Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Šalim se :)
Nego pitanje sad kakva je baterija na telefonu starom godinu i po a nov ne mogu naći po normalnoj ceni
 
Šalim se :)
Nego pitanje sad kakva je baterija na telefonu starom godinu i po a nov ne mogu naći po normalnoj ceni
Licno bih mnogo prije isao na neku drugu kupovinu..
A sto se tice baterije, degradirala je sigurno, a zavisi od vlasnika i upotrebe koliko je degradirala..

Mi 10
 
Uzeo bih neku manju dijagonalu ekrana zato sam gledao njega, opet u pro verziji SD 855 nije loš izbor
 
Uzeo bih neku manju dijagonalu ekrana zato sam gledao njega, opet u pro verziji SD 855 nije loš izbor
Sve je to okej, ali ja bih prije isao na neku noviju varijantu pa cak i sa nekim mid range cpu.. Daleko od toga da je sd 855 los, ali podrska za ovaj telefon je problem.. Star je vec godinu i po dana, uzmes ga sada hoces da ga koristis godinu dana i nakon toga prestaje podrska..
U glavnom hocu da kazem da bih prije isao na neki noviji uređaj, ako imas para mi 10t npr.. Kod nas je oko 350e sada, polovni moze manje da se nadje vjerovatno, nijesam sad nesto istrazivao.. Tu je i X3 kojeg sam koristio neko vrijeme, telefon je odlican za te pare..
A i kad uzmes telefon polovan od godinu i po dana, pitanje je to sto kazes, baterija..

Mi 10
 
Slažem se za starost, imam sad Mi 10t pro :) nego bih neki manji telefon a opet da bude Xiaomi
 
Slažem se za starost, imam sad Mi 10t pro :) nego bih neki manji telefon a opet da bude Xiaomi

Neko je skoro pisao za servis gde menjaju bateriju, pogledaj zadnje postove, oko 3-4 hiljade je. Pa možeš zameniti ako bude loša na tom telefonu koji uzmeš.

Ako nije puno maltretiran tipa igrice i punjenje u isti vreme trebalo bi da je ok, da može bar još godinu dana da izgura.
 
ali podrska za ovaj telefon je problem.. Star je vec godinu i po dana, uzmes ga sada hoces da ga koristis godinu dana i nakon toga prestaje podrska..

O cemu zapravo ti ovde pises i zasto siris dezinformacije?Da li znas koliko dugo Xiaomi pruza podrsku svojim telefonima,kad bi se vratili unazad na neke dosta starije uredjaje koji i dan danas dobijaju Updejt,a ne telefon star 1-1.5 godinu..Nemoj ovasko siriti dezinformacije ako nisi upucen.
 
O cemu zapravo ti ovde pises i zasto siris dezinformacije?Da li znas koliko dugo Xiaomi pruza podrsku svojim telefonima,kad bi se vratili unazad na neke dosta starije uredjaje koji i dan danas dobijaju Updejt,a ne telefon star 1-1.5 godinu..Nemoj ovasko siriti dezinformacije ako nisi upucen.
Mi 8 ove godine prestaje sa podrskom, ako se ne varam. Znaci sledeće godine mi 9 prestaje a samim tim i citava mi 9 serija.. Opet kazem, ako se ne varam mislim da je tako. Ako grijesim, ispravi me, samo molim te nemoj mi nervozu prosipati jer te nicim nijesam uvrijedio, ni tebe ni nikoga ovdje.

Mi 10
 
Neko je skoro pisao za servis gde menjaju bateriju, pogledaj zadnje postove, oko 3-4 hiljade je. Pa možeš zameniti ako bude loša na tom telefonu koji uzmeš.

Ako nije puno maltretiran tipa igrice i punjenje u isti vreme trebalo bi da je ok, da može bar još godinu dana da izgura.
To me najviše plaši(da mu nije izvađena duša)
Gledao sam i Mi note 10, i on je isto prilično star
 
@Splinter99,ispravicu te.Koristio sam Redmi Note 6 Pro,prosledio sam ga majci,dobija i dalje podrsku od Xiaomija.Ako se dobro secam i @ivanbass1 je pisao nedavno da njegov nekadasnji Redmi Note 5 dobija Updejt.Malo informisanosti pre pisanja a ne dezinformacije,posebno za telefon starosti 1 ili 1.5 god poput Mi 9t/Pro koji uvazava lepu popularnost medju devovima.
 
RN5 (Whyred) je izasao sa MiUI 9. Dobija i MiUI 12 i to ce mu verovatno biti kraj sto se tice podrske. To su 4 razlicite verzije MiUI-ja za low-midrange uredjaj, nije lose :)
 
@Splinter99,ispravicu te.Koristio sam Redmi Note 6 Pro,prosledio sam ga majci,dobija i dalje podrsku od Xiaomija.Ako se dobro secam i @ivanbass1 je pisao nedavno da njegov nekadasnji Redmi Note 5 dobija Updejt.Malo informisanosti pre pisanja a ne dezinformacije,posebno za telefon starosti 1 ili 1.5 god poput Mi 9t/Pro koji uvazava lepu popularnost medju devovima.
Izvinjavam se. Sad sam odlicno informisan.

Mi 10
 
RN5 (Whyred) je izasao sa MiUI 9. Dobija i MiUI 12 i to ce mu verovatno biti kraj sto se tice podrske. To su 4 razlicite verzije MiUI-ja za low-midrange uredjaj, nije lose :)

Eto vidis,setio se da si pricao o nekom updejtu za RN5,i ovaj moj bivsi RN6pro isto dobio,i dalje je tu podrska..A zamisli tek ovu glupost,prestaju sa podrskom flagsipovi od prosle godine ili kao ovaj Mi9t koji je popuiaran kod deva..
 
Eto vidis,setio se da si pricao o nekom updejtu za RN5,i ovaj moj bivsi RN6pro isto dobio,i dalje je tu podrska..A zamisli tek ovu glupost,prestaju sa podrskom flagsipovi od prosle godine ili kao ovaj Mi9t koji je popuiaran kod deva..
Ko je rekao da prestaju flagahipovi od prosle godine sa podrskom? Flasgship od prosle godine je mi 10, njega nije niko spominjao, pricamo o mi 9t/pro.. Ko je rekao da ce sada da prestaje podrska za njih? Ja sigurno nijesam. Rekao sam da je telefon star godinu i po i da ako ga sada uzme imace podrsku jos godinu do godinu i po.. Mozda je planirao da koristi telefon duze? Sto ce onda bez update-a?
Nego dobro vidim da jedva cekas da vrijedjas i da se svadjas po forumu tako da ja vise necu odgovarati, a tebi srecno bilo.. Uzivaj :)

Mi 10
 
To me najviše plaši(da mu nije izvađena duša)
Gledao sam i Mi note 10, i on je isto prilično star

Pa maltene su u isto vreme izašli, mala razlika. Mi note 10 je slabiji po mom mišljenju. Bolje gledaj mi 9t pro. Mislim da možeš da naletiš na dobre primerke :).
Ima da se nađe kod nas Teracell baterija. Za 2500. Zameniš sam i ćeraš još 6 meseci do godinu dana, toliko max traju te zamenske.

Imaš veliki izbor na KP sad, ja kad sam tražio kao za inat nisam mogao ništa kasvetno da nađem, bio je jedan za 300€ ali je otisao za par sati.

Zaista fenomenalan model.
 
Samo da je manji, mi9se perfektna veličina.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne znam da li se dešavalo nekom već, ali imam poslednja 3 dana problem sa baterijom kakav nisam do sada imao ni na jednom telefonu. Kada telefon skinem sa punjača prilično mi lepo radi po pitanju autonomije baterije dok ne dođe do nekih 50 i loji procenat i onda se telefon bukvalno izgasi. Kada ga probam upaliti, uglavnom uspe, ali pokaže da je na 1%. I onda kada ga utaknem u punjač, što je i najzanimljivije, za par min ode na preko 50%. Jel zna neko o čemu se radi i jel imao sličan problem? U pitanju je Mi9t Pro sa Miui 12.0.3 Global u sebi, tel nije rutovan.

Edit: I da dodam da sam trenutno na skijanju i tel mi je sve vreme u džepu na izuzetno hladnom vremenu, pa ne znam da li može biti povezano, ali do sada mi se ništa slično nije dešavalo.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
Ostao sam dužan epiloga. Dakle opisan problem mi se dešavao na skijanju kada sam bio 3 ili 4 dana na ekstremno niskim temperaturama (bilo je oko - 17, 18). Nakon toga telefon je nastavio potpuno normalno da radi, izgasi se kada je baterija na 1%, a i trajanje baterije je u skadu sa trajanjem pre tog čudnog ponašanja, dan i po, nekad i dva kada ga ne njakam previše. Merio sam je i u više uzastopnih punjenja na AccuBatery i pokazuje oko 3300 od 4000 max. Uglavnom, hvala svima na informacijama.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Eto vidiš, lepo sam ti spomenuo da je to normalno na tako niskim temperaturama. Sledeći put telefon u unutrašnji džep.

U pravu si bio. Meni se to dešavalo ali ne na takvom minusu i očigledno je značilo da je baterija oštećena.

-18 je baš hladno i očigledno da utiče na bateriju.

ne znam kako oni u Sibiru koriste mobilne telefone :)
 
@Pavell
MiUI 12.5 na A11 je po meni najbolji MiUI do sada.
 
Hvala Ivane, razmisljam da se vratim malo na MIUI, nisam dugo pa zato pitam. Ne znam kako ce mi leci posle dugog koriscenja RR.
 
Ako voliš da menjaš ikone i koristiš full gestures, onda nemoj. [emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Tako mi pre nekoliko meseci isto doslo da probam malo XEU,flesnuo ga, dok sam ispodesavao sve, i zadrzao se na njemu do sutra dan. Bode oci ovo, bode ono.. Posle iskoristim da probam jos neki rom pre povratka na RR.. Moji favoriti od AOSPa su RR i Lineage. Videcu za XEU, kopka me kako radi posto vidim da hvalite ove zadnje updejte.
 
Ako voliš da menjaš ikone i koristiš full gestures, onda nemoj. [emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Koristim ovaj vec prilicno dugo Icon pack: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uniqueundead.fisheye_lite

Volim taj klasican izgled ikona za apk.
661e19ec0b2c360e641c32ce0f8af7c3.jpg
cd26afa2e7e874b719e6fa8755820793.jpg
 
MIUI 11.2 20.3.26 - Last MIUI 11

Jel koristio neko ovu verziju i kako se pokazala?
 
Ako voliš da menjaš ikone i koristiš full gestures, onda nemoj. [emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ima ikonica koliko hoces na Themes aplikaciji, prakticno neograniceno. Pogotovo na Xeu gde je otkljucana prodavnica kompletno.
 
Ne znam stvarno sta bih na to rekao. Te ikone su obicno djubre u odnosu na ozbiljne icon packove.
 
Apsolutno nisi u pravu, Kinezi prave opasne teme i ikonice, mozda je na global prodavnici takvo stanje, ali na Xeu ne.

Icon Pack-ovi svakako ne mogu biti "ozbiljni", to je kozmetika najobicnija, za ljude koji koriste telefon u svrhe koriscenja telefona nebitna stvar.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na xeu romu.

EDIT: Evo, nisam bio lenj, otvorio sam 20-tak tih icon packova koje imaju na XEU romu. Broj ikona se krece od 40 do 250-300 ikona po icon packu. Jel znas koliko ima neki ozbiljniji premium icon pack ikonica? Evo ovaj koji je Pavell okacio da koristi je jedan od manjih i ima 1600 ikonica. Ja imam jedan ima preko 15 000 ikonica. Stvarno se nadam da si se salio.

Icon Pack-ovi svakako ne mogu biti "ozbiljni", to je kozmetika najobicnija, za ljude koji koriste telefon u svrhe koriscenja telefona nebitna stvar.

Sve osim fiksnog telefona je kozmetika najobicnija.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno