Šta je novo?

OnePlus 6

Apropo priče o razlikama između verzija GCam:

Ovo sam fotkao koristeći GCam_Pixel3Mod_1.3_build.6.1.021.apk
https://i.imgur.com/iGF8jF7.jpg

A ovo koristeći MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_1.2_Final
https://i.imgur.com/rXHHDuj.jpg

Sve default podešavanja na obe. Prva slika mi je odvratna kad se zumira, sve je zamućeno, izgleda kao animirani film, plus je ta verzija pravila problem kad je uključen HDR+, a ne HDR Enhanced. Arnova mi ne pravi nikakve probleme, zumirana slika izgleda dobro, baš sam zadovoljan. Čačkaću malo podešavanja da bih možda dobio još bolji rezultat.
 
Potvrdjujem za verziju MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_1.2_Final.
Odlicno se pokazala, fotke ipak primetno bolje u odnosu na stock kameru. Zoom takodje, odlican.
Sve preporuke za ovu verziju. Ipak je totalno druga stvar kada se GCam sa ciljem radi za odredjeni model. [emoji4]
 
Ja sam bio šokiran kad sam video prvu fotku, pomislio sam da je sve što sam pre kupovine video o kameri telefona laž i izmišljotina i nisam mogao da verujem da tako radi sa čuvenom GCam kamerom. Sreća pa sam probao i Arnovu pre nego što sam krenuo da bljujem vatru. :D
 
Na stranu kvalitet fotki koji je evidentno bolji u odnosu na stock kameru, ali meni je najbolja stvar to sto sve radi perfektno. Sve prethodne verzije su pre ili kasnije imale nekakvih problema (ne cuvanje slika, predugacka obrada hdr+ fotki itd). [emoji4]
 
Jel moze neka Low Light fotka
Stock VS stock night mode VS gcam night mode :)
P.S. bas da vidimo kolika je ta razlika :)
 
Evo primera. Po meni najbolje slike pravi u uslovima vestackog osvetljenja Gcam night mode, gotovo bez ikakvog suma. Ali zato kad treba koristiti blic, u 100% mracnim uslovima, tu stock kamera glatko odnosi pobedu.

gcam



gcam night mode



stock



stock night mode






100% mracni uslovi (sa blicem)

gcam



Stock
 
Poslednja izmena:
Zato što sam se zasitio custom ROM - ova I nedovrsenih beta za Nexus S - om, Galaxy Nexus - om, Nexus 4 - om i Nexus 5 - om. Nisam imao nekih većih problema sa RAM management - om ni sa prethodnom verzijom OOS (jedino mi je ubijao Flud app samo tako).

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

skontao sam poslije šta sam napisao - mislio sam da pišem u 6T temi :D

za gcam - verzije koje pominjete su dosta stare. Probajte recimo:
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79374611&postcount=5131

a lik je izbacio i verziju baziranu na 6.2 gcamu:
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79424226&postcount=5152

mada je vjerovatno malo manje stabilna za sad. Elem, probajte, pa javite :)
 
Jel prednja u LL uslovima bolja sa Gcamom? Ili samo zadnja dominira u night sight? :)
 
i prednja, IMHO
 
Ako mogu korisnici ovog modela da stave screen shot pri kraju baterije, da vidim koliko izvlacite SOT.
Naravno ako mozete ujedno da navedete i nacin upotrebe, poput 4G/WiFi, osvetljenje, drustvene mreze, razgovor i slicno... :) :) :)
 
Na kojoj si verziji softvera? Stable rom?
 
Jel normalno da se tokom punjenja ovom telefonu greje baterija do 38-39c? Bar tako kaze aplikacija cpu-z a i pod ruku se oseti da je topao.
 
Ubaci betu. Ja sam juce dobio security update za maj, sve radi kako treba. Beta je odlicna. [emoji4]
 
Ne bih se igrao bas nisam u materiji toliko, do sad je sve radilo ko sat, nocu mi skine 2% max sad se probudim telefon na standby-ju svukao 30% lagano.

Nemam pristup kompu jos nekih mesec dana al kapiram da cu cim uspem da uradim factory reset, nisam otkad sam ga kupio evo skoro godinu dana.
 
Pozz ljudi. Jer normalno da se ovaj telefon greje do 40c tokom brzog punjenja?
 
Ne bih se igrao bas nisam u materiji toliko, do sad je sve radilo ko sat, nocu mi skine 2% max sad se probudim telefon na standby-ju svukao 30% lagano.

Nemam pristup kompu jos nekih mesec dana al kapiram da cu cim uspem da uradim factory reset, nisam otkad sam ga kupio evo skoro godinu dana.
Nije nista komplikovano, cak ti racunar i ne treba, samo za backup podataka.
Pisao sam koliko je prelazak jednostavan, samo prelistaj malo temu. [emoji4]
 
Super hvala druze. Inace sa telefonom sam prezadovoljan samo kamera da je jos malo bolja. Makar ko na s9 da je.
 
Instalirao sam Gcam i ne mogu da verujem koliko pravi bolje slike i realnije od njegove fabricke Aparat aplikacije. Njegova fabricka daje nerealne boje posebno sam primetio kad slikam hranu previse dodade oboji hranu dok Gcam daje bas realne boje a da ne pricam o nocnom rezimu koji se moze poredit sa p20 pro kad je Gcam u pitanju na ovome OP6
 
https://www.androidpolice.com/2019/...rder-works-on-older-devices-too-apk-download/

Konacno built-in recorder koji snima internal audio. Jedino sto sam ja primetio kod mene je da dok snimas nema zvuka kao da je na mute, posle na snimku normalno sve.

Kad se instalira ne cita ga kao odvojenu app tako da ga nema ni u draweru ni nigde, mora rucno da se doda precica u zavesu gore: edit (olovka)-screen recorder.

Nadam se da ce srediti ovo sa zvukom u toku snimanja ali sve ostalo radi kao sat.
 
Da, radi super. "Bacio sam" DU recorder sada

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Ja otvorio članak na XDA u kojem se govori o Screen Recorderu, ali i o Zen Mode za koju je takođe dat link na dnu članka, slučajno skinuo nju i ne čitajući iskliktao ok i pokrenuo, pa mi je sad telefon potpuno blokiran na 20 minuta. :D

Edit: Ali baguje, sad kad sam je zatvorio, nema je među instaliranim aplikacijama. Čitam da je OnePlus izdao saopštenje da je potpuno kompatibilna samo sa 7 i 7 Pro i da bi sledeće nedelje trebalo da izbace open betu za 6/6T. Isto važi i za Screen Recorder.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima problema sa snimanjem slow motion videa. Izbacuje gresku i ništa ne pomaze. Pise da snimanje nije moguce zbog greske??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nemam, verzija OOS 9.0.5

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Ne verujem da je do hardvera jer sve ostalo radi. Moram cekati update, da vidim da li ce srediti ovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje za one koji duže vremena imaju telefon - je l' opada izdržljivost baterije zbog dash charge? Nemam nikakav problem, čisto informativno se raspitujem.

Nemam pojma da li je to štetno za bateriju ili ne, ali mislim da sam načuo takve komentare, čak ne za ovaj telefon, nego generalno, pa da pitam. Je l' sve isto kao prvog dana, da li punite i sporim punjačima itd?
 
Nazad
Vrh Dno