Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Koliko vidim, vecina ovde ne razume sta je android one i namenu.
Nije ni cudo sto se vecini ne dopada.

...riding on 720p...
 
nije samo a3 u pitanju, nego i većina ostalih mobitela softverski šteka.

evo recimo konkretno pocphone f1 su uneredili sa desetkom, stiče se dojam da uopšte nemaju dovoljan broj softver developera, naštancali su mali milion modela i ne mogu s ljudskim kapacitetima pokriti softverski dio. što opet, samo po sebi, govori da još nisu preboleli dečije bolesti i da nisu spremni da se uhvate ukoštac sa samsungom i huaweijem.
Naprotiv, meni deluje da oni imaju sasvim dovoljno developera ali su stavili akcenat na razvijanje miui a android one stavili na drugo mesto.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nema tu šta da se razume, nema One nikakvu posebnu namenu izvan sveta drugih verzija Androida. Namena mu je da isporuči korisničko iskustvo čistog Androida, bez bloata, bez alteracija interfejsa od strane proizvođača, a sve to su to upakovali kroz načelo najzbezbednijeg OS-a kroz mesečne zakrpe i brzinu ažuriranja kada se radi o verzijama Androida.
Ja pričam o "reklami", sama industrija je za One govorila "Vi ste odmah posle Pixela" praktično. A3 kada je izašao Xiaomi je rekao da dobija 10 među prvima u roku od mesec dana nakon što ga dobiju Pixeli, dakle šta je to nego neispoštovan selling point.

Bilo je već x osvrta gde se objašnjavalo od strane proizvođača koji su u Android One programu "Znate, ne dobijate vi Android direktno sa Google servera, ipak prolazi preko nas.." jer su ljudi marketniški stekli iluziju o dinamici One više puta.
 
Meni ne treba da ima ništa novo, ovako kako sada radi neka radi i naredne 2 do 3 godine i više mi ne treba, savršen. Oglase na kp ili fb postavim vrlo brzo, predhodni p9 mi je pravio velike poteškoće kada bih hteo da postavim oglas.

Poslato sa jugoistoka.
 
Ima li neki gcam koji provereno dobro radi sa a3 ?
Hoće ortak uskoro da ga uzme pa da mu namestim i to :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ima li neki gcam koji provereno dobro radi sa a3 ?
Hoće ortak uskoro da ga uzme pa da mu namestim i to :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk

ja se zadržo na ovoj "PXv1.0_GoogleCamera_6.3.020 ", neko ponudio pre neko dan, na fb xiaomi srbija, po modelu telefona, ov ima najviše opcija od svih što sam probo, al ne vidim da je puno bolja od fabričke, izgleda da ni jedan gcam nema opciju za ultrawide
 
Od danas mi kamera ne pamti slike. Uslikam sliku i kada odem u slike tamo je nema. Vraćao sam kameru i slike na osnovna podešavanja i pokušao sam sa nekom drugom kamerom iz pley prodavnice i isto ih nema uslikane slike.
Dali se još neko susretao sa ovim problemom? Juče je sve radilo ali danas ne.

Poslato sa jugoistoka.
 
To hoće kada crkava memorijska kartica

Ako imaš karticu?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Imam, probao sam i bez nje i isto se ponaša. Jedino da probam sa drugom mem. karticom.
EDIT: Bakara, dao si mi ideju jer si spomenuo karticu pa sam je formatirao i sada radi kamera kako treba, hvala ti.
Moraću novu da kupim, ova mi je od 4 gb. I stara je možda i 10 godina, još je iz nekog od nokia symbian telefona.

Poslato sa jugoistoka.
 
Poslednja izmena:
Neki voice recorder za preporuku? Izgleda da sam fabrićki obrisao, mada ni sam ne znam kako.
 
Ja ga nisam nikada imao, ni pod olovcicom...

...riding on 720p...
 
Ispravka za gcam, ovu treba instalirati ; "GC_6.2.030_AR_01.05", prethodna prestala da radi, čim uslikan, izađe iz aplikacije
 
bre ljudi, kako mož da živite sovaj telefon, a da vi neradi wifi direkt!?
 
Jesi probao da koristiš Xiaomi aplikaciju ShareMe? Odavno nisam vidio da neko ovoliko kuka radi gluposti..

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Spomene li jos jednom wifi direct ovde, ima da ga banujem...

...riding on 720p...
 
Jesi probao da koristiš Xiaomi aplikaciju ShareMe? Odavno nisam vidio da neko ovoliko kuka radi gluposti..

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
ma kako nisam, i to više puta, i još neke, međutim jok, evo juče moro da prebacuje fajl, 130mb, i moro sam preko blututa, a preko ovog što ne smem da pomenem, da ne budem banovan, bi to završio za tili čas.
 
Da li si sa oba telefona povezan na istu mrežu? Nešto pogrešno radiš vjerovatno.
 
Nije problem sto spominjes vec sto zesce smaras, sto se na forumima zove spam.
Koristis svaku priliku da pljujes po fonu jer ti ne radi neka tebi bitna funkcija.
Meni da je toliko presudno, vec bih odavno udao telefon i zaboravio na njega...

...riding on 720p...
 
Juče preko Phone Clone aplikacije prebacio 2-3gb fajlova za manje od 10 minuta sa jednog na drugi tel.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Čuj udao telefon, bacio bih ga u Dunav.


Prodaj druže ti to kad ti ne radi. Fala Bogu toliko telefona ima da može da se bira od 100 do 2000 eura.
 
I google files ima odličnu opciji za deljenje, za cas gotovo.
Sto rece neko da nije ovog Luga ne bih ni cuo za taj wifi direct.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
jeste taj sam @Luka Životić, a što bitno!?, i nisam probo taj "Clone Phone", probaću, ako vidim da traži gps dozvolu, zaobići ću ga u širokom luku, a kako da je nebitno, da ne može da se koristi opcija koja je ugrađena, to nije pljuvanje po telefonu, imamo konkretnu situaciju, opcija postoji, kako je naterati da radi., probo sam razne aplikacije, nema koja da ne traži sve moguće dozvole da bi radila, a u spefikaciji, pre kupovine , nigde nisam naišao da je ta opcija rada samo opcija, a ne i da je moguće da neće raditi. to bre mora da radi ko kad uključiš blutut.
 
Jer sam ubjeđen da ne može postojati još jedna osoba koja kuka po internetu što mu ne radi wifi direct. Naiđoh na fb maloprije pa kontam to moraš biti ti. :)

ShareMe osim što koristi wifi koristi i bluetooth istovremeno i brzo prebacuje podatke i do sada mi je uvijek radio. Nešto pogrešno radiš 99%.
 
Nazad
Vrh Dno