Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne da ja znam, kod mene ide uz modema u simensov dect aparat
K

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
A imas li uslove za SN optiku?
Prosla kraj kuce, usla u zgradu, dakle ima optika od SN na koju se mozes prikljuciti?
Ako je optika trebalo bi da je ok.

Tako je provukli su optiku, imam dilemu MTS, Supernova ili SBB, sve je optika.
Bitno mi je samo da nema prekida ili da ih ima zanemarljivo na godišnjem nivou.
 
Samo Supernova opciju batali, pa ostalo kako želiš... MTS optika radi odlično, nijedan prekid za godinu dana, SBB znam da je takođe dobar. Ovo naravno važi za Novi Beograd, ovde gde sam ja, ali pouzdano znam da je slična situacija i šire. Supernova je u svakom slučaju barem meni poslednja opcija, pa možda ni to... Uzeo bih pre neku varijantu preko mobilnog operatera nego se sa njima zezao i natezao.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@vatrogasac53

Blago tebi kada možeš da biraš.

MTS sam imao najobičniji ADSL, i za 10 godina, osim možda nekih kraćih prekida kojih se ni ne sećam, imao sam samo jedan duži koji je trajao 10 dana.

Kvalitet Supernovinih usluga veoma zavisi od lokacije. Za dva meseca koliko koristim, net mi je sve vreme skoro max od ugovorene brzine. Iskustva komšija koji mnogo duže koriste su bila pozitivna i zato sam prešao kod njih.

Za SBB ne znam.

Ne znam koliko ti je bitno ali svakako je cena različita a koliko vidim SBB je ubedljivo najskuplji.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Da li promena cena vazi i za nas koji smo pod ugovorom ili samo za nove korisnike?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
^Trebalo bi da vazi za nove korisnike samo.

@vatrogasac53 Optika je najbolja varijanta od bilo kod pruzaoca usluga.
Neki vole ssb zbog N1, SK i NovaS, neki vise zele MTS zbog 12m po dinar, Arena, nekome je bolja optika od SN jer tv signal iz ONT ide koaksialnim kablom do tv, koristi se kodiran dvb-c signal pa nema stb uredjaja bilo koje vrste sem "Move" za gledanje 7 dana unazad a koji radi preko LAN kabla (za vracanje) a ako se gleda i tv preko njega onda prima i koaksialni kabl.
Svako ce da proceni sta koji od operatera ima, sta mu vise odgovara pa ce izabrati.
Znam da MTS trenutno ima najbrzi opticki net koji nigde (skoro) ne pravi probleme, do 12m po 1RSD.
SN ima ovu pogodnost za CAM, koaksialni kabl i dvb-c signal ali i najsporiji net cini mi se, takodje do 12m po 1RSD.
SBB ima UM kanale (SK, NovaS, N1), EON-i.

Biraj narode kad svega ima i moze da se bira... ;)
 
Poslednja izmena:
Ha ha ha. Izbor je samo privid. Dil izmedju operatera je ocigledan.
 
Iz mog iskustva sam zaključio da što dalje treba bežati od Telekom-a, a samim tim i Supernove. Monteri Supernove su vredno razvlačili nove kablove svuda po Loznici i okolnim naseljima. Došli su na kilometar od moje kuće i tu je kabal stao. Na moje pitanje zašto su stali, odgovorili su mi da nemaju račun, jer nema dovoljno kuća. To je bila apsurdna izjava, jer je naselje veliko. Samo u 200m radijusa bilo je 14 vrlo zainteresovanih potencijalnih korisnika. Kad sam im to predočio, rekli su mi da treba da se "podmaže" i da će nas spojiti. U tom trenutku sam imao BOX 3 paket u MTS-u, koji nije radio nikako. Televizija koči, interneta više nema, nego što ima i raskinuo sam to. 3 godine su me mrcvarili s tim internetom. Brzina je bila 3Mb/s download i 0,6Mb/s upload sa pingom preko 700. Čitav minut mu treba da očita Google početnu stranu. Zbog posla sam se preselio s porodicom u Šabac. Tamo nema Supernove, ali ima SBB. U ponedeljak oko 13h sam svratio u njihovu poslovnicu i prijavio sam se kao nov korisnik. Isti dan, samo sat vremena kasnije, zazvonio mi je telefon. Kad sam se javio bio sam iznenađen, jer su me zvali iz SBB-a da me pitaju da li sam kod kuće da dođu da namontiraju sve. Ispostavilo se da nisam baš blizu njihove mreže. Međutim, to nije bio problem. Dovezli su kabal, razvukli ga po banderama i povezali. Potrošili su ukupno 1723m kabla. Uzeo sam EON Premium.
SBB zbog jednog korisnika razvuče skoro 2km kabla, a papci iz Supernove neće da povežu 14 korisnika na kilometar kabla. Toliko o tome. Rezime.....Telekom, MTS....daleko vam lepa kuća. I Orion je bolji od njih.
 
Poslednja izmena:
Šta mislite, hoće li biti otključavanja kanala i ove godine pred praznike?
 
Po mom misljenju i ti zakljucani kanali nisu nista bolji od ovih sto su vec dostupni. Bolje da dupliraju brzine interneta na 10-15 dana.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Al su te zeznuli, verujem da si se nasekirao, tacno dan ne moze da ti prodje bez sekiracije. [emoji3]

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
E drugari aj molim vas za brzinski odgovor kako se sinhronozuje daljinski od ZVa sa Skymaster daljinskim?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka


EDOT nema veze, snašao sam se
 
Poslednja izmena:
I mene interesuje. Par puta sam pitao a nema odgovora. Ako te ne mrzi napisi.
 
Na Skymaster daljinskom pritisneš i zadržiš Set dok ne vidiš da dugme za paljenje stba svetli, zatim dugme koje želiš da programiraš, zatim tv daljinskog usmeriš u daljinski od stba i na njemu zadržiš pritisnuto to isto dugme, i zatim opet kratko pritisneš set.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Mala pomoc.
Od skoro sam primetio da imam problema sa kvaliteton neta.
Posto ovo korona *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* nikako da prodje malo vise slobodnog vremena provodim uz online igranje.
Konkretno,najvise igram battlefield 4,pes2021.
Konkretno na battlefield 4 udjem na neki server i izbace me zbog velikog pinga!
A kad god merim brzinu na speedtest.net ping ne predje 10ms.
Takodje sam primetio da da sve sto radi preko p2p radi lose. Torrente kad skidam idu lepo. Kad pustim neku utakmicu online pre oniha ace stremova racunar mi odlepi. Ako otvorim jedan tab i u njemu pustim utakmicu radi ok. Ali ako
otvorim i drugi tab i pokusam da odem na neki sajt dobijem poruku da nema neta. A na prvom tabu ide utakmica. Ugasim chrome i posle par minuta sve se vrati u normalu.
Takodje odem na sajt foxnews-a. I nece lepo da se strane otvarajau. Video ucitava i ucitava. Ako sam dobro nasao na netu,video materijal ide preko p2p i kod mene ocigledno tu nesto ne stima kako treba.
Sistem dizao,mislio do mene.
Menjao pregledace,opet isto...
 
Obično bi 1. decembra izašli sa novogodišnjom ponudom, ali sada su nešto tihi...

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Mala pomoc.
Od skoro sam primetio da imam problema sa kvaliteton neta.
Posto ovo korona *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* nikako da prodje malo vise slobodnog vremena provodim uz online igranje.
Konkretno,najvise igram battlefield 4,pes2021.
Konkretno na battlefield 4 udjem na neki server i izbace me zbog velikog pinga!
A kad god merim brzinu na speedtest.net ping ne predje 10ms.
Takodje sam primetio da da sve sto radi preko p2p radi lose. Torrente kad skidam idu lepo. Kad pustim neku utakmicu online pre oniha ace stremova racunar mi odlepi. Ako otvorim jedan tab i u njemu pustim utakmicu radi ok. Ali ako
otvorim i drugi tab i pokusam da odem na neki sajt dobijem poruku da nema neta. A na prvom tabu ide utakmica. Ugasim chrome i posle par minuta sve se vrati u normalu.
Takodje odem na sajt foxnews-a. I nece lepo da se strane otvarajau. Video ucitava i ucitava. Ako sam dobro nasao na netu,video materijal ide preko p2p i kod mene ocigledno tu nesto ne stima kako treba.
Sistem dizao,mislio do mene.
Menjao pregledace,opet isto...

Proveri da nisi iza NAT-a.
 
Pre par meseci sam pokusao da se konektujem Rockstar da igram RDR2. I nije htelo. U temi za igru su mi isto rekli da sam verovatno iza tog NAT-a.
Sutra dan sam opet pokusao isto i radilo je. Tako da dalje nisam istrazivao oko tog NAT-a.
Poslao sam im prigovor ,ispisao sam detaljno sve i cekam odgovor.
Kako se bese proverava taj NAT i gde se nalazim?
 
Na Skymaster daljinskom pritisneš i zadržiš Set dok ne vidiš da dugme za paljenje stba svetli, zatim dugme koje želiš da programiraš, zatim tv daljinskog usmeriš u daljinski od stba i na njemu zadržiš pritisnuto to isto dugme, i zatim opet kratko pritisneš set.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

To je to, hvala ti.
 
Za sve korisnike Benchmark foruma, u periodu od 15.12.2020 do 15.01.2021 besplatno će biti otključana sva četiri Zadruga live kanala.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nadam se da je ovo sprdnja...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Onda ima nade još bar malo.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
... Monteri Supernove su vredno razvlačili nove kablove svuda po Loznici i okolnim naseljima. Došli su na kilometar od moje kuće i tu je kabal stao. Na moje pitanje zašto su stali, odgovorili su mi da nemaju račun, jer nema dovoljno kuća. To je bila apsurdna izjava, jer je naselje veliko. Samo u 200m radijusa bilo je 14 vrlo zainteresovanih potencijalnih korisnika. Kad sam im to predočio, rekli su mi da treba da se "podmaže" i da će nas spojiti.
...
Kad sam se javio bio sam iznenađen, jer su me zvali iz SBB-a da me pitaju da li sam kod kuće da dođu da namontiraju sve. Ispostavilo se da nisam baš blizu njihove mreže. Međutim, to nije bio problem. Dovezli su kabal, razvukli ga po banderama i povezali. Potrošili su ukupno 1723m kabla. Uzeo sam EON Premium.
SBB zbog jednog korisnika razvuče skoro 2km kabla, a papci iz Supernove neće da povežu 14 korisnika na kilometar kabla. Toliko o tome.

Niste podmazali. ;)
Jeste čuli za " glavu šećera", jetse čuli za "a gde sam ja tu", "koliko je moje"... e da da ste "častili", ne bi selio u Šabac da dobiješ optiku (nadam se da je optika). :d

Tog trenutka kad bi mi neko rekao da mu platim da bi uradio nazvao bi SN i prijavio, kao sto bi nazvao i policiju i tuzilastvo i prijavio, pa makar bilo 10m a ne 1km optickog kabla.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno