Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Dobar dan. Imam mobilni Xiaomi Redmi Note 5 6/64. Plairam da ga prodam,pa imam par pitanja.
Mobilni nikad nije bio rutovan. Da bih ga prodao,pretpostavljam da ga moram resetovati na fabricka podesavanja. Da li sve slike,dokumente moram brisati rucno posle reseta? SD karticu nemam a sve slike i dokumenti su mi na mobilnom. Naravno,prebacio bih na racunar sve to,tako da prilikom prodaje mobilnog ne bih voleo da ostane nesto od toga. Znaci da bude spreman za prodaju kao i kada sam ga ja kupio.
Hvala.
 
Ukloniti i Mi account u koliko ima!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni je evolution x nekako najbolji, sve ima od opcija što mi treba. Upravo razmišljam da ga vratim.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
Hvala na savetu, evo drugi dan već ga koristim, zadovoljan sam. Pre toga sam imao Havoc Android Pie iz oktobra 2019, poslednja verzija. Nažalost, Android Q rom-ovi uglavnom nemaju custom-izaciju kakvu je imao stari Havoc, a i dugo su bili nestabilni, pa sam odbijao da pređem na njih. Evolution X radi sasvim dobro, nemam nekih zamerki za sad, custom-izacije koje su mi nedostajale sam manje-više zamenio određenim Magisk modulima. Za sada planiram da ostanem na Evolution X neko vreme.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Skoro smo pisali na temu baterije; ja sam i dalje zadovoljan - jucerasnji skor SoT kaze 9 sati okruglo, 1 dan i 7 sati na bateriji.

Medjutim, sta sam primetio - Viber video pozivi mi urnisu bateriju! Narocito kada koristim mobilne podatke. Skine mi 1 posto na svaki minut-dva razgovora. Zasto je tako - ne znam. Da li je jos neko primetio nesto slicno?
 
@Doktor1986
Na kom si romu?

Ma nista nisam cackao sem sto sam ubacio GCam. Rekao bih da sam tu izvukao maksimum - ali ako je u pocetku maksimum bio 10 i po sati, nije ni ovo lose. Prosecno ide na 7-8 sati, sto je za telefon star skoro 2 godine zadovoljavajuce.
Jedino sto mi Viber video pozivi u poslednje vreme gutaju bateriju. I naravno, GCam, ali to je valjda svima tako.

U svakom slucaju, telefoncic je extra, i nije kao da sam otkrio toplu vodu. Gospodja i ja smo kupili 2 komada, i jedan i drugi rade kao sat. Tek sad kako je izasao ovaj 9s malo gledam sta ima od novih modela, ali kako god da bude, ovo ce sigurno biti najbolja kupovina telefona ikad.
 
Zamenih ekran na telefonu. Za mene koji prvi put radim je procedura bila relativno komplikovana i to samo zbog odvajanje motora za vibraciju i tastera za paljenje i zvuk. Definitivno treba naručiti i to uz ekran, pogotovo tastere jer sam ih jedva skinuo a da ne pokidam. I jeste tamniji ekran, primeti se i na prvu a i poredio sam ga sa mi a1 kog imam u kući. Nije prevelika razlika ali se primeti. Pravo stanje ću tek videti kad izađem na sunce. Osim toga čini mi se da su boje približno dobre. Tu neku razliku nisam primetio, ali opet bih za nijansu dao prednost originalu jer ovo je definitivno kopija. I da, alat koji se dobije uz ekran je bar u mom slučaju bio neupotrebljiv. Nisam uspeo da odvrnem sve i šrafciger se već sjebao pa sam morao da nađem malo kvalitetniji.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo i informacije o panelu, rekao bih da nije kopija već zamenski ekran malom slabijeg kvaliteta.Screenshot_Device_Info_HW_20200526-001827.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li si zagrijao fenom ili kapnuo malo medicinskog alkohola prije skidanja dugmića i vađenja motora? Kad se radi "na suvo" i jeste teško.

Taj njihov "alat" se baca.
 
Koristio sam fen na kraju, bez toga ga ne bih skinuo u komadu, nema šanse.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stavio sam mu miroom miui 12. Jos je beta, ima bagova, ali svidja mi se.
Prvi put stavljam miroom pa ne znam kakva je situacija bila pre, ali sam se prijatno iznenadio sto dolazi prerutovan sa magiskom i otkljucanim cam2api.
Pored gcam stavio sam mu samo jos adaway.
Jel ima neko preporuku za jos neku must have app za rutovane uredjaje da iskoristim rut?
Razmisljao sam se da mu ubacim viper4android...ne znam jel ima vidljive razlike? Ima li neko da je pisao uputstvo ovde na benchu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Portovan sa rn7 na bazi android 10 ili baš za rn5? Videh da se pojavilo dosta stabilnih miui 11/12 baziranih na android 10, rade fino i ako su portovi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na bazi A9. Trebalo bi da je bas za rn5.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Onda jeste, kanim se da probam portove to ali mi ovaj najnoviji ion ima sve što mi treba.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako bi neko prodavao RN5 Global 4/64, nek se javi u privatnoj poruci

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ima li vlasnika RN5 sa žutim mrljama na ekranu? Postoji info da problem pogađa samo ebbg displeje i pokušavamo ustanoviti da li je tako. Ko je rutovan a ima žute mrlje skinite ovu app. Zaokružena stavka nas interesuje, u igri su tianma, boe i ebbg.
https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.andr7e.deviceinfohw
05b305e64f6d80cfd061ab7f7d255507.jpg
 
Uzeh Note 5 AI model. Kamera nije nešto, tj. nekako nema oštrine. Kako da odradim gcam? Na boot-u kaže "Unlocked", valjda je to najbitnije, ne znam.
 
Nije bas tema al da pitan ovde.imam redmi 6. Pre par dana bio neki updejt i posle dan ili dva prestao je da se puni mob i ne moze da se poveze sa kompom...jedino se puni kad se ugasi...neka ideja? Sutra cu hard reset da uradim.mob u garanciii u mi-shop al ne bih da nosim ako je neka sitnica..
 
Posle 2 godine koriscenja pre par dana i meni se pojavila zuta mrlja, u gornjem desnom uglu, bas gde se prikazuje procenat baterije. Neka radi dokle radi, prezadovoljan kako me je posluzio.
 
Koju verziju GCam koristite? Pridružio se nekom kanalu za GCam za ovaj model, a ono sve krš verzije ili ih ja nisam dobro podesio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja koristim neku 7.2.014 i radi mi dobro, bez problema.
 
Koju verziju GCam koristite? Pridružio se nekom kanalu za GCam za ovaj model, a ono sve krš verzije ili ih ja nisam dobro podesio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ja trenutno koristim trCameru v5, 6.2.030. Zadovoljan sam. Mada mi se najvise dopada kako radi 6.1. koju je modovao marlin-ku, srecom sacuvao sam njegov apk file pre nego sto je sve sklonio.

Na Telegramu imas grupu Gcam Downloads Whyred, tu uglavnom kace sta moduju tigr, Parrot i jairo rossi, pa mozes svasta da probas.
 
Kako da isprobam gcam? Može li neko kratko uputstvo?
 
Preporuka za neki MIUI 12 rom baziran na Androidu 10?
 
Nazad
Vrh Dno