Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Gde je najjeftinije uzeti shelly 1 ili 1pm? Direktno iz Bugarske, kod nas na automatizuj ili nesto trece?
 
Pa imaš te dve opcije, ja bih pre išao na ove naše distributere, stigne ti znatno brže nego da čekaš iz Bugarske.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja dugo cekam na ove nase, mozda bi pre stiglo iz bg

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kad mi stigne xiaomi gateway v3, javljam utiske.
Kako ga osakatise sa zvucnikom i rgb svetlom, nije bas neki upgrade sem BT...

Ako neko ima gateway v2 , i zeljan je prodaje, neka ponudi u pp
 
Zvučnik i ajde, ali RGB svetlo je dobra stvar baš

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ček, ček, v3 nema zvučnik i svetlo? Uf, meni je svetlo odlična stvar. Koristim ga kao night light na senzor u hodniku, taman je tu u centru stana...

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Zvucnik nije toliko korisna stvar obzirom da nisu omogucili call na gateway, da neko u kuci moze da cuje sta pricas. Zvucnici na kamerama su skoro beskorisni, jedino mikrofoni valjaju donekle. RGB na gateway-u je strava kao night light, odlican feature.

Tapatalk from Poco loco
 
Trenutno imam ovaj termostat za grejanje na struju, kotao cini elekko 12, on upravlja kontaktorima koji aktiviraju 12kw strujni grejac.
Treba mi smart wifi termostat zamena za ovo, da moze da se isprogramira 7 dana, da moze da se kontrolise daljinski i da radi sa 220v a ne sa baterija, a ako je sa baterija da bar izdrzi mesec dana :)
Takodje bi bilo idealno da je slim dizajn, da ne moram da busim rupu za kutiju ili da stavljam kutiju na zid. Iz zida mi dolaze 4 zice, tako da bih mogao ove dve sto se ne koriste trenutno da koristim za napajanje samog termostata. Sta je najbolje resenje sto se tice softvera i hardwera u toj budzet varijanti do 50ak evra za ovu primenu?
Do sad sam uspeovao samo da nadjem ove sto moraju u zid, tj nisu slim :/
b21efb205237e0084f92cafa4074e0ad.jpg
41a4bb42563b0e218b3627f57237483a.jpg
0bad4d682fc00048e666c20d7a5e6074.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ako ti ne treba panel onda shelly i app na telefonu

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ako ti ne treba panel onda shelly i app na telefonu

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Treba mi panel i merenje temperature i programibilnost, mozda moze da se ukombinuje shelly i ovaj panel koji vec imam ali deluje prekomplikovano.
Kotao je u kupatilu a shelly bi morao da bude u kupatilu, tamo uvek bude toplije nego u ostalim prostorijama pa mi jedan shelly ne bi zavrsio posao.



Baš duboko blankirani provodnici, "de" izoluj malo ovu golotinju.[/QUOTE

Znam, nisam ja radio instal, ne bih da skracujm provoddnike niti da ubacujem dodatnu izolaciju jer svakako menjam taj termostat pa mi mozda zafali par mm provodnika.
Najgore sto moze da se desi je da kontaktor uvek bude ukljucen ali kotao svakako ima radni i sigurnosni termotat tako da nema brige cak i ako se spoje zice a nece :D


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel bi ovo moglo ovo gore u hassio? :)

Ja gledao neke na Amazonu, Tago, odlična hassio integracija, ali skupo...

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko poseduje ovaj Elementa DST-W11?
Ja sam ga nedavno kupio i termostat mu je neprecizan i prilično inertan. Godinama sam koristio jedan bežični Computherm i radio je odlično. Od njega mi je ostala sobna jedinica, pa sam stavio DST-W11 i njega jedan pored drugog. Oba prikazuju u koracima po 0,5C i Computherm to radi prilično korektno. Najčesšće je na W11 1-1.5C više nego na Computherm, a dešava se i da bude jednako, mada se češće desi da Computherm pokazuje 2C više, nego da je jednako. 2C više uglavnom pokazuje kada se prostor hladi, pa CT prikaže koliko se ohladio, a W11 kasni i po nekoliko sati da to prikaže.

Problem je što kasno shvati da je potrebno da uključi grejanje i kasno shvati da je potrebno da ga isključi. I to što moram da ga držim na 23C i povremeno dižem i spuštam da bih uključio i isključio sistem. CT am uvek držao na 22C u najhladnijoj sobi, a ostale su kontrolisane termoglavama.

Iz Elemente su mi rekli da im pošaljem na reklamaciju, pa ako je neispravan da ga poprave ili zamene, ali meni je sada problem da ostanem bez termostata nekoliko dana dok oni to ne reše.
Ako mi neko potvrdi da ima Elementa termostat koji OK radi, kupio bih još jedan W11, da zamenim ovaj, pa onda da ga šaljem na reklamaciju.
 
Sad vidim na Elemnta.rs za sve termostate stoji:

Opseg kalibracije termostata ±8°C
Osetljivost uključenja 0 - 3°C

Možda ovaj moj nije kalibrisan u adekvatnom opsegu. Imao sam svojevremeno neke data logere koji su bili kalibrisani za hladnjače i tu su bili ispod 0,1C, a kada ga staviš na sobnu temperaturu, evidentno je grešio.

E ova druga stvar mi već nije jasna, šta znači "osetljivost uključenja"?
 
To bi trebalo da je histerezis, koji bi trebalo da se podesava. 3 je mnogo a pola stepena je malo

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pronašao sam u uputstvu kako se ulazi u meni za ta podešavanja. Isključi se ekran, stisneš menu+up 6 sekundi.

Imam negde jedan data loger bazdaren na sobnu temp, pa ću pomoć njega da uradim kalibraciju temp. Ostaje problem što je termostat inertan tj kasni sa prikazom temperature u odnosu na promenu temperature u sobi.

Osetljivost mu je podesiva od 0 do 3 u koracima po 0.5.
Bila je nula, sada sam stavio na 1.

Vidim da taj meni ima hard reset. Možda i to pomogne.
 
Ajd pa javi da li radi bolje, da li vredi da kupujem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li kod nas ima da se kupe termometri sa mogućnošću povezivanja na neku aplikaciju?
Nešto poput Mijia BT Thermometar. Imam negde njihov Gateway, predpostavljam da je on potreban da bi radili.
Ima na EBay 3 komada za manje od 20 USD, ali ne bih da čekam 2 meseca da stigne.
 
Ima na kp i mislim mi store da ima.
Samo treba ti gateway v3 , jer on poseduje Bt, v2 nema BT, neka me ispravi neko ako gresim
 
Našao sam ga, DGNWG02LM, predpostavljam da ovo 02 znači da je verzija 2.0?

Update: piše za senzore da koriste Zigbee, a za ovaj 2.0 u spec stoji Zigbee.
 
Poslednja izmena:
Koji BT termometar imaš? Ukoliko su oni sa LCD, za njih ne treba gateway, podatke očitavaš telefonom preko Mi Home app.

Naravno ukoliko želiš remote pristup treba ti gateway treće generacije koji ima i BT.

ZNDMWG02LM - EU(global verzija)
ZNDMWG03LM - Kineska

Obe rade na EU serveru.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Još uvek nemam termometre. U Mi Shop ima samo oni bez ekrana, ali sad ispade da mi za njih treba I novi Gateway. Verzija termometra sa ekranom nije dostupna.

Nije mi bitan model samo da što brže dođem do njih.
 
Aha, to je već drugačija situacija... Koliko sam shvatio ti imaš DGNWG02LM gateway? To je V2 gateway, kineska verzija i on će raditi sa temperature i humidity senzorom koji imaju u Mi Store-u.

Nemaš naravno display, ali sve vidiš kroz app lokalno i remote, nebitno. Evo kako to izgleda, doduše ja imam DGNWG05LM EU verziju gateway-a ali to je u principu to. Jedino pri setup-u gateway-a izaberi za region Mainland China.Screenshot_2020-10-18-18-14-13-268_com.xiaomi.smarthome.jpg

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Odlično. Uzeću narednih dana, pa ću da probam.
Nisam ga koristio godinama, ali znam za mainland China, drugačije ne radi.
 
Razmisljam da uzmem neke wifi prekidace za stan.

Ne znam kako ide network setup, da li je potrebno da se otvori neki port za komunikaciju sa eksternim servisom ukoliko koristim opciju koju daje proizvodjac, odnosno da kontrola ide preko neke udaljene pristupne tacke?

Drugo, ukoliko pravim setup koji ne izlazi na internet, da li za tu namenu mora svaki prekidac da se flesuje? Ili se moze pristupidi conf fajlu prekidaca i usmeriti ih na lokalnu pristupnu tacku?
Od prodavca Wise prekidaca sam dobio info da su programabilni, da li se u ovom slucaju moze menjati samo konfiguracija ili mora instalacija novo firmvera?
 
Jel mogu kod nas da se nadju ove Philips Hue bluetooth sijalice ili TP Link Kasa ?
 
Nazad
Vrh Dno