Šta je novo?

Samsung Galaxy S10 Lite

Evo i dalje ne mogu da verujem (i da se načudim) da punim bateriju samo jednom u toku 24h [emoji847][emoji56][emoji772]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Bio sam sa Exy na izletu za vikend, slab signal pa posrkao bateriju, dok je drugaricin iphone ostao da radi... Ako odem u DE u septembru, mozda narucim S10lite preko onog sajta sto salje iz HK za DE (samo 325e telefon, free shipping). Ako narucim, napisacu ovde utiske o toj online prodavnici, pa ako budu pozitivni, ko je zainteresovan za povoljan telefon i ima nekog u DE/AT, da naruci...
 
Hm danima se mucim da nadjem neki program sa kojim bi mogao da zakljucam telefon na dodir/klik ikone na ekranu (da ne koristim Power dugme) a da ga pri tome mogu otkljucati na otisak prsta nakon toga. Vecina programa na google play-u zakljuca ekran ali ga nakon toga mozes otkljucati samo sa pinom.

I onda mi zena rece da ona ima to na A50 tj tamo smo nekad podesili i skontam da kod nje je instaliran ovaj program: https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.ictpro.jsalatas.screenoff&hl=en
Caka je da se podesi Accessibility servis i onda zakljucavanje i otkljucavanje ide bez problema. Ono sto me je brinulo je to sto ima mnogo slicnih programa koji rade na isti nacin ali ti ne znas da li se nesto prikuplja preko Accessibility servisa, ovaj program je open source i na GitHub-u se moze videti sav kod.

Tako ako nekome treba ovako nesto neka proba ovaj program. Isto se moze uraditi sa Samsungovom aplikacijom Good Lock sa kojem se dosta drugih stvari na interfejsu mogu podesavati ali ona nije dostupna unutar EU sami tim i za nase trziste.
 
Bio sam sa Exy na izletu za vikend, slab signal pa posrkao bateriju, dok je drugaricin iphone ostao da radi... Ako odem u DE u septembru, mozda narucim S10lite preko onog sajta sto salje iz HK za DE (samo 325e telefon, free shipping). Ako narucim, napisacu ovde utiske o toj online prodavnici, pa ako budu pozitivni, ko je zainteresovan za povoljan telefon i ima nekog u DE/AT, da naruci...

Preko kojeg je to sajta, ta cijena je odlicna ako nije nekakav fejk?


Gesendet von iPad mit Tapatalk
 
Samo ću ostaviti ovo ovde [emoji16]
f877afc7c438aa94654fe31d8a6b84b1.jpg


Poslato sa S10 Lite
 
^ sta reci, ovaj telefon za 24h bi lagano mogao da zvekne 12 sota

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Isto tako je i na s10plus snapdragon , fantazija telefon jos uvek ga koristim, sot od 8 do 10 sati. Poenta je u snapdragon cipsetu, žalosno je sta samsung radi sa exyjem...
 
Nije to za njih ništa žalosno jer je njihov chipset, znaju oni da će imati prođu na jedan ili drugi način, a mi im kao deo uopšte nešto nismo zanimljivi. Zna se da vode bitku za USA i Kinu.
 
Zna li neko zašto dolazi do razlike u sot između gsam i redovnog samsungovog servisa za bateriju?
41983a7b723ad7ffd3e4dd1ffbdd22b1.jpg
0b795403990950a8224881082536e572.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Cuveni green tint problem na Samsung Amoled ekranima. Izgleda da ni S10 lite nije imun: https://www.sammobile.com/news/more...-display-issues-different-galaxy-devices/amp/.

Cim sam procitao vest, proverio sam kod sebe i imam taj problem...koji maler. Znaci Dark mode, udjete negde gde imate sivkaste nijanse (settings meni, lista sa porukama ili stavite sivkastu pozadinu) smanjite osvetljenje skroz i zatim ga samo po malo povecavate i u nekom intervalu izmedju 5% i 15% se moze manefestovati problem doduse kod svakog na drugaciji nacin tj oblasti ekrana...navodno ceka se softverska zakrpa kao sto je bila za S20 seriju...

Cudno je sto se nekim ljudima ovaj problem pojavio tek sa nedavnim updejtima. U principu je hardwerski defekt koji moze da se trigeruje softverskim podesavanjima ekrana ali osto tako da se i popravi (s20 serija). Takodje pogodjeni su i telefoni drugih proizvodjaca koji koriste Samsung ekrane (cak i IPhone).
 
Hm danima se mucim da nadjem neki program sa kojim bi mogao da zakljucam telefon na dodir/klik ikone na ekranu (da ne koristim Power dugme) a da ga pri tome mogu otkljucati na otisak prsta nakon toga. Vecina programa na google play-u zakljuca ekran ali ga nakon toga mozes otkljucati samo sa pinom.

I onda mi zena rece da ona ima to na A50 tj tamo smo nekad podesili i skontam da kod nje je instaliran ovaj program: https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.ictpro.jsalatas.screenoff&hl=en
Caka je da se podesi Accessibility servis i onda zakljucavanje i otkljucavanje ide bez problema. Ono sto me je brinulo je to sto ima mnogo slicnih programa koji rade na isti nacin ali ti ne znas da li se nesto prikuplja preko Accessibility servisa, ovaj program je open source i na GitHub-u se moze videti sav kod.

Tako ako nekome treba ovako nesto neka proba ovaj program. Isto se moze uraditi sa Samsungovom aplikacijom Good Lock sa kojem se dosta drugih stvari na interfejsu mogu podesavati ali ona nije dostupna unutar EU sami tim i za nase trziste.
Na samsungu nema opcija double tap to lock and unlock ekran? Znaci kad hoces da ostavis telefon samo dva puta tapnes bilo gde na praznom ekranu i on se zakljuca?

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ja ne mogu preko 6 sati sa mojim Snapdragon na Note 10.
10 sati se čini nenormalno[emoji41]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Kamera je ok, nikakve anomalije nisam primetio.

Poslato sa S10 Lite
 
Cuveni green tint problem na Samsung Amoled ekranima. Izgleda da ni S10 lite nije imun: https://www.sammobile.com/news/more...-display-issues-different-galaxy-devices/amp/.

Cim sam procitao vest, proverio sam kod sebe i imam taj problem...koji maler. Znaci Dark mode, udjete negde gde imate sivkaste nijanse (settings meni, lista sa porukama ili stavite sivkastu pozadinu) smanjite osvetljenje skroz i zatim ga samo po malo povecavate i u nekom intervalu izmedju 5% i 15% se moze manefestovati problem doduse kod svakog na drugaciji nacin tj oblasti ekrana...navodno ceka se softverska zakrpa kao sto je bila za S20 seriju...

Cudno je sto se nekim ljudima ovaj problem pojavio tek sa nedavnim updejtima. U principu je hardwerski defekt koji moze da se trigeruje softverskim podesavanjima ekrana ali osto tako da se i popravi (s20 serija). Takodje pogodjeni su i telefoni drugih proizvodjaca koji koriste Samsung ekrane (cak i IPhone).

Kontaktirao sam Samsung podrsku u ovo je njihov odgovor:

Poštovani ne postoji informacija o datumu izlaska bilo koje softverske zakrpe, te jedino možete sačekati da se zakrpa pojavi na uređaju i proverite da li će Vam se poteškoća rešiti.

Ako to ne želite možete i uređaj predati prodajnom mestu radi reklamacije ili direktno u neki od naših ovlaštenih servisa kako bi se ustanovila navedena poteškoća.

Beograd:
Begram:060/8333108
ProMobi:011/3555047 ili 0692255417

Novi Sad:
ProMobi:021/6616634

Čačak:
ProMobi: 063/612804

Niš:
ProMobi:018/306761
 
Ja ne mogu preko 6 sati sa mojim Snapdragon na Note 10.
10 sati se čini nenormalno[emoji41]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
3.500mAh (i to već malo oslabila) vs 4.500...nema tu puno čuda [emoji6]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Bogme sam je namučio za godinu dana...
012209d25fb2490ebf50a34cc6da5d38.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Pa posle ponoći par sati skinut sa punjača i stavljen na punjač pre sledeće...zato me i buni [emoji57]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
E i ja sam imao na S8 odstupanja između sistemskog merača i accubattery. I to na starijem OneUI, koji nije radio ovako od ponoći do ponoći.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Mnogo sam se dvoumio između Poco F2 i ovog modela i 99% uzimam S10 lite samo još da odlučim dal plavi ili crni. :D Po bukvalnoj istoj cijeni ih imam, i to još je S10 Lite varijanta 8/128.
Kad se još uzme u obzir da je kamera bolja na S10 lite, posebno video a to mi je jako bitno onda mislim da sam donio pravu odluku.
 
S10 lite legalno kod nas sisao na 490e
8/128


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Cuveni green tint problem na Samsung Amoled ekranima. Izgleda da ni S10 lite nije imun: https://www.sammobile.com/news/more...-display-issues-different-galaxy-devices/amp/.

Cim sam procitao vest, proverio sam kod sebe i imam taj problem...koji maler. Znaci Dark mode, udjete negde gde imate sivkaste nijanse (settings meni, lista sa porukama ili stavite sivkastu pozadinu) smanjite osvetljenje skroz i zatim ga samo po malo povecavate i u nekom intervalu izmedju 5% i 15% se moze manefestovati problem doduse kod svakog na drugaciji nacin tj oblasti ekrana...navodno ceka se softverska zakrpa kao sto je bila za S20 seriju...

Cudno je sto se nekim ljudima ovaj problem pojavio tek sa nedavnim updejtima. U principu je hardwerski defekt koji moze da se trigeruje softverskim podesavanjima ekrana ali osto tako da se i popravi (s20 serija). Takodje pogodjeni su i telefoni drugih proizvodjaca koji koriste Samsung ekrane (cak i IPhone).

Moze li jos neko da proveri da li ima ovaj problem. Znaci moraju biti ispunjeni ovi uslovi ako ni jedan nije ispunjen nece se primetiti:

1 - Budite u prostoriji sa sto manje svetla (najbolje se vidi u mrklom mraku)
2 - Dark mode aktivan
3 - Postavite neku sivkastu pozadinu mada se moze primetiti i u obicnom Settings meniju
4 - Smanjite osvetljenje na vrednost izmedju 5 i 15%

Ovako to izgleda otprilike:

Galaxy-s10-Lite-green-tint-issues.jpg
 
Meni je ovako na sivoj pozadini na Samsung Tab S5e modelu, znam da nema veze sa temom, ali verovali ili ne, takav je ekran je obrazloženje??? Kako ekran može da bude takav nije mi baš najjasnije.
 
Pogodjeni su Samsung AMOLED ekrani iz mnogih serija (sto znaci mnogo Sasmung modela telefona ocigledno i tableta) kao i telefoni drugih proizvodjaca koji koriste Samsung ekrane (OnePlus ako se ne varam cak i neki modeli IPhone-a)
 
Mene najviše iritira što se ovo ne vodi kao defekt ekrana. Ne znam samo kako je to moguće kada je prisutan i vidljiv problem golim okom.
 
Nazad
Vrh Dno