Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Pre bih rekao da Xiaomi kod nas pre uzimaju oni koji vole da čačkaju sve i svašta, pa zato imaš takav utisak. Kažem, prešao sam sa Poco na P30 Pro, na Poco sve fabricki takodje, bolji je MIUI mnogo.
Prezadovoljan sam sa P30 Pro, sve je ekstra, ali mu je realno softver najgora strana uz zvuk. Daleko od toga da je softver loš, ali ima mnogo boljih.
 
Zvuk na p30 pro je top iako je jedan zvucnik bas glasan i dobrog kvaliteta.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Dobro eto ti mi reci da je top, ne znam ja iako ga svaki dan koristim.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Pa ja ne pricam napamet drugar ga uzeo pre 20 dana svaki dan ga ga cackam testiram.I iskreno novi Emui je dosta lep samo mi se ne svidja sto su previse nekako iskopirali Oneui sve na njega podseca.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Nije problem u brzini nego u samom softweru ima stvari koje mi se ne svidjaju.
Preso sam sa xiaomia na huwei.


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Brzina nije nikakav problem, radi odlično, a zvučnik može da bude "top" samo ako u životu nisi čuo stereo zvučnik na telefonu.
 
Ja druze koristim stereo na telefonu jos od htc m7.[emoji4]

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Kada pročitam ,, svi kazu", prevrne mi se zeludac

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Stereo je bolji nema tu sta. Nikad mono ne moze biti bolji od sterea, ali takodje msm da je taj jedan na p30 bas dosta jak, jaci dosta od proseka telefona s jednim zvucnikom. E sad ko uzima da gleda filmove i igrice da cepa onda stereo, ko to ne radi onda mu je bas sve jedno...
 
Stereo je bolji nema tu sta. Nikad mono ne moze biti bolji od sterea, ali takodje msm da je taj jedan na p30 bas dosta jak, jaci dosta od proseka telefona s jednim zvucnikom. E sad ko uzima da gleda filmove i igrice da cepa onda stereo, ko to ne radi onda mu je bas sve jedno...
Ne bih se složio... Pre ovog telefona imao sam Sony koji je isto imao mono zvučnik... Uporedjivao sam i njih i to je mrtva trka... Žao mi je prvenstveno kao korisnika P30 pro i nerado ću ovo reći ali za telefon visoke klase zvuk na MONO zvučniku je malo iznad proseka... Nije loš ali nije ni wow.... I da se razumemo, koju god namenu imao telefon, stereo zvuk na telefonu jednostavno ostavlja bez daha. Ćerke imaju Alcatel idol 3 i Alcatel idol 4... Oba telefona imaju stereo zvuk. Čak na Idol 4 imaju otvori sa zadnje strane zvučnika pa kad je spušten telefon odbija zvuk od podlogu na kojoj stoji... Ljudi P30 pro nije im ni prineti što se zvuka tiče...

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Sve zavisi od licnih afiniteta. Mene ni jedan zvucnik ni na telefonu, ni na BT zvucniku ne moze ostaviti bez daha jer jer je to sve smejurija, pogotovo na telefonu. Bez ozbiljnih sistema nema ni ozbiljnog zvuka. Licno smatram da je to potpuno ne bitna stvar, opet kazem moja licna preferenca. Kao sto apple misli da je sad karikiram 150k ekran totalno ne potreban, a samsung i sony se ubise oko toga, tako i ovo smatram samo marketingom koji ogromnoj vecini nije potreban za svakodnevno koriscenje. Takodje msm da je i gledanje filmova i igranje igara na telefonu totalno bzvz pored svega sto danas imamo za udoban gaming i multimediju. Niko ni na zdravlje ne misli vise, drzati satima telefon u ruci svakodnevno, godinama, odrazava se itekako na zdravlje...
 
Sve zavisi od licnih afiniteta. Mene ni jedan zvucnik ni na telefonu, ni na BT zvucniku ne moze ostaviti bez daha jer jer je to sve smejurija, pogotovo na telefonu. Bez ozbiljnih sistema nema ni ozbiljnog zvuka. Licno smatram da je to potpuno ne bitna stvar, opet kazem moja licna preferenca. Kao sto apple misli da je sad karikiram 150k ekran totalno ne potreban, a samsung i sony se ubise oko toga, tako i ovo smatram samo marketingom koji ogromnoj vecini nije potreban za svakodnevno koriscenje. Takodje msm da je i gledanje filmova i igranje igara na telefonu totalno bzvz pored svega sto danas imamo za udoban gaming i multimediju. Niko ni na zdravlje ne misli vise, drzati satima telefon u ruci svakodnevno, godinama, odrazava se itekako na zdravlje...
Tu se slažem sa tobom... Postali smo definitivno ovisnici mobilnog telefona, pa još pametni satovi, bluetooth slušalice.... Pitam se da li ćemo sijati u mraku kroz koju godinu [emoji23]

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Sve zavisi od licnih afiniteta. Mene ni jedan zvucnik ni na telefonu, ni na BT zvucniku ne moze ostaviti bez daha jer jer je to sve smejurija, pogotovo na telefonu. Bez ozbiljnih sistema nema ni ozbiljnog zvuka. Licno smatram da je to potpuno ne bitna stvar, opet kazem moja licna preferenca. Kao sto apple misli da je sad karikiram 150k ekran totalno ne potreban, a samsung i sony se ubise oko toga, tako i ovo smatram samo marketingom koji ogromnoj vecini nije potreban za svakodnevno koriscenje. Takodje msm da je i gledanje filmova i igranje igara na telefonu totalno bzvz pored svega sto danas imamo za udoban gaming i multimediju. Niko ni na zdravlje ne misli vise, drzati satima telefon u ruci svakodnevno, godinama, odrazava se itekako na zdravlje...

Tom logikom bez DSLRa nema ozbiljne fotografije, pa šta ima veze, nek osakate kameru na telefonu. :D

Svi imamo lične afinitete, ni meni zvuk nije ni u top 5 najbitnijih stvari na telefonu, ali na flagshipu ipak treba da se zaokruži što više stvari.
 
Tom logikom bez DSLRa nema ozbiljne fotografije, pa šta ima veze, nek osakate kameru na telefonu. :D

Svi imamo lične afinitete, ni meni zvuk nije ni u top 5 najbitnijih stvari na telefonu, ali na flagshipu ipak treba da se zaokruži što više stvari.
E to sam ja hteo da izvedemo kao zaključak

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Pa i nema u principu. Telefoni su postali ozbiljne igracke, ali daleko da mogu biti pandan profesionalnoj opremi. Svakako s kamerama se mogu mnogo vise pribliziti nego sa zvucnicima koji su prcvoljci maleni , a software im ne moze dati snagu, dok kameri post obrada to moze da obezbsdi u nekoj meri. Ja BT opremu uopste ne koristim, a BT slusalice su haos za glavu i mozak. BT zracenje je daleko jace od G zracenja. Pogledajte zracenje Huawei-a naspram Xiaomija. Xiaomi je 3,4x vise zraci, a drzi se po ceo dan. To govori o opremi, modemima itd koji se ugradjuju ispod kucista i ono sto mi ne vidimo, i sto uostalom obezbedjuje nizu ili visu cenu. Dosta proizvodjaca i krije na kojoj udaljenosti od uha radi Sar meranja itd...
 
Stigla 10ka na lite, hicare naravno
99e54477b7dc94f821bdb190e6d663b9.jpg


Sent from my phone
 
@Nikola mJet
Mesas babe i žabe, površno si pratio temu o Xaomiju, žale se isključivo oni koji menjaju romove i budze kojekakve stvari na njih, a to nije uporedivo sa Huaweijem koji ti ne dozvoljava da otkljucas bootloader, pa samim tim ni da menjaš romove...
Apropo softvera Miui je fluidniji, ima više podešavanja kako bi napravio svako telefon po svojoj meri, tu je Emui osakacen. Za uloženo dobijeno taj 9t ili 9T Pro je daleko bolja opcija nego ovaj P30 Pro koji imam, ali za svoje pare svako bira šta može i ume.
A evo i banalno primera, na Miuiu kad 2x stisnes dugme za uklj /isklj telefona ukljuci se baterija. Kad rešiš da je iskljucis, još 1 stisak I gotovo. Na P30 Pro moram da otkljucam telefon, da spustim slajder dole da nadjem ikonu da ukljucim baterijsku lampu a kad hoću da je isključim, sve to ispočetka, užas. A ima takvih stvari još kad se udje u aplikacije da se briše veći broj slika....

P 30 Pro
 
Poslednja izmena:
I ne vidim kakve veze imaju zračenje i audio sistemi sa zvučnikom na telefonu o kom smo pričali, ali očigledno čovek sam sa sobom priča.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
@Nikola mJet
Mesas babe i žabe, površno si pratio temu o Xaomiju, žale se isključivo oni koji menjaju romove i budze kojekakve stvari na njih, a to nije uporedivo sa Huaweijem koji ti ne dozvoljava da otkljucas bootloader, pa samim tim ni da menjaš romove...
Apropo softvera Miui je fluidniji, ima više podešavanja kako bi napravio svako telefon po svojoj meri, tu je Emui osakacen. Za uloženo dobijeno taj 9t ili 9T Pro je daleko bolja opcija nego ovaj P30 Pro koji imam, ali za svoje pare svako bira šta može i ume.
A evo i banalno primera, na Miuiu kad 2x stisnes dugme za uklj /isklj telefona ukljuci se baterija. Kad rešiš da je iskljucis, još 1 stisak I gotovo. Na P30 Pro moram da otkljucam telefon, da spustim slajder dole da nadjem ikonu da ukljucim baterijsku lampu a kad hoću da je isključim, sve to ispočetka, užas. A ima takvih stvari još kad se udje u aplikacije da se briše veći broj slika....

P 30 Pro

Jao zar smo dosli dotle da je problem napraviti par klikova da se ukljuci baterija, ali kad si vec spomenuo bateriju i kad je to toliko komplikovano da ti otkrijem jednu tajnu, pritisni dugme za uklj/isklj i klizni sa dna ekrana prema gore...tadaaaa pojavi se ikonica za bateriju, eo ustedili smo 2.3 sec dragocjenog vremena
 
Pricam sa onima koji poentu razumeju, oni koji ne razumeju njima je dzaba pricati. Neko pronadje sustinu neko ne, a dotakli smo se teme i zvucnika i drzanja telefona satima u ruci, jer kako bi drugacije dosli do izrazaja stereo zvucnici jel? Koga zanima Miui ide i uzme MI i cepa u toj temi, nema potrebe u p30 temi objasnjavati kako radi Mi jer da je bolji kupili bi ga svakako. Prica ja u klin ti u plocu je izlisna, a sto se zracenja tice samo sam hteo malo skrenuti paznju da se preteruje sa upotrebom telefona, i da se ne bitne stvari uvazavaju, a jako bitne preskacu.
 
@Nikola mJet
Mesas babe i žabe, površno si pratio temu o Xaomiju, žale se isključivo oni koji menjaju romove i budze kojekakve stvari na njih, a to nije uporedivo sa Huaweijem koji ti ne dozvoljava da otkljucas bootloader, pa samim tim ni da menjaš romove...
Apropo softvera Miui je fluidniji, ima više podešavanja kako bi napravio svako telefon po svojoj meri, tu je Emui osakacen. Za uloženo dobijeno taj 9t ili 9T Pro je daleko bolja opcija nego ovaj P30 Pro koji imam, ali za svoje pare svako bira šta može i ume.
A evo i banalno primera, na Miuiu kad 2x stisnes dugme za uklj /isklj telefona ukljuci se baterija. Kad rešiš da je iskljucis, još 1 stisak I gotovo. Na P30 Pro moram da otkljucam telefon, da spustim slajder dole da nadjem ikonu da ukljucim baterijsku lampu a kad hoću da je isključim, sve to ispočetka, užas. A ima takvih stvari još kad se udje u aplikacije da se briše veći broj slika....

P 30 Pro
Baterijsku lampu možeš da uključiš i bez otključavanja ekrana. Dovoljno je da ga uključiš i na lock screen svajp na gore (od dna/ivice ekrana) i imaš dodatne opcije, pa i lampu.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
I plus mnogo se lakse pravi screenshot na huawei

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Kad smo kod zvučnika na P30 pro, imam OZBILJAN PROBLEM.

Naime, kada je telefon izložen hladnoći zvučnik počne da mu krči, distorzija je izrazita a zvuk pojačan na max se jako slabo čuje. Ovo traje dok se ne "ugreje" i tada se vrati na normalu.

Kada nosim tel u farmericama ili drugoj garderobi i tada sednem u auto ili na krevet zvučnik ima opet iste probleme. To prestaje kada više puta uvrtim krajeve telefona ili pritiskom na donji deo ekrana (desno od FP čitača).

Da li je još neko imao ovakvo iskustvo?
Da li je iako 2m star zreo za servis?

Hvala unapred svima.



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja to nisam primetio na mom telefonu iskreno... Da ga ne ureknem i na zimi i prelaskom spolja u toplu prostoriju sve radi kako treba...

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
I plus mnogo se lakse pravi screenshot na huawei

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka

Ovo moram da im priznam kao jednu od retkih prednosti u odnosu na Samsungov swipe koji je često neprecizan.

Ono što ne radi dobro kod screen shot je scroll opcija. Iz Aplikacije poput Facebook messanger (stoji preko druge aplikacije) je nemoguće skinuti scroll screen shot, jer kada dva puta čuknem ekran, kliknem na fotku u ćošku, P30 otvara novi ekran sa opcijama i više ne može da se vrati na ekran messangera koji je bio, već skine scroll aplikacije koja je bila ispod messangera.
Kod Samsunga se SS opcije pojave na postojećem ekranu, pa biraš šta dalje.
 
Ne znam drugovi, ali kanda mi se čini da smo malko previše razmazeni...
Znam, mnogi će reći kad već dajem tolike novce za fon, hoću da radi odlično i bez mana...
A znate i sami da savršeno ne postoji...

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kako? Ja znam samo iz notification menija, ima jos nesto?

Sent from my phone
 
Na lock screenu swipe od dole,bez otkljucavanja telefona, imas quick settings tu.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno