Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

Probajte da uključite touch sensitivity u opcijama, to poboljšava odziv ekrana kada je na njemu neka folija, ali pomaže i za bolji odziv fp...

U delu biometric preferences stavite na off screen transition effects...

Meni je na a70 ovo baš poboljšalo fp...

Ja sam sve to popalio/ugasio i radi mi ok /u odnosu na raniji Honor...samo ok/, ali sam aktivirao i otkljucavanje licem, i pre mi tako otkljuca dok nisam ni stavio prst na mesto. Nocu, u sobi sa ugasenim svetlom samo problizim tel licu i radi...
 
Da li da stavljam staklo, koje sam odmah uzeo kad i tel ili da guram sa fabr.folijom.... Samo me zanima odziv prsta preko stakla, ?? Neko ??
 
Ja se ne sećam da sam imao neku fabričku foliju!? Odziv prsta preko stakla, pa zavisi i od stakla, nisu sva ista. Ja već neko vreme na svakom telefonu koristim ovo neko sa AE, odlično ukrojeno, tanko i lepo klize prsti po njemu i ne ostavlja mnogo otiske. A povrh svega nije ni skupo, jedino sto se čeka dok stigne. Ima i kod nas na KP ali malo su prećerali sa cenom.
https://s.click.aliexpress.com/e/riDHXws
Da, malo se teže postavlja ali kad jednom legne onda je vrh.

SM-A505FN 4/128 tt
 
Poslednja izmena:
Ma kupujem i ja preko AE, i brdo sam ih stavio. Nego zbog ovog otiska....A kad bih stavio morao bih opet da registrujem otiske. Moj tel je od 6 bg, valjda za Malezijsko trziste i dobio sam i tanak silikon u paketu. Ja sam ovako zadovoljan odzivom i to reg oba palca, zato i pitam kako ide preko stakla.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo neko 9d staklo onako malo je podeblje i odziv radi kako kad nekad odma nekad napravi drmasku pauzu od 2-3 sek pa ga otključa.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Dramsku pauzu pravi i kod mene, mada samo ponekad, a ne koristim bilo kakvo zaštitno staklo. Ne mogu nikako da se opredelim u vezi fp-a, da li je problem u hardveru ili softveru, ili su oba jednako problematična. Obično mu je prvo otključavanje nakon duže pauze sporo i neprecizno, a onda malo ubrza kada se ponovi nekolikoputa zaredom.

Jedno pitanje, ako je neko voljan da odgovori, da le je bolja samsung ili google tastatura?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Jedno pitanje, ako je neko voljan da odgovori, da le je bolja samsung ili google tastatura?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Ja na svakom telefonu odmah instaliram Gboard tastaturu.. povecam slova na max, stavim okvire i tamnu temu i poiskljucujem recnike i one gore precice za google i ostala njesra. Po meni je bolja ..ali sve je stvar ukusa.
 
Samsung nema kirilicu, ako ti je bitno. Latinicna tastatura radi kao obicna qwertz a nasa slova se dobijaju duzim pritiskom na postojeca...
Samsungova tastatura je OK. Probaj obe pa odluci sam. Najbolje je tako.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dramsku pauzu pravi i kod mene, mada samo ponekad, a ne koristim bilo kakvo zaštitno staklo. Ne mogu nikako da se opredelim u vezi fp-a, da li je problem u hardveru ili softveru, ili su oba jednako problematična. Obično mu je prvo otključavanje nakon duže pauze sporo i neprecizno, a onda malo ubrza kada se ponovi nekolikoputa zaredom.

Jedno pitanje, ako je neko voljan da odgovori, da le je bolja samsung ili google tastatura?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Gboard, pogasis sve kao covek iznad, podesis eng, cir i lat tastaturu i mozes duzim pritiskom na space da promenis skroz tastaturu na to sto zelis ili da iz eng tastature dugim pritiskom na slovo odaberes latinicno slovo, npr z -> ž.

Ove ostale tastature kao npr Swiftkey ne mogu da smislim, Touchpal je bio ok dok ga nisu unistili reklamama i drugim glupostima.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Hvala svima na odgovorima. Mučio sam de sa samsung tastaturom. Stavio Gboard, mislim da je kompletnija i bolje osmišljena, naročito za srpski jezik.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Пробај SwiftKey тастатуру. Има ћирилицу и једина је која ради као треба превлачење уместо куцања. Састав напишем једним прстом за пет минута. Колико сам видео, не краде податке и оно шта пишеш остаје на телефону, за разлику од Gboard, Cheetah и сличних.
 
Ja koristim smart keyboard pro i ok mi je vec duze vreme a moz da probas i fleksy
 
Да и ја напишем своје утиске...
Мигрирао сам са Nokia 7 Plus на Samsung A50 и могу рећи да је Nokia робуснија и чини ми се да има мало бољи звучник.
Све остало је исто, сим што Самсунг има доста бољи, односно одличан екран. Што се тиче отиска прста на Нокији је откључавао у 50% случајева и то ме је фрустрирало, док је на Самсунгу прецизан у 90% случајева и задовољан сам са њим. Е да, глупо ми је и што немам виртуално дугме за Print_Screen, као на Нокији.
Све у свему, Самсунг ми се више свиђа.
Е да... Оно што је најважније, а нико не спомиње јесте да Самсунг има UFS 2.1 интерну меморију, a Нокија спору EMMC 5.1 меморију.

Поздрав из братске Републике Српске
 
Stavih i ja staklo, zamenio fabr.foliju. Nekako mi je sigurnije. Odziv otiska isti kao i sa folijom, ali opet ponavljam brze otkljuca na prepoz.lica, pa tako sve postojece koristim.
 
Сад сам гледао на YouTube видео који је данас окачен, а приказује UPDATE за A70 који је ријешио проблем са Fingeprintom...

https://youtu.be/ck83p9fimyE
 
Pa i na A50 je rešeno. Ne može to mnogo bolje. Tip senzora je u pitanju i još po neke stvari.
Generalno radi super sa poslednjim apdejtom... Daj Bože da još ispeglaju ali slaba vajda.

P.S. Sada odgledah video. Kod ovog lika se potrefio "green wave" što se FPa tiče a i slajdovi videa su uklapani...
 
Poslednja izmena:
Da se pohvalim od prekjuče sam vlasnik ovog fenomenalnog uređaja. Baš mi se sviđa. Nešto mi se baterija čini kao slaba, oko 5H SOT-a izvlači samo sa pogašenom pozadinom za skoro sve aplikacije. Otisak prsta radi bez greške.
 
Zeleni talas rada FPa :d
Kada se FP non stop čačka on otvara u deliću sekunde. Kada ga ostaviš malo duže da odmori treba mu cela sekunda...
 
Zeleni talas rada FPa :d
Kada se FP non stop čačka on otvara u deliću sekunde. Kada ga ostaviš malo duže da odmori treba mu cela sekunda...
A šta da radim sa baterijom? Pozadina skoro za sve isključena, noćni režim uvek upaljen, osvetljenje skoro na minimumu... A opet jedva 5H SOTa izvlači.
 
To ti već ne znam reći. Ja sam svoj propisno matretira (bez igrica) i gurao je 2 dana... Nisam imao takvih problema :(
 
Dali Samsung Galaxy A50 ima dupli mikrofon, Jasam vozac kamiona i radne masine koristim lumiu 735 i taj dupli mikrofon radi ehtra , niko ne cuje pozadinu mnogi mi ne veruju da vozim dok ne pomerim fon
kako to radi kod A50, zenin Samsung A5 2016 cuje se svaki razgovor i sum
 
A šta da radim sa baterijom? Pozadina skoro za sve isključena, noćni režim uvek upaljen, osvetljenje skoro na minimumu... A opet jedva 5H SOTa izvlači.
Pogledaj tips&tricks tutorijale za a50 na youtubu. Možda iskopaš neka pozadinska isključivanja. Meni najviše troši mobilnet, sync i lte. Isključujem sve što mogu od toga kada mi nije potrebno, naročito net. Ekran držim na 40%. Ekran ždere.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
A šta da radim sa baterijom? Pozadina skoro za sve isključena, noćni režim uvek upaljen, osvetljenje skoro na minimumu... A opet jedva 5H SOTa izvlači.

I meni gura bar 2 dana, a net uvek na 4g ili wifi upaljen, teme sam stavio da sam menja na dnevnu i nocnu/tamnu, ekran na auto.
 
Да није до врсте батерије. Код мене је Li-ion, а требала би бити Li-pol...
 
Rešio sam ga još juče ujutro, ali nisam hteo da se oglašavam dok ne proverim ima li stvarno razlike u SOT-u ili je samo subjektivni osećaj. Sve probleme (pregrevanje oko kamere, curenje baterije, performanse) sam momentalno rešio brisanjem keša iz rikaverija. Od tad telefon je preprođen.
 
To je extra stvar koju je Samsung sačuvao iz sopstvenog rikaverija.
Hvala im na tome!
 
Nazad
Vrh Dno