Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ne zna se nista vezano za tacne cene i tacne datume izlaska. Kao ni da li izbacuju jednu ili dve konzole.
Oficijelno, ne zna se nista u vezi s tim. Samo nagadjanja tipa 399-499$.

Bas kao i za Xbox Series X.
 
Poslednja izmena:
Ne zna se. Puko nagađanje.
 
Treblo bi za koji dan novi gta da se najavi za nove konzole pa je glupo da se o konzolama nista ne zna. Sve se ugovara i dogovara. Bosovi pljugaju tompuse zajedno.
 
Mislim da Sony ne treba da žuri sa predstavljanjem konzole, sigurno ne još 2 meseca. Ono što bi trebalo da urade je da daju detalje o ekskluzivama. Neka Sony ima inferiorniju konzolu, samo da sve to rsdi fluidno i da ima ekskluzive, to je dovoljan razlog da poželim da kupim istu. Što se tiče M$, i da imaju vanzemaljski hardver, naslovi su im tanki.
 
MS je razbio sa Xbox specifikacijom ali jedna stvar koju treba imati na umu je da igre ekskluzivno za taj hardwer nece dugo da se vide jer sve sto izlazi podrzava i starije konzole a to znaci da ce biti i engine/gameplay scallinga za slabiji hardware. Nadam se da Sony ne ide ovim putem i da ce od starta imati ekskluzive pravljene samo za PS5 kao nekad za prethodne i trenutnu generaciju.
Što ne mora biti loša stvar jer će značiti pristojan fps na novoj generaciji, a to je meni lično bitnije od vizuelnog aspekta.
 
Jel danas od 17h prezentacija po nasem vremenu?

Moze li neki link za live stream?
 
Kako nema? :)

[YOUTUBE]ph8LyNIT9sg[/YOUTUBE]

17h
 
Ali to nije live stream, nego "premijerni" video. :d
 
Prvobitno je rečeno da će pustiti informacije na blogu. Verovatno su odlučili da ide i video namenjen GDC konferenciji.

Ko je pratio izlaganje Mark Cernia na Gamelab-u 2013-e povodom PS4, može da očekuje kakav će tip prezentacije biti.
 
Uci nas covek razliku izmedju ssd-a i hdd-a, Gospode...

Prejadno izgleda ceo setup prezentacije...
 
Poslednja izmena:
Prati na času, možda i naučiš nešto. [emoji14]

Kao što sam rekao, ovo je namenjeno GDC prezentaciji. Ne znam ko je očekivao igre i E3 fazon Demoa.

5b300b734b21ad6dceaca5beea239db0.jpg
 
Poslednja izmena:
Mark Cerny Gus Fring Playstation kartela
 
Gpu manje flopsa ali bolji takt, ima igre da budu iste ili lepse nego na Xboxu! :D :p

Hteo sam malo zestine, ovaj glas me uspavljuje. :d
 
Bas sam hteo da pitam u vezi GPU kakva je razlika izmedju x i petice...


Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Ja licno ne verujem da mogu prestici M$ graficku, ni blizu 12 teraflopsa, ali videcemo sutra, meni tako deluje na osnovu svega vidjenog do sad.

Pogodio sam sve, slabija konzola.

Mnogo dosadna prezentacija, prica o SSD-u pola sata, nesto sto vec godinama postoji na PC-u... tacno se od pocetka videlo da nemaju nista, cim prica pola sata o ssd-u...

pa onda poceo pola sata da priprema teren, kako su teraflopsi samo brojke i kako nisu bitni, odma mi je bilo jasno da sam ubo da imaju osetno slabiju graficku...

jako razocaravajuca prezentacija, ovu prvu rundu je Microsoft dobio, ubedljivo...

Neverovatno kako nisu imali bas nista da pokazu, makar nesto malo, Microsoft ih izdominirao, izgleda da je Sony poceo da spava na lovorikama.
 
Što verovatno znači da neće biti preterano skup , što je jako bitno :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni se čini da uopšte nisi pogodio. Pogledaj još jednom I/O specifikacije i brzine transfera. Sa manje TF, PS5 faktički ima prednosti.

I ne znam što se ljudi lepe za TF brojke? Ne kaže ovo samo Cerni, već gotovo svi, da je to jedna veoma mala stavka u celokupnom kvalitetu. Ta brojka može da bude "napucana" i da opet izgleda na tom hardveru lošije. Doduše odlična marketing prednost za jedan deo kupaca.

MS je išao na veći broj CUs, ali zato su sporiji, dok je Sony odlučio da se opredeli na manji broj ali ujedno bržih. Doduše ovakvu brojku sam i očekivao i definitivno sam bio ubeđen da će biti oko 9.2TF krajnje. Jer je Sony morao da mu broj CUs-a bude deljiv sa 18, zbog BC za PS4 igre. MS to radi virtuelizacijom i nije time ograničen.
 
Jesu li rekli kad se moze ocekivati u prodaji?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Igre su ono što prodaje konzole. Ako Sony nastavi sa vrhunskim ekskluzivama, dobri su izgledi da će se bolje prodavati nego XB.

U svakom slučaju, obe će biti vrhunske.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Razlika je tolika da Sony igraci igraju u manjoj resoluciji, tj. klasicna mutna slika na Sony konzolama.
Al nema veze, zato ce igre imat 3d cerni zvuk:d
Mora Sony imat neki gimmick za svaku generaciju, sixaxis, touchpad, sad je cerni sound.
 
U svetu konzola, ipak nista novo.

1 TF vise, koji niko osetiti nece, ne moze zameniti jednu, a kamoli sijaset ekskluziva koje sony nudi.

Trend mora da se isprati, da se ponudi jak savremeni hardver, ali namena ostaje ista kao i u prethodnim generacijama.

Svakom svoja publika, a ja se ovaj put bas premisljam da uzmem i xbox.


Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno