Šta je novo?

Redmi K30/K30 Pro

Pa zbog tih priča i napisah ovo gore. Slike govore nešto sasvim drugo. Neka su i snimljene u RAW formatu i obrađene u LR, opet mi nije jasno - kako su ispale tako detaljne, pogotovo UW.
 
Jel Redmi k30 pro isto što i Poco f2 pro?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Mislim da jeste, mizerne razlike su u pitanju.
 
Bavim se amaterskom fotografijom od 1980. Photoshop koristim od kada se je pojavio, tako da vrlo dobro znam šta sam rekao i iza toga stojim.
Mogu ja da se trudim koliko hoću, ni približno onako detaljnu sliku ne mogu dobiti na Mi 9. Jednostavno mi ne ide u glavu da je to proizvod K30 Pro kamere tj. da razlika između pomenuta dva telefona - može biti tako velika.

P.S.
I još jedno da se razumemo, bio sam vrlo jasan - govorim isključivo o tehničkom aspektu: detaljima (ili rezolutivnosti - razlučivosti fotografije).
 
Poslednja izmena:
Probaj upload neke tvoje fotografije na taj sajt, tj taj konkurs. Mozda imaju neki program koji jos malo poboljsa fotke? ne znam. Kad vidim tamo fotke koje su takmicari postavili, ne mogu da verujem da su to sa tim telefonima.
 
Postoji mogućnost da su koristili dodatne objektive ispred telefona.
Tako se ponekad snimaju prezentacioni filmovi za nove telefone, što naravno postavlja etičko pitanje: da li je u pitanju obmana budućih kupaca (bez obzira da li je to navedeno na početku ili kraju snimaka).
Da li je to dozvoljeno i na ovom takmičenju, ne znam a i ne interesuje me previše.

A za učestvovanje, morao bih da se ozbiljno pozabavim i napravim adekvatnu fotografiju. Ne spadam u one koji bi izabrali jednu od neobavezno snimljenih.
 
Pa, po svemu sudeci ne verujem da su koristili neke objektive, ali da su koristili edititng to jesu sigurno. Sto nije problem ako se mene pita. No da ne idemo vise u off.
 
Redmi K30 Ultra ... mamojebac :D

 
Нема назнака да ће долазити у Европу?
 
Ja sve nesto mislim ili se bar nadam da bi ovo mogao biti neki od mi 10t modela.
 
Dimensity u telefonu od 250e bolji od Exynosa u Note Ultri od 1300e...
 
Nazad
Vrh Dno