Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Naravno, imaš PM :)

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Pozdrav svima, na ovom forumu sam zbog kriptovaluta ali pošto mi je tamo zabranjeno pisanje u naredne 2 godine ovaj podforum mi je sledeći najbliži. Ovo je moj setup:

Dac: parasound dac 1000
Amp: sinovt ma-300 babuške u izlazu preamp ef 86 telefunken
Kutije: proac super tower mk2
Kablovi: vdh revolution, cardas hexlink golden 5c, vdh mainsserver, kimber pk-14, supra lorad, wireworld chroma 5...
 
Gospodo procitajte naslov i pisite ono cemu je tema namenjena. Za ostale teme potrazite ima li ih i ako nema otvorite novu za diskusiju. Jedino na taj nacin cemo zadrzati pregled i urednost Foruma.

Pozdrav
 
Veliki pozz , pa da krenem :
zvucnici : Kef 103.4 (promenjeno interno ozicenja sa Van Den Hull cs12-posrebreni baka), skretnica u planu da se ozvezi
amp : Sugden a48 III
preamp: pasiva (alps blu pot), i Attila audio lampaski preamp
pojacalo snage: Quad 405.2 (refresovan), u toku je prerada na Quad 606.
izvor: DAC sa Wolfson 8741 cipom ( op amp su BB 2604), cd plejeri Philips 104 i Grundig 35 (oba refresovana), denon 685
kablomania : sve DIY, razno razne kombinacije bakar - srebro.
riciver:Tandberg 2025
 
posto sam ja malo vise ljubitelj analognog zvuka, a i retro izgleda komponenti (VU-metri, itd....), ovo je sad u optciaju:

pojacalo marantz PM 200
tuner marantz model 2050
deck SD 1020
gramofon hitachi HT-41S
zvucnici HECO P4302
slusalice SONY DR7

i pored toga jos u prikrajku ceka pojacalo NAD model 60, ceka svog kompica tuner NAD model 100, da i to malo iskompletiram :)

linija.jpg
 
Prelepe sprave! :,,:
 
Što pored tako lepih uređaja zvučnike držiš na podu?:(
 
nisu vise na podu, nisam vise u tom stanu, sad je sve na mnogo lepsi nacin skockano :)
 
Ipak sam Beolab 8000 prebacio u spavaću sobu a umjesto njih u dnevnoj stigla Yamaha NS-777 i u kombinaciji sa RX-V583 sviraju odlično. B&O su odlični zvučnici ali u filmovina mrka kapa, nema tu niskih tonova ni za lijek. S obzirom da je ovi Yamaha zvučnici definisani kao HT, u potpunosti su ispunili moja očekivanja, čim budem pri parama ide centralni i sateliti iz iste serije, za komodu još nikako da se odlučim. :)
ef37a8eddbf4f3c5823f271e0ad0102a.jpg


Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Odalji makar 30cm od zida iza zvucnika, ovako moze da bude jako muljav bass
 
Poslednja izmena:
Nema pravih niskih bez dobrog subwoofera.
 
Imam ja sub ali sam ga makao jer je zauzimao prostora dosta, ove Yamahe su neki kompromis

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Izvini ali nisam siguran koliko ces se usreciti sa tolikim zvucnicima imajuci u vidu da bi jos 5.1 da napravis na toj lokaciji.

Drugim recima: deluje mi da ti je sve previse blizu jedno drugog i da tu ne mozes da imas lep theater ugodjaj.
 
Isti problem ima i sa malim i sa velikim zvucnicima - ako ih stavi na isto mesto.
 
Mislim da samo tako djeluje, razmak izmedju zvucnika je oko 1.70m a do mjesta sa kojeg se slušaju oko 4m.
19m2 je prostorija.
 
Izgleda da ipak dobro "deluje" :)

U idealnom slucaju zvucnici i slusalac treba da formiraju jednakostranican trougao.
Ovako skoro totalno gubis stereo sliku.
 
Poslednja izmena:
Jednakostraničan trougao scenario je praktično nemoguć jer bi to u praksi značilo da TV od 55" gledam sa 1.7m što je smiješno, pričam o uslovima gdje zvučnici stoje pored TV-a, standardno.
 
Menjaj sobu :)
 
Jednakostraničan trougao scenario je praktično nemoguć jer bi to u praksi značilo da TV od 55" gledam sa 1.7m što je smiješno, pričam o uslovima gdje zvučnici stoje pored TV-a, standardno.

Није, за 4К је одговарајуће. Иначе, џаба и најбољи систем на свету ако се не постави како треба у односу на просторију.
 
4K jeste odlicna stvar, ali je broj pravih 4K naslova jako mali.
 
Колико знам велика већина филмова је природно 1080р а онда уп на 4К због скупих ефеката за ухд.
 
Poslednja izmena:
Jednakostraničan trougao scenario je praktično nemoguć jer bi to u praksi značilo da TV od 55" gledam sa 1.7m što je smiješno, pričam o uslovima gdje zvučnici stoje pored TV-a, standardno.

A po čemu je stajanje zvučnika pored TV-a "standardno"?!? :trust:

Razvuci zvučnike ako soba dozvoljava.
Stereo slika se formira između zvučnika. Prevelikim približavanjem zvučnika, sabijaš i stereo sliku.
Po kom to pravilu zvučna slika treba da je širine televizora? :p
 
Pa vidi se na slici da je desni zvučnik u samom ćošku, nemam ga gdje bez tu :) Lijevi može 2m lijevo ali onda tek ne bi valjalo.
 
Naravno da nije. Bez pravog subwoofer-a koji je optimalno podesen nema pravog HT sistema - sve i da su main zvucnici apsolutni full range, a nisu ni u snovima. Nema tu ni malo diskusije.

Nemojte mesati niske tonove kod muzike i kod HT materijala. To su dva sasvim odvojena sveta.
To ne znaci da i kod (stereo) muzike ne moze da bude ozbiljnih benefita uz ozbiljan subwoofer (ili jos bolje dva).

BTW, bolje je da nema subwoofer-a uopste, nego da je los i/ili lose podesen, a u >90% sistema koje sam cuo je upravo to slucaj. Cak i kad subwoofer ima autokalibraciju (automatski PEQ) bez solidnog mernog mikrofona tesko moze da se prodje.
 
Poslednja izmena:
Evo i od mene HT setup.
Av risiver marantz sr7011
Zvucnici u svi rucno pravljeni i lepo ukomponovani. To mi je ujedno i hobi. Velicina dnevne 5x4
20180505_220144.jpg
20180505_215839.jpg
20180505_220215.jpg
20180505_220241.jpg
 

Prilozi

  • 20180505_220744.jpg
    20180505_220744.jpg
    1 MB · Pregleda: 197
Sto ovo lepo izgleda, koliko te izasao ceo ovaj sistem, ako nije tajna?
 
Nazad
Vrh Dno