Šta je novo?

IPTV iskustva (FAQ i pravila u prvom postu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre neko vreme sam kontaktirao Tvviet, ali kad sam dobio test nisam mogao da pustim kanale preko njihove aplikacije koju sam preuzeo sa play prodavnice. Prodavac mi je ponudio rešenje, ali mi je delovalo komplikovano i nisam ni želeo da se mnogo cimam...
Први пут чујем да неко није могао да писти канале преко апликације, а поделио сам безброј пута тест налог.
Какво решење си добио у замену и које је "компликовано"?
 
Ovo je poruka koju sam dobio nakon obaveštenja da ne mogu da pustim preko aplikacije koju su mi rekli da skinem sa play prodavnice
Trebali biste instalirati app: nova video player i u postavkama nase app podesite externi player za video. Nakon toga iskljucite box i router na 20 minuta
 
Koju listu da gledam za SK, dakle isključivo mi treba SK, sve ostalo što me interesuje već imam u okviru paketa koji plaćam. Što jači bitrate, mada nisam gadljiv ni na 50fps. :)
 
Ovo je poruka koju sam dobio nakon obaveštenja da ne mogu da pustim preko aplikacije koju su mi rekli da skinem sa play prodavnice
То нема никакве везе са гледањем канала, него са праћењем ВОД садржаја. Све зависи од уређаја до уређаја - на неком треба екстерни плејер, на неком не. Чак није потребно ни гасити опрему. У сваком случају, као што @pavlesrb написа - ништа компликовано.
И још једном да напоменем - никакве везе нема са гледањем канала. Узгред, са тивимејт апликацијом на боксу не би имао потребу за екстерним плејером.
 
Može li mi neko poslati linkove na PM za vipmax i clientportal kako bih zatražio testove? Hvala.
 
Na hardware je po default. Probao sam na software, ali secka, zabada, brdo artefakata...
Koji TV je u pitanju kad ne moze da odradi deinterlaciju kako treba? Mada verovatno nije do TVa nego softverski problem, verovatno aplikacija nije lepo implementirala tu funkciju na tom modelu, pojma nemam.
 
Koji TV je u pitanju kad ne moze da odradi deinterlaciju kako treba? Mada verovatno nije do TVa nego softverski problem, verovatno aplikacija nije lepo implementirala tu funkciju na tom modelu, pojma nemam.
Philips 58PUS8505
Nemam pojma u čemu je stvar. TiViMate poslednja verzija. Razmišljam se da uzmem Amazon Fire stick ili Mi TV stick...
 
Slika kod nordic1 liste na ovim arena premium (1920x1080 25FPS) kanalima je odlicna!
Mislim da je bolja u odnosu na iris SMART mts aplikaciju, a nije neka ogromna razlika ni u odnosu na c more sport 1 koji je u 3840x2160 i 50 FPS.
to sam i ja primjetio i pisao o tome,i ne samo na nordic listi,ta 3 premium kanala kao da su bolje kvalitete,klasu do 4k,doduše na jednoj listi su bili kao i ostale arene,izgleda da je source kvalitetan ali naravno može se i to sje...
Najviše ti se isplati eon van mreže sportski paket, on je 799 din, a teško da ćeš da nađeš jeftiniju IPTV listu a kvalitetniju. 😉
u hr je 50kn paket sa svim sport klubovima,znači otprilike isto,probao sam mjesec dana besplatan test i radi bez greške,kvaliteta ok,upališ i voziš,nema brige hoće li raditi ili neće,isto mislim da ti je to najbolje rješenje s obzirom da trebaš samo sk
 
Poslednja izmena:
Philips 58PUS8505
Nemam pojma u čemu je stvar. TiViMate poslednja verzija. Razmišljam se da uzmem Amazon Fire stick ili Mi TV stick...
prije nego se baciš u trošak predlažem ti da instaliraš ott navigator i probaš u postavkama provajdera sve opcije dekodiranja,prvo hardware
ja imam sličan tv(isti android) starije generacije i meni je ok
 
prije nego se baciš u trošak predlažem ti da instaliraš ott navigator i probaš u postavkama provajdera sve opcije dekodiranja,prvo hardware
ja imam sličan tv(isti android) starije generacije i meni je ok
Ma i meni je ok, nego me nervira zašto neki mogu (50FPS) a ja ne. (Nervira me što ne mogu da provalim u čemu je problem.) Valjda bi trebalo biti isto svima na RD. Na smart IPTV mi je slika i zvuk za nijansu bolja nego na TiViMate, ali je sama aplikacija jako oskudna u poređenju sa TiViMate.
 
Ma i meni je ok, nego me nervira zašto neki mogu (50FPS) a ja ne. (Nervira me što ne mogu da provalim u čemu je problem.) Valjda bi trebalo biti isto svima na RD. Na smart IPTV mi je slika i zvuk za nijansu bolja nego na TiViMate, ali je sama aplikacija jako oskudna u poređenju sa TiViMate.
i rd mi je bio 50fps ali na ott navigatoru,na tivimate nisam probao test,zato ti kažem da probaš jer ništa te ne košta a ott nije ništa lošija app od razvikanog tivimate,meni je čak i bolja,imaš u najmanju ruku sve mogućnosti kao i u tivimate,
 
Kao što reče kolega, probaj Ott Navigator. Meni radi na šugavom laki boxu iz Oriona. A inače je aplikacija bogata opcijama.
 
  • Like
Reagovanja: gec
Kao što reče kolega, probaj Ott Navigator. Meni radi na šugavom laki boxu iz Oriona. A inače je aplikacija bogata opcijama.
da,detaljno se može svašta podesiti, njemu će biti dosta za početak da se poigra sa codecs settings od provajdera ako mu ne proradi odmah sa default postavkama
 
Kad pomenuste Smart iptv, nikada mi nije bilo jasno zasto do sad nisu napravili opciju za foldere za serije. Jest da se to mora sa panelima srediti al mislim da bi vredelo truda
 
i rd mi je bio 50fps ali na ott navigatoru,na tivimate nisam probao test,zato ti kažem da probaš jer ništa te ne košta a ott nije ništa lošija app od razvikanog tivimate,meni je čak i bolja,imaš u najmanju ruku sve mogućnosti kao i u tivimate
Nema recording opciju za razliku od TiviMate.
 
Meni je npr. ta recording opcija skroz nebitna. A i onako na ovom svetu ne postoji ništa savršeno što će da zadovolji ukuse baš svih. Tako ni TiVi Mate nije savršen kakvim ga ovde prave. Zašto da čovek ne proba drugu aplikaciju, možda mu reši problem?
 
Philips 58PUS8505
Nemam pojma u čemu je stvar. TiViMate poslednja verzija. Razmišljam se da uzmem Amazon Fire stick ili Mi TV stick...
Nemoguce, to je performance serija, mora da radi kao zmaj.
 
Meni je npr. ta recording opcija skroz nebitna. A i onako na ovom svetu ne postoji ništa savršeno što će da zadovolji ukuse baš svih. Tako ni TiVi Mate nije savršen kakvim ga ovde prave. Zašto da čovek ne proba drugu aplikaciju, možda mu reši problem?
Nije poenta sta tebi i meni treba (licno meni strvarno ne treba) poenta je bila da se kaze sta neki apo moze a drugi ne, mozda ce nekom znaciti.
 
Ok, slažem se da sam promašio tvoju poentu, ali pošto sam skapirao da čovek sumnja da mu je hardver adekvatan, hteo sam da kažem da mu je gec dao dobar savet, jer znam iz iskustva da ta aplikacija radi dobro i na nešto slabijem hardveru. Tako da smo uzajamno mašili poente. inače aplikacija ima sve što većini nas treba.
 
  • Like
Reagovanja: gec
Osim lepog interfejsa...
zavisi kome je šta bitnije,da mu je lep interfejs ili da lepo gleda na miru,na kraju priče gledaš kanale/filmove/serije itd a ne kako program izgleda
a i to je stvar ukusa,meni recimo tivimate nije ništa posebno lep
 
Hrpu plejera sam probao i stao na tivimate. Meni bitna stvar što su mi sve liste aktivne i šaram između listi kao da su jedna.
sve pet ali to isto možeš i sa ott navigatorom,možeš ih imati jako puno i brzo radi,možeš počekirati koje hoćeš da su aktivne,možeš odabrati da prikazuje uvijek u favorites kanale od svih lista,možeš svakoj posebno podesiti codec,epg itd itd.
ne kažem da je tivimate loš ili da to ne može,dapače ali ott mu je uz bok,dva daleko najbolja iptv programa za android,već sam jednom sa nekim raspravljao na tu temu i uvijek je bilo ali tivimate može,da ali može i ott, na kraju se uvijek svelo na to da je ljepši
ok, nema recording, ne da mi se sad tražiti šta ott ima a tivimate nema niti raspravljati o tome koji je bolji,ja uvijek preporučim ott nekome ko ne želi/može plaćati tivimate jer je ott puno funkcionalniji u free verziji od tivimate a kome je do ljepote(ili recordinga) samo napred...
 
Meni lično lepota nije prioritet. Imam ott instaliran ali mi je nekako nepraktičan, nepregledan. O tivimate sad više i ne razmišljam kao da me nešto košta, platio jednom i miran sam. Sve je stvar ukusa, tako mi svejedno ko-koji koristi.
 
Ja sam stao na Ott jer mi skroz odgovara, a lepota interfejsa mi nije toliko bitna, mada ni Ott nije grdan baš vizuelno, šta reći onda za one ostale. Mene je kupilo što mi na Mi TV sticku radi slika u slici mod skroz fluidno i bez seckanja.
 
  • Like
Reagovanja: gec
Najveća prednost OTT Navigator IPTV plejera u odnosu na TiviMate je piraterija - full verzija na svakom ćošku :)
sram te bilo ;)
Meni lično lepota nije prioritet. Imam ott instaliran ali mi je nekako nepraktičan, nepregledan. O tivimate sad više i ne razmišljam kao da me nešto košta, platio jednom i miran sam. Sve je stvar ukusa, tako mi svejedno ko-koji koristi.
upravo tako,probaš oba, platiš/ne platiš koji ti odgovara i ćao
ja sam čovjeku samo predložio da proba jer meni je ta lista radila kako treba u ott-u, ne pada mi na pamet nekoga nagovarati na nešto
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno