Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Ne moras da ides preko Hicare tj Podrska na azuriranje.

Azufiranje softvera imas posebno u Podesavanjima/System i azuriranja.
Hicare se ranije koristio za azuriranja kod probnih test verzija ili verzija koje se ne nude klasicno putem Ota.

fe54e2d4295f3b186b4913119758a0bf.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Problem je u tome što npr ažuriranje za desetku nije htelo da se prikazuje ako ideš kroz settings ma koliko puta probao, a preko HiCare iz prve. To se desilo i meni i mnogim drugim koji koriste P30 seriju telefona.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Такође, зато увек прво проверавам из бившег Hicare, сада support.
 
Nema više HiCare, od sad je Support App. Malo vise unapređena itd.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Jel ima neka apk za AOD da se pali samo kada stigne notifikacija? Koj ce mi moj konstantno sat na ekranu koji svuce po 10, 20% baterije dnevno.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Problem je u tome što npr ažuriranje za desetku nije htelo da se prikazuje ako ideš kroz settings ma koliko puta probao, a preko HiCare iz prve. To se desilo i meni i mnogim drugim koji koriste P30 seriju telefona.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
To samo u prvim nedeljama kad krene prelazak sa jednog na drugi OS I vise je kao opciono, izbor na korisniku. Ne forsiraju da mora Ota, barem u prvo vreme. I ja sam tako posle godine preko HiCare sa Emui 8 na Emui 9 na modelu p10 plus.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Jel ima neka apk za AOD da se pali samo kada stigne notifikacija? Koj ce mi moj konstantno sat na ekranu koji svuce po 10, 20% baterije dnevno.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Testirao sam utrošak baterije sa i bez AOD-a, na 24h, više dana uzastopno.
Veruj, neznatan je utrošak baterije.
Ja ga ne gasim.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Dobija li P30 lite update za EMUI 10?
Ја сам добио пре 2 месеца Андрод 10 и ЕМУИ 10 и још једно ажурирање (безбедносну закрпу) пре тачно 35 дана. Баш сам се изненадио обзиром да су рекли да ће стићи тек на пролеће 2020.

83a709bbf8bd5401aa63fa982083e12f.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kako ugasiti preporuke za reči zokom kucanja?
7b5a5cd84839f3528f41efcf1f247e9e.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
System & updates, languages & input, swift key keyboard, typing
8a0927a65b9b99e7bdce0ec0ae176906.jpg


Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Da ali ako si instalirao naknadno neku tastaturu onda je podesavas u aplikaciji za nju

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Zasto bi disejblovao preporuke reči, pa ja ovu tastaturu koristim već godinama, najbolja stvar ikada.
A i preporuke reči na njoj i ne mogu da se isključe, to joj je i poenta, da predvidja reči unapred...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
I meni je to smetalo u prvu mah, ali ubrzo kad naučiš da koristis, postane neophodna stvar.
Sad kad za komp sednem da kucam, očekujem da mi ponudi ispravljenu reč, sto se naravno ne desi, pa se smaram kad moram da brisem celu reč i sl...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
I meni je to smetalo u prvu mah, ali ubrzo kad naučiš da koristis, postane neophodna stvar.
Sad kad za komp sednem da kucam, očekujem da mi ponudi ispravljenu reč, sto se naravno ne desi, pa se smaram kad moram da brisem celu reč i sl...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Hm, epa mozda nekada vratim onda ali za sada mi iskreno ne treba... Hvala na savetu [emoji3]
 
Meni je to skroz gotivno naročito kad pišem nešto na engleskom

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Imam instaliran YT Vanced ali mi sistem gasi aplikaciju.
Svaki put posle 3-4 min ugasi mi se youtube vanced, pa moram iznova da udjem da pokrenem.
Kako to da sredim?
 
U recent apps zakljucaj da je ne ubija, i u podešavanjima za battery saver stavi da ne dira YT Vanced. Ne sećam se tačno gde je jer nemam više telefon, ali potraži. Pomogne koliko toliko, ali i dalje ih ubija. Ja sam zato i prodao P30 Pro
 
U cemu je tacno bolja od gboard? Manji tasteri, sve nekako prenatrpano, previse opcija sto otezava podesavanja... Predvidjanje reci koje ne moze da se iskljuci... Ne vidim neku prednost...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Opet ljudi sa iskljucivanjem predvidjanja reči, pa swiftkey tastatura je namenjena za predvidjanje, ne mozes joj iskljuciti predvidjanje kad joj je to poenta. Kao da si instalirao aplikaciju za vesti, a onda hoces da iskljucis vesti i sl...

Druga stvar, sve je stvar navike. Ja sam navikao na nju, kucam brzo, predvidjanje mi pomaže dosta, mozda je gboard bolja, ja je nisam koristio, tako da ne znam, ovu koristim godinama unazad i meni je vrh...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
U cemu je tacno bolja od gboard? Manji tasteri, sve nekako prenatrpano, previse opcija sto otezava podesavanja... Predvidjanje reci koje ne moze da se iskljuci... Ne vidim neku prednost...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
+1
Од првог Хуавеи телефона ми се није свидела њихова тастатура, закон G-board!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno