Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Evo moje baterije posle godinu dana korišćenja. Malo je oslabila. A i punim ga brzim punjačem najčešće. Min 2x dnevno ga dopunim.
2ecd9a4dc54bcfaf23bc2991edab208b.jpg
f957ca6dcf0d53404c2c09b5d089722f.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
https://t.me/IceColdKernel

Ko ima telegram može da pogleda, zanimljiv kernel. Brz, stabilan, baterija dobro traje. Takođe koristi EAS a ima jednu zanimljivu opciju koja se nekima može svideti. Charging limiter. Postave se dve vrednosti, na kom % da zaustavi punjenje i na kom % da nastavi kada isprazni do te vrednosti. Korisno za ljude koji žele da očuvaju bateriju. Nemam trenutno vremena da pišem ovde uputstvo i postavljam fajlove. Sve je već u ovoj telegram grupi koju sam postavio. Jedan fajl je i za miui i aosp i nije potrebno ništa nakon toga instalirati.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Aj molim te postavi likove za miui kad stigneš. Smotana sam ja i ne umem da se snađem na telegramu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Prva slika MIUI kamera, druga slika gcam night mode. Jedini izvor svjetlosti je mjesečina koja je prilično jaka.
f0405b87e00a380410a04522d51ee070.jpg
980bcb1dc2fa44c1003a3ddd24cb8d34.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel dobio neko regularno OTA update v10.2.2.0? Ja odradio sinoć ručno preko fajla sa MIUi foruma...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
Jos nije zvanicno izaso 10.2.2.0 za rn5,mislim da ce ovih dana izaci ali neki broj preko,taj i ne pistoji za rn5..

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Prva slika MIUI kamera, druga slika gcam night mode. Jedini izvor svjetlosti je mjesečina koja je prilično jaka.
f0405b87e00a380410a04522d51ee070.jpg
980bcb1dc2fa44c1003a3ddd24cb8d34.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Moze link za tu verziju gcam-a? [emoji16][emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Xeu 10.2.2.0 je izasao pre 20 dana

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam na xeu 10.2.2.0 ima više od mjesec dana.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pogledaj ovo nije lose, ne ide preko ivica
€ 1,68 6%OFF | 2.5D 0.26mm 9H Premium Tempered Glass For Xiaomi Redmi Note 5 Screen Protector Toughened protective film For Redmi Note 5
https://s.click.aliexpress.com/e/b9FYBB7K
Jedini problem je sto okvir stakla svetli kad upalis prednji blic [emoji23]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Hvala!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja koristim ovo od septembra i zadovoljan sam...nemam zarobljen vazduh, ivice leze ok, uz masku onaj delic milimetra sto kao ne pokriva je kompenzovan i to je to...uzimao bih isto pa preporucujem. Jedino sto ima ona dugina fleka po sredini al to se vidi dok je ugasen ekran i sa strane...i to zavisi od temp, nekad je nema...

RSD 92.30 51%OFF | Full Cover Tempered Glass For Xiaomi Redmi 4X 5 Plus 6A 4A 6 Redmi Note 5 Pro 4X 4 6 Pro Pocophone F1 7 S2 Screen Protector Film
https://s.click.aliexpress.com/e/noXuzfS

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni sad prijavi update sam. Global Stable MIUI je u pitanju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni je stigao, ali pise da je samo sigurnosna zakrpa.
 
Preporuka za IceCold kernel, veoma dobre performanse uz veoma dobro trajanje baterije. Jezgra su overklokovana na 2.15 GHz ali se telefon ipak ne greje mnogo. Telefon je korišten unutra, na oko 40% osvetljenja i stalno na 4G. Uz to dva sata pričanja preko Discorda. Screenshot_20190324-044722.jpegScreenshot_20190324-044735.jpeg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Drugari, hocu da instaliram gcam bez bilo kakvog drugog igranja sa telefonom. Na yt sam nasao technobuzznet-ov tutorijal za instalaciju bez roota. Da li je on proveren? Vidim ima 300000 pregleda skoro.
 
Mislim da je u svakom slučaju potrebno otključati bootloader, najmanji je problem onda odraditi root.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ne moraš ni root niti twrp. Ima uputstvo da privremeno butuje twrp omogući camera api i onda vrati sve na standard. Da bi imao normalno apdejt, naravno sledeći apdejt će ti poništiti camera api. Naravno bootloader moraš otkljucati

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Otkljucacu bootloader i rootovacu ako treba, ali mi treba onda neki dobar tutorijal, posto to nikad nisam radio, pa bih isao step by step. Prilicno sam informaticki pismen, pa kontam da ne mogu nesto mnogo da za*mjau**mjau**mjau**mjau*m, ali mi treba neki provereni vodic. Ako biste me uputili, castim pivo :)
 
@coavasic96
Vrijedi li prelaziti sa KangarooX na IceCold?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Baterija je definitivno bolja a performanse vrlo slične. Ko hoće top performanse može da koristi schedutil governor a za još bolju bateriju može se preći na darkutil. Svakako dele veliki broj stvari. Ne košta te ništa da probaš samo isključi perfboost modul i flešuj icecold.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sa martovskom zakrpom poslednja stabilna verzija MiUI ludacki drzi bateriju, za 11.5h koriscenja i 2h40m SoT, ostalo 72%.
 
Nazad
Vrh Dno