Šta je novo?

Redmi K30/K30 Pro

Pilicarenje, 50e je razlika u ceni iznedju ove dve verzije.
 
Meni vise smeta sto su zakinuli telefoto kameru na osnovnom modelu. 5MP, mogu misliti kakvog kvaliteta... Glavna u crop ce dati bolji rezultat. Ali za marketing je bitno da ima 4 kamere.
 
Zoom ima i bolji ois.. pilicarenje kao u slučaju mi10 i mi10 pro-a.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Običan ni nema ois :)
Kakvi bogovi prevara.

Idem na mi10pro ili p30pro , samo čekam da vidim cenu mi10pro kod nasih provajdera :) valjda će se znati za 20ak dana.

dd4876def363234c64c8ab85ef44f34b.jpg


5b19101d36ea8c16a9f8d93772b72b7b.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
[youtube]bfuzlWTINd4[/youtube]

Znači običan preskočiti :)
Pitanje da li će on uopšte i biti u EU i pod kojim imenom.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sve sve, i tu nebitnu kameru da sažvaće čovek, ali bez OISa običan potpuno nezanimljiv. Ista situacija kao sa Mi 10, samo Pro, kao i ovde Zoom dolazi u obzir. Ali svakako za 390€ običan uvek pre nego mid klase drugih proizvođača.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Drugi zanimljiv telefon meni ove godine, posle Xperie.
Sve u svemu, pun pogodak što su zadržali bezeless dizajn. Realno, nema nekih mana u odnosu na Mi9T Pro, samo unapređenja. Posebno me raduje unapređen vibra motor, to mi je dosta bitno. IR ne ne nešto posebno, ali ne škodi kad dobiješ što nisi tražio. Baterija poboljšana, takođe. Čekaju se testovi.
 
Odlicna standardna verzija, do nove godine 350e i bice top kupovina :)

UFS 3.0 i LPDDR4x su daleko od outdated.
 
Opet obična verzija bez OIS-a. Kakvi pilićari.
Zoom kad bude ispod 400e 8/128 biće best buy. Ako se ispostavi da nema nekih gremlina.
 
Ovo su cene za Kinu? Svakako odlicne cifre za ovakve spec. I generalno dosta dobar dizajn. Nema vise optuzbi da su plagijatori, brzo se nesto menjaju misljenja. [emoji4]
Sve u svemu pun pogodak. Xiaomi radi punom parom kako bi iskoristio trenutno stanje na trzistu.
Sada se ceka predstavljanje Mi10 za EU. [emoji4]
 
Ružne ove ringla kamere. Apple da izbaci telefon sa kamerama u obliku govneta Kinezi bi izbacili isto rešenje za par meseci.
 
Svako simetricno resenje je bolje od asimetricnog, nema sta, bolje ringla nego sporet u gornjem levom uglu :)
 
Ružne ove ringla kamere. Apple da izbaci telefon sa kamerama u obliku govneta Kinezi bi izbacili isto rešenje za par meseci.
Taman sam pomislio da smo prevazisli ovakve komentare. Ako ovo lici na Apple onda ne znam zaista. [emoji4]
Podseca malo na Mate 30 i to je to. A s obzirom da tog modela gotovo i da nema na globalnom trzistu, ovo mu dodje (makar po pitanju dizajna) kao odlicna alternativa. [emoji4]
 
Šta znam, meni se kamere na ajfonu 11 pro sviđaju mnogo više od onog kvadrata na S20.
Bitno mi je da su na sredini, ovo na Mi 8 me nervira jer ne nosim nikakve zaštite i telefon se non stop klacka na stolu.
Ovo na K30 Pro mi je super, lepše od 7T. Zoom model mi je super, jedina mana je što nema stereo zvuk ali bih preko toga mogao da pređem ako je stvarno dobar telefon.
 
Stereo mi je nebitan, ali 90 ili 120hz ekran mi je mana za fon kao celinu. Ali ako se gleda cena u CN, ni slucajno za 390e u odnosu na K20 Pro nudi vise memorije, OIS i jacu bateriju. IMX 686 i SD 865 ne racunam kao prave prednosti, prosto to je normalan sled osvezenja za novu fiskalnu godinu. Znaci doneo je za 50e vise 128GB memorije (ako govorimo pocetni model), OIS i 700mah jacu bateriju. Vredi svaki cent.
 
SD 865 sa X55 je skupa i ne bas efikasna kombinacija, zato i Google i LG najavljuju da ce koristiti 765G.Ako pogledate 765G nudi X52 integrisan modem, podrsku za SA i NSA 5G, sub 6Ghz i mmWave NR...Iskreno ko nema realne potrebe, lepo preskoci ovu generaciju i ceka sledecu.Kod nas 5G nece skoro, 5G footprint ce biti toliko mali da komotno mozemo da se opustimo sto se tice 5G u naredne bar 2-3g. Operatori ce morati da uloze dosta u backhaul mreze, to sve kosta, povrat novca ulozenog u 5G je vrlo upitan trenutno_O omasovljenju IoT koji treba da bude jedan od glavnih 5G servisa ne bih ni da pricam, to je sve daleko, a i uredjaji su skupi. Nema mesta zapomaganju, gledajte neki 765G ili neki slican 4G telefom i bice vam sasvim dovoljno da pokrijete ovaj interregnum.
 
Poslednja izmena:
Koga briga za 5g, neće to da zaživi u skorije vreme. Ne vidim ni neku svrhu u telefonima, kod nas ni 4g ne radi često kako treba. A i 4g je sasvim dovoljan za svakodnevnu upotrebu.
Kad stigne kod nas 5g biće fora kao sa 4g, imaš besplatno 1gb za probu kad potrošiš ili platiš dodatan protok za 4g ili koristiš 3g.
Veći mi je feature 90/120hz ekran nego 5g. Mada i taj ekran mi nije ništa spec, to će tek sledeće godine da bude optimizovano za igrice/programe kako treba.
Solidan upgrade u odnosu na K20 Pro. Ne sumnjam da će se prodavati i bolje od K20.
 
5g modem, beskorisni senzori kamere (Zoom, ToF, monohromatski, depth of field), brzo punjenje (brze od 18W), 5000mAh baterije zbog kojih su telefoni kabasti i sve preko 6Gb RAM sluzi za mazanje ociju korisnika, cist marketing radi naduvavanja cena.

4000mAh i sto tanji tel, sto bolji ekran, sto bolji zvuk, sto bolja izrada, sto bolja kamera. To cini telefon, ne ove *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine koje se danas hajpuju.
 
4000mAh je neki minimum za bateriju, da je sreće da nema telefona ispod 4500mAh (ili da bude oko 4000 ali da baterija traje kao na ajfonu 11 pro). Ako telefon može da mi izgura dan jake upotrebe na 4g pri jakom osvetljenju baš me briga da li je debeo 6, 7 ili 9mm. Silikon ne nosim tako da ne debljam dodatno telefon.
18w je sporo punjenje, treba 30w da bude, to je taman. 18w nije ništa posebno, ja imam to na Mi 8 i ne puno se nešto preterano brzo.
Ekrani su manje-više dobri danas, bez obzira da li se radi o telefonu od 200 ili 1000e, prošlo je vreme loših ekrana.
Kamere su danas po danu manje-više sve slične. Veća je razlika noću i u video snimanju. Ali zato da ne trebaju da trpaju milion kamera, već da stave normalnu i ultrawide uz xenon i led blic. Ove zum gluposti za voajere su mi totalno nepotrebne.
 
Pa cak i da ima 2-3x zum, ali da to bude samo kropovana glavna kamera od tipa 64mpx, uz dobar softver, izgleda super... :)
 
Nije to daleko ;)

"Prodaja spektra za 5G mreže domaćih operatora trebalo bi da bude obavljena krajem trećeg tromesečja ove godine, odnosno do septembra 2020. godine. Prema sadašnjim informacijama 5G se u Srbiji očekuje u upotrebi za korisnike tokom naredne godine".

To je objavljeno pre ove situacije.Gledajuci sada, pitanje kad ce i da li ce se desiti, jer ne verujem da ce i operateri pokazati interes, ali desice se kad se dogovore sa drzavom.Veliko je pitanje povrata investicije kad je % 5G telefona zanemarljiv.Operatorima je mnogo lakse da sacekaju i krenu odmah sa SA 5G mrezom(sada je to dosta skuplja varijanta) Ipak je mnogo lakse odlučiti da li je vreme za kupovinu 5G telefona.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno