolje resenje. Tesko ga neko moze bolje zalepiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok, rešio sam da ostavim fabričku foliju.
Ažuriranje softvera sam rešio sa drugim wi-fi, uspelo je.
E sad imam treći problem :) sami problemi...
Ne mogu da aktiviram karticu na Xiaomi nalog, već nekoliko puta je skinulo 15 dinara a neće da aktivira. Šta može biti problem kod ovoga?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Prenet je broj iz jedne mreze u drugu?
 
Jeste

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
To je problem. Isto kao i registracija na imessage kod Apple-a.
 
Ima li rešenja?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Promena kartice ili vraćanje u matičnu mrežu.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
A sta ce ti to aktiviranje kartice,kad sve radi ok?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Pa ne znam, smara ono obaveštenje. Ali iskljičiću ga.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Ne znam za to aktiviranje kartice.Kod mene nije fon trazio to,niti iskace obavestenje.
 
Da li neko mozda koristi Intesa Mobi aplikaciju na ovom telefonu? Da li se ista ispravno prikazuje? Pitam jer sam na drugom mestu procitao par komentara da bas i ne radi kako treba, npr. "Desava se sledece: aplikacija ne moze da se skroluje do kraja! Transakcije rade, sve ok, ali ne mogu da skrolujem,pola stvari ne mogu da vidim..U banci mi tvrde da je do telefona a ne do aplikacije. ".
 
Da li neko mozda koristi Intesa Mobi aplikaciju na ovom telefonu? Da li se ista ispravno prikazuje? Pitam jer sam na drugom mestu procitao par komentara da bas i ne radi kako treba, npr. "Desava se sledece: aplikacija ne moze da se skroluje do kraja! Transakcije rade, sve ok, ali ne mogu da skrolujem,pola stvari ne mogu da vidim..U banci mi tvrde da je do telefona a ne do aplikacije. ".

Ja koristim aplikaciju i jeste istina to sto se pise.Koliko se secam na predhodnom telefonu je radila ok.Jednostavno,probaj aplikaciju na drugom telefonu,pa ces videti,do cega je.
 
Ja samo razmatram kupovinu ovog telefona, a Intesa Mobi mi je jedna od bitnijih aplikacija i mora da radi ok. Hoces da kazes da aplikaciju stvarno nije moguce koristiti zbog problema sa prikazom, tj. da se ne vide pojedine opcije?
 
Isto je i sa Mobi (bivši Telenor) aplikacijom. Radi samo na defolt velicini prikaza, ako povećaš ne prikazuje dobro i baš nervira.
Na Honoru 8x sve bilo kako treba

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Meni sasvim normalno radi intesa mobi, kod devojke isto. Jedino imam problem da miui početni ekran zabaguje i mora restart, mnogo glupo ali *mjau**mjau**mjau*

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Znaci mozda je problem u tome sto neki menjaju velicinu prikaza. Bitno je da radi na default velicini prikaza.
 
Kod mene nije nista menjano sa ekranom,a opet zeza.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
E pa onda verovatno ima veze sa činjenicom da je ovo tema za par uređaja koji su gotovo isti, ali ne 100%, zatim ljudi imaju različite verzije firmvera, neki imaju custom ROM, neki menjaju veličinu fonta itd.
 
Ok, rešio sam da ostavim fabričku foliju.
Ne mogu da aktiviram karticu na Xiaomi nalog, već nekoliko puta je skinulo 15 dinara a neće da aktivira. Šta može biti problem kod ovoga?
Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Neće, niti sam posle par puta više pokušavao kod sebe, neće kod kolege, neće kod druga... Pre sam mogao sa starijim brojem, tipa nakon 5. puta.

Ali bukvalno mislim da ti to ne treba, ja ne znam kakve benefite imaš od toga. Imao si prednost registrovanog broja mislim za Mi Poruke kada je Xiaomi dolazio sa nativnom aplikacijom za poruke.

A ovako baš nemaš nikakve benefite od toga... Ja imam uredno registrovan i upisan Mi Nalog, i sve lepo radi, tako da ta nemogućnost da registruješ broj uopšte nije problem.
Samo bezveze daješ po 15 dinara.
 
Da da tako je, samo mislim da će telefon sam skidati uvek pare kad god se restartuje. Ne znam da li to može da se isključi.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Vala i kod mene ima problema sa Intesa Mobi app. Nisam je nešto posebno koristio pa nisam ni primećivao da skrati prikaz strane. Mada sam ja smanjio rezoluciju ekrana za liniju gde je kamera pa je verovatno zbog toga neki bag.

Nego, jel postoji neko rešenje za reklame koje se svuda pojavljuju?
12 godina sam koristio Samsung telefone pa sam to rešavao sa AdHell i Blokada app. Ali to sad ovde ne funkcioniše.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ja ću Note 9s morati da šaljem nazad u radnju u Balkanskoj. Ne čuje se sagovornik, čak ni posle fabričkog reseta. Vidim da se dosta ljudi žali, i da nisu popravili to ni na Miui12. Ne znam da li da probam da otkljucam bootloader i probam neki kuvanjac, a za to moram da cekam valjda 14 dana? Ima li neko opciju za instant otkljucavanje?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Samo mi se 2 puta desilo da ne čujem sagovornika i to kad sam prethodno izvadio slušalice iz telefona pa posle toga uspostavio poziv... Nego, ono što me često nervira jeste kad otključam telefon preko otiska prsta zna često da se pojavi bug - wallpaper bez ičega, pa moram da ga zaključam pa otključam da bi se sve vratilo kako treba, sitnica ali zna da nervira.
 
Ova Note 9 serija se bas pokazala kao losa. Mnogo losih iskustava sa raznim problemima preplavilo je internet kao i ovde u temi..
 
Poslednja izmena:
Redmi Note 9 serija je kada se sve sabere,totalni promasaj.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je problem kod zvuka u slusalici to sto su rupice na grilu mnogo krupne, i lako se zapuse. Ja sam procackao malo iglom i sad se cuje extra.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Dakle, većinsko mišljenje vlasnika Redmi Note 9 Pro/9S je da telefon ne valja? Da li je u tom smislu Redmi Note 8 (ne Pro jer hoću Snapdragon procesor) bolja kupovina, bolji uređaj? Glavni razlog što sam planirao Redmi Note 9 Pro jeste 6 GB RAM za male pare (ne bih izdvajao ~50€ više za Poco X3 NFC), što ne mogu dobiti sa serijom 8.
Realme uređaji ne dolaze u obzir jer nemaju notification light.
 
Ja sam poručio Redmi Note 9S u preorder fazi za devojku i jako je zadovoljna telefonom, nema nikakvih problema sa njim. Nema nikakvih zamerki, osim što je navikla da ima snimač poziva kod prethodnih Xiaomi telefona, a kod ovog ga nema. U nekom trenutku ću joj ubaciti custom ROM i rešiti i tu zamerku. Sve u svemu, sasvim fin telefon.
 
Dakle, većinsko mišljenje vlasnika Redmi Note 9 Pro/9S je da telefon ne valja? Da li je u tom smislu Redmi Note 8 (ne Pro jer hoću Snapdragon procesor) bolja kupovina, bolji uređaj? Glavni razlog što sam planirao Redmi Note 9 Pro jeste 6 GB RAM za male pare (ne bih izdvajao ~50€ više za Poco X3 NFC), što ne mogu dobiti sa serijom 8.
Realme uređaji ne dolaze u obzir jer nemaju notification light.
Ne znam gde gledate cene i odakle vam te informacije da je Poco X3 Nfc skuplji za 50 evra.Realnost je da trenutno Poco X3 Nfc 6/128 kosta 32000 din,a RN9 Pro 6/128 35000 din.Nigde veze svezom.Poco je bolji skoro u svemu,a jeftiniji.Ako hoces bas Xiaomi,uzmi Poco X3 Nfc.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Majka ga ima 2,3 nedelje. Uzeo sam joj od 6gb rama i kaze da nema nikakvih problema. Presla je sa Note 4x tako da je ovo za nju zmaj( i jeste unutra)[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno