Šta je novo?

Prečistač vazduha

Kupio sam 1. februara Pro, prošlog vikenda je iz čista mira počeo da pucketa i zuji, čak i kada je u standby.
Odneo sam ga u PC Centar na servis, pretpostavili su odmah da je napajanje ali znaću više u toku nedelje, javljam. Jel imao još neko ovakav problem?

Ja imam identičan problem na 3H, ali moj je iz mađarske pa ću morati čekati da mogu da ga reklamiram.
 
S obzirom da sam alergičan na polen, čekao sam sezonu da vidim da li ima vajde - onaj Zepterov je u pitanju. Mislim da nema, možda malo pomaže (navodno jedan od filtera u njema filtrira polen) a možda je i placebo.

Polen je relativno krupan pa će ga skoro svaki filter zaustaviti, a posebno hepa jer filtrira sitnije čestice.
Obrati pažnju na brzinu rada ventilatora. Za polen treba držati srednju brzinu rada. Ovo se odnosi na sve prečistače koji mere PM 2.5 čestice jer će se automatski rad prilagođavati ovim merenjima.
Meni pomaže, ali mi zena odmaze jer drži vrata od terase čitav dan otvorena tako da ga i ne palim. Ali kada sam sâm ili kada je hladnije onda imam manje problema.
 
Znam, ali mi to promaklo tada. Na KP je 120€, što uz poštarinu i otkup opet dođe na ~15K, a ne brinem oko garancije, što nije loše ako pogledaš par prethodnih postova.
 
Slazem se oko garancije, ja bih uvek platio vise a da imam sigurnu lokalnu garanciju, samo sam te podsetio da su relativno skoro imali akciju sa boljom tj nizom cenom a da li ce biti opet - ko zna.
 
Kad pominjete polen, da ja pitam pomazu li preciscivaci oko ambrozije? Ima li ko iskustva sa ovom problematikom?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Po nekim istraživanjima, veličina polena ambrozije je 18 - 22um, tako da bi filter koji filtrira sve iznad 2.5um trebalo da ga zaustavi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Uzeo danas 2H, preko neke kombinacije uspeo da uzmem jeftinije od one akcije u MiStore.

PM 2.5 je pokazivao 044 (μg/m3) kad sam ga prvi put uključio, posle pola sata na 020 i tu držao celog dana.

Onda je žena malopre krenula da prži uštipke i otišao na 600 :D doduše na par minuta minuta, vratio se posle 10 minuta u normalu,
 
Poslednja izmena:
Da poludi kad pokupi nesto iz kuhinje, mislim da mu je 600 plafon.

Inace u Nisu vec nekoliko dana ne radi ni jedna merna stanica, ustvari radi jedna ali vec duze vreme ne meri PM 10 i PM 2.5 tako da dzaba i radi.
 
Sad barem znaš ko ti je najveći zagađivač vazduha :D
 
Meni stiglo sve za Klimerka, samo se nisam još snašao za kućište :)

Sent from my sokoćalo
 
Odakle ste porucivali komponente? Jel ima kod nas negde?
 
Ja nisam našao kod nas, ali na Ali-ju ima sve osim kućišta, ali postoje fajlovi za 3d štampu za preuzimanje, pa ako imaš nekoga da ti jeftino napravi ni to nije problem.
 
Mogao bih i ja da sklopim stanicu, na super lokaciju mogu da je postavim, Karađorđeva, uz Brankov most.

Sent from my Galaxy Note10+
 
Izuzetna ponuda za 2H.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kupio sam 1. februara Pro, prošlog vikenda je iz čista mira počeo da pucketa i zuji, čak i kada je u standby.
Odneo sam ga u PC Centar na servis, pretpostavili su odmah da je napajanje ali znaću više u toku nedelje, javljam. Jel imao još neko ovakav problem?

Ustanovili da je neispravno napajanje, dobiću nov uređaj u ponedeljak.
 
Kada je ventilator na minimumu postoji varijacija zvuka koja mi ne da da zaspim. Da li je i kod vas slučaj? U pitanju je 2h

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ja sam rešio tako što sam noću ostavljao ručno podešavanje na minimalnoj brzini.
 
Pazarih 3H pre par dana...sad slušam i ne čujem nikakve varijacije na auto (jedva da i vrti kontam obzirom da mi se u sobi kreće 001-002)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Kada je ventilator na minimumu postoji varijacija zvuka koja mi ne da da zaspim. Da li je i kod vas slučaj? U pitanju je 2h

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Postoji, ja bih to opisao kao kad hrčak okreće onaj njegov plastični točak (ako si čuo nekad) samo dosta tiše. :)

Sent from my Galaxy Note10+
 
Kod mene na 3H se isto nista ne cuje na auto, naravno dok su brojke male. Bas sam na drugom forumu hvalio kako je dobar za spavacu sobu. Ne nekoh 2,5 metra je od mene. Cujem ga tek kad prislonim uvo tik uz njega odozgo.
 
Poslednja izmena:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamebasic.decibel

Merio sam ovom aplikacijom koliko db uhvati telefon kada ga stavim na ventilator.

Jednostavno postoji neka vibracija, zvuk, čuje se jasno kad sam na dva i po metra od njega.

Da li možda ima nešto da se podmaže?
50c9d813a95b5677d19d101aa64c0e16.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Jel 3H najbolja kupovina ili ima nešto bolje za sličnu cenu? Planiram da kupim neki uskoro jer u poslednje vreme baš imam problema sa kašljanjem, astmom/alergijama, pa da probam da vidim da li će malo da mi pomogne.
 
Izvinjavam se na duplom postu, ali jel ima neke razlike između modela 3H i 3H EU? Ovaj drugi je u jednoj prodavnici 10 hiljada skuplji.
 
Ako ima neko ko hoce da pravi DIY verziju preciscivaca uz neki hepa od automobila, Lidl od 21.5 ce prodavati kvadar ventilator, SBV 50 B1
 
Gde nadje hepa od automobila? Možda pre od usisivača.
 
~35x40cm teško da ima za usisivač ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa stavis dva i rešiš problem.
 
Nazad
Vrh Dno