Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10

Ima ga na telegram grupi : @gcamMI10
A podesavanja tj xml-ovi na @MI10XMLs

Xiaomi Mi 10/Pro/Note - Google Camera
This is the official Telegram group.

GCam XML Releases:
[emoji3591] @MI10XMLs

Off-Topic Questions:
[emoji3591] @discussionMI10

Other GCam Groups:
[emoji3591] MI 9/Pro: @gcamMI9
[emoji3591] MI 10/Pro/Note: @gcamMI10

https://t.me/gcamMI10

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Hvala puno, ti xml fajlovi su konfiguracioni, ali se instalira standardni apk jel tako? Posto ne bih da moram da otkljucavam root ili nesot tako.
 
Nista ne otkljucavas. Koristis XML koji je za tvoju verziju Gcam-a. Ja koristim onFire 1.13 posto radi na svih 5 kamera. Sto se izlazaka/zalazaka tice naravno da Gcam dominira nad stock kamerom. Stock koristim kad slikam stvari u pokretu jer je brzi, Gcam je vise za staticke slike.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Pozdrav, jel može neki korisnik ovog uređaja da kaže nešto više o ir daljincu, pošto se baš slabo (ili uopšte ne) priča o tome bilo gde na netu ili yt, pa bih voleo od nekog konkretno da čujem pre svega da li ste zadovoljni tim daljincem, koliko je jak, tj na koliko najviše m otprilike može da radi, i takođe bih voleo ako može neko da testira neku od dve app: anymote ili irplus, jer oni su jedini koji zaista imaju pristup tom ir hardveru, a te dve app za razliku od mi remote imaju snimanje originalnog daljinca, tj ir learning codes, pa me zanima da li se na taj način ir koji xiaomi koristi u telefonima mogu pretvoriti i u prijemnik(da praviš svoj daljinski od firme koje nema na spisku), ili je ipak i dalje samo predajnik signala s već prepodešenim kodovima velikih brendova? Unapred hvala
 
Anymote upravo probao kaze nema IR hardware za learning tako da ne radi ucenje.Imam FOX tv i on nije podrzan, jedino sam uspeo IPTV stb da probam preko Mi remote-a i ne rade mu sve funkcije, za ove sto rade domet je odlican. Sto se same IR problematike tice ja sam sa Alija narucio neki univerzalni remote sa learning funkcijom za tipa 200 din. i sve radi perfektno i Fox TV i STB i Microlab 7c zvucnici.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Jeste.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Anymote upravo probao kaze nema IR hardware za learning tako da ne radi ucenje.Imam FOX tv i on nije podrzan, jedino sam uspeo IPTV stb da probam preko Mi remote-a i ne rade mu sve funkcije, za ove sto rade domet je odlican. Sto se same IR problematike tice ja sam sa Alija narucio neki univerzalni remote sa learning funkcijom za tipa 200 din. i sve radi perfektno i Fox TV i STB i Microlab 7c zvucnici.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Isti slučaj i kod mene, imam Vox TV, koji nije podržan u mi remote, a što se tiče univerzalnog remota preko Aliexpresa, to mi uopšte nije palo na pamet da postoji tako nešto, sad ću baš da pogledam, hvalaa
 
Skinite aplikaciju Sure!, ona ima mnogo više opcija od Mi remote. Sve što mi je trebalo ona je imala, čak ima i automatsku pretragu ako neki uređaji nemaju ponuđeni.
 
Imam običan Mi Note 10. Šta reći, koju posluku porati? Odličan telefon u svakom smislu. Kvalitet izrade, baterija, brzina... Kamera je fenomenalna a sa gcam-om je brutalna.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Kupio sam mi 10 note pro danas, bas sam se neprijatno iznenadio, jer nigde nisam video da zapravo ima zakrivljeni ekran. Tj krivi ekran. Tako da svaka fotografija i video izgledaju deformisano na ivicama.

Da li postoji neka aplikacija da se spreci prikazivanje slike na krivim delovima ekrana? Mada u svakom slucaju verujem da cu morati da nadjem nesto drugo.


