Šta je novo?

Huawei P20, P20 Pro

Meni baš zanimljivo kako nije sramota sajtove koji proglašavaju ovakve stvari "najboljim" ne mislim samo na benchmark već na sve sajtove koji to rade.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
^ +1. Samo gube kredibilitet. Mnoge sajtove sam izbrisao i ne posećujem, jednostavno izgubili su kredibilitet u mojom očima, da se vrate, pa teško.


Ja sam onda zadovoljan sa ovim mojim krsom koji ima samo 12mpx i koji nema AI za fotke :d

Ako ne naleti neki normalan skuplji fon sa garancijom, vraćam se na klotaru. Pa on sa GCam postidi mnoge z@jebane i skuplje igrače. Sa jedne strane tuga šta prodaju za brdo para, sa druge strane fantastično koliko se dopinguje A1 :d
 
Poslednja izmena:
Ima tu svega,padnu pod uticaj drugih medija,ukljucujuci sav taj hajp sa same prezentacije i naravno na kraju DxOMark skor. Primetio sam da preovlada neko uzbudjenje tokom same recenzije,tipa,sve je u tom trenutku top i najbolje na trzistu na odredjenom modelu,bez ikakve konkretne zamerke,a ima ih koliko hoces. Recimo,pogledajte samo izvestaj sa MWC kongresa,za S9+ kazu da je kamera "verovatno" ni manje ni vise nego duplo bolja od prethodnika (S8),kad ono jedva da ima neke razlike,osim u ll. I to posle dve noci,kada su se slegli utisci :d Stvarno ne vidim potrebu da se stvari toliko preuvelicaju, samo korisnici ostanu razocarani,jer su ocekivali previse. Ali valjda je i to deo marketinga..
 
Poslednja izmena:
Sramota je da ovakvu kameru ocene kao najbolju,pa i mi imamo oci valjda

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nije mi jasno čemu toliko začuđivanje, kad je očigledno već duže vreme da je Huawei Benchmarkov najveći partner. Jednostavno moraju da gutaju ovakve gluposti koje im kinez plasira i da ih prenose kao takve, jer su bitan oglašivač i ne žele da ih bockaju. Nema oštrih kritika onom ko ti plaća reklamu, tu su ili hvalospevi, ili žmurenje na jedno oko. Stvarno nemam razloga da hejtujem Benchmark bez potrebe, znate i sami koliko dugo sam bio u toj firmi, ali jednostavno način na koji nastavljaju da izveštavaju ne pruža realnu situaciju čitaocima kod dosta uređaja.

Mnogo se hajpuju pojedini brendovi i proizvodi na sajtu, neki od njih to stvarno zaslužuju, ali mnogima se previše stvari gleda kroz prste ili se određenim odlikama ne posvećuje dovoljno pažnje u testiranju. Super je što je uloženo toliko sredstava u unapređivanje video forme izveštavanja, ali se u isto vreme zanemaruje ozbiljnije testiranje samog uređaja. Ovde kod P20 je prosto dovođenje u zabludu čitaoca da je reč o najboljoj kameri na svetu na mobilnim telefonima, to je samo bombastična izjava koju će partner prihvatiti sa odobravanjem i tapšanjem po leđima.

Koga dublje zanima materija najbolje kamere, Benchmark nije baš najbolji izbor, jer nema uporednih fotografija, snimaka, jednostavno dubljoj posvećenosti materiji koja zahteva dostupnost drugih aktuelnih modela, i vreme potrebno da se sve to podobno istestira, nažalost. Jednostavno fali barem nekoliko dodatnih zaposlenih u sastavu Benchmarka, koji će se fokusirati isključivo na takve stvari, i koji imaju dovoljno želje i znanja da čitaocima prikažu najrealnije situacije kod uređaja, dubok nivo testiranja. To se u Srbiji jednostavno ne isplati, jer ili ne možeš dovoljno da izdvojiš platu za takve kvalitetne i požrtvovane zaposlene, ili još gore, da taj dodatni kvalitet u testovima naplatiš partnerima sa kojima posluješ, jednostavno ih ne zanimaju takve stvari, dokle god ti pisao da P20 ima najbolju kameru, to je njima jedino bitno...
 
Meni baš zanimljivo kako nije sramota sajtove koji proglašavaju ovakve stvari "najboljim" ne mislim samo na benchmark već na sve sajtove koji to rade.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Zbog toga sam ubedjen da ce Huawei da razbije sa prodajom ovog uredjaja.
Nije to samo kod nas, vec par dana citam razne tekstove kako je stigao nov kralj kamere, kako su pocistili konkurenciju itd... Pogledaj cene kod operatera kod nas,razmisljanje prosečnog korisnika posle par mondo tekstova plus vidi ista cena kao S9+, mora da je stvarno vrh cim toliko kosta.
Onda je preslikan Iphone X, sa ovim fensi bojama, vec se zna da super slika u mraku, de ces bolji fon za izlaske ako nemas kintu za iPhone X ili iz nekog razloga takav profil ljudi ne voli ios.
Samo sto ja mislim da se Huawei jos uvek u narodu vodi kao "Kinez"i pored jace cene, videcemo da li ce se to ovim modelom promeniti, ja mislim da hoce. Bas je nekako pravljen da prodje.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ma nije vise bitno ko je koga kopirao kada svako svakoga danas kopira,ja jednostavno zelim realan test a ne sponzorisane testove a ovaj to definitivno jeste vidi se iz prilozenog

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jedna stvar je jasna. Benchmark od nas na forumu ne živi. Živi u ovom primeru od Huawei-a ili sutra od Samsunga, Xiaomi-a itd. To bi svako od vas/nas uradio, ako kaže da ne bi, ja vam kažem da laže.

Svi (ili većina) ima oči, videce uporedne testove ili pak sami proveriti iz svog ličnog iskustva da li je to istina ili nije. Mislite da je MKBHD uvek iskren i ako kaže da je to najbolje stvarno najbolje?
 
Pa dobro mora od nečega da se živi :)

Tako i za Samsung pišu manje više svaki put.

Zato se prate samo manji Rusi na YouTube i par foruma.
 
Realno koga kamera zanima ode na YouTube, ima par likova koji stvarno vrhunski rade "real world usage " camera testove, meni broj 1 SuperSaf, 2gi Xeetechcare, MKDB, Unbox therapy mi takodje ok lik, zanimljiv pre svega.

Što se tiče ostalih testova isključivo annadtech čovek ulazi u materiju za koju 90% sajtova nije čulo. Doduše realno prosečnom korisniku je annadtech nivo koj neće ni razumeti.

Što se tiče huawei i ove nove igre kako to u gejmerskom svetu zovu "P2W" iliti "pay to win" ne verujem da i dalje može da se takmiči sa Apple i Samsungom. Pogotovo Ne ako krenu sa tom cenom, pa i One plus je pokušao sa cenom pa su pukli spustili cenu pa polako umereno dižu al znaju gde im je mesto.

P.s. jedna obzervacija ...lično ne znam nikoga da ima huawei flagship serije ( p ili mate ) al zato ih znam 30+ koji imaju lite serije ( većini ja lično preporučio) takodje posao kojim se bavim uključuje rad sa ljudima povrh svega svi ti ljudi se slikaju baš tu kod mene na poslu i dalje skoro ni jedan huawei flagship nisam zapazio, od flagship telefona kod nas bar ( na Zlatiboru + turisti ) ja bi rekao da je ovaj prosek:

- 50% turista ima flagship od čega bi procenio od "oka" 35% samsung 15% apple ( pod ovim uključujem s7/e/8/+/n8, kod apple od iphone 6 pa na gore
- 50% mid range od čega je lagano 45% huawei lite serije.

Što se tiče ekskurzija deca od 10-15 godina bukvalno 80% njih na huawei lite telefonima.

Zaključak je da je huawei sigurno daleko brojniji naravno smatram da je to zasluženo jer nema niko od jačih brendiranih firmi bolje kod range telefone za te pare...

A što se tiče flagship serije ...pa ko ima 800€ teško da će se i osvrcati ka huawei-u, drugar u MTS-u mi to i potvrdio broj 1 ti je samsung medju flagship kod nas drugi apple 3ci huawei.

Verujem da bi huawei rasturio i samsung i apple da su nastavili davati mate 10 lite uz p20 ...pa ja poručio takodje samo zbog toga xD.

P.s. izvinjavam se na dugačkom postu ☺

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Meni slika Pariza u testu izgleda nedostižna za ostale telefone bez obzira na samo deset Mpx. Prilično veći senzor daje prednost bar u studijskim i nekim kao idealnim uslovima dok u ovim drugim, softverski kasne bez obzira koliko se hvale.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Softver se uvek može unaprediti ukoliko je hardver na visini zadatka. Problem je što se sve manje firmi cima oko tog unapređivanja ;)

Sent from my Mate 10 Pro
 
Meni slika Pariza u testu izgleda nedostižna za ostale telefone bez obzira na samo deset Mpx. Prilično veći senzor daje prednost bar u studijskim i nekim kao idealnim uslovima dok u ovim drugim, softverski kasne bez obzira koliko se hvale.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

I meni izgledaju odlično. Problem je što te iz Pariza i ovde u BG, kao da nisu slikane istim fonom :smash:
 
Ko zna cime je slikana ona u Parizu

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Bilo u Mts-u. Pre par dana, 50kom delili.
 
Poslednja izmena:
Zaposleni i rodbina[emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
U mts nema od starta, a da uzima globalno neće imati validnu garanciju tako da kako god okreneš kao da nema

Sent from my Mate 10 Pro
 
Ako je iz EU, meni dodje bolje nego da imam garanciju kod nas.

Javi ako i dalje traje ta akcije, Ivane. Ako su cene kao u MTSu (ispada 600e za P20 + M10 Lite onda), to je fina vec ponuda.
 
Zato lepo se prošetate do Huawei prodavnice u Ušću ili gde je već izložen dotični model, uzmete ga u ruke, probate, slikate, testirate i donesete zaključak sami.
 
Mnogo puno reklame, a još više onih koji pametuju oko svega....
Pojedinici bas sve znaju, a niti žele da kupe telefon niti imaju u planu, ali eto, znaju već sve unapred...
Lepo receno post iznad, ko želi, neka ide i sam vidi kako i sta pruža mogućnost te čuvene 3 kamere....

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Nekome sama mogućnost 3x optičkog zuma mnogo znači. Kamera je neosporivo dobra, samo preteraše poredeći je sa dslr. Za današnje uslove odlična, ko zna da se igra sa podešavanjima, njemu još bolja.

Sent from my Mate 10 Pro
 
Vi kao da niste čuli za magičnu reč zvanu marketing. Sa čime će da je porede, sa Nexusom 5? ;) Tako će da privuku pažnju juče. A ovde niko neće otići, lupiti karticom o pult i kupiti telefon samo zato što su ga nahvalili u 10-15 video recenzija, valjda ćete ga probati pa onda donesite sud o kameri sami.
 
A o čemu bi pisali na forumu, realno? Pusti nas da kritikujemo kameru :D
 
A o čemu bi pisali na forumu, realno? Pusti nas da kritikujemo kameru :D

O tome kako je realnost da smo došli u stadijum u kojem sledeća nova generacija mobilnih telefona ne donosi više toliki napredak u odnosu na prethodnu generaciju kao nekada, kao i da je sada sve u izmišljanju tople vode i rupe na saksijama umesto realnog napretka u bilo kom segmentu.
 
Nazad
Vrh Dno