Šta je novo?

Huawei Nova 5T

Наравно да можеш инсталирати апликације из Huawei App Gallery и без налога.
Колега Ниџо два коментара пре мог наводи да му је датум активације, тј. гаранције кориговао по креирању налога.
Искрено, дотични проблем немам, али читам да се појединцима дешава. Ово ми је четврти телефон из Хуавеи/Хонор породице, и што се тога тиче све је ОК.

Послато са Nova 5T
 
Imam Huawei nalog od samog pocetka podesavanja telefona tako da nije do toga apsolutno. Verovatno da sam dobio vec koriscen telefon za cenu novog. Samo me bunilo da li moze da dodje do greske jer kao datum aktivacije se navodi 17.1.2020 a ja sam ga kupio i aktivirao 17.7.2020. Kao da sam gadjao u dan kada da kupim fon, tacno 6 meseca razlike.
 
A da nije tel tada samo upaljen pa po inerciji neko ko nije znao odradio i reg.naloga....Drugo mi ne pada na pamet..
 
Zamenjen danas Huawei P10 Lite za Nova 5T, i prethodni telefon je kod koriscenja bio hladan kao led dok kod ovog se oseca toplota na ledjima.

Danas su zavrseni svi apdejti, i klasicno koriscenje telefona bez igrica isl.

Od thermal senzora Aida64, prikazuje samo temperaturu baterije i ona je 37 stepeni. Malo mi je cudno da nema vise termal senzora.

Da li je kod vas vruckast telefon na ledjima?
 
Poslednja izmena:
A da nije tel tada samo upaljen pa po inerciji neko ko nije znao odradio i reg.naloga....Drugo mi ne pada na pamet..

Iskreno druze ne znam sta da mislim osim da je tel dosao sa svim folijama, znaci i folija na ledjima bila nanjemu kao i obe folije na ekranu. Sta ga znam nisam pametan. Inace, da li ste primetili da svaka phone info apk, da ih sada ne navodim pojedinacno, prikazuje u infu softvera kao zadnji security patch avgust 1. 2020 i verzija .249? Kao da ni nismo dobijali azuriranja nakon avgustovskog. Isto se desava i sa verzijom Google play service, prikazuje u infu verziju iz avgusta. Inace ovo nije bilo tipicno ranije, pogotovo ne za security patch. Primetio danas sasvim slucajno.
 
I meni se taj datum nije poklapao što se tiče datuma kupovine. Kupljen u mts, posle se sam ispravio, iskreno nisam puno obraćao pažnju na to
 
Razumem Vas koji ste kupili telefon u ovlascenoj radnji ili kod operatera, ipak moze da bude do greske na serveru Huawei. Ja kupio od preprodavca koji tvrdi da nije koriscen a meni datum nikako da se ispravi sto znaci da je ipak koriscen. 17.7. sam aktivirao fon i od tada do danasnjeg datuma stoji isto, da nije tada aktiviran verovatno bi se ispravio za 5 meseci. Nije meni do garancije ionako je nemam, usmena garancija, vec sto postoji mogucnost da sam dobio vec koriscen telefon a platio za novi. Dakle sto sam ispao magarac. Jedino ako je toliko velika greska na serveru Huawei pa mi umesto 17.7.2020 kada sam upalio telefon prikazuje 17.1.2020. Kriv sam sto jednostavno nisam kupio kod coveka kod koga inace ikupujem ili pak u nekoj ovlascenoj radnji. Nego eto, posle *** nema kajanja.
 
Zamenjen danas Huawei P10 Lite za Nova 5T, i prethodni telefon je kod koriscenja bio hladan kao led dok kod ovog se oseca toplota na ledjima.

Danas su zavrseni svi apdejti, i klasicno koriscenje telefona bez igrica isl.

Od thermal senzora Aida64, prikazuje samo temperaturu baterije i ona je 37 stepeni. Malo mi je cudno da nema vise termal senzora.

Da li je kod vas vruckast telefon na ledjima?

Danas se nije grejao, izgleda da su ga apdejti stari godinu dana bas opteretili.


Razumem Vas koji ste kupili telefon u ovlascenoj radnji ili kod operatera, ipak moze da bude do greske na serveru Huawei. Ja kupio od preprodavca koji tvrdi da nije koriscen a meni datum nikako da se ispravi sto znaci da je ipak koriscen. 17.7. sam aktivirao fon i od tada do danasnjeg datuma stoji isto, da nije tada aktiviran verovatno bi se ispravio za 5 meseci. Nije meni do garancije ionako je nemam, usmena garancija, vec sto postoji mogucnost da sam dobio vec koriscen telefon a platio za novi. Dakle sto sam ispao magarac. Jedino ako je toliko velika greska na serveru Huawei pa mi umesto 17.7.2020 kada sam upalio telefon prikazuje 17.1.2020. Kriv sam sto jednostavno nisam kupio kod coveka kod koga inace ikupujem ili pak u nekoj ovlascenoj radnji. Nego eto, posle *** nema kajanja.

Meni je pravo sutradan u APP bio tacan info u vezi garancije.

To je rizik kupovine polovnog uredjaja
 
Razumem Vas koji ste kupili telefon u ovlascenoj radnji ili kod operatera, ipak moze da bude do greske na serveru Huawei. Ja kupio od preprodavca koji tvrdi da nije koriscen a meni datum nikako da se ispravi sto znaci da je ipak koriscen. 17.7. sam aktivirao fon i od tada do danasnjeg datuma stoji isto, da nije tada aktiviran verovatno bi se ispravio za 5 meseci. Nije meni do garancije ionako je nemam, usmena garancija, vec sto postoji mogucnost da sam dobio vec koriscen telefon a platio za novi. Dakle sto sam ispao magarac. Jedino ako je toliko velika greska na serveru Huawei pa mi umesto 17.7.2020 kada sam upalio telefon prikazuje 17.1.2020. Kriv sam sto jednostavno nisam kupio kod coveka kod koga inace ikupujem ili pak u nekoj ovlascenoj radnji. Nego eto, posle *** nema kajanja.

A kako je telefon izgledao kada si ga kupio? Jel ima sve potrebne folije na sebi, jel bio u vakum pakovanju, kako je bila zapakovana maska ako dolazi uz telefon, kako su bili smotani kablovi za punjenje i sam punjac jel imao na sebi foliju ili nije.

Pogledaj na youtube odpakivanje telefona pa se priseti svog opakivanja pa ces znati jel koristen ili nije, ali tesko da neko moze da sve kablove vrati u fabricko stanje i da ponovo sve nalepnice zalepi da se ne primete da su bile odlepljivane a pritom telefon za 6 meseci koriscenja mora da pokaze neke znakove koriscenja, ako nigde drugde onda na mrezici iznad displeja gde je glavni zvucnik.

Mislim da bez potrebe drizes frku, jer ni taj od koga si kupio nema interesa da ti proda koristen telefon a niti isti radi zamene doplata staro za novo. Jer da to radi sigurno bi do sada neko to provalio i dao mu negativnu ocenu zbog toga ili bi ga prijavio na kp da se bavi mutnim radnjama i isti bi bio banovan. Ovo kazem pod uslovom da si kupio na KP.
 
Poslednja izmena:
Jeste se navikli na Multi Window dock, blago razočaranje kada sam video da su uveli ovo, i da ne postoji stari jednostavni način za podelu ekrana.

Verovatno posledica sankcija, drugi razlog za uvodjenje ovog ne vidim.
 
Jeste se navikli na Multi Window dock, blago razočaranje kada sam video da su uveli ovo, i da ne postoji stari jednostavni način za podelu ekrana.

Verovatno posledica sankcija, drugi razlog za uvodjenje ovog ne vidim.
Meni je ok manje vise isto
65447313a3aef30ef89ea9b946dc01c8.jpg


Nova 5t
 
Pa znam, podelim i ja ekran, nego moram više klikova da napravim.

Da bih podelio ekran moram da prevlačim aplikaciju iz onog docka, jedino ako moze i bez njega neka prečica. Ja nisam našao.

Prethodni telefon isto Huawei i podela je bila daleko jednostavnija.

BTW telefon je extra, i prethodni P10 Lite je radio kao zmaj :)
 
Poslednja izmena:
A kako je telefon izgledao kada si ga kupio? Jel ima sve potrebne folije na sebi, jel bio u vakum pakovanju, kako je bila zapakovana maska ako dolazi uz telefon, kako su bili smotani kablovi za punjenje i sam punjac jel imao na sebi foliju ili nije.

Pogledaj na youtube odpakivanje telefona pa se priseti svog opakivanja pa ces znati jel koristen ili nije, ali tesko da neko moze da sve kablove vrati u fabricko stanje i da ponovo sve nalepnice zalepi da se ne primete da su bile odlepljivane a pritom telefon za 6 meseci koriscenja mora da pokaze neke znakove koriscenja, ako nigde drugde onda na mrezici iznad displeja gde je glavni zvucnik.

Mislim da bez potrebe drizes frku, jer ni taj od koga si kupio nema interesa da ti proda koristen telefon a niti isti radi zamene doplata staro za novo. Jer da to radi sigurno bi do sada neko to provalio i dao mu negativnu ocenu zbog toga ili bi ga prijavio na kp da se bavi mutnim radnjama i isti bi bio banovan. Ovo kazem pod uslovom da si kupio na KP.

Imao je foliju i na ledjima i obe prednje na ekranu.Telefon nema apsolutno ni jedan jedini trag koriscenja. Ni dan danas. Sto se tice kp ima malo ocena, svega 20-tak, ali dugo godina, vise od decenije drzi radnju telefona u mom gradu pa eto nasedoh. Ne znam sta je u pitanju, tj po sredi, ali nikako mi se ne dopada ova situacija.
 
Ja sam baš zadovoljan telefonom, ali imam jedan čudan problem koji me nervira: često mi se dešava da mi zaklopi aktivnu aplikaciju dok kucam, a prilično sam siguran sa ne kačim tastere na traci ispod tastature. [emoji2955]
 
Ja sam baš zadovoljan telefonom, ali imam jedan čudan problem koji me nervira: često mi se dešava da mi zaklopi aktivnu aplikaciju dok kucam, a prilično sam siguran sa ne kačim tastere na traci ispod tastature. [emoji2955]
Ovo sam i ja primetio na p30, imam ukljucen gestures, ali se desavalo i dok je bio na obicnom... Vrlo cudna stvar.

Huawei P30
 
Мислим да је то до софтвера, Хуавеј има агревивнији који убија процесе у позадини тако, али зато је батерија супер....

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Ne radi se o pozadinskoj app... Nego na primer kucam poruku, a odjednom aplikacija u kojoj kucam se ugasi...

Huawei P30
 
Koje apk npr? Meni sve normalno radi. Nego niko nije odgovorio na pitanje, da li ste primetili da sve Phone info apk prijavljuju zadnji security patch da nam je za avgust. Npr za 5T pokazuje da smo jos na .249!
 
Meni se to desava u vecini gde kucam nesto... Poruke itd

Huawei P30
 
Imao je foliju i na ledjima i obe prednje na ekranu.Telefon nema apsolutno ni jedan jedini trag koriscenja. Ni dan danas. Sto se tice kp ima malo ocena, svega 20-tak, ali dugo godina, vise od decenije drzi radnju telefona u mom gradu pa eto nasedoh. Ne znam sta je u pitanju, tj po sredi, ali nikako mi se ne dopada ova situacija.

Gledaj ako ce ti biti lakse, to sto si kupio preko kp nemoj uopste da se sekiras i da razmisljas vise o tome, kada si ga kupio i kada je aktiviran. Ako si napravio solidnu ustedu kupovinom na kp onda je to to.

Ta garancija od godinu dana je cisto kao tu ako za nedaj boze bas zatreba ali ja sam isto uzeo Mi 9T preko kp i pored toga sto imam napismeno da imam godinu dana garancije ja ne racunam da je imam a sa druge strane kazes da si 17.7 uzeo telefon, ako do sada nije pokazao znakove nekih problema ili da zeza nesto tipa ekran, da ima probijanje svetla ili da ti ekran ne reaguje dobro na dodir, falicna baterija ili nesto trece onda komotno racunaj da ce telefon da traje sve do onog trenutka dok ti ne odlucis da ga menjas ili dok stvarno sam od sebe ne krene da zeza ili odapne.

Ja imam obicaj da kazem ako nesto u prvih 3 meseca ne pokaze znakove nekih problema da ce taj uredjaj da traje. Obicno sam imao iskustvo ako nesto je felericno to ce se sigurno pokaze u prvih mesec dana i tu nema boga. Naravno to ne mora uvek da bude pravilo ali eto nekom cudnom logikom do sada je kod mene tako bilo. Uzivaj u telefonu i nemoj se opterecivati kada je aktiviran a kada si ga ti kupio.

Moguce je da je aktiviran toga dana ako je izasao iz fabrike i uzeli su ga kao random telefon da provere jer sve radi? Jer oni ne proveravaju svaki model nego random i nasumicno izaberu telefon pa ga ukljuce da vide jel sve ok. Opet ovo je neko moje misljenje i ne mora da bude tacno.
 
Ček, gdje gledate vi taj datum aktivacije? Ja ga ne mogu sad pronaći. U Support aplikaciji piše samo da je pod garancijom do 1. maja 2022.
 
Na kp je možda aktiviran zato što je od operatera. Možda operater automatski aktivira kada se potpiše ugovor.

Nova 5t
 
Ne bas.Ja sam kupio od random lika sa kp iz Novog Sada.Otisao na adresu telefon u folijama itd itd.Ulogovao se sa svojim nalogom i to je to_Od tog dana je kao aktiviran ;)
telefon kupljen preko mts.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ček, gdje gledate vi taj datum aktivacije? Ja ga ne mogu sad pronaći. U Support aplikaciji piše samo da je pod garancijom do 1. maja 2022.
Баш ту где си погледао.

Послато са Nova 5T
 
Ček, gdje gledate vi taj datum aktivacije? Ja ga ne mogu sad pronaći. U Support aplikaciji piše samo da je pod garancijom do 1. maja 2022.

Upravo tu. Ako ti pise da je u garanciji do 1. maja 2022 onda je aktiviran 1. maja 2020 godine. Inace, nisam napravio neku ustedu prilikom kupovine platio sam koliko bi i platio za nov telefon. Placen 265€.

Inace, nemam nikakvo izbacivanje iz aplikacija prilikom kucanja.
 
Poslednja izmena:
Znaci nisam jedini a ni lud [emoji1787][emoji1787]

Huawei P30
 
Od kada su pocela ta desavanja? Prilicno sam aktivan korisnik tj zahtevan, poruke, insta, gmail, viber, whatsapp, kupujem prodajem... nemam apsolutno nikakvih pucanja apk dok kucam?
 
Nazad
Vrh Dno