Zaista je steta sto se kompanija potrudi da napravi odlicnu kameru, i onda doda krivi ekran koji sprecava da se slike sa te iste kamere gledaju na normalana nacin. Umesot toga izgledaju kao da su snimljene fish-eye objektivom.
 
Svuda je to pisalo i mnogi su hvalili to, čudno da si kupio telefon bez da pogledaš video ili neku recenziju.
 
Neverovatno je to da nisi znao sta kupujes.Ajde da ti je neko kupio kao poklon da te iznenadi pa kad si dobio provalio si da ti ne odgovara Edge ekran,ali ti koji kupujes sam sebi telefon i kupis nesto sto ne mozes da podneses,kao da nikad nisi video Edge,nikako mi nije jasno..Probaj da se naviknes,nije to bas toliko lose,ako ne,onda na oglase sto pre..[emoji6]
 
Citao sam dosta recenzija, ali na gsmarena (npr) se uopste ne spominje ta karakteristika telefona, samo pise tip akrana i to je to. Kao da je zakrivljenost nebitna.

I cemu je prednost zakrivljenog ekrana, tj ne znam zasto bi se nekom svidelo?

Nazalost, nema MI telefona sa bas dobrom kamerom izgleda, Mi 10 i MI Note 10 sve varijante. Redmi 9 Note pro je ok, ali je prilicno sirok. takod a mi ostaje jedino Mi 9T, koji verujem ima mnogo losiju kameru od ovog Mi Note 10 Pro.

Da li je moguce staviti margina na telefon, tako da ne koristim te zakrivljenje delove ekrana?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nemoj pisati post za postom, koristi edit posta.
 
Citao sam dosta recenzija, ali na gsmarena (npr) se uopste ne spominje ta karakteristika telefona, samo pise tip akrana i to je to. Kao da je zakrivljenost nebitna.

I cemu je prednost zakrivljenog ekrana, tj ne znam zasto bi se nekom svidelo?

Nazalost, nema MI telefona sa bas dobrom kamerom izgleda, Mi 10 i MI Note 10 sve varijante. Redmi 9 Note pro je ok, ali je prilicno sirok. takod a mi ostaje jedino Mi 9T, koji verujem ima mnogo losiju kameru od ovog Mi Note 10 Pro.

Da li je moguce staviti margina na telefon, tako da ne koristim te zakrivljenje delove ekrana?

Spominje se na gsm areni da je zakrivljen ekran:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_10-review-2020p2.php

"The 6.47"AMOLED screen is curved - it's a 3D display, as Xiaomi calls it. Beside the curved edges, it's also got rounded corners, and a small waterdrop-shaped notch for the 32MP selfie camera.

We have never been fans of the curved screens as palm rejection is rarley steller. Surprisingly, we didn't have any issues with the Mi Note 10 except for when we opened the camera to take photos. Anyway, it's nothing a case can't fix."

Svejedno, nije to toliko strasno. Neki vole te zakrivljene ekrane, izgleda elegantnije. Sad skoro svi imaju takve zakrivljene ekrane.
 
^ pominje se u tekstu ako je pročitao recenziju a koliko to ljudi čini - malo. [emoji3] Čovek otvorio arenu sa karakteristikama telefona, nije video 360° izgleda telefona, i kad je uzeo suprajs.
Da mu ne stajemo na muku. [emoji846]

Meni edge ekran više prija od ravnog, lepši je kada ga na sto staviš od ravnog sigurno.

Zavoli ili prodaj, mada ja to ne bih stavljao na vagu - navići ćeš se vremenom. Pomenuo si da ti smeta pri multimediji i pregledanju fotografija jako mali deo se nađe ispod tog dela ekrana nego tebe to nervira i bode ti oči, pa se čini kao da je više.
Navići ćeš se, to je dobar telefon.
Pozdrav!



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Razumijem o čemu čovjek priča, edge screen na ovom modelu baš iritira, barem mene. Npr. na S9+ ga nisam primjećivao.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Tacno, vrlo tesko je videti na slikama telefona koliko je zakrivljenje. Tesko da mogu da se naviknem, ako ne mogu nekako da dodam crnu marginu/blok preko tog zakrivljenog dela.

Pa rekoh da ovo zamenim sa Mi 9T ili sa Mi A3, da li je kamera mnogo losija na njima? Vidim na dxomark da je mi 9 oko 110 poena dok je mi note pro 121 sto nije toliko velika razlika ali ne znam odnos mi 9t i mi 9.
 
Poslednja izmena:
Dxomark je za izbegavanje. Ništa relevantno nije.
Ima razlike, ali ne verujem baš da je duplo lošija kamera na 9T. 9T ima sasvim dobru kameru, pogotovo uz Gcam.
 
Razumijem o čemu čovjek priča, edge screen na ovom modelu baš iritira, barem mene. Npr. na S9+ ga nisam primjećivao.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Ja sam stavio:
Kod:
adb shell wm size 1010x2340
za mi note 10 pro i zakrivljenje se skoro ne vidi samo je ekran tih 70px uzi. Sada je zakrivljeni deo crn,skoro pa izgleda kao ivica telefona. Tako da je sada manje vise upotrebljiv. Skoro pa kao da ima pravi ravni ekran.

Naravno koristim Minimal Adb and fastboot.
 
Poslednja izmena:
Dešava li se kome da kad kameru startujete na prečicu (2x volume down dugme) da se kamera startuje ali touch ne radi? Tek kad zatvorim pa ponovo otvorim aplikaciju, proradi.

Ovo je počelo žešće da me nervira a ne dešava se baš rijetko...

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Desava se i meni da random zapuca touch kada redovno otvorim stock kameru. Mislio sam da je nekako povezano sa Gcam-om.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

I meni ponekad baguje stock kamera bez obzira na koji nacin je pokrenem.

Izgleda da je poslednji update malo ispeglao stock kameru.
Da li ste i vi primetili ?
 
Ja uglavnom koristim onFire. Stock redje.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Da li je neko uspeo da prebaci sms poruke sa starog xiaomi telefona? Pošto meni jedino nike to htelo, jer piše da koristim google mesanger, a ona njegova ne radi izbacuje grešku.
 
Mislim da ne mogu da se prebace poruke sa Mi messages na Google messages. Pošto svi noviji Xiaomi telefoni dolaze sa Gugl aplikacijama za poruke i pozive, što je po meni užasna stvar.
 
SMS bekap & restore ako može da bekapuje sa Žaomijeve apk.
Kad uveze posle u Google Messages, obrisati data za GM.
 
uspeo sam sve sem toga, slike nisam kontam da je užas sporo. Poruke preko x transfera sam isto prebacivao i kaze da moram njihovu aplikaciju da instaliram. Probao sam ta sms bekap i ne ide nikako.
Prodao se xiaomi guglu da ne prodje kao huawei. a xiaomi aplikacija za poruke kad se instalira izbacuje grešku.
 
Kako se skidaju ovu html fajlovi za google kameru?? Ja šta god da probam on mi otvara neki text, kodove aplikacije, nema dugmeta download.
 
Mislim da je problem što mi phone ima ugrađen snimač razgovora, a to je valjda po EU zakonu zabranjeno.
Mi messages ima foru kao iMessages pa ni to ne prolazi dobro u Evropi.
Sreća pa xeu ima Mi aplikacije, ne buđave Gugl.
 
Prodao se xiaomi guglu da ne prodje kao huawei. a xiaomi aplikacija za poruke kad se instalira izbacuje grešku.

Nije se Xiaomi prodao Googlu, nego se prilagodio zakonu.
Ne moze Xiaomi, niti bilo ko drugi, da isporuci telefon sa opcijom za snimanje razgovora.
To je zabranjeno, ne samo u EU, nego i kod nas.

Uostalom Google aplikacije su mnogo optimizovanije za backup, jer sam backup pociva na Google servisima.
 
Postoji tacka u zakonu o privatnosti gde podleze snimanje razgovora a da se pre toga ne najavi suprotnoj strani.Posto se mnogo zloupotrebljavalo snimanje razgovora moralo je zvanicno biti ukinuto.Kad pozovete neku firmu ili operatera,unapred vam se daje do znanja da ce razgovor biti sniman,ako zelite vi nastavite ili prekinete.Uglavnom zakon je jasan po pitanju zastite privatnosti i zloupotrebi iste.
 
Nazad
Vrh Dno