Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

A vesanje na AR-u ne menjam osim ako ne nadjem originalno, posto su sva ova sundjerasta jako kruta, toliko da umrtve kutije. Ovako svira odlicno, za ne poverovati.

Ti drajveri su projektovani tako da im je vešanje sunđerasto, on neće dobro svirati kao sa onim kako je projektovan, verovao ti na reč ili ne Original nećes naći to budi siguran. Poručiš lepo od npr. Decwarea i zameniš sam. Navedeš koji je drajver ako sam ne znaš koja je čvrstoća sunđera i nema da brineš. Cena je takva da nema carine i poreza i milina.
 
Jedino tako, posto ovde mozes da nadjes uglavnom kineska vesanja, a to necu da stavljam ni u ludilu.
 
Op op rock and roll :D

351an0k.jpg
 
Lično mi se mnogo više sviđa HPM-100 koji po zvuku vrlo podseća na JBL-4311, nije isto ali vrlo je slično s' obzirom da ih je isti čovek (Bart Lokanti) dizajnirao. Imao sam priliku jeftino da ih kupim i 60 i 100 u estetski lošem stanju pa da ih restauriram ali sam odustao i uzeo 4311 koji mi je natrčao vrlo povoljno.
 
Lepo! jesu AR i Heybrook otisli, nemogu da nadjem specifikaciju ovih pionira na netu, koliko nisko idu?
 
Ih ih, da mi je HPM 100 :eyebrows:

A zahvaljujuci kolegi sa foruma, sad uzivam u plocama :D
 
Lepo! jesu AR i Heybrook otisli, nemogu da nadjem specifikaciju ovih pionira na netu, koliko nisko idu?


35Hz to 25KHz
92.5dB/W
NIP 60 W
Crossover Freq. 2,000 (Low-Mid), 3,000 (Mid-High) 12,000 (High-Superhigh)
Weight=19Kg
10" bass, 4" midrange, 1-3/4" tweeter, High Polymer Film Super Tweeter
Amp range 30W - 150W
 
Stigao Deda Mraz

i doneo>

Sinevoice P7
Asus HDP R1 + Rega Dac
Rotel RA 1520
Mogami interconect
Orion 2 x 2.5 zvucnicki

Putesetvije je zavrseno, posle dilema odustajanja i vracanja, konacno sam nasao zvuk koji me zadovoljava (a da mogu da platim). Velika zahvalnost za Sinisu Rankova i njegovo remek delo u klavir laku sa zvukom koji me je odusevio. Transport sam resio sa Asusom i Rega Dac-om. Asusa najpre zbog 24/96 outputa, mnostvom inputa i cene od 70 evra, a Rega Dac zbog mekanog i detaljnog zvuka i takodje dosta inputa.Rega me je stvarno odusevila ali moram priznati da nisam slusao neke ultra transporte da bih mogao da poredim ali meni je ovaj zvuk legao samo tako. Nije naporan kao sto rekoh, topao i pun vazduha. Sve u svemu ovo meni zvuci da nisam cuo nista bolje a poslusao sam zvucnike u cenovnoj klasi 1500 evra (harbeth p3esr, spendor a5, bw 683, focal 807 i 816) i svi su bili za klasu ispod P7.

Ostaje fino tjuniranje nakon razrade zvucnika ali za sada ne znam sta bi...videcemo kasnije...Prezadovoljan sam i srecna nova godina svim hifi-jistima i forumasima :,,::party:
 

Prilozi

  • 28122011978.jpg
    28122011978.jpg
    944.8 KB · Pregleda: 872
  • 28122011977.jpg
    28122011977.jpg
    1,020.5 KB · Pregleda: 731
  • 28122011979.jpg
    28122011979.jpg
    880 KB · Pregleda: 968
  • 28122011982.jpg
    28122011982.jpg
    806.3 KB · Pregleda: 585
  • 28122011983.jpg
    28122011983.jpg
    234.3 KB · Pregleda: 544
Poslednja izmena:
Prelamam se oko ovoga: http://www.player.rs/product.php?ID=1556 sta mislite, resio sam da uzmem novo jer mi je dosta sumnjivog "ocuvanog" "mint" (interesantno kako se izraz mint odomacio medju domacim svercerima :), doduse sve sto sam uzimao do sada je radilo super ali potraga za floorstander zvucnicima mi oduzima puno vremena, moljakanje vlasnika da mi slikaju membrane, gubljenje vremena... ovaj moj interior reflex ce na b sistem u moju pecinu a u dnevnu victa..

sta mislite, jel moze on stvarno da ode do 28hz???
 
Poslednja izmena:
Svaki zvucnik moze da ode na 28hz, samo sto neces kod svakog tu frekvenciju cuti, ili mozda hoces ali toliko tiho i neprisutno kao da i nije tu. Od tih drajvera je realno za ocekivati da mozda odu efikasno do cirka 60Hz ili tako nesto.
Bolje nadji nesto sto ti se dopada sa oglasa pa idi da poslusas, za te pare ces sigurno uzeti mnogo bolje od tog Heco-a. I da nije "mint", i da je popravljano i sta sve ne opet ce zvucati bolje. Poslusaj Heco-a, pa onda poslusaj nesto polovno.
 
Ne znam koje pojacalo imas, ali dovoljno im je i 50W da odu veoma glasno. Cenim da zvucno treba da budu bolje od Heco-a, ali inace najbolje su za glasno slusanje (veoma glasno) i za bass muziku. Ako pak nemas uslova za glasno slusanje, i nije ti toliko bitan bass, onda mozes za te pare i bolje da prodjes.
 
imam Philips fa-860, to bi trebalo da je marantz pm-54 ekvivalent sa philips natpisom, 70w po kanalu @8ohm...
 
I vise nego dovoljno, ja kod sebe isto koristim pojacalo od 70WPC sto je dovoljno da potera i one tiho snimnjene pesme disco glasno, a pritom su moje kutije deklarisane 2dB ispod ovih.
 
Nisam siguran koliko su dobri floorstanderi novi za 280e.
 
Da dodaom i ja moje komponente.Posedujem Pioneer vintage komponente i vrlo sam zadovoljan......

Pojacalo pioneer A 60
Cd player Pioneer PD-S603
Dek pioneer CT-443
Zvucnici JVC S-PX5 .Za sada ovoliko :p .
 
moj sistem

Pojačalo Jungson JA-66A
cd player Sony CDP-508ESD
zvučnici Canton Karat M 50
dvd rekorder Sony rdr-hx820
Televizor Sony KV-32 FQ70
strujni za pojačalo Furutech FP-314Ag sa konektorima Fl-11(g), strujni za cdplayer se nemože vaditi
zvučnički kablovi Oelbach reference i bananice Oelbach B1
cd sa pojačalom je spojen sa Kimberom PBJ sa rodijumskim činčevima, original gajtan iz USA
dvd sa pojačalom je spojen sa Belden sa Monster činčevima, opasan gajtan!

Soba je dnevna, nije neki prostor ali...

index.php
 
Da li neko od vas koristi ove danasnje gramofone sa starim plocama i kako to zvuci?
 
Da li je potrebno/pozeljno pojacalo iza gramofona ili oni imaju u sebi neko pojacalo?

Gledao sam neke AV risivere/pojacala za buduci stan i primijetio da na nekima reklamiraju "gramofonski ulaz" pa zato pitam :)
 
Treba ti phono predpojacalo.
 
^^ uglavnom je integrisan MM preamp pa ako imaš MC glavu u svakom slučaju moraš da ima MC preamp. Recimo ja na Classe_u DR-5 preampu imam i MC i MM predpojačanje ali to je retko...
 
MM i MC su vrste glava koje možeš montarati na bilo koju ručku. Gramofon je samo "transport" i kao takav ne može biti ni MM ni MC. ;)
 
Nazad
Vrh Dno