Šta je novo?

Prečistač vazduha

Koji grad od Beograda do Azije ima prosek kao Beograd? I bez ovoga smo bili najzagađeniji na svetu. Nama je 200-250 normalna stvar. Ovo je samo pogoršalo već loše stanje.
Šta je danas drugačije od juče? Nema vetra, deponija i dalje gori, a vrednosti ispod 200.
I veruj mi da nisam to za šta me smatraš. I meni je sve ovo neverovatno. Samo tražim logično objašnjenje. Juče sam bio napolju i vazduh je bio najnormalniji. Zimus na 250 nije moglo da se diše u mom kraju. Štipa.

Evo ti u Zagrebu mereno 400. Od čega, od Vinče?

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrv...-zapad/10143625/amp?__twitter_impression=true
 
Poslednja izmena:
Kola oprana pre 7 dana, sad silazim do parkinga, ogromna količina prašine preko celih kola.
Šta mi udišemo majko moja, korona nam je najmanji problem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Duva vetar slabog intenziteta, tako da je zagađenje od Vinče usmereno na drugu stranu. malo pre sam se šetao ka Vinči i ne smrdi. Jutros je baš bio intenzivan miris.
Samo se pitam do kada ćemo trpeti svi ovo.
 
Šta sad? Pogledati samo čija je ova merna stanica.

Jel moguće da će sada i ovakve podatke lažirati?

fe3d83dd24dfe9584c70235d4f29028a.jpg
 
Ne znamo šta meri ova stanica. Ne mere sve iste parametre.
 
Ista je danas tokom prepodneva pokazivala 180 kao i cele prethodne noći. Juče je maksimum bio oko 490.
 
Treba pogledati detaljnu istoriju merenja te stanice. Često se desi da u tom momentu stanica ne meri PPM parametre, nego samo ugljen i sumpor okside, i onda, naravno, rezultati budu u zelenom.
Gledati samo hibridni rezultat nema nikakvog smisla.
Pozdrav
 
^Na sajtu je 22000

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
E ovo je vec nesto drugo :)
Da sada trazim ovako nesto, sigurno bih narucio.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
I od mene.

Naručio i 2 power banka.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Samo proverite sa kojim filterom se isporučuje. Meni je rečeno da se ne isporučuje sa HEPA, već nekim drugim. Naravno, HEPA može da se kupi posebno i stavi unutra. Informacija, ako je nekom bitno.

Pozdrav

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
Piše EPA filter japanske marke Toray.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
cim ima oznaku H, HEPA je
 
Continuing our legacy of self-developing more effective air pressurization systems, we equipped the Mi Air Purifier 2H with HEPA filters, which are so effective that at least 99.97% of particulate matter of size 0.3μm or larger is filtered on the first pass-through. The air becomes so clean that it can help alleviate allergies and asthma symptoms, helping to make beautiful spring days a bit brighter.



https://www.mi.com/global/mi-air-purifier-2h

Evo i slika filtera u njemu:

https://www.mi.com/global/mi-air-purifier-2h/filter


True HEPA filter
Triple-layer filtration
To get the best purification results, we've upgraded to highly effective HEPA filters that remove 99.97% of particulate matter of size 0.3μm or larger, creating a room full of clean, pure air so that you can breathe easy.
 
Poslednja izmena:
Hepa filtracija ima više kategorija (klasa) , bar kako je ovde pojašnjeno. Odnosno, da postoji EPA, HEPA i Ultra.
https://www.emw.de/en/filter-campus/iso29463.html


Npr, za filtere za Miele usisivače piše sledeće: "Traps 99.95% of Microns 0.1 in Size & Greater".
Ne razumem se preterano u sve ovo, ali po ciframa izgleda da Miele stavlja bolje filtere na usisivače, nego što su na ovom prečišćivaču vazduha.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam jutros da ugrabim pre nego sto je ponovo nestalo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ima ga opet. Ne zurite. Ja samo nisam siguran da dolazi sa HEPA filterom a to mi je veoma bitno. Na jednom mestu pise EPA na jednom HEPA. ko ce ga znati...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trenutno 2H ne može da se poruči na njihovom sajtu.

Meni specifikacija za 2H nije jasna da li je HEPA ili EPA (pošto na nekoliko mesta navedeno je HEPA a na jednom EPA). Prodavac u telefonskom razgovoru navodi da je EPA i da je to proverena informacija a na fb stranici navedeno je da je HEPA.

Da li neko možda ima tačnu informaciju koji se filter u 2H koristi i da li je u praksi značajna razlika u filterima HEPA/EPA ? Hvala.
 
Slovo H u nazivu vam govori sve.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja ga poručih pa nek je kakav god za 13k dok sam u Bg-u, u Dubai-u koristim Dyson sa Hepa filterom, tamo isto ume da bude dosta zagađeno i jako težak vazduh u par meseci tokom godine...al ovde mi se čini da je vazduh baš baš težak za disanje ponekad, i dosta suv.
 
Ako zanemarimo koliki prostor moze pokrije, razlika izmedju 2H i 3H je zato sto 2H nema sve te senzore koji ce prikazati merenja?
 
Razlika između 2H i 3H je u ventilatoru koji je malo jači kod 3H i par minuta brže će pročistiti prostoriju i što nema displej. Filter je isti Hepa i senzori su isti jedino što na 2H očitavanje senzora se vidi samo iz aplikacije dok kod 3H se broj PM 2.5 vidi na displeju. Ja imam 3H ali ako je sada razlika u ceni 100evra u korist 2H onda bih bez razmišljanja uzeo 2H.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno