Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

Mi 10 Pro je ubio OP 8 Pro u svemu, Oxy OS je jedina pozitivna stvar. Ja imao oba pa mogu da sudim, neko je oba modela video samo na slici :D
 
Sto se tice osvetljenja na suncu i touch na ivicama tu ga je ubio u pojam :D Moram da pohvalim OP za 12GB RAM-a, nigde mi nije nista ubio u pozadini.
 
Sto se tice osvetljenja na suncu i touch na ivicama tu ga je ubio u pojam :D Moram da pohvalim OP za 12GB RAM-a, nigde mi nije nista ubio u pozadini.
za touch na ivicama ti verujem, za osvetljenje na suncu sumnjam, a za rezoluciju znam da ne moze da bude bolji..

nemoj da si neozbilja, poredis najkompletniji telefon na trzistu sa mi10 koji vristi od kompromisa da bi cena bila niska.
 
Ja sam sa MIUI-a prešao na Oxygen. Verovatno više ne MIUI nikada. :)

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Svaka čast, šta da ti kažem.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
za touch na ivicama ti verujem, za osvetljenje na suncu sumnjam, a za rezoluciju znam da ne moze da bude bolji..

nemoj da si neozbilja, poredis najkompletniji telefon na trzistu sa mi10 koji vristi od kompromisa da bi cena bila niska.

Ja nisam ni spominjao rezoluciju. Na suncu je svetliji i to se primeti, nekako su mi boje prirodnije na Mi 10 Pro.
Iskreno, baterija duze traje, bolja je kamera, bolji stereo zvuk, brza i bolja ROM i RAM memorija... na strani OP8P je Oxy OS i IP sertifikat, mada i Mi10P ima P2i sertifikat, tako da tu i nije enormna razlika.
 
boje mozes da podesavas... brza memorija? oba imaju ufs3. kamera setup nema teorije da bude bolji na mi 10 pro. 8 pro ima wide kameru koja je najbolja na trzistu i sluzi kao makro u isto vreme. baterija sumnjam da ima neke razlike...
 
wide kamera moze da sluzi kao macro i na mi10. Pored tog sto ima i macro kameru. Ja vise volim slikati macro uz wide kameru nego macro. mogu uraditi vise zum i imati blize subjekat koji slikam
 
ma senzor iza wide/macro kamere na osmici je isti kao glavni u 8 pro. nisam video da neki telefon ima wide kameru toliko dobro odradjenu kao 8 pro. ja ije iskreno gotivim jer je vrhunska kao macro, jer ultrawide kadar... ja i dalje mislim da je bolje sklopiti panoramu od 10 uspravno slikanih slika nego jednu ultra wide

uglavnom, sve ostalo manje - vise.... glavni selling point 8 pro je - ekran. posto je jedini takav na trzistu
 
Poslednja izmena:
Pa da, i ja mislim tako da je bolje sklopiti panoramo od nekoliko uspravnih slika nego koristiti UW.
 
Na Androbench-u je brza memorija na Mi10P i to se primeti pri instalaciji igrica ili programa, krace traje. Ja kameru koristim na auto podesavanjima, nemam potrebe da podesavam ono sto je vec dobro.
OP8P nije los ali nije nista posebno, kod nas je zvanicna cena 135k dok je na oglasima oko 105k i to nikako ne vredi tih para!
 
Na Androbench-u je brza memorija na Mi10P i to se primeti pri instalaciji igrica ili programa, krace traje. Ja kameru koristim na auto podesavanjima, nemam potrebe da podesavam ono sto je vec dobro.
OP8P nije los ali nije nista posebno, kod nas je zvanicna cena 135k dok je na oglasima oko 105k i to nikako ne vredi tih para!

S obzirom da je vreme pri instalaciji igara i programa jako bitan feature na smartphone-u onda sve to sto pricas ima smisla.

Ljudi nema potrebe da se "palite" na te sinteticke testove i brojke, to odavno nije vise relevantno u bilo kom realnom radu telefona.
 
Pređoh ja na Android 11.
Javljam ovih dana utiske.
e9c94477b176aeb3fdc33b5f762144de.jpg


Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
ja sam probao prvu betu, pa se vratio na 10 jer na 11 ne moze da se skloni strelica ispod tastature :(

a i zbog ir kamere, stojim na poslednjem eu romu koji ima ir kameru
 
AOD odličan,tj brutalan.
UI doživeo promene,vuče na Samsung ali ne preterano.
Za sad sam zadovolan
Pnone diler i contacts mi se jako sviđaju.
ee140761c8bc791c7f86ff993d896a25.jpg


Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Kakvi su dialer i contact?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
ja nisam primetio da je nesto drasticno promenjen ui... izgleda malo drugacije, ali daleko je to od heavy skin-ova koje furaju pojedini proizvodjaci
 
Nazad
Vrh Dno