Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam sledeći problem: Kad god premotam nešto na eon boxu, na svakih 2-3 minuta mi izbaci "streaming error occurred" i onda preskoči mi 15ak sekundi. Sumnjam da je problem u modemu, da puca internet konekcija na sekund dva jer mi se čini da i internet ima nekih problema (nekad mi učitava stranicu 10ak sekundi duže). Danas su bili iz SBB-ove podrške i prvo su izmerili signal ispred stana, i zamenili kabl valjda, jer je bio loš signal. Onda su merili i kod modema i na kraju su zvali nekog iz tehničke i on im je rekao da je softverski problem SBB-a i da ne pričaju o čemu se radi kad ih zoveš preko telefona (???). Sve u svemu, ne mogu navodno ništa da urade, samo da čekam dok "inžinjeri otklone bag".

Jel imao još neko ovaj problem?
Da li oni oće da mi zamene ovaj modem ako ih dovoljno budem smarao? Imam onaj Cisco EPC 3928.
To se i kod mene desava. Kad premotam na pocetak onda sve radi ok ali kad vratim tako kao i ti 2-3min istu gresku izbacuje...

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
To se i kod mene desava. Kad premotam na pocetak onda sve radi ok ali kad vratim tako kao i ti 2-3min istu gresku izbacuje...

Meni se dešava i kad vratim malo a i kad pustim ispočetka. I tako 20 30 puta za sat vremena tv programa. Bukvalno je neupotrebljiv.
 
Probao, i dalje ne radi.
Posle probe (2min) se sam restartovao i sada radi.
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ma meni i posle 20 minuta ne radi :( Sinoc skontao pre utakmica kada sam hteo da castujem klikpink. Sa nijednog uredjaja.
 
Da li taj smart box ima mogucnost da preko njega sa usb-a pustim 4K video od kamere na TV?
 
Šta znači kad blinka plava lampica? Danas sam primetio, a sve radi normalno.
 
Šta znači kad blinka plava lampica? Danas sam primetio, a sve radi normalno.
Znači da traži konekciju na internet. Box radi u hibrid modu, tako da i kad nemaš konekciju možeš gledati live kanale jer taj segment ide preko koaksa. Internet mu treba za gledanje unazad i videoteku
 
Da li neko zna kako da uparim daljinski od Eon boxa da bude TV daljinski?
TV je star oko 3 godine....

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Znači da traži konekciju na internet. Box radi u hibrid modu, tako da i kad nemaš konekciju možeš gledati live kanale jer taj segment ide preko koaksa. Internet mu treba za gledanje unazad i videoteku

Zato mi je i čudno. Sve radi kako treba; i premotavanje kanala, YouTube, videoteka.
 
Šta znači kad blinka plava lampica? Danas sam primetio, a sve radi normalno.
Meni od početka blinka plava. Ja sam van mreže, jer nemaju infrastruktura njihova kod mene. Posle mnogih razgovora sa naprednom podrškom rekoše "nismo sigurni kako je programiran OTT, možda i treba da blinka. Je l vam radi sve?".

Sve radi i gledanje unazad i ostale zezancije, ali plavo blinka.

Net na kom je 50mbps i nema poteškoće, niti prekide.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li neko zna zasto mi je ram memorija uvek iskoriscena 60-70%? A kad pustim film na kodiju ide i do 85% i automatski koci. procesor mi stoji zakucan na 0%
55935287_574471366399402_535911150018101248_n.jpg
 
Meni se par puta dešavalo da je procesor zauzet 100 %
Kada skidam filma na Quasaru i Elementumu posle par sati ram bude zauzet između 80 - 85 %
Koristim beelink GT1 Ultimate koji ima 3 gb rama.
Oko 1.7 bude zauzeto kada koristim Kodi i gledam film.
 
Meni eon pokazuje pogrešno vreme, sad je 18:23 a on pokazuje 23:23. Kako ovo da ispravim?
 
Pre mesec, dva uspevao sam da prebacim stream sa lap topa preko chrome browsera na tv.....naravno sve ide preko wifi i eon boxa.....od pre neki dan nece to da radi i kao da ga chrome browser ne vidi!!! Ne znam da li je iko imao slican problem a meni jako znaci jer nema cimanja sa kablovima po sobi, nadjem neki prenos arena sport i prebacim na tv!!!
 
Da da, proradilo u medjuvremenu, odradio prema uputstvima.
Hvala.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Zna li neko zbog čega iz čista mira dok gledam neki kanal dobijem na EON boksu onaj chromecast screensaver, pa moram pritisnuti neku tipku na daljinskom da to maknem i nastavim gledati ono što gledam? Mogu li to isključiti jer je vrlo iritirajuće
 
Koji Chromecast screensaver?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
64223101e420a1b70c68a1aec5965046.jpg


dcf63f7b27e76ab08b66810195f15941.jpg


Ideš na onaj kružić na EON daljinskom, settings, screen saver, when to start, stavi na 2h
 
To je tako...2h max...pa realno za 2h ćeš promeniti kanal ili nešto čačkati po daljinskom što će tajmer opet vratiti na početak tako da su jako male šanse da ti se opet pojavi screen saver.
 
Može se skroz isključiti na ovaj način:

Apps -> Backdrop -> Disable

Apps -> Basic Daydreams -> Disable
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno