Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Da raspored tastera na n10 i olovkice najbolji ikad...delim mišljenje

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Exy, meni je bitna garancija. Deluje mi ok, sad samo da vidimo kako ce baterija da drzi al to otom potom, i malo mi je cudno zbog rasporeda tastera nekako mi vise ogovaralo kao na N10+ sa leve strane.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
Na samsungu su uvek tasteri bili sa desne strane samo na n10+ ne znam sto su na levoj.I mene malo nervira sto je olovka otisla u levi cosak.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Stvar navike, vadim ga i sa jednom i sa drugom :D. Meni se ne prodaje N10+ jer znam da ću se pokajati. Ostaće to za sledeće koleno :).
 
Note 10 će biti evergrin klasika za koju godinu.
Tek sa novim modelima koji dolaze se vidi madterpeace koji su uradili sa ovom serijom.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Na samsungu su uvek tasteri bili sa desne strane samo na n10+ ne znam sto su na levoj.I mene malo nervira sto je olovka otisla u levi cosak.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Meni na primer to odgovara što su na levoj, navikao sam da ga koristim levom rukom pa im extra, ali opet stvar navike.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Može da se bira sa koje kartice hoćeš da šalješ SMS :) Samo klikneš dole desno i promeniš, evo slike:
067880f6a73ef39826c32b9b45edfe06.jpg

Tako kao što je na slici važi samo za nove kontakte i to samo kada prvi put šalješ poruku. Za sve postojeće kontakte nema mogućnost izbora. Ranije na a10 je bilo dva dugmeta sim1 i sim2 pa u zavisnosti na koje se klikne sa te kartice šalje poruku.
Evo i slikaScreenshot_20210130-203914_Messages.jpg
 
Još jedno pitanje. Kad namestim na jezik srpski (u podešavanjima telefona), ceo interfejs telefona, naravno bude na srpskom i na latinici. Međutim, on mi promeni google nalog da bude na ćirilici, tako da i gmail i drive i sve ostalo bude na ćirilici bez obzira da li ga gledam na računaru ili na bilo kojem uređaju. Naravno da sam u podešavanjima google naloga podesio srpski latinicu ali on ne reaguje na to.
 
Tako kao što je na slici važi samo za nove kontakte i to samo kada prvi put šalješ poruku. Za sve postojeće kontakte nema mogućnost izbora. Ranije na a10 je bilo dva dugmeta sim1 i sim2 pa u zavisnosti na koje se klikne sa te kartice šalje poruku.

Kada uđeš u konverzaciju sa postojećim kontaktom, gore desno klikni na tri tačkice, pa na sledećem ekranu kada se otvori gde su opcije za brisanje, search, block, itd. dole levo imaš da biraš.

Jeste malo tupavo, ali šta sad, i meni je bolje bilo na A10 sa dva dugmeta, mada su se neki sa debelim prstima (ko je rekao @djpaan) žalili da često omaše dugme :)
 
Kada uđeš u konverzaciju sa postojećim kontaktom, gore desno klikni na tri tačkice, pa na sledećem ekranu kada se otvori gde su opcije za brisanje, search, block, itd. dole levo imaš da biraš.

Jeste malo tupavo, ali šta sad, i meni je bolje bilo na A10 sa dva dugmeta, mada su se neki sa debelim prstima (ko je rekao @djpaan) žalili da često omaše dugme :)

Da, hvala. Sve u svemu za svu manipulaciju sa dve kartice treba nekoliko klikova više nego što je trebalo pre. Veliki korak unazad za nas koji intenzivno koristimo dve kartice.
Hajde to za sms mi i ne smeta toliko jer ne koristim puno sms ali za pozive mi jako smeta
 
Poslednja izmena:
Pa koliko često ti neki pošalje poruku na jedan broj a odgovaraš mu sa drugog?
Čak i da se tebi to dešava, ja nikog ne znam kome to treba.

Razumijem da te direktno pogađa, ali ide se ka čišćenju i sklanjaju nepotrebnih opcija, clean look.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Pa koliko često ti neki pošalje poruku na jedan broj a odgovaraš mu sa drugog?
Čak i da se tebi to dešava, ja nikog ne znam kome to treba.

Razumijem da te direktno pogađa, ali ide se ka čišćenju i sklanjaju nepotrebnih opcija, clean look.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Pa nije samo to. Moraš non stop da obraćaš pažnju na to koja ti je kartica aktivna jer različitim ljudima šalješ sa različite kartice. Ako namestim npr. sim1 on će svakom slati sa sim1 iako sam s njim komunicirao do sada samo na sim2.
Pored toga, rad se o suštinskom problemu, uklonili su opciju koja realno treba da postoji. Ako si već napravio telefon sa dul sim funkcijom, treba i da omogućiš korišćenje te funkcije. To se ne može podvesti pod nepotrebne opcije.
A izgovor da je to zbog ljudi sa debelim prstima jednostavno ne stoji. Onda bi trebalo da izmene mnogo više stvari i da naprave telefon dijagonale pola metra. Takvi ljudi onda ne mogu da koriste pola stvari na smart telefonima.
Ima, naravno i do subjektivnog. Ja kada na nešto naviknem a onda naknadno moram da potrošim jedan klik više (mislim najviše na pozive) meni je to katastrofa i korak unazad, toliki da razmišljam da promenim telefon. Da je u startu bilo tako verovatno bi se pomirio ali ovako mi je teže
 
Kupio novi punjač od 65w za laptop i telefon
Raznosi punjenje.
26ce543cf2340febe59f06e75a086a30.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Samo gledaj da punjač ima PPS kako bi telefon mogao da izvuče maksimum iz njega, da li beše da može 3,3 - 11V na 4,5A.
I naravno USB kabl sa C-AUTH.

To je običan note 10?


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baterija na A11 kao i uvek odlična
13ebdf60e82df88bb380edc3fe7416b2.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Samo gledaj da punjač ima PPS kako bi telefon mogao da izvuče maksimum iz njega, da li beše da može 3,3 - 11V na 4,5A.
I naravno USB kabl sa C-AUTH.

To je običan note 10?


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Sve podržava a još je i GaN pa je mali, kao klasični punjač a 65W.
Da moj telefon je Note 10 (ne plus model).
69e78c80321ac7d3272bcfff3599462e.jpg



@Lemaja
Je li bolja nego na A10 i kolilo u %?
Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
^ nisam primetio da je bolja, po meni je ista kao i na A10. Što je dobro pošto je Samsung poznat da sa novim androidom zna da osakati bateriju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Baš me zanima da li će i koliko da degradira baterija. Nekim se desi da ne degradira a opet neko prijavljuje probleme sa brzim punjenjem. Ja se nekako držim sredine, pa i dalje cepam punjač od 5V, 2mAh. Moram malo da opustim ruku :D.
 
Dobili i mi jutros A11 na N9700 HK verziju.

@vojkan85 ja punim sa 65W punjačem (isporučuje PD), evo više od godinu dana. Zašto bi baterija degradirala od punjača kada telefon kroz elektroniku povuče koliko mu treba.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210208-121210_Software update.jpg
    Screenshot_20210208-121210_Software update.jpg
    92.7 KB · Pregleda: 8
Ne znam, nekako mi se uvek cinilo da brzo punjenje degradira bateriju jer tera komponente da se vise trose. Treba im manje da se napune ali sa vecom snagom. Mozda gresim, ali neko moje misljenje je tako.
 
Verujem da je već bilo priče o bateriji nisam pratio temu, jel može da izdrži 1 dan intezivnog korišćenja? Ne igram igrice ali čačkam net.
Prešao bih sa Oneplus 8 na Note 10 +, najviše zbog kamere. Na Oneplus mi je nedopustivo loša
 
Kako da mirrorujem ekran na android tv box? Nikako ga ne vidi, ni preko wifi direct, ni preko smart thingsa ni preko smart view-a.

Na glupom xiaomiju sam imao opciju mirror screen i nadje ga odmah, ovaj tel ga uopste ne vidi, prepoznaje televizore od komsija ali moj tv box nikako
 
Verujem da je već bilo priče o bateriji nisam pratio temu, jel može da izdrži 1 dan intezivnog korišćenja? Ne igram igrice ali čačkam net.
Prešao bih sa Oneplus 8 na Note 10 +, najviše zbog kamere. Na Oneplus mi je nedopustivo loša
Bilo je priče, nekom izdrži, nekome ne...samo od tebe i tvog načina korišćenja zavisi.
 
Kako da mirrorujem ekran na android tv box? Nikako ga ne vidi, ni preko wifi direct, ni preko smart thingsa ni preko smart view-a.

Na glupom xiaomiju sam imao opciju mirror screen i nadje ga odmah, ovaj tel ga uopste ne vidi, prepoznaje televizore od komsija ali moj tv box nikako
Koji box imaš? Meni se dešavalo da sa Xioami-jem zakuca par puta, a isto tako mi se dešava da mirror ne mogu da odradim na LG televizoru.
 
Mecool neki, ali ima oficijalni android tv ferifikovan od strane gugla, nije neko divlje cudo, ni sa jednim telefonom isam imao problema
 
Mene je počeo da zeza sa A11, na A10 mi je radilo sve kako treba, i iz prve je uvek pronalazio uređaje i stream. Ono što mi se sada dešava je uvek timeout neki, čeka, čeka i na kraju samo odbije konekciju.
 
Da i kod mene android 11, mada kad je bio 10 nisam imao potrebe da mirrorujem pa nisam ni pokusavao
 
A ono što sam recimo primetio jeste da SmartThings srče bateriju i ako ne radi ništa, pa sam ga uklonio sa telefona. Probaj da iz galerije uradiš neki mirror ili stream. Jel ti to radi? Praktično samo share na ekran da uradiš.
 
Nazad
Vrh Dno