Šta je novo?

Battlefield V

e lepo cu nervni slom dobiti od ove igre, danas vec treci put mi zablokira kad se zavrsi mapa i kad krene odbrojavanje XP poena...... i jedino reset dugme pomaze.....
i sad najludje, sva, ali sva podesavanja mi je zaboravila igra, sad nikako nemogu da podesim kao sto mi je bilo da kad samo jednom stisnem LSHIFT da ide u sprint, znaci bez ideje sam, moram da drzim LSHIFT da bi trcao.....
 
Kada freeza oe izadje na desktop vec stoji ? Nama ostalima se isto desava ali se igra sama zatvori nakon par sekundi kada blokira. A u opcijama nadji toggle sprint za trcanje.
 
e lepo cu nervni slom dobiti od ove igre, danas vec treci put mi zablokira kad se zavrsi mapa i kad krene odbrojavanje XP poena...... i jedino reset dugme pomaze.....
i sad najludje, sva, ali sva podesavanja mi je zaboravila igra, sad nikako nemogu da podesim kao sto mi je bilo da kad samo jednom stisnem LSHIFT da ide u sprint, znaci bez ideje sam, moram da drzim LSHIFT da bi trcao.....
Hajde probaj da u advanced podesavanjima za grafiku namestis da limitiras broj fps-a. Stavi 120 npr i probaj onda dali ti se to desava.

Tapatalk from Poco loco
 
Ti beše sklapao novi pc??sad nedavno??

Ne verujem da je do BF5,već do nekog ,,šarafa,, kojeg si neđe zaboravio ,,zašarafit,, :p
 
Poslednja izmena:
@Glenn

Da li misliš da moj PC iz potpisa može da secka na 1080p?...Owervatch mi je opako seckao (mikro seckao)...dok nisam ugasio vsync sada leti...nema ni cepanja samo umesto vsnc treba naći opciju limit fps to monitor refresh rate ili slično tome...naravno i freesync je rešenje ili gsync...
 
Poslednja izmena:
Covece pa zar ti u FPS igri ne smeta grozan lag od Vsynca? Gasi bre to :D

BTW kakav ti je to monitor od 72hz? Prvi put cujem za tako nesto:p

e da, monitor je sledeci, pronadjoh kutiju konacno :D LS24F350FHUXEN

i jos nesto, oko tih 72Hz..... na monitoru ima freesync - normal i ultimate engine, na ta dva ako prebacim, onda mi se nudi 72Hz, ako iskljucim freesync, onda ide na 60Hz, nemoze vise. ako menjam ta podesavanja na monitoru, iskljucujem ili ukljucujem ili prebacujem sa normal na ultimate, komp/windows mi reaguje, blinkne ekran, i posle toga me pita da li zelim da sacuvam podesavanja.....

mon1.PNGmon2.PNG
 
Poslednja izmena:
@oogabooga

Jel ti monitor ima Display Port? Ja kako gledam cini mi se da nema, da imas DP dobro bi ti dosao i Gsync.. gsync nece preko hdmi da radi
 
Ja sam dok nisu uveli Gsync na Freesync monitorima praktikovao da udesim tako detalje, da igra uvek se vrti tu na oko 70fps minimum, i drzao ukljucen Fastsync umesto obicnog Vsynca.. sa Fastsyncom lag je jako mali i ne smeta, ne oseti se puno pri igranju, a cepanja slike uopste nije bilo.
 
Ja sam dok nisu uveli Gsync na Freesync monitorima praktikovao da udesim tako detalje, da igra uvek se vrti tu na oko 70fps minimum, i drzao ukljucen Fastsync umesto obicnog Vsynca.. sa Fastsyncom lag je jako mali i ne smeta, ne oseti se puno pri igranju, a cepanja slike uopste nije bilo.

a kako si podesio gsync na freesync?
 
Radi sa poslednjim nvidija drajverima, ima u nvidia control panelu, sljaka dobro, jes da je freesync range mog monitora njesra, tj samo 75hz pa od 48-75hz radi ali za Bf V je jos i ok.
Ne verujem da sam toliko kao u poslednje vreme se njakao sa freesyncom, vsyncom i dokle vise *ebem mu, 21 vek je a monitori kao iz praistorije da su
 
@Glenn

Da li misliš da moj PC iz potpisa može da secka na 1080p?...Owervatch mi je opako seckao (mikro seckao)...dok nisam ugasio vsync sada leti...nema ni cepanja samo umesto vsnc treba naći opciju limit fps to monitor refresh rate ili slično tome...naravno i freesync je rešenje ili gsync...

Trzao je iz razloga koji sma naveo, ako PC ne moze da drzi konstantnih 60FPS (ili koliko je vec Hz monitor) kada dropa ispod bude jako lose. Znaci gore je na 50FPS sa vsync nego bez njega. Vsync samo ako je PC dovoljno jak da ne dropa. A kako bi kod tebe radilo, ako vec nisi probao, zaista ne znam. Zavisi od postavki i mape. Ako nisi igrao BF5, mozda da uplatis za jedan mjesec i odigras onih 10h. Ili da ti neko posudi Origin acc.
 
Radi sa poslednjim nvidija drajverima, ima u nvidia control panelu, sljaka dobro, jes da je freesync range mog monitora njesra, tj samo 75hz pa od 48-75hz radi ali za Bf V je jos i ok.
Ne verujem da sam toliko kao u poslednje vreme se njakao sa freesyncom, vsyncom i dokle vise *ebem mu, 21 vek je a monitori kao iz praistorije da su

pa imam zadnje drajvere ali nigde ne vidim tu opciju? gde gledas to konkretno? Glenn sto je ostavio juce link, ja tu ne nalazim to......

417.71 su drajveri....... aj slikaj gde si to nasao pa okaci?
 
Poslednja izmena:
Kako sma ti rekao, a mislim jos neko na prosloj stranici, za gsync treba display port. Ti ga izgleda nemas. A opcije se ovdje nalaze:

0000000000001.jpg
 
https://youtu.be/eixkJ_7VbQE
[emoji848]


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

JackFrags je to lepo objasnio, primetio sam da neki igrači konstantno tvrde da ovo nije ''cheat/hack'' jer se ništa ne injectuje u samu igru niti se išta piše u memoriju igre kao kod multihacka i sličnih plaćenih cheat/hack programa i da im celokupan vizuelni izgled igre umara oči ili zbog grafike, čak i na low default-u, i da imaju poteškoća da vide neprijatelja ali ovo je ipak jedan ozbiljniji exploit i kao takav zaslužuje pažnju DICE-a jer dokle god igrači traže ovakve izgovore to samo potvrđuje činjenicu da i sami žele potajno ili već koriste ovakav vid iskorišćavanja Nvidia Inspectora i menjanja settings-a (LOD bias opcija) u samom grafičkom driver-u.
I sada ti igrači što koriste ovaj Nvidia exploit su genijalci a mi ostali smo blago rečeno budale što igramo legit i bez tih ''dodatnih'' tweakovanja? Samo da se DICE probudi i da uradi jedan patch ili da nekako limitira i onemogući zloupotrebu LOD bias/Nvidia Inspector-a na bilo koji mogući način (neka kontaktiraju Nvidiju u krajnjem slučaju, rešenje sigurno postoji) i naravno da kazni igrače za koje postoje dokazi ili su uhvaćeni da koriste ovakav vid zloupotrebe.
 
Ovo ide na dušu DICE-a. Njihova je krivica sto je igra suplja. BF3 je bilo nemoguce igrati bez aktivnih administratora servera i batter battlelog plugina. I BF5 je pun aimbotera dok je taj exploit, kojeg sma vec linkao na proslim stranicama, dodatna rupa u igri. Doslovno se gine iza dima i iza drveca.

A čiter je onaj koji koristi i makro sa setpointom miša. Koga briga sta ti jadnici misle sta je fer a sta ne.
 
uf da, to za dim me izludi.... bukvalno ne vidim prst pred nosom od dima kad bace dimnu bompu, a redovno me neko sasije i cao zdravo...... :(
 
Obzirom da je bilo govora o vsync, gsync i free sync, evo jedan fin video za one neupucene:

 
au bre, komplikovano to sve, sad cu da skinem sa tavana stari samsung CRT monitor i da se igram na njemu :D :D :D
 
Nije stvar u 3D spotingu. Igrao sam HC u battlefield igrama i nijedna nije imala ovaj problem vec je slika mutna pa je igrac nejasan. Stopi se sa okolinom. A govorio sam vec prije kako je svjetlo koje obasjava igrace off. Da se ne ponavljam. Mislim, kakvo je ovo rendanje igraca:

00000000001.jpg


000000000001.jpg


Lakse je bilo uociti igraca na Highwayu i Death Valley u BF3 nego na bilo kojoj BF5 mapi. I druge igre imaju HC modove bez spotanja pa nemaju ovaj problem.
 
Kako igre uspevaju da nazaduju posle 10 nastavaka, umesto da napreduju, mi nikada neće biti jasno.
 
Nazad
Vrh Dno