Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Ovako izgleda
02bb3ac826ee7148078207c4fe5c70ae.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne lampa nego screenshot

Sent from my phone
 
Na zakljucanom ekranu samo povuces prstom sa dna ekrana na gore i pojavi se ona traka sa slike

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Ovo moram da im priznam kao jednu od retkih prednosti u odnosu na Samsungov swipe koji je često neprecizan.

Ono što ne radi dobro kod screen shot je scroll opcija. Iz Aplikacije poput Facebook messanger (stoji preko druge aplikacije) je nemoguće skinuti scroll screen shot, jer kada dva puta čuknem ekran, kliknem na fotku u ćošku, P30 otvara novi ekran sa opcijama i više ne može da se vrati na ekran messangera koji je bio, već skine scroll aplikacije koja je bila ispod messangera.
Kod Samsunga se SS opcije pojave na postojećem ekranu, pa biraš šta dalje.
Ne trebaš da klikneš na fotku nego da je povučeš ka dnu i onda imaš scroll screenshot, ako sam te razumeo o čemu pričaš

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: PJ

Prilozi

  • Screenshot_20200119_164224_com.huawei.motionservice.jpg
    Screenshot_20200119_164224_com.huawei.motionservice.jpg
    271.4 KB · Pregleda: 115
Moze i sa tri prsta
87dc7d0a42a5dc6901504f38ddc39685.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne trebaš da klikneš na fotku nego da je povučeš ka dnu i onda imaš scroll screenshot, ako sam te razumeo o čemu pričaš

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Hvala. Em radi, em je brže :)
Ja sam do sada otvarao fotografiju, pa onda izaberem scroll.
 
Ja imam samo 3 prsta na lite
24e7717f54b530a7e88e758c346cfb74.jpg


Sent from my phone
 
Ako se ne varam, P30 i P30 Pro nemaju tu prečicu sa 3 prsta, već P30 Lite i Nova 5T.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Mislio sam da ima i p30. Posto imaju i mate10/20 lite, p30 lite i honor 20

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
@edys
@luka74
Hvala na fori za prečice za bateriju i ostale stvari, jos sam na Vi sa telefonom [emoji16]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Funkcija pristupacnosti pa precice i pokreti

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
Nema je definitivno, a meni ne postoji bolja opcija za ss nego 3f swipe, od note 4x xiaomi sam navikao na to, ovaj knock mi se uopste ne svidja, a 2f knock mi je pa tek promasaj, jer mi se desava, pa 8 od 10 puta bude uspesno. Steta sto nema swipe, i ono sto mi smeta u odnosu na max 3 stari u navigation gestures ne postoji swipe za back koji kad zadrzis vraca na previous app, to mi je bila tako dobra opcija, da mi je bilo neverovatno da je ovde nema :(

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Postovanje, potrebna mi je mala pomoc u vezi P30 telefona. Naime ovo je prvi Huawei telefon koji posedujem, a kako sam pre toga korstio Sony z3 dosta toga mi je novo i nepoznato.
1. Da li postoji nacin da se vrati all apps shortcut koji je nestao posle instaliranja najnovijeg software. Skrolovanje na dole radi istu stvar ali ovo je stvar navike.
2. Kada se ulogujem na Huawei cloud ne vidim Find phone ikonu, da li je potrebno nesto akrivirati da bi ta funkcija postala aktivna. Vidim da neki imaju i tu aplikaciju na telefonu medjutim kod mene je nema.
3. KAko stoje stvari sa aplikacijma iz tools menija koji je dosao sa telefonom. Da li su to neke custom Huawei aplikacije ili se mogu skinuti sa Huawei store-a? Naime recimo Huawei browser koji imam instaliran mogu pronaci na storu, ali ne i compass koji je takodje instaliran?
 
1. Kucaj gestures u search, i odaberi three key navigation opciju

Sent from my phone
 
Imam pojavu na 10 koja me nervira, linkove za reddit iz mejla nece da otvori do same teme iz koje je link, nego mi otvara glavni feed. Sto je uzas, jer reddit sam citao tako sto iz mejla idem na pricu koja mi djeluje zanimljivo.
Probao sam reinstal aplikacije i nista

Sent from my phone
 
Radi li vam normalno Play Store? Meni nešto pretraga ne radi.

a26be574dd4ea5e9ed05658c6653e756.jpg
 
Da, nešto mi je drugo zabagovalo. Ne radi pretraga ni kada se ulogujem na desktopu na Play Store.
 
Da li je čudno što mi se telefon ugasio zbog prazne baterije, a pri priključivanju na punjač i paljenju pokazuje 11 posto... Nisam ispratio postotak pri gašenju [emoji848]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pa to je zamena za Google play store :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa OK, ali zar ukidaju Play Store i na P30 seriji?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Mislim da je to čisto da naviknu korisnike. Ali realno ko će ga znati , USA je poludela totalno

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno